REW


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
:)...να σαι καλα ορε Γιαννη...

Δάφνη μενω, αλλα θα μπω να το παραγγειλω το -οφωνο της dirac...

να τελειωνουμε...μιας και μαλλον, αφου ξεκιναμε, θα χρειαστουμε να το χουμε ευκαιρο, για να παιζουμε οποτε μας ερχεται κεφι-ορεξη για πειραματισμους:D

edit: εσεις θα ερθετε "after purchase", με το Δημητρη , να με βοηθησετε μπας και καταφερω να το καμνω να δουλεψει και μαθουμε και τιποτα-ξεστραβωθουμε;)
 
Last edited:


Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
:)...να σαι καλα ορε Γιαννη...

Δάφνη μενω, αλλα θα μπω να το παραγγειλω το -οφωνο της dirac...
ΟΚ παράγγειλέ το. Θα χρειαστείς και stand μικροφώνου (15-20 ευρώ) για να μετράς.

Άσχετο, Η Δάφνη είναι αειθαλής ή φυλλοβόλα :p ;
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
ΟΚ παράγγειλέ το. Θα χρειαστείς και stand μικροφώνου (15-20 ευρώ) για να μετράς.

Άσχετο, Η Δάφνη είναι αειθαλής ή φυλλοβόλα :p ;
Είναι θάμνος ή μικρό δέντρο. Τα φύλλα του είναι εναλλασσόμενα, ακέραια, λογχοειδή, βαθυπράσινα με μικρό μίσχο και με ελαφρά κυματοειδή μορφή. Η οσμή τους είναι αρωματική και η γεύση τους είναι λίγο πικρή. Τα άνθη βγαίνουν το Μάρτιο με Απρίλιο. Ο καρπός είναι δρύπη με σαρκώδες περικάρπιο και μεγάλο σπέρμα. (με τη καλη εννοια:D) Το χρώμα του είναι κυανόμαυρο ή μαύρο όταν ωριμάσει, σχήμα ωοειδές και μέγεθος μικρής ελιάς. Από τους καρπούς παράγεται το δαφνέλαιο, που έχει μορφή αλοιφής και στη συνηθισμένη θερμοκρασία είναι πράσινο.
...wiki :D:D

stand νομιζω εχω ενα...θα δω αποθηκη:thumbsup:
 



Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
εγω στις φακες ξερω και μπαινει....after that, "black is the night":biggrin:

για το mic, παραγγελνουμε απο καπου εδω κοντα να μας ερθει γρηγοροτερα? (ισως και φτηνοτερα??)
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Οι παλιοί γνωρίζουν ότι η Δάφνη λεγόταν κατσιπόδι.... δεν πιστεύω τα 'παιδιά" που θα έρθουν στο σπίτι σου να είναι "κατσικοπόδαροι"... :rolleyes: :laugh:
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Οι παλιοί γνωρίζουν ότι η Δάφνη λεγόταν κατσιπόδι.... δεν πιστεύω τα 'παιδιά" που θα έρθουν στο σπίτι σου να είναι "κατσικοπόδαροι"... :rolleyes: :laugh:
εχω "σκορδα"...τα οποια κι αυτα μπαινουν στις φακες:D

μολις παραλαβω και εχουν και τα παιδια ορεξη, θα κερασω καφε και θα "κερασουν" γνωσεις...
και "μασα" θα υπαρξει...οχι φακες:):D

γυρω στα 130 us νταλαρς βγαινει το mic...σε καμια βδομαδα
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
γνωριζετε εαν αυτα τα μικ ειναι καλιμπραρισμενα απο 15hz? γιατι κατεβασα
http://www.minidsp.com/images/documents/Product Brief - Umik.pdf η δεν εχει ανανεωθει?
και δειχνει απο 20hz ,μηπως θα πρεπει να διευκρινιστει με email? εχει αγορασει καποιος προσφατα?
ας στειλω ενα να το σιγουρεψω παντως..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.426
Reaction score
74.810
Γιατί, νομίζεις ότι θα κατέβεις εκεί;
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
ας το εχω και ας μην κατεβω ποτε γιατι να ειναι μαχαιρι στα 20? ποτε δεν ξερεις...;)
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
για να μετρησεις τοσο χαμηλα θελεις κατι σαν το earthworks m30 + καρτα ηχου που να μπορει να μετρησει τοσο χαμηλα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.426
Reaction score
74.810
Και δεν είναι μαχαίρι στους 20 κύκλους. Αν έχεις προσέξει εξάλλου, όλες οι συσκευές 20-20000Hz αναφέρουν.
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Ναι μάλλον ήταν μπερδεμένο αυτό που εννοούσε ο ποιητής. Δεν σταματάει στους 20 SOCO. Είναι καλιμπραρισμένο από τους 20 έως τους 20000. Εγώ έχω μετρήσει με UMIK-1 και REW πολύ χαμηλότερα. Άσχετα αν δεν ακούω τη τύφλα μου :D !
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Άσχετα αν δεν ακούω τη τύφλα μου
Σκέψου να μην έβλεπες την κουφαμάρα σου πόσο χειρότερα θα ήτανε :confused:

:D:D:D:D
 

Μηνύματα
5.284
Reaction score
6.433
οι μετρησεις σαν στοχο θα εχουν να διωρθωσω πραγματα στο χωρο ασχετα αν ακουω τις μισες απο αυτες τις συχνοτητες , ναι τωρα το διευκρινησες υπεθεσα καλιμπραρισμα και μετρησεις ταυτιζονται και απο κει και περα μαχαιρι. ή λανθανουσες μετρησεις. ασε να δω τι θα μου πουν οι ιδιοι απο περιεργεια..

για το 20-20 ολες οι συσκευες? τα ηχεια δεν διατυμπανιζουν τα νεα τουιτερ με μεγαλυτερη αποκριση συχνιοτητας? οι ενισχυτες?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.426
Reaction score
74.810
Eντάξει, όχι όλες, oι περισσότερες.
Το γιατί, είναι άλλο θέμα παρόμοιο με των εκατομμυρίων του κόντραστ στις TV.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.641
Μηνύματα
2.870.494
Members
37.926
Νεότερο μέλος
Demetriiosk71
Top