Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
Btw, πολυ overrated βρε παιδί μου τα PB13. Μονο μια φορα χρειάστηκε να κάνω αποσυμπιεση στα αυτια μου που βουλωσαν με την εισαγωγη του Edge Of Tomorrow.... MΑΠΑ λεμε....

Αν κάποιος δεν θέλει το δικό του, ευχαρίστως να τον απαλλάξω απο το βάρος!
.....μας μπερδεψες :p

για πες μας κατι παραπανω βρε.

αποτι καταλαβα χαμηλα επαιζε ε ;....οπως παντα :roflmao:
 
Last edited:




Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Δεν υπάρχει περίπτωση για το PB....με δύο SB13 είμαι υπερκαλυμμένος η' ένα DD18(παζαρεύω)που είναι καλύτερο από το PB13.
 



Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Πάλι θα αλλάζουμε τον τίτλο του θέματος...8-)
Δεν τον πείθω πάντως....του κάνει και ζημιά στην εικόνα(δες φωτό) εκεί που το έχει,ενώ εγώ θα το τοποθετήσω στα πλάγια-αυτός είναι και ο μοναδικός λόγος που λέω όχι στα 2PB μπαίνουν μες την εικόνα και δεν μπορούν να τοποθετηθούν αλλού.

 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
μα εχουμε πει εδω και καιρο (χρονια :)) θες(και οχι μονον εσυ)οθονη 235/1

ετσι παιρνεις μεγαλυτερη και καλυτερη απεικονιση και μπορεις να εχεις το υψος για να βαλεις και pb ;)

και ο φιλος με μια 235/1 και μεγαλυτερη σε πλατος απο αυτη που εχει θα βλεπει καλυτερα και μεγαλυτερο μεγεθος εικονας στις περισσοτερες ταινιες και δεν θα του κοβει καποιο ηχειο την εικονα.
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
μα εχουμε πει εδω και καιρο (χρονια :)) θες(και οχι μονον εσυ)οθονη 235/1

ετσι παιρνεις μεγαλυτερη και καλυτερη απεικονιση και μπορεις να εχεις το υψος για να βαλεις και pb
Και πάλι δεν θα χωράνε τα PB....ο λόγος απλός,όταν αλλαχτεί η τωρινή 16/9 με 2:35/1,το ύψος θα παραμείνει το ίδιο....δεν έχεις παρα να υπολογίσεις το πλάτος:D
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
ναι.....για να εχεις το ιδιο προβλημα θα πρεπει να εχεις π.χ. μια οθονη 16/9 με 3 μετρα πλατος και να πας σε οθονη 235/1 με 4 μετρα πλατος.

οποτε βαζεις μια οθονη μεγαλυτερη απο αυτη που εχεις κατα 70 cm στο πλατος δλδ 3.7 μετρα και βαζεις και το(α) sub που κανεις κεφι..;)

:)
 
Last edited:

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Λοιπόν, ειμαι πλέον σίγουρος. Θέλω ένα pb13 για την ψυχική μου ηρεμία (και την ψυχική αναστάτωση της συζύγου και γειτόνων).

Οπότε προλειαίνω το έδαφος για την τετ-α-τετ μάχη που θα πρεπει να δώσω με την σύζυγο για να μπει αυτό το θηρίο στο σαλόνι.

Ετοιμάζομαι εντατικά και την ρητορική μου την ετοιμάζει ο Κουγιας, ενώ για εμψύχωση ακούω το ost του gladiator.
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Δεν πας καλά. :roflmao:
ΕΓΩ δεν πάω καλά η εσύ που 37 nanoseconds μετά που ήρθα σπίτι σου με θρονιασες στο sweet spot του καναπέ και με "αθώο" ύφος μου λες :"Για άκου λίγο την εισαγωγή του EoT".

Αλήθεια. Όλα αυτά πριν το καλησπέρα και μετά μου λεει ότι εγω δεν πάω καλά!

Μωρε δίνεις σε αλκοολικό ποτέ να πιει;

Ορίστε τι έπαθα!
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
Λοιπόν, ειμαι πλέον σίγουρος. Θέλω ένα pb13 για την ψυχική μου ηρεμία (και την ψυχική αναστάτωση της συζύγου και γειτόνων).

Οπότε προλειαίνω το έδαφος για την τετ-α-τετ μάχη που θα πρεπει να δώσω με την σύζυγο για να μπει αυτό το θηρίο στο σαλόνι.

Ετοιμάζομαι εντατικά και την ρητορική μου την ετοιμάζει ο Κουγιας, ενώ για εμψύχωση ακούω το ost του gladiator.
του κούγια πες του να σου ετοιμάσει τα χαρτιά για τις επισκέψεις των παιδιών μετά το διαζύγιο, να μπορείς να τα βλέπεις μια φορά το μήνα τουλάχιστον...:p
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
του κούγια πες του να σου ετοιμάσει τα χαρτιά για τις επισκέψεις των παιδιών μετά το διαζύγιο, να μπορείς να τα βλέπεις μια φορά το μήνα τουλάχιστον...:p
Αχαχαχαχα! Φαντάζεσαι τρολλιά, να μου πάρει μετά το subwoofer;
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
23.026
Reaction score
41.393
με τον κούγια δικηγόρο ούτε καλώδιο δεν θα σου αφήσει :laugh::laugh::laugh:

λοιπόν η καλύτερη στρατηγική σε αυτά τα θέματα είναι ο αιφνιδιασμός, το παίρνεις το βάζεις σπίτι χωρίς καμία προετοιμασία, έρχεται το βλέπει, παθαίνει ένα κατιτίς, πάει να πει κάτι και την αφνιδιάζεις πάλι, ευχάριστα αυτή τη φορά, με μια κράτηση στο funky gourmet για τους δυο σας...θα σου βγει λίγο παραπάνω το PB13 αλλά το αξίζει (και τα θέλει ο κ@λος σου :p )
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
με τον κούγια δικηγόρο ούτε καλώδιο δεν θα σου αφήσει :laugh::laugh::laugh:

λοιπόν η καλύτερη στρατηγική σε αυτά τα θέματα είναι ο αιφνιδιασμός, το παίρνεις το βάζεις σπίτι χωρίς καμία προετοιμασία, έρχεται το βλέπει, παθαίνει ένα κατιτίς, πάει να πει κάτι και την αφνιδιάζεις πάλι, ευχάριστα αυτή τη φορά, με μια κράτηση στο funky gourmet για τους δυο σας...θα σου βγει λίγο παραπάνω το PB13 αλλά το αξίζει (και τα θέλει ο κ@λος σου :p )
Λες να την βγάλω καθαρή με funky gourmet? εγω σκεφτόμουν 2ημερο στο Θερμαι Σύλλα στην Αιδηψό τουλάχιστον!
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.722
Μηνύματα
2.873.878
Members
37.938
Νεότερο μέλος
AntoKonto
Top