Προτάγματα Ενισχυτικών Βαθμίδων για Jazzεμένους

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Μπορούμε να σου ανακοινώσουμε τη συλλογική μας απόφανση ότι ο Κράουν ΧΛΣ-2002 τα σπάει ... τα πάντα όλα ... δεν υπάρχει ... αποτελεί έναν ήρωα των λαϊκών αγώνων και φονέα των ψευδογιγάντων της μεγαλοαστικής υψιτελούς αναπαραγωγής.
Άσταυτά. Το ανεμιστηράκι πες τι κάνει.
Πολύ φασαρία, ε;
Κι έχει δύναμη στο φύσημα;
Σου σήκωσε το μαλλί να φανεί η καράφλα;
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μιας και ειναι ολα τα καλα παιδια εδω μαζεμενα, για πειτε μια γνωμη για τον Yamaha P4500 στα 3 κατοσταρικα μεταχειρ.
τα σπεκς (σελ. 10) και μια φωτο μπρος και οπισω .

συντροφε συγνωμη απου μπαινω στο νημα σου και γραφω οτι μου 'ρθει στο κεφαλι :gotcha:
 

A

AKARL

Guest
Άσταυτά. Το ανεμιστηράκι πες τι κάνει.
Πολύ φασαρία, ε;
Κι έχει δύναμη στο φύσημα;
Σου σήκωσε το μαλλί να φανεί η καράφλα;
Ναι ρε κουμπάρε εδά που μαζευτήκαμε πολλοί στο σπίτι και δε φτάνουν τα σεσουάρ για όλους άμα λουστώ βάζω μέταλ στο σετάπ, πάω πίσω απ' τον Κράουν και στεγνώνω την πλούσια κόμη που έχω ακόμη. :gotcha: :taunt:
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Ναι ρε κουμπάρε εδά που μαζευτήκαμε πολλοί στο σπίτι και δε φτάνουν τα σεσουάρ για όλους άμα λουστώ βάζω μέταλ στο σετάπ, πάω πίσω απ' τον Κράουν και στεγνώνω την πλούσια κόμη που έχω ακόμη. :gotcha: :taunt:
Το φυσάει το μαλλί.
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ναι ρε κουμπάρε εδά που μαζευτήκαμε πολλοί στο σπίτι και δε φτάνουν τα σεσουάρ για όλους άμα λουστώ βάζω μέταλ στο σετάπ, πάω πίσω απ' τον Κράουν και στεγνώνω την πλούσια κόμη που έχω ακόμη. :gotcha: :taunt:
πφφφ.... εγω βαζω το πρωτο λεπτο απ' το "Welcome To The Machine" :D
 



A

AKARL

Guest
Ρε μάγκες ήντα μοδαφάκας είν' αφτό το πωστολεειοηαρκαιοντιμιφούτης ... χέντρουμ! Γιου χεβ του χήαρ ιτ του μπιλήβ ιτ! :focus:

Γρέζι ρούλλλλζζζζζζζ ..... Κράουν ούμπερ άλλες! :king:



Τον Εμοτίβα ΠΤ-100 τον έχει κανείς επαέ στο αβουσάιτ;
 


A

AKARL

Guest
Ti αγγλοκινέζικα είναι αυτά που μιλάς; Όλοι εμείς που είμαστε από χωριό και αμόρφωτοι (χωρίς γαλλικά και πιάνο) πως να καταλάβουμε; >:(
Κακώς ... κάκιστα! :taunt:

Σήμερα, με ελεύθερο το πεδίο βολής από το μεσημέρι και μετά, κάνω Ρετροσπεκτίβα στον Κρις Ρήα ... την Κιθάρα και τη Φωνή! :hi:

Δεν περιγράφεται .... :)
 


Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
κάνω Ρετροσπεκτίβα στον Κρις Ρήα ...
δεν ακους και πραμα αλλο , ν' αφησεις και το γεροντα στην ησυχια ντου μπλιο ?

προσοχη ! ειναι η βρωμικη βερσιον :D

 
  • Like
Reactions: PPG

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Γιου χεβ του χήαρ ιτ του μπιλήβ ιτ!
Νόου.:p

Γιου τζαστ χεβ του αντερστέντ ιτ. Χήαρινγκ ις οβερεστιμέϊτεντ, εντ ιν δι εντ, γιούσλες του δι φάκινγκ φάκτς οφ όντιο.:gotcha:


:lolsign:

Σα το χεντρουμ, δεν έχει.8-)

Τα γράψαμε τόσες πολλές φορές, που έχει μαλλιάσει η πληκτρολογιακή μας γλώσσα.

Κι όμως, ακαταλαβίστικα. Πάει ο άλλος και κοιτάει ενισχυτές 20 και 30 βατ, να βγάζεις σπυργιά και στην κ@λοτρυπίδα, τζάμπα η λεύκανση!:p

Η jbl από το '60 τα λέει, τα έχουμε εξηγήσει με αριθμούς σα να είναι νηπιαγωγείο, κι όμως, δεν θέλει ο άλλος 1,5 κιλοβάτ ενισχυτές στο σπίτι γιατί αυτά είναι "επαγγελματικά", όχι για σαλόνι, αηδίες ρε, αηδίες..:headbang:


Τες πα. Γρέζι λεμεεε, χροιές και υγρές μεσαίες, μεταξένια πρίμα και κλανιές στον κύβο! Χαχαχαχαχα:lol::lol::lol:
 
Last edited:


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.104
Reaction score
124.664
Η ρημάδα η συνέχεια του νοήματος του χεντρουμ, πέραν της οδήγησης, η ολόκληρη η ιστορία δηλαδή, συμπεριλαμβάνει το μαξ εσπιελ που σας έχω λολάνει να το γράφω. Άμα το ρημάδι το ηχείο δε μπορεί να βγάλει 125 ντιμπι στη θέση ακρόασης, δε μπορεί να μη συμπιέζει. Δεν. Νόου χεντρουμ ατ όλ.

Αν μπορεί να βγάλει 130, τότε είσαι οκ να ακούς σωστά σε χαμηλές στάθμες. Γι'αυτό γλυκοκοιτάζω τις νέες σειρές της Άνταμ, έχουν πολύ ψηλές τιμές μαξ εσπιελ..:drinks:

Η συμπίεση είναι η χειρότερη μορφή παραμόρφωσης, η πιο ύπουλη. Και οι μουσικές μας, στα ωραία φορμά που έχουμε διαθέσιμα, έχουν μεγάλες δυνατότητες δυναμικού εύρους, που για να τις βγάλεις σωστά, θες πολύ μεγάλα μαλλιαρά @ρχίδια να κρέμονται από το ηχείο, και δη το (τα) σαμπ, λόγω Φλέτσερ Μάνσον και λοιπών φάκινγκ φάκτς.8-)

Το γνωστό μοτίβο, χώρος, στάθμες, οδήγηση.
Κι ο Πάρης το γρέζι το μικροσκοπικό.:p
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Αντε παλι, η μερα που 'ναι εγω καρφωνω εαυτον στο σταυρο του hi-fi ...
λοιπον
τα ηχειακια μου εχουν 92 db ευαισθησια
τα δυο 95 στο μετρο
92 στα 2 μετρα
89 στα 3 στα οποια εγω θελω να καθομαι γιατι ετσα μου καπνισε ...
παμε λοιπον (δις)
1 watt 89 db
2 92
4 95
8 98
16 101
32 104
64 107
128 110
256 113
512 116
1024 119
2048 121
4096 124
για να ακροαστω λοιπον συνφωνα με τα ευαγγελια θελω ενισχυτικα στα 4κwatt ...

κανω σωστα τσι λογαριασμους ?

ο χωρος μου ομως προσθετει καποια db λογω των οριων του, ομως το πραμα αρχιζει και βρωμει καθοτι αφροντιστος ηχητικα ...

ερωτησις
εαν εγω με καποιο τροπο περιορισω τσι ακροασεις μου (ακουστικως - μη βαρατε- μπορω να το κανω, καθως απο μια ενταση και πανω ο ηχος μου δεν εχει τη μαγεια που ειχε πριν) στα 107 db με τα 64 βατακια απου σιγουρα εχει ο παρασαουντας ακουω ασυμπιεστα ? (ας βγαλωμε το χωρο απο την εξισωση ...)
οποτε - καθοτι αφραγκος- μενοντας εκει μπορω μετα ν' ασχοληθω με τσι χροιες και τα ρεστα ?

ή κανω καπου λαθος στη συλλογιστικη μου ? - αν μου ξεφευγει κανα db επισημανατε μεν συνχωρησατε δε ...


Καλημερα !
 



Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Θα το λέει, εάν το λέει, ο κατασκευαστής. Διαφορετικά ερώτηση σε αυτόν για να μη κάνουμε και τσάμπα όνειρα δηλαδή
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top