Kii Audio

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
τα καλωδια, οι κυριοι της Kii , δεν γνωριζουν οτι τα ακουμπαμε ευλαβικα σε αντικραδασμικες βασεις και δεν τα κολλαμε στο πατωμα με ταινια?
Μήπως είναι ειδική χάι εντ ταινία που εξαφανίζει τους κραδασμούς ?:D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.346
Reaction score
125.287
Hi-End τελικα

Νo none escapes from the laws of the market :thumbsup:
Λάθος.

Hi-end είναι κάτι υπερπανάκριβες λαμπάτες κουραδομηχανές παραμόρφωσης με πικάπ κι ηχεία ψαροκασέλες με απόκριση για τον πεο.:D

Είναι θέμα επιλογών.

Κοίτα για τι κουκλάκι ηχειάκι μιλάμε:



Είναι η απάντηση σε όλους αυτούς που μου έχουν σπάσει το παπάρι με το "δεν υπάρχουν όμορφα ενεργά ηχεία". :fuckyou::fuckyou::fuckyou::fuckyou:

Φάτε μάτια ψάρια, κι αφτιά ήχο, ορίστε!

Καλά κάνει ο πούτσης, ξέρει σε τι κοινό απευθύνεται, έχει το πιο ευρύ τάργκετ γκρουπ όλων! 8-)

Εγώ και κάπχιοι άλλοι, αρκούμαστε σε πολύ πιο φτηνές επιλογές, πχ:

Μπορώ να βολευτώ και με τα φτηνότερα... :(
Τα αποπάνω, πάρτε τα εσείς... :p:D

Μη το κάνουμε όμως "όσα δε φτάνει η αλεπού..":D

Νισάφι...:p:p:p:p

Ενεργό είναι, όμορφο είναι, DSP έχει να φαν κι οι κότες, ενισχυτικά για σεμινάριο, καρδιοειδές λοβό, ε, τι σκατά του λείπει τώρα και πάλι "δήθεν" δε σας κάνει; :gotcha:

Ειν'ακριβό; :gotcha:
 
Last edited:



abcd

Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
Super Moderator
Μηνύματα
77.604
Reaction score
94.499
Η αγάπη σου ο Κεφάλας στο είπε; :p
 


T

Tadakis

Guest
Ποιο όμορφο από αυτό που μοιάζει με πείραμα σε εργαστήριο της εποχης του ψυχρού πολέμου στη πρώη Σοβιετική ένωση.

87F48B0D-B310-4CBC-AE06-BFCCD72682FE.jpeg


Το είδαμε και αυτό φέτος και μάλιστα με πολύ ‘ζεστα’ σχόλια των οπαδών της SET σχολής....
 

stathis

Ultra Home Theater
Μηνύματα
21.631
Reaction score
36.414
Η αγάπη σου ο Κεφάλας στο είπε; :p
Nόμιζα οτι είναι ο καλός δάσκαλός σου.:o
Που είναι; έχει κάτι μέρες να φανεί.:rolleyes:
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.211
Reaction score
26.964
Τι μπορεί να φταίει όμως και ακούστηκαν στεγνά και φτωχά στον φίλο μας? (δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω την εμπειρία του)
Η πηγή είναι υπεράνω υποψίας. Ακόμα και για τους λαμπάτους, που μόνο καλά λόγια λένε γι αυτήν.
Το DSP ήταν ρυθμισμένο (και για τον χώρο, το θεωρώ δεδομένο αυτό) από τον εκθέτη.
Το μουσικό πρόγραμμα? Είναι δυνατόν να έπεσαν τόσο έξω?
Τι άλλο θα μπορούσε να έχει φταίξει?
 

T

Tadakis

Guest
Τι μπορεί να φταίει όμως και ακούστηκαν στεγνά και φτωχά στον φίλο μας? (δεν έχω λόγο να αμφισβητήσω την εμπειρία του)
Η πηγή είναι υπεράνω υποψίας. Ακόμα και για τους λαμπάτους, που μόνο καλά λόγια λένε γι αυτήν.
Το DSP ήταν ρυθμισμένο (και για τον χώρο, το θεωρώ δεδομένο αυτό) από τον εκθέτη.
Το μουσικό πρόγραμμα? Είναι δυνατόν να έπεσαν τόσο έξω?
Τι άλλο θα μπορούσε να έχει φταίξει?

Λάθος.
τι σκατά του λείπει τώρα και πάλι "δήθεν" δε σας κάνει; :gotcha:

Ειν'ακριβό; :gotcha:

Τίποτα, μια χαρα είναι. Πάρτε το. Παίζουν και μπροστά στη τζαμαρία για να βλέπετε τη μπουγάδα της κας Μαρίας απέναντι, οχι ντουβάρια και diffusers.
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.211
Reaction score
26.964
Τίποτα, μια χαρα είναι. Πάρτε το.
Υπομονή. Όταν θα πιάσω το μεγάλο του "Εθνικού" θα ρωτήσω τη γνώμη της κοινότητας (μιλάω εντελώς σοβαρά, μη νομίσει κανείς ότι τρολάρω!) Ποια να πάρω: Αυτά ή τα GRIMM LS1Be ?? Για "δεύτερα" πάντως, θα πάρω οπωσδήποτε αυτά: http://www.janszenaudio.com/product-page/za2-1a-active-standmount-with-finished-solid-wood
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Εγω σοβαρα σκεφτομαι να πουλησω οτι εχω και να χτυπησω δυο kii. Αυτο που με κολλαει ειναι το εξης. Με δεδομενο τη τιμη τους και τον ανταγωνισμο επαρκουν για χρηση σε home cinema; Για 7 ιδια ουτε λογος φυσικα η τιμη ειναι αποτρεπτικη. Ας πουμε οτι κανω την υπερβαση να παρω τρια ιδια για μπροστα πως θα δεσουν με τα αλλα ηχεια; Μιλαμε για τιμη ιδια με jtr 215rt που γκρεμιζουν σπιτια και αναποφευχτα τα συγκρινω και με ενα τοσο μεγαλυτερο ηχειο μιας και ειναι στην ιδια τιμη...
 

Μηνύματα
2.064
Reaction score
1.467
Μωρε ποιος είπε οτι δεν είναι καλα ηχεια?
Επισης ποιος είπε οτι το hiend σημαίνει κακο ηχειο?
Καποιοι απλα ειχαν πει πως τα μικρά kii λυσαν ολα τα προβληματα των κακων χωρων και ως δια μαγείας ακούγονται σαν μεγάλα ηχεια
Πραγμα το οποιο η εταιρεία δεν το συμμεριζεται και απο οτι φαινεται βγάζει ενα κιτ που προσαρμόζει τα "μικρα" kii και τα κάνει μεγαλα

Μπράβο ατην εταιρεία kii

Νισαφι σε ολους οσους προτρεχουν να βαφτισουν το κρεας ψαρι και να μας πουν ότι στον ήχο γίνονται και θαύματα και ενα εξαιρετικο μικρό ηχειο κανει για οποιοδήποτε χωρο οσο μεγαλος κι αν είναι και οσο σκατ@ ακουστικα

Ποιο οπαδος των kii και την kii

:D
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.389
Reaction score
74.655
Μιλαμε για τιμη ιδια με jtr 215rt που γκρεμιζουν σπιτια και αναποφευχτα τα συγκρινω και με ενα τοσο μεγαλυτερο ηχειο μιας και ειναι στην ιδια τιμη...
Αν δεν θέλεις να γκρεμίζεις σπίτια, υποθέτω πως κάνουν. Αλλά πληρώνεις και διάφορα πράγματα που ένα νορμάλ (όχι του EAR) home theater δεν θα εκμεταλλευτεί.
Κατά τη γνώμη μου υπάρχουν πολλά καταλληλότερα ενεργά με ίδια ή και λιγότερα χρήματα.
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.354
Reaction score
79.368
πως θα δεσουν με τα αλλα ηχεια;
Απο τα λίγα που καταλαβαίνω, λόγω του dsp θα εχουν σημαντική καθυστέρηση ως προς τα υπόλοιπα ηχεία, και δεν ειναι βέβαιο πως το σύστημα ισοσταθμισης του AVR θα μπορει να τα «φέρει» χρονικά.

Εχουν ενα setting “ minimum latency” όπου θυσιάζουν dsp και ελαττώνεται αυτη η διαφορά.

Καλύτερα ρώτα την εταιρεία με ενα μέιλ
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Ευχαριστω για τιις απαντησεις. Το θεμα ειναι οτι ακομα δεν εχω βρει ενεργο (και θελω να αποφυγω να ξαναπαρω παθητικο) να κανει τα παντα απο αυτα που θελω σε τιμη που να μπορω να το αγορασω. Εννοειται οτι οταν εχω σκοπο να δωσω τοσα λεφτα θελω να γκρεμιζει σπιτια. Τσάμπα μενουμε σε μονοκατοικία δηλαδη; :lolsign:
Αν βρω τροπο να τα παντρεψω ομορφα με το home cinema τα kii παντως ειναι απο τις πρωτες επιλογες.
 

Μηνύματα
2.576
Reaction score
4.326
πάρε 2 adam s3v και 1 s3h για κεντρικό και είσαι κούκλος. Περιμένεις και τον emotiva με το ενσωματωμένο dirac και τέλειωσες. Αν είχα τα φράγκα αυτό θα έκανα
 

Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
πάρε 2 adam s3v και 1 s3h για κεντρικό και είσαι κούκλος. Περιμένεις και τον emotiva με το ενσωματωμένο dirac και τέλειωσες. Αν είχα τα φράγκα αυτό θα έκανα
Καλη επιλογη και την εχω στα υποψην αλλα οπως και να το κανουμε kii δεν ειναι τα adam. Επισης δε ξερω μηπως παω all in και παρω τα jtr η array απο jbl 4722. ουτε nearfield ουτε τιποτα. Ωμή δυναμη....
 


Μηνύματα
3.663
Reaction score
5.496
Άμα έχεις μεγάλο χώρο αλλάζει το πράμα.
27 τ.μ. Σε αυτο το χωρο οι κορυφες σε αυτα που ειπα ειναι πανω απο 130 db..... Παντως εδω σε αυτο το νημα το θεμα ειναι αν τα kii μπορουν να κανουν για αυτη τη δουλεια . Γιατι σαφως στην ακροαση μουσικης ειναι κορυφη. Επισης τα adam που λες σε σχεση με τα kii μηπως ειναι καλυτερα σαν all around επιλογη και πιο φτηνα? Σχεδον κανεις δεν ανεφερεται στο κοματι του home cinema και γενικα του πολυκαναλου που καλως η κακως ειναι η τεχονολογια της εποχης μας
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.595
Μηνύματα
2.865.277
Members
37.934
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top