YELLOWBOX MAGAZINE - Το νέο περιοδικό για τον ήχο & την εικόνα!

Μηνύματα
397
Reaction score
446
ωραία πρόταση το βινύλιο, δεν άντεξα κι έγινα συνδρομητής.
έχω απορία να δω με το χαμό που γίνεται αν θα προλάβει να φτάσει πριν το Σάββατο.

Καλό ξεκίνημα και ανάλογη συνέχει εύχομαι!
 

Μ.Φ.

MF Audio Επαγγελματίας
Μηνύματα
561
Reaction score
185
- έχοντας διαβάσει τα 2/3 και όλη την δισκοκριτική , είμαι αρκετά ικανοποιημένος αν και περίμενα κάτι ποιό σαν το avextreme ( αλλά αυτό ανήκει στις προσωπικές μου προσδοκίες ) . . . ποιό αναλυτικά . . .

- μου άρεσε η σεμνότητα της γραφής , ( απουσιάζει η ''λογοτεχνική κριτική'' με κουραστικές πλέον εκφράσεις τύπου : μεταξένιες υψηλές , υγρές μεσαίες , ερεβώδες χαμηλό κλπ )

- περίμενα όμως περισσότερη εμβάθυνση και ανάλυση στα τεστ όπως πχ στα Lamm

- θα ήθελα μετρήσεις και φωτογραφίες ή περιγραφή των συσκευών εκ των έσω

- πολύ καλή η δισκοκριτική

- κάποια τεστ είναι πολύ συνοπτικά , ( TEAC ) . . . ok , είναι και θέμα χώρου

- δεν έχω επαφές με home cinema , pc , διαδικτυακά , οπότε δεν εκφέρω γνώμη

- overall : διαφοροποιείται από τον ''Ηχο'' & αυτό είναι το ζητούμενο ( γιά την επιβίωση και των δύο ) . . . είναι μόλις πρώτο τεύχος και έχει μέλλον μποστά του . . . καλή εξέλιξη λοιπόν






ΥΓ : . . . - αριστοτεχνικά ο Σταματάκος πέρασε τον ύφαλο της extra λαμπάτης τροφοδοσίας του προενισχυτή Lamm . . . πως δηλαδή ακούγεται με ή χωρίς , επίσης δεν αναφέρει αν το σύστημα δοκιμάστηκε με ή χωρίς την λαμπάτη τροφοδοσία . . . ορθώς κατ΄εμέ μιάς και όταν πέφτει στο τραπέζι το θέμα περί ''ακρόασης ρευμάτων'' ανοίγει ο ασκός του Αιόλου . . . είναι και ο νόμος του ωμ βλέπετε
Γενικά
Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη (μερικοί -όσοι ενδιαφέρονται δηλ.- το μάθατε)
επίσης, εδώ και κάτι χρόνια, ή έστω, εδώ και καιρό, δέν ασχολούμαι με τα φόρουμ.
οι λόγοι είναι πολλοί
ο βασικός, μεγαλώνω, και τρέχω να προλάβω τήν -υπόλοιπη- ζωή μου 'διασκεδάζοντας' (όσο μπορώ).
εχθές αργά το βράδυ όμως, και με τόν κορονοϊό, χάζεψα λίγο
βλέπω όμως "με λύπη μου" (αυτό είναι 'λογοτεχνικό' : ) ) πώς, οι περισσότεροι, και ειδικά οι παλιοί (παίρνοντας και τούς νέους "στόν λαιμό τους") προσπαθούν να "τετραγωνήσουν τόν κύκλο" /ακόμα!
δηλαδή, ποιά τοπολογία είναι καλύτερη, (είναι οι λάμπες? είναι τα τρανζίστορ/"στερεά κατάσταση"?, είναι οι κλας ντε?, και πάει λέγοντας)
και δέν κοιτούν να απολαύσουν τήν μουσική (μέ ότι γουστάρει ο καθένας)
είναι σάν να προσπαθεί να πείσει ο ένας τόν άλλον, ποιά "γκόμενα" είναι καλύτερη
(διευκρίνηση. τις "γκόμενες" δηλ. τις γυναίκες, τις συμπαθώ πολύ και τις σέβομαι. ο χαρακτηρισμός -και- εδώ, 'λογοτεχνικά')
είναι αυτή με τόν μεγάλο ποπό πω πω?, αυή με τα μεγάλα βι.. στήθη? αυτή η κοντή? (θυμάμαι και αυτό με τα άκριβά αρώματα), ή η ψηλή?
εγώ λέω (από πάντα), ας πάρει ο καθένας ότι "γουστάρει"- τού αρέσει. και αν τού αρέσει και περισσότερες από μία (εδώ πήγα στίς τοπολογίες : ) ), ας πάρει περισσότερες.

θα μπορούσα να πώ και άλλα.. (για τίς τοπολογίες)
αλλά ας πάω στό θέμα μας. (δηλ. Μου)


attention! λοιπόν
mr spock, αυτό πού γράφεις "...αριστοτεχνικά ο Σταματάκος πέρασε τον ύφαλο της extra λαμπάτης τροφοδοσίας του προενισχυτή Lamm..." είναι ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ! (δέν ξέρω αν το κατάλαβες. θέλω να πιστεύω πώς μάλλον όχι / και ευτυχώς!)
διότι, αφήνει υπονοούμενα και για τόν Σταματάκο (έναν έγκυρο, σύμφωνα με τα λεγόμενα σας, ριβιούερ)
(ΟΧΙ!! δέν έχω τ/φ -ακόμα τουλάχιστον- μαζί του / και ας κρατάει ακόμα, μετά από 3 (4?) και πλέον μήνες, τα μηχ/τα),
αλλά και για εμένα. δηλαδή τόν αντιπρόσωπο (Μιχ. Φουάσης MF Audio)
(φυσικά και για τούς Lamm)
και εκτός τού ότι είναι προσβλητικό (αυτό πού έγραψες), είναι και ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ!
διότι, το τροφοδοτικό στόν προενισχυτή Lamm L2 Reference (ή L2.1) ΔΕΝ είναι extra. είναι μαζί. είναι το τροφοδοτικό του!

Δέχομαι, ότι δέν ήταν πολύ σαφής (ο Δ.Σ.). και δέχομαι -και συμφωνώ- και αυτά πού γράφεις περί μικρής "εμβάθυνσης" και "ανάλυσης" τού τεστ.
όμως άκουσα (διάβασα εδώ. / και από τούς υπεύθυνους τού περιοδικού/τόν ιδρυτή του ούτε τόν ξέρω!) και κατάλαβα, πώς τελικά, ήταν απλώς μία παρουσίαση (εγώ, βασικά, τα μηχ/τα τα έδωσα στο avmentor και περιμένω το ριβιού του / πού πιστεύω πώς θα υπάρχουν και μετρήσεις).
Όμως για εσένα (και για πολλούς! όπως εσύ), πού είσαι -από ότι βλέπω- παλιός στο 'κουρμπέτι",
δέν υπάρχει δικαιολογία.
και εννοώ, ότι θα έπρεπε να το γνωρίζεις.
και εάν δέν το γνώριζες, θα έπρεπε πρώτα να ψάξεις και διαβάσεις (δόξα τω Θεω, υπάρχουν δεκάδες, αν όχι εκατοντάδες, ρηβιού).
Διότι αλλιώς, τί κάνετε εδώ?? πού κάνετε τούς ειδήμονες? (και δέν λέω για εσένα ή μόνο εσένα /γενικά)
παίζετε "πιτσικουλιές"?

οκ κουράστηκα να γράφω, χαιρετώ (πρός το παρόν ή το μέλλον)
και βάζω και ένα παλιό ρηβιού τού avmentor για τόν L2 Reference

τέλος, όποιος θέλει να 'εμβαθύνει" (και για τήν απόδοση των μηχ/των-μετρήσεις αλλά και για τήν διαχρονικότητα τους)
βλέπει και εδώ:


υ.γ. η γραφή μου μπορεί να φαίνεται λίγο (? :) ) επιθετική, αλλά πώς μπορεί να αλλάξει κανείς το στύλ του? (ο λύκος και αν εγέρασε...)
Γενικά
Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανέστη (μερικοί -όσοι ενδιαφέρονται δηλ.- το μάθατε)
επίσης, εδώ και κάτι χρόνια, ή έστω, εδώ και καιρό, δέν ασχολούμαι με τα φόρουμ.
οι λόγοι είναι πολλοί
ο βασικός, μεγαλώνω, και τρέχω να προλάβω τήν -υπόλοιπη- ζωή μου 'διασκεδάζοντας' (όσο μπορώ).
εχθές αργά το βράδυ όμως, και με τόν κορονοϊό, χάζεψα λίγο
βλέπω όμως "με λύπη μου" (αυτό είναι 'λογοτεχνικό' : ) ) πώς, οι περισσότεροι, και ειδικά οι παλιοί (παίρνοντας και τούς νέους "στόν λαιμό τους") προσπαθούν να "τετραγωνήσουν τόν κύκλο" /ακόμα!
δηλαδή, ποιά τοπολογία είναι καλύτερη, (είναι οι λάμπες? είναι τα τρανζίστορ/"στερεά κατάσταση"?, είναι οι κλας ντε?, και πάει λέγοντας)
και δέν κοιτούν να απολαύσουν τήν μουσική (μέ ότι γουστάρει ο καθένας)
είναι σάν να προσπαθεί να πείσει ο ένας τόν άλλον, ποιά "γκόμενα" είναι καλύτερη
(διευκρίνηση. τις "γκόμενες" δηλ. τις γυναίκες, τις συμπαθώ πολύ και τις σέβομαι. ο χαρακτηρισμός -και- εδώ, 'λογοτεχνικά')
είναι αυτή με τόν μεγάλο ποπό πω πω?, αυή με τα μεγάλα βι.. στήθη? αυτή η κοντή? (θυμάμαι και αυτό με τα άκριβά αρώματα), ή η ψηλή?
εγώ λέω (από πάντα), ας πάρει ο καθένας ότι "γουστάρει"- τού αρέσει. και αν τού αρέσει και περισσότερες από μία (εδώ πήγα στίς τοπολογίες : ) ), ας πάρει περισσότερες.

θα μπορούσα να πώ και άλλα.. (για τίς τοπολογίες)
αλλά ας πάω στό θέμα μας. (δηλ. Μου)


attention! λοιπόν
mr spock, αυτό πού γράφεις "...αριστοτεχνικά ο Σταματάκος πέρασε τον ύφαλο της extra λαμπάτης τροφοδοσίας του προενισχυτή Lamm..." είναι ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ! (δέν ξέρω αν το κατάλαβες. θέλω να πιστεύω πώς μάλλον όχι / και ευτυχώς!)
διότι, αφήνει υπονοούμενα και για τόν Σταματάκο (έναν έγκυρο, σύμφωνα με τα λεγόμενα σας, ριβιούερ)
(ΟΧΙ!! δέν έχω τ/φ -ακόμα τουλάχιστον- μαζί του / και ας κρατάει ακόμα, μετά από 3 (4?) και πλέον μήνες, τα μηχ/τα),
αλλά και για εμένα. δηλαδή τόν αντιπρόσωπο (Μιχ. Φουάσης MF Audio)
(φυσικά και για τούς Lamm)
και εκτός τού ότι είναι προσβλητικό (αυτό πού έγραψες), είναι και ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΟ!
διότι, το τροφοδοτικό στόν προενισχυτή Lamm L2 Reference (ή L2.1) ΔΕΝ είναι extra. είναι μαζί. είναι το τροφοδοτικό του!

Δέχομαι, ότι δέν ήταν πολύ σαφής (ο Δ.Σ.). και δέχομαι -και συμφωνώ- και αυτά πού γράφεις περί μικρής "εμβάθυνσης" και "ανάλυσης" τού τεστ.
όμως άκουσα (διάβασα εδώ. / και από τούς υπεύθυνους τού περιοδικού/τόν ιδρυτή του ούτε τόν ξέρω!) και κατάλαβα, πώς τελικά, ήταν απλώς μία παρουσίαση (εγώ, βασικά, τα μηχ/τα τα έδωσα στο avmentor και περιμένω το ριβιού του / πού πιστεύω πώς θα υπάρχουν και μετρήσεις).
Όμως για εσένα (και για πολλούς! όπως εσύ), πού είσαι -από ότι βλέπω- παλιός στο 'κουρμπέτι",
δέν υπάρχει δικαιολογία.
και εννοώ, ότι θα έπρεπε να το γνωρίζεις.
και εάν δέν το γνώριζες, θα έπρεπε πρώτα να ψάξεις και διαβάσεις (δόξα τω Θεω, υπάρχουν δεκάδες, αν όχι εκατοντάδες, ρηβιού).
Διότι αλλιώς, τί κάνετε εδώ?? πού κάνετε τούς ειδήμονες? (και δέν λέω για εσένα ή μόνο εσένα /γενικά)
παίζετε "πιτσικουλιές"?

οκ κουράστηκα να γράφω, χαιρετώ (πρός το παρόν ή το μέλλον)
και βάζω και ένα παλιό ρηβιού τού avmentor για τόν L2 Reference

τέλος, όποιος θέλει να 'εμβαθύνει" (και για τήν απόδοση των μηχ/των-μετρήσεις αλλά και για τήν διαχρονικότητα τους)
βλέπει και εδώ:


υ.γ. η γραφή μου μπορεί να φαίνεται λίγο (? :) ) επιθετική, αλλά πώς μπορεί να αλλάξει κανείς το στύλ του? (ο λύκος και αν εγέρασε...)


edit.
τώρα προσέχω και κάτι για "ασκούς τού Αιόλου" για ΩΜ και πράσινα άλογα.
δέν καταλαβαίνω τί εννοεί ο "ποιητής" (δηλ. ο κ. σποκ) αλλά οι LAMM (για όσους δέν γνωρίζουν) ΠΟΤΕ! δέν φοβήθηκαν τα"ρεύματα".
άλλοι μπορεί.
και αν ανοίξουν οι "ασκοί"... θα τούς πάρει το ρεύμα-ο αέρας (και εννοώ τόν "ανταγωνισμό", και το πάω στοίχημα!)
 
Last edited:



Μηνύματα
1.216
Reaction score
2.027
Θα βγει και μεγάλωσε κατά 20 σελίδες το περιοδικό. έστειλαν ενημερωτικό mail στους συνδρομητές.
 

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
απο ημερομηνίες ακολουθει και αυτο βλεπω την τακτική του ηχου... "οποτε μπορεσουμε"...
 


blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
απο ημερομηνίες ακολουθει και αυτο βλεπω την τακτική του ηχου... "οποτε μπορεσουμε"...
Αγαπητέ φίλε,
Με 10 συντάκτες, 120 φύλλα (προς το παρόν!), 18 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ reviews, νέα από όλη την αγορά του ήχου και της εικόνας, δισκοκριτική, βιβλιοκριτική, συνεντεύξεις, διαγωνισμό και με τον κορωνοίο να μεσουράνει για 45 ημέρες πρέπει να σας πω ότι είναι άθλος το 15 Ιουνίου.
Από τα επόμενα τεύχη η κατάσταση θα εξομαλυνθεί πλήρως.
Ευχαριστώ
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Καλησπέρα σε όλους.

Το εξώφυλλο του δεύτερου τεύχους - 15 Ιουνίου στα περίπτερα όλης της χώρας!

YELLOW_BOX_MAG_COVER_02.jpg


Όσον αφορά τον διαγωνισμό, όλοι οι νυν & οι νέοι συνδρομητές μπορούν να μπουν στην κλήρωση για ένα σετ ακουστικών SENNHEISER MOMENTUM WIRELESS.
Τα πακέτα συνδρομών υπάρχουν ήδη στο site του yellowbox.
ΠΑΚΕΤΑ ΣΥΝΔΡΟΜΩΝ YELLOWBOX

Καλή συνέχεια!

YB TEAM
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Σας ευχαριστούμε για την ενημερωση. Το στηρίζουμε το περιοδικο. Περιμενουμε να κυκλοφορησει.
 

C

chrispo

Guest
Μακάρι να προχωρήσει και να εδραιωθεί ως ένα καλό και αξιόπιστο έντυπο , στο είδος του...αλλά όταν έχεις εξώφυλλο ένα dac των 13000 e. :eek:, , sorry αλλά δεν απευθύνεται σε μένα, αλλά ΟΥΤΕ και στη συντριπτική πλειοψηφία . (αναμένω πιο προσιτά και εφικτά υλοποιήσιμα project)
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Μακάρι να προχωρήσει και να εδραιωθεί ως ένα καλό και αξιόπιστο, στο είδος του...αλλά όταν έχεις εξώφυλλο ένα dac των 13000 e. :eek:, , sorry αλλά δεν απευθύνεται σε μένα, αλλά ΟΥΤΕ και στη συντριπτική πλειοψηφία . (αναμένω πιο προσιτά και εφικτά υλοποιήσιμα project)
Αγαπητέ φίλε,
το γεγονός ότι βάλαμε ένα dac των 13.000 Ευρώ στο εξώφυλλο δεν σημαίνει ότι το περιοδικό έχει σε όλα τα test μηχανήματα του ιδίου επιπέδου τιμής.
Καλή συνέχεια!
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Μακάρι να προχωρήσει και να εδραιωθεί ως ένα καλό και αξιόπιστο έντυπο , στο είδος του...αλλά όταν έχεις εξώφυλλο ένα dac των 13000 e. :eek:, , sorry αλλά δεν απευθύνεται σε μένα, αλλά ΟΥΤΕ και στη συντριπτική πλειοψηφία . (αναμένω πιο προσιτά και εφικτά υλοποιήσιμα project)
Αγοράζεις ένα περιοδικό αυτοκινήτου και έχει στο εξώφυλλο το τάδε εξωτικό αυτοκίνητο και άλλα 500 θέματα στα ενδότερα.
Δηλαδή ρε παιδιά αυτό το πράγμα ειδικά με τα περιοδικά και δεν έχει αυτό ή έχει το άλλο πραγματικά δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω :biggrin:
Άντε , κάνε και εσύ ένα περιοδικό να βγούμε και εμείς από κάτω να λέμε διάφορα:p
 

C

chrispo

Guest
Αγαπητέ φίλε,
το γεγονός ότι βάλαμε ένα dac των 13.000 Ευρώ στο εξώφυλλο δεν σημαίνει ότι το περιοδικό έχει σε όλα τα test μηχανήματα του ιδίου επιπέδου τιμής.
Καλή συνέχεια!
...δεν είπα κάτι τέτοιο.. ( ίσως έχει και ακριβότερα..)
Επίσης!

Αγοράζεις ένα περιοδικό αυτοκινήτου και έχει στο εξώφυλλο το τάδε εξωτικό αυτοκίνητο και άλλα 500 θέματα στα ενδότερα.
Δηλαδή ρε παιδιά αυτό το πράγμα ειδικά με τα περιοδικά και δεν έχει αυτό ή έχει το άλλο πραγματικά δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω :biggrin:
Άντε , κάνε και εσύ ένα περιοδικό να βγούμε και εμείς από κάτω να λέμε διάφορα:p
...όσοι κατάλαβαν.....,κατάλαβαν🙃
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.469
Reaction score
1.407
Αγαπητέ φίλε,
Με 10 συντάκτες, 120 φύλλα (προς το παρόν!), 18 ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ reviews, νέα από όλη την αγορά του ήχου και της εικόνας, δισκοκριτική, βιβλιοκριτική, συνεντεύξεις, διαγωνισμό και με τον κορωνοίο να μεσουράνει για 45 ημέρες πρέπει να σας πω ότι είναι άθλος το 15 Ιουνίου.
Από τα επόμενα τεύχη η κατάσταση θα εξομαλυνθεί πλήρως.
Ευχαριστώ
Όχι αγαπητέ μου... Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Δεν είναι άθλος. Είναι υποχρέωση
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι στηρίζω το περιοδικό και κάθε άλλο περιοδικό και το αγοράζω. Και θέλω και περισσότερο. Τα έχουμε ανάγκη. Η τοποθέτηση μου είναι καλοπροαίρετη. Αλλά όταν θέλετε να είστε σοβαροί και να σας εμπιστεύεται το κοινό σας πόσο μάλλον εσείς που πάτε να χτίσετε ένα κοινό, θα πρέπει να είστε και συνέπεις. Τα περιοδικά αμά στον κόσμο έχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες κυκλοφορίας και όχι οπότε ναι. Ανεξάρτητα των κακοδαιμονίων , καταστροφών και κορονοιων. Η πρακτική λέει ότι έχω έτοιμο υλικό για 3-4 τεύχη και όχι μόνο για το επόμενο ώστε ότι και να γίνει να μπορώ να βγάλω
Τεύχος. Δεν είμαι ειδικός ... Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι πολλοί παράμετροι, αλλά η λογική "πάλι καλά που το βγάζω οπότε μπορώ" δεν είναι ότι καλύτερο για αρχή. Και είναι και διμηνιαίο!!! Μας αρέσουν, τα έχουμε ανάγκη, τα στηρίζουμε αλλά έχουμε και απαιτήσεις.
Καλή συνέχεια και το αναμένουμε στά περίπτερα
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Έχουν γίνει έρευνες στην Αμερική εδώ και πολλά χρόνια και έχει διαπιστωθεί ότι όταν τα εξώφυλλα των περιοδικών έχουν βατά στο κοινό προϊόντα οι πωλήσεις δεν πάνε καλά σε αντίθεση με αυτές εκείνων που φιλοξενούν αντικείμενα πόθου όπως supercars, High End Gear, καλλίγραμμες γυναίκες κλπ.

Όλα αυτά έχουν μελετηθεί δεν γίνονται τυχαία.
 

blackboxshow

Επαγγελματίας
Μηνύματα
270
Reaction score
1.566
Όχι αγαπητέ μου... Επιτρέψτε μου να διαφωνήσω. Δεν είναι άθλος. Είναι υποχρέωση
Καταρχήν να ξεκαθαρίσω ότι στηρίζω το περιοδικό και κάθε άλλο περιοδικό και το αγοράζω. Και θέλω και περισσότερο. Τα έχουμε ανάγκη. Η τοποθέτηση μου είναι καλοπροαίρετη. Αλλά όταν θέλετε να είστε σοβαροί και να σας εμπιστεύεται το κοινό σας πόσο μάλλον εσείς που πάτε να χτίσετε ένα κοινό, θα πρέπει να είστε και συνέπεις. Τα περιοδικά αμά στον κόσμο έχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες κυκλοφορίας και όχι οπότε ναι. Ανεξάρτητα των κακοδαιμονίων , καταστροφών και κορονοιων. Η πρακτική λέει ότι έχω έτοιμο υλικό για 3-4 τεύχη και όχι μόνο για το επόμενο ώστε ότι και να γίνει να μπορώ να βγάλω
Τεύχος. Δεν είμαι ειδικός ... Μπορεί να υπάρχουν και άλλοι πολλοί παράμετροι, αλλά η λογική "πάλι καλά που το βγάζω οπότε μπορώ" δεν είναι ότι καλύτερο για αρχή. Και είναι και διμηνιαίο!!! Μας αρέσουν, τα έχουμε ανάγκη, τα στηρίζουμε αλλά έχουμε και απαιτήσεις.
Καλή συνέχεια και το αναμένουμε στά περίπτερα
Αγαπητέ φίλε,
Ευχαριστώ για την κριτική, πάντα καλοδεχούμενη. Σε όλα λέμε ΝΑΙ. Ναι, θα συμφωνήσω σε ότι γράφετε περί ημερομηνίων, όλα τα περιοδικά έχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες έκδοσης (για αυτό λέγονται και περιοδικά) αλλά ο COVID-19 έκλεισε κράτη, οικονομίες, έγιναν πράγματα τα οποία γίνονται μόνο σε περιόδους πολέμου.
Φανταστείτε όμως ότι και οι ίδιοι οι αντιπρόσωποι έχουν μεγάλες δυσκολίες να παραλάβουν νέες σειρές λόγω του COVID-19, ακόμα και σήμερα.
Τέλος, ευχαριστώ που στηρίζετε το περιοδικό, με την συνδρομή όλων σας θα γίνει ακόμα καλύτερο.
 

C

chrispo

Guest
Δεν αντιλέγω ,.....αν ήμουν Αμερικάνος, μπορεί να είχε θετική επίδραση στο ΕΓΩ μου , αλλά στην Ευρώπη και ειδικότερα στη χώρα μας, με την παρούσα και τρέχουσα οικονομική κατάσταση, έχω την άποψη ότι αν δεν είναι πρόκληση...είναι σίγουρα υπερβολή. ( μη μπερδεύουμε Αμερικάνους με Ευρωπαίους...άλλο φρούτο το ένα , άλλο το άλλο, διαφορετικές αντιλήψεις, τρόπο ζωής κτλ κτλ)
Χώρια που τέτοιού είδους προϊόντα είναι εκτός target group μου...( dac των 13000, που σε 1-2 χρόνια θα θεωρείται ξεπερασμένο ...από τεχνολογικής πλευράς και μόνο?):eek:..δε το συνεχίζω..
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
Kαι στα Ευρώπας τα ίδια συμβαίνουν. Εξάλλου αν δεν ήταν έτσι θα είχαμε διαφορετικό Concept.
Και βασικά όχι μόνο εδώ αλλά σε όλους τους ανθρώπους γιατί απλά το κύριο όργανο διέγερσης και αποφάσεων είναι το μάτι.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.313
Μηνύματα
2.858.207
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top