YouTube. Χαλια ηχος. Σωστα;


Μηνύματα
27.239
Reaction score
25.212
Εσύ να πας σε οφθαλμίατρο και μετά σε ψυχίατρο , όχι απαραίτητα με αυτή τη σειρά.
 



Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
Some like it hot :smoke:
Ούτε εσύ ακούς διαφορές Marlboro ? 😀

Τι γίνεται στον κόσμο, εγώ το θεωρούσα δεδομένο. Τώρα που λένε όμως ότι δεν ακούνε θα με επηρεάσουν με πλασίμπο κλπ ηλεκτροτεχνικά και δεν θα ακούω. 😀
 


Μηνύματα
12.473
Reaction score
14.634
-Μαλώνουμε, γειτόνισσα;
-Κι εγώ στα νύχια στέκω!
:rolleyes:
Εγώ δεν μαλώνω Κίμωνα, αυτές οι ημέρες πέρασαν και ήταν και κάτι τέστ που έκανα. 😀

Απλώς διευκολύνω να μπορεί να βγαίνει η λογική και ο χαρακτήρας ανθρώπων πρός τα έξω. Μην πάθουν και τίποτε κρατώντας τα μέσα τους. 😀

Εσυ διαφορές ακούς σε κάποιο έστω απο τα μηχανήματα σου για κάποιον απο τους παραπάνω αναφερόμενους πιθανούς λόγους (πέρασμα κάποιου χρόνου, θερμοκρασίας) ;
 

Μηνύματα
1.726
Reaction score
2.462
Ούτε εσύ ακούς διαφορές Marlboro ? 😀

Τι γίνεται στον κόσμο, εγώ το θεωρούσα δεδομένο. Τώρα που λένε όμως ότι δεν ακούνε θα με επηρεάσουν με πλασίμπο κλπ ηλεκτροτεχνικά και δεν θα ακούω. 😀
Πάρε το 0, δεν σε ακούω.
 



Μηνύματα
100
Reaction score
26
Μου φαίνεται ότι έχει βελτιωθεί σε σχέση με όπως ανέβαζαν παλιά!Καλά να ξέρετε ότι ακόμα και τώρα τα πιο πολλά κανάλια τα παίρνουν από άλλα κανάλια με παλιακούς downloaders για αυτό όλο το χάλια!Και κάποια κανάλια επεξεργάζονται τα mp3 βάζοντας επιπλέον θόρυβο (ώστε να μην υπάρχουν σε καλή ποιότητα) ή τα αλλοιώνουν αναλόγως πριν τα ανεβάσουν!Αυτά είναι στάνταρ.
 


Μηνύματα
100
Reaction score
26
Φαντάζομαι δεν θα έχει μεγάλη διαφορά το 1080p premium από το απλό 1080p!
Και γενικά δεν αξίζει και επειδή έχουν από τη φύση τους τέρμα ένταση με παραμόρφωση τα πιο καινούρια
. αλλά και επειδή τα παλιότερα στα περισσότερα κανάλια που τα ανεβάζουν 1080p, διάφοροι χρήστες, τα έχουν πάρει από 240p. Ας προσέξουν αρχικά τον ήχο τους οι ελληνικές δισκογραφικές, που από το 2011 και μετά έχουν μειώσει τα πρίμα (Panik συγκεκριμένα) και έχουν αυξήσει τις εντάσεις τους full σε σημείο να κάνουν κλιπάρισμα.
Απλά είναι κόλπα για περισσότερα χρήματα στο youtube.
Όπως το dolby atmos στο apple music σε πολλές διεθνείες κυκλοφορίες, που δεν έχει και νόημα γιατί τα πιο πολλά commercial ξένα που τυχαίνει να υπάρχουν και σε dolby atmos είναι lofi ηχογραφήσεις.
 

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Το Υoutube αφου πρωτα
μας προξενησε εθισμο,
επιβαλει πλεον αυστηρο paywall.

Γνωμη μου ειναι οτι η ποσοτητα και η ποιοτητα που διαθετει
καθως και το οπτικοακουστικο του πραγματος
αξιζουν με το παραπανω τα σχεδον εννια ευρω που ζηταει το μηνα.
Το ισοδυναμο τριων καφεδων αμφιβολου ποιοτητας για τα Αθηναικα δεδομενα.
Το προτιμω απο αλλες υπηρεσιες. Γραφτηκα....
 


Vakis2000

Κλιψ κλαψ
Μηνύματα
7.029
Reaction score
8.053
Στο YouTube πρόσεξα ότι υπάρχουν Flac (άρα ποιτικός ήχος), επίσης πολυκάναλα θέματα....
Παραμύθια! Κανένα από αυτά δεν το βλέπει πολυκάναλα ο AV, όπως επίσης και τα υψηλής ανάλυσης αρχεία, ακούγονται στον ίδιο μάπα ήχο-youtube.....

Λέτε με συνδρομή να γίνεται????
 

Μηνύματα
27.239
Reaction score
25.212
Ο av σου θα δεί ότι ήχο του περάσεις.
Αν του περάσεις μάπα , μάπα θα σου βγάλει. Οτι του δώκεις σου δίνει.
 
  • Like
Reactions: ika

Μηνύματα
1.866
Reaction score
4.431
Εγώ δε θα γραφτώ. Περιμένω λίγα δευτερόλεπτα και κλείνω το ενημερωτικό παράθυρο.
Ποσες φορες το εχεις κανει αυτο.
Και εγω το εκλεινα
μεχρι που μου εδωσε περιθωριο τρια βιντεο μεσω adblocker
και με πεταξε οριστικα εξω.
 

Μηνύματα
12.854
Reaction score
10.072
Ποσες φορες το εχεις κανει αυτο.
Και εγω το εκλεινα
μεχρι που μου εδωσε περιθωριο τρια βιντεο μεσω adblocker
και με πεταξε οριστικα εξω.
Περίπου 10 μέχρι τώρα.
 

ika

News
Μηνύματα
14.012
Reaction score
12.981
Στο YouTube πρόσεξα ότι υπάρχουν Flac (άρα ποιτικός ήχος), επίσης πολυκάναλα θέματα....
Παραμύθια! Κανένα από αυτά δεν το βλέπει πολυκάναλα ο AV, όπως επίσης και τα υψηλής ανάλυσης αρχεία, ακούγονται στον ίδιο μάπα ήχο-youtube.....

....
To flac από μόνο του δεν εξασφαλίζει την ποιότητα.
Πολύ εύκολα ένα mp3 64kbps το κάνει κάποιος flac, που θα ακούγεται το ίδιο χάλια με το mp3.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • PeterMeni
    DIY - "Επαγγελματίας"

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.593
Μηνύματα
2.867.081
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top