Ποιο SVS κι από πού;(Sub βρήκα τελικά.Σπίτι που θα βρω;)



Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
IMG_1827.JPG
Χομε σινεμα και παιδια δε γινεται! Με το ζορι γινεται γυναικα:ρ
Εδω διαφωνω! Ο γιος μου τουλάχιστον που ειναι 4+ έχει ξετρελλαθεί με το σινεμα! Εχουμε δει πολλά animation παρέα και το καταφχαριστιέται! Του δινω και Tsakiris Sticks και λεμοναδα Εψα και αραζει με σηκωμένη την ανακλιση και απολαμβάνει την ταινια.

Για μενα αυτες οι στιγμές ειναι ανεκτίμητες!
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
εξορισμου το λεει η λεξη νομιζω, το μετρο βεβαια ειναι σχετικο οπως καθετι για τον καθενα μας...
 

Μηνύματα
871
Reaction score
238
Εγω το λεω απο αποψη οικονομικη και χρονιυ απο τη μια και απο την αποψη δικαιολογιων και κρυφτου π.χ. ποσο κοστιζουν κλπ αν παλι εχεις ρεαλ εστατε και χρημα τοτε οκ δεν υπαρχει ιδιεταιρο θεμα...μονο να μη κουφαθει το παιδι 'η τα 3δ δεν ειναι καλα για μικρο παιδι...και ετσι αρχιζεις τους περιοριδμους οχι εδ (γιαυτους που τους αρεσει) οχι δυνατα κλπκλπ τετοια πραματα...
 

Nelsy

Ιεράπετρα
Μηνύματα
5.204
Reaction score
2.874
Του δινω και Tsakiris Sticks και λεμοναδα Εψα
...γι αυτά έπρεπε να σου φωνάζει η κυρά και όχι για τα sub

και αραζει με σηκωμένη την ανακλιση
Πολύ αναπαυτικός φαίνεται για δώσε πληροφορίες-από που και...πόσο;
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Εγω το λεω απο αποψη οικονομικη και χρονιυ απο τη μια και απο την αποψη δικαιολογιων και κρυφτου π.χ. ποσο κοστιζουν κλπ αν παλι εχεις ρεαλ εστατε και χρημα τοτε οκ δεν υπαρχει ιδιεταιρο θεμα...μονο να μη κουφαθει το παιδι 'η τα 3δ δεν ειναι καλα για μικρο παιδι...και ετσι αρχιζεις τους περιοριδμους οχι εδ (γιαυτους που τους αρεσει) οχι δυνατα κλπκλπ τετοια πραματα...
Ναι, ετσι συμφωνω, μιας και εννοειται ότι θα βάλεις τους εκαστοτε περιορισμους, κλπ, αλλα αυτο δεν σημαινει ότι δεν υπάρχει μέση οδος στο να φτιαξεις εναν χώρο ή να κάνεις το χόμπι σου βρε αδελφε!

Πολύ αναπαυτικός φαίνεται για δώσε πληροφορίες-από που και...πόσο;
Τον πήρα το 2007 από τη La-Z-Boy στη λεωφόρο βουλιαγμένης. Η μεσαια θέση μετατρέπεται σε τραπεζακι για ποτά, φαγητο, κλπ. 1500€ έκανε νομιζω.

Βρηκα μια φωτό από το 2011, που φαίνεται καλα το τραπεζάκι
IMG_0026.JPG
 



Μηνύματα
7.239
Reaction score
4.621
Γιαννο μου λειψες βρε μπαγασα !
Κανόνισε να πάμε για καφέ με τον Μάριο !
Μόνοι μας και όχι σε Παιδοτοπο έτσι ?:whistling::rofl:
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.731
Reaction score
7.518
Παντως ρε σεις ολοι μας γουσταρουμε απο 2 σαμπια στον χωρο μας ειτε για audio ειτε για Home cinema ......ολοι μας ομως προβληματιζομαστε απο το μεγεθος των κουτιων τους --βλεπε SVS PB 13.......οπου εξαιτιας αυτου ξεκινανε τα προβληματα ειδικα οταν δεν υπαρχει ενας dedicated χωρος και το συστημα ειναι σαλονατο........μηπως τελικα πρεπει να παμε σε αλλη λυση????????


μηπως θα επρεπε να παμε σε κατι τετοιο????????




με μεσουψιλες της αρεσκειας μας βεβαιως βεβαιως............

:smile::smile::rolleyes::dance2::dance2:
 

Μηνύματα
236
Reaction score
246
βρε συ SurfDrifter αγορι μου....να σε ρωτησω κατι? το βραδυ καταφερνεις και κοιμασαι η ονειρευεσαι..διαφορα?? :p

παρεμπιπτοντως το 13αρι ειναι βαρυ για το χωρο σου...
Άρη,

Και εγώ πιστεύω ότι χρειάζεσαι ένα intervention!!!

Ξεκίνησες να φτιάξεις κάτι, το έφτιαξες και πριν προλάβεις να το συνηθήσεις σκέφτεσαι πως θα το ξυλώσεις και να το κάνεις εκ του μηδενός.

Σε καμία περίπτωση δεν μου πέφτει λόγος, αλλά όταν διαβάζω πράγματα του τύπου να ξυλώσεις τα 683 γιατί δεν έχουν αρκετό μπάσο και να βάλεις 4-5 sub συγνώμη αλλά νομίζω ότι είναι overkill για έναν κύριο χώρο σαλονιού. Εμένα στο "μικρό" μου καθιστικό τα 683 έπαιζαν τα πόδια τους με τα μικρά μου sub.

Άποψή μου, άφησέ τα όλα στην ησυχία τους. Εξάντλησε τα όριά του συστήματός σου που είναι εξαιρετικό, και μόλις νιώσεις πραγματικά ότι σου αφήνει κενά, τότε ψάξου για κάτι παραπάνω.

Όπως είπε ένα παλικάρι ποιό πριν, μην μας πιάνει το σύνδρομο της "Βούτας" ποιός θα στήσει το απόλυτο "εργαλείο" . Ακόμα και τα απόλυτα "εργαλεία" ήταν καλά για ένα ¨πάτημα¨, στο 2ο, οι μπιέλες εμπαιναν σε τροχιά :)

ΥΓ: αν παρεξηγηθείς να σου καεί το βίντεο!

Γιώργος :))
 

vlasis

Φωτογράφος!
Μηνύματα
11.731
Reaction score
7.518
Άρη,

Και εγώ πιστεύω ότι χρειάζεσαι ένα intervention!!!

Ξεκίνησες να φτιάξεις κάτι, το έφτιαξες και πριν προλάβεις να το συνηθήσεις σκέφτεσαι πως θα το ξυλώσεις και να το κάνεις εκ του μηδενός.

Σε καμία περίπτωση δεν μου πέφτει λόγος, αλλά όταν διαβάζω πράγματα του τύπου να ξυλώσεις τα 683 γιατί δεν έχουν αρκετό μπάσο και να βάλεις 4-5 sub συγνώμη αλλά νομίζω ότι είναι overkill για έναν κύριο χώρο σαλονιού. Εμένα στο "μικρό" μου καθιστικό τα 683 έπαιζαν τα πόδια τους με τα μικρά μου sub.

Άποψή μου, άφησέ τα όλα στην ησυχία τους. Εξάντλησε τα όριά του συστήματός σου που είναι εξαιρετικό, και μόλις νιώσεις πραγματικά ότι σου αφήνει κενά, τότε ψάξου για κάτι παραπάνω.

Όπως είπε ένα παλικάρι ποιό πριν, μην μας πιάνει το σύνδρομο της "Βούτας" ποιός θα στήσει το απόλυτο "εργαλείο" . Ακόμα και τα απόλυτα "εργαλεία" ήταν καλά για ένα ¨πάτημα¨, στο 2ο, οι μπιέλες εμπαιναν σε τροχιά :)

ΥΓ: αν παρεξηγηθείς να σου καεί το βίντεο!

Γιώργος :))

Που το ηξερες οτι βλεπει απο DVD???????????????:roflmao::roflmao::roflmao::laugh::laugh::laugh::laugh::laugh:
 

Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Άρη,

Και εγώ πιστεύω ότι χρειάζεσαι ένα intervention!!!

Ξεκίνησες να φτιάξεις κάτι, το έφτιαξες και πριν προλάβεις να το συνηθήσεις σκέφτεσαι πως θα το ξυλώσεις και να το κάνεις εκ του μηδενός.

Σε καμία περίπτωση δεν μου πέφτει λόγος, αλλά όταν διαβάζω πράγματα του τύπου να ξυλώσεις τα 683 γιατί δεν έχουν αρκετό μπάσο και να βάλεις 4-5 sub συγνώμη αλλά νομίζω ότι είναι overkill για έναν κύριο χώρο σαλονιού. Εμένα στο "μικρό" μου καθιστικό τα 683 έπαιζαν τα πόδια τους με τα μικρά μου sub.

Άποψή μου, άφησέ τα όλα στην ησυχία τους. Εξάντλησε τα όριά του συστήματός σου που είναι εξαιρετικό, και μόλις νιώσεις πραγματικά ότι σου αφήνει κενά, τότε ψάξου για κάτι παραπάνω.

Όπως είπε ένα παλικάρι ποιό πριν, μην μας πιάνει το σύνδρομο της "Βούτας" ποιός θα στήσει το απόλυτο "εργαλείο" . Ακόμα και τα απόλυτα "εργαλεία" ήταν καλά για ένα ¨πάτημα¨, στο 2ο, οι μπιέλες εμπαιναν σε τροχιά :)

ΥΓ: αν παρεξηγηθείς να σου καεί το βίντεο!

Γιώργος :))
Χαχα!

Καταρχήν ποιος σου είπε ότι αλλάζω τα 683; ΠΟΤΕ δεν είπα κάτι τέτοιο και ουτε προκειται να αλλάξω κάτι συντομα, εκτος από την κουβέντα που λεγεται ενδεχομένως 2ο sub SB13 ή 1 PB13.

Δεν με παρακολουθεις μου φαίνεται! Για τσέκαρε το ποστ 537

http://www.avsite.gr/forum/threads/...ναίκα-και-από-που.137276/page-27#post-1877942
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
.... έχει ενεργοποιημένο το Room Gain Comp στα 31hZ με slope -6dB και peq1 40hZ -5dB q=7.2 και peq2 80hZ +3dB q=9.6. Εγω παρόλα αυτα το έκλεισα το room gain comp και μονο μια φορα θυμάμαι που σηκώθηκα και το ξαναέβαλα διοτι βουιζε συνεχεια ο χώρος στην ταινία Gravity και ήταν μια χαρα μετα.
πεστου να τα ξαναδει αυτα μηπως εγινε καποιο λαθος κατα λαθος..:D:)
 


Μηνύματα
1.498
Reaction score
2.482
Btw, πολυ overrated βρε παιδί μου τα PB13. Μονο μια φορα χρειάστηκε να κάνω αποσυμπιεση στα αυτια μου που βουλωσαν με την εισαγωγη του Edge Of Tomorrow.... MΑΠΑ λεμε....

Αν κάποιος δεν θέλει το δικό του, ευχαρίστως να τον απαλλάξω απο το βάρος!
 




Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.670
Μηνύματα
2.871.634
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top