Marantz SR7010 - SR7011

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.962
Reaction score
41.267
κάπου σε κάποια επιλογή στην αρχή δεν θυμάμαι τι πάτησα και με πήγε για speaker calibration και δεν ξεκόλλαγε με τίποτα από εκεί αν δεν του έβαζα το μικρόφωνο...

Οι πρώτες εντυπώσεις από το auromatic (upmixer) είναι εντυπωσιακές αλλά επιφυλάσσομαι για πιο συγκεκριμένα τεστς και πιο σίγουρα συμπεράσματα.
Σε πρώτη φάση με είσοδο atmos stream και output auro3d πήρα τον πιο ωραίο ήχο. Είχα όμως 1-2 dropouts και δεν είμαι σίγουρος τι φταίει για αυτό θέλω να το ξαναδώ πιο προσεκτικά.
 

Μηνύματα
48
Reaction score
104
Κι εγώ τώρα πρόσεξα οτι έβγαλε εκτός το Audyssey επειδή πείραξα το speaker setup...οπότε καλά έκανες.
Έβαλα αυτό το demo και εντυπωσιάστηκα!
http://www.demo-world.eu/download-2...-DWEU.mkv&pic=auro_3d_demonstration_video.jpg
Έχει πολύ πληροφορία στα κανάλια ύψους.Ειδικά εκεί που έρχεται το φορτηγό...
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.962
Reaction score
41.267
δες μια ταινία που να έχει atmos και παίξε με όλα τα streams ήχου και όλες τις αποκωδικοποιήσεις να μας πεις και εσύ τη γνώμη σου ποιος συνδυασμός σου ακούγεται καλύτερα.
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
θα ελεγα αφου κανετε ρυθμιση με το μικροφωνο να τσεκαρετε με το κινητο σας (η αν εχετε καποιο ντεσιμπελομετρο) αν οι σταθμες των καναλιων δειχνουν ιδιες...
 

Μηνύματα
48
Reaction score
104
Θα κάνω δοκιμές αύριο αφού τρέξω πρώτα το audyssey όπως είπε κι ο Κώστας.Οσο γιά τις στάθμες έχω ντεσιμπελόμετρο γιά να τσεκάρω αλλά απ'ότι έχω δεί χαμηλώνει πολύ τα sub. Να τα ανεβάσω η όχι?
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.962
Reaction score
41.267
ποιο είναι ένα σωστό ντεσιμπελόμετρο που μπορεί να παίξει το ρόλο της αναφοράς;
 

Μηνύματα
22.269
Reaction score
15.543
οποιοδηποτε ...

σημασια εχει να ειναι τα καναλια ιδια σε ενταση στον τονο που βγαζει ο av ....
.....και το κινητο σου κανει γιαυτο που λεμε


οχι sub ομως
 


Μηνύματα
152
Reaction score
53
Μόλις παρηγγειλλα κ γω τον 7011!
Περιμενω να ερθουν και τα klipsch 280f! Μπορει καποιος να μου διευκρινίσει τι πάχος καλωδίου θα ηταν ιδανικο καθως κ αν πρεπει να παρω bananas ή κατι αλλο για να τα συνδέσω πιο ευκολα;
 

Μηνύματα
152
Reaction score
53
Μπορειτε να μου πειτε εναν πιθανο λογο γιατι δε βλέπει η τηλεόραση το hdmi που σύνδεσα τον ενισχυτή; Το καλωδιο κ η σύνδεση ειναι οκ.
Επισης για να παιξει χαμηλά στο ράδιο πρεπει να φτασω τουλαχιστον στο 40 την ένταση, φταίνε οι ρυθμίσεις;
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
To hdmi της tv πρέπει να γράφει arc έτσι ώστε να έχεις ήχο από την τηλεόραση (αν είναι αυτό που εννοείς) Για τους σταθμούς απ' ότι θυμάμαι ναι είναι χαμηλή η στάθμη
 



Μηνύματα
152
Reaction score
53
To hdmi της tv πρέπει να γράφει arc έτσι ώστε να έχεις ήχο από την τηλεόραση (αν είναι αυτό που εννοείς) Για τους σταθμούς απ' ότι θυμάμαι ναι είναι χαμηλή η στάθμη
παω να τσεκαρω τι εχει η τιβι! παιζει κ να μην εχει!
[DOUBLEPOST=1484254966][/DOUBLEPOST]
H Media Markt ανηήκει στο Media-Saturn Group . O όμιλος Dixons έχει στην Ελλάδα τον Κωτσόβολο.
αυτο γραφει κ η αποδειξη μου. media-saturn
παντως κ γω νομιζα οτι ηταν dixons!
 


Μηνύματα
152
Reaction score
53
η τηλεοραση μου εχει 3 θυρες hdmi και τις δοκιμασα και τις 3 αλλα πουθενα δε βλεπει τον ενισχυτη o_O:errwhat:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.940
Reaction score
77.620
η τηλεοραση μου εχει 3 θυρες hdmi και τις δοκιμασα και τις 3 αλλα πουθενα δε βλεπει τον ενισχυτη o_O:errwhat:
βάλε component τι τα θε τα ψηφιακά όλη την ώρα..φαγωθήκατε~!!:roflmao::roflmao:
 


Μηνύματα
152
Reaction score
53
ετσι για την ιστορια,
εφοσον η τηλεοραση μου δεν υποστηριζει arc, συνδεω σε αλλη θυρα hdmi του ενισχυτη (monitor) αλλα ετσι δεν εχω ηχο οποτε τραβαω ηχο μεσω οπτικης.
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.639
Μηνύματα
2.870.410
Members
37.924
Νεότερο μέλος
daemon76
Top