REW


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
:)...να σαι καλα ορε Γιαννη...

Δάφνη μενω, αλλα θα μπω να το παραγγειλω το -οφωνο της dirac...

να τελειωνουμε...μιας και μαλλον, αφου ξεκιναμε, θα χρειαστουμε να το χουμε ευκαιρο, για να παιζουμε οποτε μας ερχεται κεφι-ορεξη για πειραματισμους:D

edit: εσεις θα ερθετε "after purchase", με το Δημητρη , να με βοηθησετε μπας και καταφερω να το καμνω να δουλεψει και μαθουμε και τιποτα-ξεστραβωθουμε;)
 
Last edited:


Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
:)...να σαι καλα ορε Γιαννη...

Δάφνη μενω, αλλα θα μπω να το παραγγειλω το -οφωνο της dirac...
ΟΚ παράγγειλέ το. Θα χρειαστείς και stand μικροφώνου (15-20 ευρώ) για να μετράς.

Άσχετο, Η Δάφνη είναι αειθαλής ή φυλλοβόλα :p ;
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
ΟΚ παράγγειλέ το. Θα χρειαστείς και stand μικροφώνου (15-20 ευρώ) για να μετράς.

Άσχετο, Η Δάφνη είναι αειθαλής ή φυλλοβόλα :p ;
Είναι θάμνος ή μικρό δέντρο. Τα φύλλα του είναι εναλλασσόμενα, ακέραια, λογχοειδή, βαθυπράσινα με μικρό μίσχο και με ελαφρά κυματοειδή μορφή. Η οσμή τους είναι αρωματική και η γεύση τους είναι λίγο πικρή. Τα άνθη βγαίνουν το Μάρτιο με Απρίλιο. Ο καρπός είναι δρύπη με σαρκώδες περικάρπιο και μεγάλο σπέρμα. (με τη καλη εννοια:D) Το χρώμα του είναι κυανόμαυρο ή μαύρο όταν ωριμάσει, σχήμα ωοειδές και μέγεθος μικρής ελιάς. Από τους καρπούς παράγεται το δαφνέλαιο, που έχει μορφή αλοιφής και στη συνηθισμένη θερμοκρασία είναι πράσινο.
...wiki :D:D

stand νομιζω εχω ενα...θα δω αποθηκη:thumbsup:
 



Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
εγω στις φακες ξερω και μπαινει....after that, "black is the night":biggrin:

για το mic, παραγγελνουμε απο καπου εδω κοντα να μας ερθει γρηγοροτερα? (ισως και φτηνοτερα??)
 


Μηνύματα
9.110
Reaction score
8.905
Οι παλιοί γνωρίζουν ότι η Δάφνη λεγόταν κατσιπόδι.... δεν πιστεύω τα 'παιδιά" που θα έρθουν στο σπίτι σου να είναι "κατσικοπόδαροι"... :rolleyes: :laugh:
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Οι παλιοί γνωρίζουν ότι η Δάφνη λεγόταν κατσιπόδι.... δεν πιστεύω τα 'παιδιά" που θα έρθουν στο σπίτι σου να είναι "κατσικοπόδαροι"... :rolleyes: :laugh:
εχω "σκορδα"...τα οποια κι αυτα μπαινουν στις φακες:D

μολις παραλαβω και εχουν και τα παιδια ορεξη, θα κερασω καφε και θα "κερασουν" γνωσεις...
και "μασα" θα υπαρξει...οχι φακες:):D

γυρω στα 130 us νταλαρς βγαινει το mic...σε καμια βδομαδα
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
γνωριζετε εαν αυτα τα μικ ειναι καλιμπραρισμενα απο 15hz? γιατι κατεβασα
http://www.minidsp.com/images/documents/Product Brief - Umik.pdf η δεν εχει ανανεωθει?
και δειχνει απο 20hz ,μηπως θα πρεπει να διευκρινιστει με email? εχει αγορασει καποιος προσφατα?
ας στειλω ενα να το σιγουρεψω παντως..
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.414
Reaction score
74.729
Γιατί, νομίζεις ότι θα κατέβεις εκεί;
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
ας το εχω και ας μην κατεβω ποτε γιατι να ειναι μαχαιρι στα 20? ποτε δεν ξερεις...;)
 

TERMATOGAZI

Bass!
Μηνύματα
2.148
Reaction score
4.880
για να μετρησεις τοσο χαμηλα θελεις κατι σαν το earthworks m30 + καρτα ηχου που να μπορει να μετρησει τοσο χαμηλα.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.414
Reaction score
74.729
Και δεν είναι μαχαίρι στους 20 κύκλους. Αν έχεις προσέξει εξάλλου, όλες οι συσκευές 20-20000Hz αναφέρουν.
 

Μηνύματα
1.876
Reaction score
6.395
Ναι μάλλον ήταν μπερδεμένο αυτό που εννοούσε ο ποιητής. Δεν σταματάει στους 20 SOCO. Είναι καλιμπραρισμένο από τους 20 έως τους 20000. Εγώ έχω μετρήσει με UMIK-1 και REW πολύ χαμηλότερα. Άσχετα αν δεν ακούω τη τύφλα μου :D !
 

Manos58

εγχειρισμένη
Μηνύματα
17.160
Reaction score
12.839
Άσχετα αν δεν ακούω τη τύφλα μου
Σκέψου να μην έβλεπες την κουφαμάρα σου πόσο χειρότερα θα ήτανε :confused:

:D:D:D:D
 

Μηνύματα
5.283
Reaction score
6.429
οι μετρησεις σαν στοχο θα εχουν να διωρθωσω πραγματα στο χωρο ασχετα αν ακουω τις μισες απο αυτες τις συχνοτητες , ναι τωρα το διευκρινησες υπεθεσα καλιμπραρισμα και μετρησεις ταυτιζονται και απο κει και περα μαχαιρι. ή λανθανουσες μετρησεις. ασε να δω τι θα μου πουν οι ιδιοι απο περιεργεια..

για το 20-20 ολες οι συσκευες? τα ηχεια δεν διατυμπανιζουν τα νεα τουιτερ με μεγαλυτερη αποκριση συχνιοτητας? οι ενισχυτες?
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.414
Reaction score
74.729
Eντάξει, όχι όλες, oι περισσότερες.
Το γιατί, είναι άλλο θέμα παρόμοιο με των εκατομμυρίων του κόντραστ στις TV.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.630
Μηνύματα
2.868.498
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top