2018: Το τέλος της πειρατείας



xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.781
Reaction score
83.696
Οι πάροχοι αφαίρεσαν από τους DNS servers τους τα επίμαχα sites. Με πολύ απλά λόγια, δεν έχουν πλέον την αντιστοιχία του site π.χ. tziz.eu σε IP.
Αν αλλάξουμε στο router μας ή στο PC μας τους DNS servers με άλλους που δεν συμπεριλαμβάνουν στην block list τα sites αυτά , τότε δεν θα έχουμε πρόβλημα.

Ποιους DNS servers να επιλέξουμε; Εγώ χρησιμοποιώ ανέκαθεν αυτούς του Cloudflare, όχι για τους τρέχοντες λόγους, αλλά γιατί είναι πιο αξιόπιστοι από του παρόχου μου.

1.1.1.1
1.0.0.1

Αρκετές φορές το ίδιο το site είναι offline και δεν ευθύνεται καμία απαγόρευση. Μπορούμε να το τσεκάρουμε μέσω μιας υπηρεσίας από τις πολλές για να δούμε ποιος φταίει.
Αυτή τη στιγμή το https://www.subs4free.com/ είναι online.

screenshot-down.com-2018.11.10-09-41-19.png
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Ελλάδα μένεις σίγουρα; :p
Ναι σιγουρα .
Το μονο που παρατηρησα ειναι ότι δεν μου κατεβαίνουν καποια torrent που έβαλα σημερα για κατέβασμα.0.4 0.6 kb download
 

Μηνύματα
372
Reaction score
917
Ασχέτως κόστους υπάρχει υπηρεσία που να σας καλύπτει επαρκώς σε ταινίες;

Εγώ έχω netflix, το έβαλα αφού γεννηθηκε ο μικρός γιατί μέναμε πολύ σπίτι και κοντεύω να κλείσω χρόνο. Στις ταινίες που έχει είναι αναπαρκέστατο. Συζητούσαμε με τη σύζυγο ότι δεν έχει δει κανένα Harry Potter αλλά τζίφος, δεν το έχει. Πετύχαμε τυχαία ένα Indiana Jones στην τηλεόραση και είπαμε να το δούμε από την αρχή αλλά μαντέψτε την κατάληξη.

Κοντεύει να έχει μόνο παραγωγές δικές του και η λογική του πίσω από τις παλιές ταινίες μου διαφεύγει. Προχθές μου έστειλε email με πρόταση για το βράδυ μια κανούρια ταινία το "Meet Joe Black". Με δουλεύει προφανώς.

Ασχέτως τιμής, υπάρχει κάτι που να καλύπτει κάποιον που θέλει να δει μια ταινία από μεγάλη γκάμα; Μέχρι τότε εγώ θα κατεβάζω αυτά που δεν μπορώ να δω, λυπάμαι αλλά έτσι θα είναι μέχρι να μπορώ να πληρώσω για άλλη λύση.
 

xfader

Segregation supporter
Administrator
Μηνύματα
35.781
Reaction score
83.696
Όποιος θέλει να έχει πρόσβαση σε μεγάλη γκάμα ταινιών η λύση του παλιού καλού video club είναι μονόδρομος. Μιλάμε για νόμιμα επί πληρωμή.
 

Μηνύματα
304
Reaction score
248
Ασχέτως κόστους υπάρχει υπηρεσία που να σας καλύπτει επαρκώς σε ταινίες;

Εγώ έχω netflix, το έβαλα αφού γεννηθηκε ο μικρός γιατί μέναμε πολύ σπίτι και κοντεύω να κλείσω χρόνο. Στις ταινίες που έχει είναι αναπαρκέστατο. Συζητούσαμε με τη σύζυγο ότι δεν έχει δει κανένα Harry Potter αλλά τζίφος, δεν το έχει. Πετύχαμε τυχαία ένα Indiana Jones στην τηλεόραση και είπαμε να το δούμε από την αρχή αλλά μαντέψτε την κατάληξη.

Κοντεύει να έχει μόνο παραγωγές δικές του και η λογική του πίσω από τις παλιές ταινίες μου διαφεύγει. Προχθές μου έστειλε email με πρόταση για το βράδυ μια κανούρια ταινία το "Meet Joe Black". Με δουλεύει προφανώς.

Ασχέτως τιμής, υπάρχει κάτι που να καλύπτει κάποιον που θέλει να δει μια ταινία από μεγάλη γκάμα; Μέχρι τότε εγώ θα κατεβάζω αυτά που δεν μπορώ να δω, λυπάμαι αλλά έτσι θα είναι μέχρι να μπορώ να πληρώσω για άλλη λύση.
Δεν θα πω κάτι αποκαλυπτικό, αλλά, με βάση τις ταινίες που ανέφερες, θεωρώ ότι, αν δεν έχεις ήδη, τα δορυφορικά πακέτα, κυρίως η Νοva, έχει πολλές επιλογές που θα σου αρέσουν. Μάλιστα τώρα που έχει και τις ondemand ταινίες διαθέσιμες, μπορείς να βρεις και παλιές καλές ταινίες. Και ο ΟΤΕtv δεν έχει άσχημες, μάλιστα μπορείς να βρείς και πιο πολλές ευρωπαϊκές ή γενικά, μη αμερικάνικες, αν ψάχνεις κάτι διαφορετικό
 


Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Όποιος θέλει να έχει πρόσβαση σε μεγάλη γκάμα ταινιών η λύση του παλιού καλού video club είναι μονόδρομος. Μιλάμε για νόμιμα επί πληρωμή.
Mαζί σου και εγώ.Αλλά δεν είναι ανοιχτά όταν μπορώ,είναι μακριά,και δεν έχουν διαθέσημες ακόμα και βασικές ταινίες σε bluray .
Να χέσω τις 4κ τηλεορασεις τα συστήματα χιλιάδων ευρώ αν είναι να βλέπω dvd spentzos.
Να πάρουμε ενα μικρό sony samsung lg συστημα και να το παρουμε απόφαση ότι δεν είναι δικαιωμά μας το home theater άνω του βασικού!!!
 


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.334
Reaction score
93.973
Τώρα δοκίμασα το www.subs4free.com και δεν...
Με απλή αλλαγή DNS
2) Μπορείτε να αλλάξετε τα DNS στον υπολογιστή σας ή να χρησιμοποιήσετε πρόσθετο VPN για τον browser σας. Αναλόγως το λειτουργικό σας μπορείτε να δείτε το αντίστοιχο βίντεο. Για συσκευές android μπορείτε να κατεβάσετε από το google play έναν Dns Changer.
Ακολουθούν βίντεο βήμα-βήμα:
Αλλαγή Dns WINDOWS 7: https://youtu.be/yBedfHQif1w
Αλλαγή Dns WINDOWS 10: https://youtu.be/0Ngpvl7Elzo
Αλλαγή Dns Mac : https://youtu.be/N7WtT3kyN8k
Εγκατάσταση προσθέτου χωρίς αλλαγή Dns: https://youtu.be/p3P05YCoe9w
Θυμηθείτε όσοι έχετε windows7 ή windows10, να ξεκλικάρετε το ipv6
Subs4free.png


Δουλεύει και σε 7 και σε 10
 


Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Άπλα βάλτε στον browzer σας VPN extension και θα φαίνονται μια χαρά τα απαγορευμένα
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.116
Reaction score
20.626
Ρε παιδιά, καλά όλ' αυτά να πούμε, αλλά για πείτε με κάτι. Ας πούμε ότι είστε βουτηγμένοι στη λάσπη της παρανομίας μέχρι το λαιμό και δε σας σώζει ούτε ο άγιος Παΐσιος. Εντάξει; Ωραία!

Για ποιον λόγο ψάχνετε ελ. υποτίτλους; Θέλω να πω δηλαδή, το φτυχίο των αγγλικώνε να πούμε γιατί το πήρατε; Και συγγνώμη δηλαδής, τώρα μιλάμε ανοιχτά έτσι; Ας πούμε ότι βρήκατε έναν τρόπο και τελοσπάντωνε κατεβάσατε κάτι φρέσκο ρε παιδί μου, ας πούμε το Fallout. Και δε σας έπιασε η αστυνομία. Δηλαδή, θα περιμένετε τον τάδε ή τον δείνα αγράμματο ελληνοπαπάρα να κατεβάσει το εγγλέζικο srt και να το μεταφράσει, διότι αλλιώς δεν; Εντάξει, να πρόκειται για κάτι δύσκολο ή άγνωστο, να πω εντάξει. Αλλά τα συνήθη αγγλόφωνα; Κάθομαι και διαβάζω, greeksubs και ξερω 'γώ. Τ' είν' αυτά ρε!
 


Μηνύματα
12.863
Reaction score
10.076
Προσωπικά, αν και ξέρω άπταιστα Αγγλικά, απολαμβάνω καλύτερα την ταινία με Ελληνικούς υπότιτλους, ακόμα και αν είναι γεμάτοι ανακρίβειες. Ρίχνω μια ματιά στον υπότιτλο, αποτυπώνεται στο μυαλό μου και μετά ακούω το Αγγλικό, ενώ διαβάζω τα Ελληνικά από το μυαλό μου.
 

Μηνύματα
19.424
Reaction score
13.609
Προσωπικά, αν και επίσης νομίζω ότι τα αγγλικά μου είναι πολύ καλά, προτιμώ να βλέπω και τους αγγλικούς (όχι ελληνικούς) υπότιτλους. Όλο και κάτι χάνεται στην κουβέντα, όλο και κάποιος ιδιωματισμός θα υπάρχει...
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Ρε παιδιά, καλά όλ' αυτά να πούμε, αλλά για πείτε με κάτι. Ας πούμε ότι είστε βουτηγμένοι στη λάσπη της παρανομίας μέχρι το λαιμό και δε σας σώζει ούτε ο άγιος Παΐσιος. Εντάξει; Ωραία!

Για ποιον λόγο ψάχνετε ελ. υποτίτλους; Θέλω να πω δηλαδή, το φτυχίο των αγγλικώνε να πούμε γιατί το πήρατε; Και συγγνώμη δηλαδής, τώρα μιλάμε ανοιχτά έτσι; Ας πούμε ότι βρήκατε έναν τρόπο και τελοσπάντωνε κατεβάσατε κάτι φρέσκο ρε παιδί μου, ας πούμε το Fallout. Και δε σας έπιασε η αστυνομία. Δηλαδή, θα περιμένετε τον τάδε ή τον δείνα αγράμματο ελληνοπαπάρα να κατεβάσει το εγγλέζικο srt και να το μεταφράσει, διότι αλλιώς δεν; Εντάξει, να πρόκειται για κάτι δύσκολο ή άγνωστο, να πω εντάξει. Αλλά τα συνήθη αγγλόφωνα; Κάθομαι και διαβάζω, greeksubs και ξερω 'γώ. Τ' είν' αυτά ρε!
Έχει και αυτό την πλάκα του.
Ακόμα θυμάμαι και γελάω στο deadpool που λέει ότι μυρίζει σαν την Κατερίνα Ζαρίφη μετά από γυμναστική.
 




Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.664
Μηνύματα
2.869.250
Members
37.943
Νεότερο μέλος
triantafyllos1969
Top