YELLOWBOX MAGAZINE - Το νέο περιοδικό για τον ήχο & την εικόνα!

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Επομένως θα υπάρξουν και διαφορετικοί τίτλοι και στο βινύλιο ή μόνο το live στο Κεραμείο;
Φυσικά και θα υπάρξουν επιπλέον τίτλοι. Θα ανανεώνονται σε τακτά χρονικά διαστήματα. Ιδίως στα βινύλια που δεν θα έχουμε και πολλές κόπιες ανά τίτλο η ανανέωση μπορεί να είναι και πιο γρήγορη.
Είπαμε να ξεκινήσουμε με ένα Ελληνικό jazz βινύλιο με σούπερ ηχογράφηση, να βοηθήσουμε και Ελληνικές εταιρείες οι οποίες επενδύουν σε πολύ δύσκολους καιρούς.
Σας το προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ (αν ακούτε φυσικά jazz).
Θεσσαλονίκη (Πυλαία) δεν υπήρχε χτες βράδυ
Ευχαριστώ για την ενημέρωση.
Ενδεχομένως το πρακτορείο να πήγε μόνο σε κεντρικά σημεία στην Θεσ/νική - θα το μάθω και θα σας πω.
Σε κάθε περίπτωση υπάρχει πάντα και η απευθείας σύνδεση μέσω του site.
Επειδή είναι πρώτο τεύχος και υπάρχει αυτή η κατάσταση με την απαγόρευση κυκλοφορίας έχω φροντίσει και έχω επαρκές απόθεμα στην έδρα μας.
 
Last edited:

Μηνύματα
397
Reaction score
446
Φυσικά και θα υπάρξουν επιπλέον τίτλοι. Θα ανανεώνονται σε τακτά χρονικά διαστήματα. Ιδίως στα βινύλια που δεν θα έχουμε και πολλές κόπιες ανά τίτλο η ανανέωση μπορεί να είναι και πιο γρήγορη.
Είπαμε να ξεκινήσουμε με ένα Ελληνικό jazz βινύλιο με σούπερ ηχογράφηση, να βοηθήσουμε και Ελληνικές εταιρείες οι οποίες επενδύουν σε πολύ δύσκολους καιρούς.
Σας το προτείνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ (αν ακούτε φυσικά jazz).
το ακούω τώρα, από το διαδίκτυο. Ωραίο :thumbsup:
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
το ακούω τώρα, από το διαδίκτυο. Ωραίο :thumbsup:
Είναι πολύ ωραίο.
Η λογική με το βινύλιο αλλά και τa CD δεν είναι να βάζουμε πεθαμένους τίτλους οι οποίοι δεν πουλάνε και έχει μείνει απόθεμα στους χονδρέμπορους. Όλοι μας οι συνδρομητές θα λαμβάνουν τίτλους με σπουδαία μουσική/παραγωγή/ηχογράφηση με την λογική να πάρω το περιοδικό μου και έναν αγαπημένο δίσκο σε σούπερ τιμή.
WIN-WIN :)
 





Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.371
- με χαρά μου παρατήρησα πως το κίτρινο ( που δεν είμαι φαν), είναι περισσότερο ένα ζεστό και ξεκούραστο μουσταρδι
 


Μηνύματα
965
Reaction score
1.673
Λοιπόν, κατά τη γνώμη μου...

Προσεγμένο, καλοτυπωμένο, καλοσιδερωμένο, αδιάφορο, ουδέτερο, «μαλθακό» (politically correct που λένε), και τελικά, ξενέρωτο.

Tests/παρουσιάσεις/γενικότητες/και περάσαμε όμορφα και όλα καλά-όλα ανθηρά!
No μετρήσεις και τα 3/4 των μηχανημάτων που »δοκιμάζει» κοστίζουν πάνω 4Κ:

Lamm L2.1: 28.000€
Lamm M1.2: 28.000€
Cayin iDAC: 1.299€
Kii Audio Three: 15.000€
Perpetuum Ebner PE4040: 4.700€
Cambridge AXR100: 599€
Lab12 USB DAC: 2.350€
Fyne Audio F302: 495€
Teac NR7CD: 4.600€
Primare CD15: 1.839€
Micro ADiva: 330€
Sennheiser Momentum 3: 399€
Lindemann Limetree Network: 900€
Polk Audio Legend L800: Δεν αναφέρεται τιμή
Mobile Fidelity Studiodeck &Studiophono: 1.800€
Optoma HZ40: 1.795€
LG 550LEDE9: 3.299€
Supra πολυπριζο: Δεν αναφέρεται τιμή
Advance Paris bluetooth receiver: 129€
Thinkpad X1 Fold: 2.499€

Έχει όμως και «δισκοκριτική» και «βιβλιοκριτική»!

Θα ‘λεγα, περισσότερο ένα «διαφημιστικό» με πιο πολλές σελίδες απ’ τον γνωστό ανταγωνιστή του.

Πάντως, θα εξακολουθήσω να το αγοράζω, ελπίζοντας....
 


Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Polk Audio Legend L800: Δεν αναφέρεται τιμή
6 χιλιάδες ντάλλαρς.

Εκ παραδρομής , έχει γραφτεί πως έχει δυο 10'' , ενα mid κι ένα tweeter.
Όπου ένα , βάλτε δύο.
Ε ναι λογικά .
6 τεύχη είναι η συνδρομή που έκανα.
Τhanks.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Λοιπόν, κατά τη γνώμη μου...

Προσεγμένο, καλοτυπωμένο, καλοσιδερωμένο, αδιάφορο, ουδέτερο, «μαλθακό» (politically correct που λένε), και τελικά, ξενέρωτο.

Tests/παρουσιάσεις/γενικότητες/και περάσαμε όμορφα και όλα καλά-όλα ανθηρά!
No μετρήσεις και τα 3/4 των μηχανημάτων που »δοκιμάζει» κοστίζουν πάνω 4Κ:

Lamm L2.1: 28.000€
Lamm M1.2: 28.000€
Cayin iDAC: 1.299€
Kii Audio Three: 15.000€
Perpetuum Ebner PE4040: 4.700€
Cambridge AXR100: 599€
Lab12 USB DAC: 2.350€
Fyne Audio F302: 495€
Teac NR7CD: 4.600€
Primare CD15: 1.839€
Micro ADiva: 330€
Sennheiser Momentum 3: 399€
Lindemann Limetree Network: 900€
Polk Audio Legend L800: Δεν αναφέρεται τιμή
Mobile Fidelity Studiodeck &Studiophono: 1.800€
Optoma HZ40: 1.795€
LG 550LEDE9: 3.299€
Supra πολυπριζο: Δεν αναφέρεται τιμή
Advance Paris bluetooth receiver: 129€
Thinkpad X1 Fold: 2.499€

Έχει όμως και «δισκοκριτική» και «βιβλιοκριτική»!

Θα ‘λεγα, περισσότερο ένα «διαφημιστικό» με πιο πολλές σελίδες απ’ τον γνωστό ανταγωνιστή του.

Πάντως, θα εξακολουθήσω να το αγοράζω, ελπίζοντας....
Ευχαριστούμε πολύ για τις παρατηρήσεις σας και την κριτική.
Στόχος μας είναι το περιοδικό να γίνει καλύτερο τεύχος με τεύχος και θέλουμε την γνώμη όλων. Δεν έχουμε πρόβλημα να ακούσουμε κάτι που δεν θα μας αρέσει διότι μόνο έτσι μπορείς να δημιουργήσεις κάτι καλύτερο από αυτό που ήδη έχεις.
Μεταφέρονται όλες σας οι παρατηρήσεις και στους συντάκτες.

Η δισκοκριτική και η βιβλιοκριτική θα μεγαλώσουν σημαντικά στα επόμενα τεύχη.
 

Μηνύματα
54
Reaction score
19
Το αγορασα ,κατι σαν HiFidelity ειναι .Ουτε σαν τον Ηχο που ξεραμε πριν χρονια ουτε σαν το Zoo.Τα εχει ολα με καποιες λιτες κ αοριστες περιγραφες,ουτε καν τα μηχανηματα αναφορας δεν αναφερονται .Αρχη ειναι,ας του δωσουμε χρονο.Προσωπικη συμβουλη:Καντε συγκριτικα κ τυφλα τεστς.Μονο αυτα αξιζουν για εναν υποψηφιο αγοραστη να ξερει τι θα βρει σε ενα μηχανημα σε σχεση με καποιο αλλο του ιδιου βαλαντιου.
 

C

chrispo

Guest
Τα εχει ολα με καποιες λιτες κ αοριστες περιγραφες,ουτε καν τα μηχανηματα αναφορας δεν αναφερονται .
Ο reviewer ,πρέπει να αναφέρει πάντα με τι συνέκρινε τα προς δοκιμή μηχανήματα. Επιπλέον το σύστημα αναφοράς του , καλό είναι να παρατίθεται στο κείμενο. Ποτέ εκφράσεις του στύλ...¨το γνωστό σύστημά μου ¨...
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Το αγορασα ,κατι σαν HiFidelity ειναι .Ουτε σαν τον Ηχο που ξεραμε πριν χρονια ουτε σαν το Zoo.Τα εχει ολα με καποιες λιτες κ αοριστες περιγραφες,ουτε καν τα μηχανηματα αναφορας δεν αναφερονται .Αρχη ειναι,ας του δωσουμε χρονο.Προσωπικη συμβουλη:Καντε συγκριτικα κ τυφλα τεστς.Μονο αυτα αξιζουν για εναν υποψηφιο αγοραστη να ξερει τι θα βρει σε ενα μηχανημα σε σχεση με καποιο αλλο του ιδιου βαλαντιου.
Αυτος ειναι και ο λογος που δεν πηρα απαντηση για μετρησεις.Δεν ενδιαφερομαι αν δεν υπαρχουν αυτες.Τα υπολοιπα υπαρχουν αφθονα στο διαδικτυο-οι μετρησεις θα κανουν τη διαφορα.
 

Μηνύματα
483
Reaction score
282
Το αγόρασα από το περίπτερο. Λίγο πολύ θα συμφωνήσω με το σχόλιο του marba1065. Καλό σημείο η δισκοκριτική.
 

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Λοιπόν, κατά τη γνώμη μου...

No μετρήσεις και τα 3/4 των μηχανημάτων που »δοκιμάζει» κοστίζουν πάνω 4Κ:

Lamm L2.1: 28.000€
Lamm M1.2: 28.000€
Cayin iDAC: 1.299€
Kii Audio Three: 15.000€
Perpetuum Ebner PE4040: 4.700€
Cambridge AXR100: 599€
Lab12 USB DAC: 2.350€
Fyne Audio F302: 495€
Teac NR7CD: 4.600€
Primare CD15: 1.839€
Micro ADiva: 330€
Sennheiser Momentum 3: 399€
Lindemann Limetree Network: 900€
Polk Audio Legend L800: Δεν αναφέρεται τιμή
Mobile Fidelity Studiodeck &Studiophono: 1.800€
Optoma HZ40: 1.795€
LG 550LEDE9: 3.299€
Supra πολυπριζο: Δεν αναφέρεται τιμή
Advance Paris bluetooth receiver: 129€
Thinkpad X1 Fold: 2.499€

Έχει όμως και «δισκοκριτική» και «βιβλιοκριτική»!

Θα ‘λεγα, περισσότερο ένα «διαφημιστικό» με πιο πολλές σελίδες απ’ τον γνωστό ανταγωνιστή του.

Πάντως, θα εξακολουθήσω να το αγοράζω, ελπίζοντας....
Πάντως από τη λίστα με τα 19 μηχανήματα που παράθεσες, πάνω από 4Κ κοστίζουν μόνο τα 5 δηλαδή το 20% και όχι τα 3/4 ή 75% που ανέφερες.
 

Μηνύματα
399
Reaction score
362
Βρέθηκε και αγοράστηκε στην Καισαριανη.Θα συμφωνήσω κι εγώ με τον marba.Εξαιρετικα άτολμο κι αδιάφορο.Και κυρίως μη αναγνωρίσιμη η πρόθεση για την δημιουργία του,στην παρούσα μορφή του.Σε επίπεδο τεστ συσκευών,το avmentor,του Σταματάκου,έχει δείξει τον δρόμο εδώ και πολλα χρόνια.Και τον έχετε κει.Εκμεταλευτειτε τον.
Φιλικά και με συμπάθεια στο πονήμα.
 

Μηνύματα
365
Reaction score
382
Το αγορασα ,κατι σαν HiFidelity ειναι .Ουτε σαν τον Ηχο που ξεραμε πριν χρονια ουτε σαν το Zoo.Τα εχει ολα με καποιες λιτες κ αοριστες περιγραφες,ουτε καν τα μηχανηματα αναφορας δεν αναφερονται .Αρχη ειναι,ας του δωσουμε χρονο.Προσωπικη συμβουλη:Καντε συγκριτικα κ τυφλα τεστς.Μονο αυτα αξιζουν για εναν υποψηφιο αγοραστη να ξερει τι θα βρει σε ενα μηχανημα σε σχεση με καποιο αλλο του ιδιου βαλαντιου.
Ποια μηχανήματα αναφοράς; Νομίζω ότι οι ακροάσεις έγιναν στα μαγαζιά των αντιπροσώπων.
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top