REW


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
γνωριζετε εαν αυτα τα μικ ειναι καλιμπραρισμενα απο 15hz? γιατι κατεβασα
http://www.minidsp.com/images/documents/Product Brief - Umik.pdf η δεν εχει ανανεωθει?
και δειχνει απο 20hz ,μηπως θα πρεπει να διευκρινιστει με email? εχει αγορασει καποιος προσφατα?
ας στειλω ενα να το σιγουρεψω παντως..
Σωκρατη δες εδω τι λεει για τα συνοδευτικα αρχεια που παιζουν και σε στελνουν για να πειραματιστεις...

We provide calibration files (.FRD format) on a USB thumbdrive for use in many popular audio measurement programs. Our cal files range from 5 Hz to 25 kHz to encompass the low bass and high treble regions that many audiophiles, professionals and home theater aficionados require.
οποτε νομιζω οτι δεν τιθεται θεμα...αλλα στειλε το mail...να δουμε τι θα πουν
 


Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
June 1 Shipping update: We will make more UMIK-1 mics available for order shortly, please have patience.
 





Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
φτουυυυ...δεν δεχοταν τη καρτα μου το συστημα τους...με ακυρωσαν τη παραγγελια ..πηγα τραπεζα, εβγαλα προπληρωμενη καρτα και θα ξαναδινα παραγγελια μαζι με ενα sound level meter....μα τι γκαντεμια μου μεσα

απο καπου αλλου να πσωνισουμε?...αμα για ενα μπλιμπλικι κανουμε 2 μηνες να παραλαβουμε, ε τοτε αστο
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
To Cross-Spectrum μου το έστειλε όταν έγραφαν πως θα έχουν διαθέσιμα. Συνολικά είκοσι μέρες απ' την παραγγελία, βρίσκονται στις ΗΠΑ.
Η MiniDSP έχει έδρα στο Hong Kong. Για κάτι μεγαλύτερο που παράγγειλα πρόσφατα, μου πρότειναν οι ίδιοι το Audiophonics στη Γαλλία. Έχουν και UMIK-1. http://www.audiophonics.fr/advanced...d609e99ddfa9d&search_in_description=0&x=0&y=0
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
δλδ στην cross, δεν εχουμε κανενα νεο για το ποτε θα ειναι διαθεσιμα τα μικροφωνα?...μπορει να παει οντως κανα 2μηνο και αν?

edit :πηγα στο γαλλικο μαγαζι, εβαλα στο καλαθι 1 μικ και το δειχνει in stock και διαθεσιμο...εβαλα μετα 2 μικ ετσι για να δω και η παραγγελια εγινε outofstock...ενα μικ εχουν μαλλον ακομα...οποιος το προλαβει...
 
Last edited:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Τα μικρόφωνα UMIK-1 απο το Cross-Spectrum έχουν τρεις μετρήσεις 0-45-90°, ενώ απο τη MiniDSP έχουν μόνο 0° δηλαδή κάθετα στο ηχείο.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Τα μικρόφωνα UMIK-1 απο το Cross-Spectrum έχουν τρεις μετρήσεις 0-45-90°, ενώ απο τη MiniDSP έχουν μόνο 0° δηλαδή κάθετα στο ηχείο.
για ποιο λογο αφηνει εκτος τις μετρησεις στα υπολοιπα, η μαμα εταιρια?
δε βρισκει απαραιτητο τις μετρησεις εκει?

εμεις θα περιμενουμε για το αμερικανικο ουτος η αλλως...με μπηκε να το παρω απο κει τωρα και θα περιμενω...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Υποθέτω γιατί σε στέρεο είναι γενικά αρκετό να το κατευθύνεις στα ηχεία.
Σε σαράουντ όμως, πρέπει να μετρήσεις με το μικρόφωνο κάθετο.
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Υποθέτω γιατί σε στέρεο είναι γενικά αρκετό να το κατευθύνεις στα ηχεία.
Σε σαράουντ όμως, πρέπει να μετρήσεις με το μικρόφωνο κάθετο.
δεν υπαρχει δλδ σωστο και λαθος...
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.411
Reaction score
74.719
Τόσα ξέρω, για παραπάνω υπάρχουν άλλοι με γνώσεις.
 



Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
DSCN1815.JPG



τωρα μενει το προγραμμα διαβασμα και να περασω στα αντιστοιχα νηματα μετρησεων τις σεισμικες δονησεις που θα καταγραψω !!!

τρεμε παπαζαχο :D:D , αραγε θα τον περασω τον σεισμο του ΣΑΝ ΦΡΑΤΖΙΣΚΟ ? ειδομεν :p:p
 

Μηνύματα
2.412
Reaction score
2.566
Για στέρεο στρέψε το μικροφώνο οριζόντια με τη κεφαλή προς τα ηχεία, καθώς κάθετα χαλάει λίγο η απόκρισή του ψηλά...
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.613
Μηνύματα
2.868.094
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top