2018: Το τέλος της πειρατείας

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Το πρόβλημα αυτό θα λυνόταν σε 5 λεπτά αν κάνανε όλοι λίγο πίσω.
Απλά οι εταιρείες θέλουν να βγάζουν γιγάντια κέρδη και βάζουν μπροστά τα πνευματικά δικαιώματα του καλλιτέχνη.
Το ποσό είναι αστείο τον πνευματικών δικαιωμάτων που αντιστοιχούν ακόμα και στο εισητήριο στο κινηματογράφο.
Ακόμα και στην αγορά του bluray τα δικαιώματα είναι αστεία.
Ας υπάρχει ένα σαιτ που θα κατεβάζεις νόμιμα μια ολοκαίνουργια ταινία και να σε χρεώνει το πνευματικό δικαίωμα ,ένα μικρό κέρδος μιας και διακινείς στην ουσία 1010001101001010101001001000100101
Το κόστος δεν θα ξεπέρναγε με τους φόρους τα 2 ευρώ και λέω και πολλά.
[DOUBLEPOST=1541747489][/DOUBLEPOST]αντί να κυνηγάνε πειρατές καλό ειναι για μια φορά στην ιστορία της γής να κυνηγήσουν τους πειρατές με τα κουστούμια!!!!
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Δοκίμασα και ανοίγει.
Κατέβασες την εφαρμογή από το play Store, και παίζει κανονικά την ταινια; Σε μένα όχι..
[DOUBLEPOST=1541748045][/DOUBLEPOST]
Το πρόβλημα αυτό θα λυνόταν σε 5 λεπτά αν κάνανε όλοι λίγο πίσω.
Απλά οι εταιρείες θέλουν να βγάζουν γιγάντια κέρδη και βάζουν μπροστά τα πνευματικά δικαιώματα του καλλιτέχνη.
Το ποσό είναι αστείο τον πνευματικών δικαιωμάτων που αντιστοιχούν ακόμα και στο εισητήριο στο κινηματογράφο.
Ακόμα και στην αγορά του bluray τα δικαιώματα είναι αστεία.
Ας υπάρχει ένα σαιτ που θα κατεβάζεις νόμιμα μια ολοκαίνουργια ταινία και να σε χρεώνει το πνευματικό δικαίωμα ,ένα μικρό κέρδος μιας και διακινείς στην ουσία 1010001101001010101001001000100101
Το κόστος δεν θα ξεπέρναγε με τους φόρους τα 2 ευρώ και λέω και πολλά.
[DOUBLEPOST=1541747489][/DOUBLEPOST]αντί να κυνηγάνε πειρατές καλό ειναι για μια φορά στην ιστορία της γής να κυνηγήσουν τους πειρατές με τα κουστούμια!!!!
Η λύση θα ήταν μια πλατφόρμα σαν το Νetflix, θα καθιστούσε τελείως περιττή την πειρατεία. Θα λειτουργούσε εις βάρος των videoclub βέβαια, αλλά είναι και θέμα επιλογής του χρήστη.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Κατέβασες την εφαρμογή από το play Store, και παίζει κανονικά την ταινια; Σε μένα όχι..
[DOUBLEPOST=1541748045][/DOUBLEPOST]
Η λύση θα ήταν μια πλατφόρμα σαν το Νetflix, θα καθιστούσε τελείως περιττή την πειρατεία. Θα λειτουργούσε εις βάρος των videoclub βέβαια, αλλά είναι και θέμα επιλογής του χρήστη.
Δυστηχώς τα βίντεο κλάμπ έχουν ψιλοπεθάνει και λογικό το βρίσκω.
Εγώ πήγα στον ένα του λέω blu ray θα το φέρεις αυτό?
Μου λέει όχι δεν νοικιάζονται,μόνο dvd φέρνω.
Πάω στον άλλο πρίν ένα μήνα για να μην κατεβάσω blu ray ταινία απο το internet και του λέω
Θέλω το a silent place με την Emilly blunt σε blu ray.
Μου λέει ποιό???
Εκεί τελείωσε και η προσπάθεια μου με τα video clubs.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Δυστηχώς τα βίντεο κλάμπ έχουν ψιλοπεθάνει και λογικό το βρίσκω.
Εγώ πήγα στον ένα του λέω blu ray θα το φέρεις αυτό?
Μου λέει όχι δεν νοικιάζονται,μόνο dvd φέρνω.
Πάω στον άλλο πρίν ένα μήνα για να μην κατεβάσω blu ray ταινία απο το internet και του λέω
Θέλω το a silent place με την Emilly blunt σε blu ray.
Μου λέει ποιό???
Εκεί τελείωσε και η προσπάθεια μου με τα video clubs.
Σίγουρα ότι υπάρχει σε blu ray έχει αρκετά καλύτερη εικόνα από τις αντίστοιχες υπηρεσίες του Netflix, έστω και αν έχει κανείς VDSL γραμμή. Γ' αυτό είπα ότι είναι θέμα επιλογής.
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Σίγουρα ότι υπάρχει σε blu ray έχει αρκετά καλύτερη εικόνα από τις αντίστοιχες υπηρεσίες του Netflix, έστω και αν έχει κανείς VDSL γραμμή. Γ' αυτό είπα ότι είναι θέμα επιλογής.
Επιλογή θα ήταν αν .......υπήρχε ένα λογικό βιντεο κλαμπ να είναι ενημερωμένο και να μην χρειάζεται να κάψω 5 ευρώ βενζίνη και μισή ώρα να πάω και να πληρώσω και 2,5 ευρώ ενοίκιο την μέρα,και η άλλη περίπτωση να μπορώ να το κατεβάσω σε ικανοποιητικη ποιότητα τσάμπα.
Νομίζω είναι μονόδρομος.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Επιλογή θα ήταν αν .......υπήρχε ένα λογικό βιντεο κλαμπ να είναι ενημερωμένο και να μην χρειάζεται να κάψω 5 ευρώ βενζίνη και μισή ώρα να πάω και να πληρώσω και 2,5 ευρώ ενοίκιο την μέρα,και η άλλη περίπτωση να μπορώ να το κατεβάσω σε ικανοποιητικη ποιότητα τσάμπα.
Νομίζω είναι μονόδρομος.
Καταλληλότερη να απαντήσει σ' αυτό, είναι η Penelope..
 

Μηνύματα
1.826
Reaction score
3.406
Και για να δείς έψαξα τώρα να βρώ το war of the worlds στο you tube .Λέει κατεβασέ το με 12.99 σε hd.
Πάνε καλά????
Το blu ray έχει 9 ευρω στο amazon και στο ebay.
[DOUBLEPOST=1541749361][/DOUBLEPOST]Στην πειρατεία μας σπρώχνουν αυτοί.
 

Ν

Νίκος Τεγόπουλος

Guest
Και για να δείς έψαξα τώρα να βρώ το war of the worlds στο you tube .Λέει κατεβασέ το με 12.99 σε hd.
Πάνε καλά????
Το blu ray έχει 9 ευρω στο amazon και στο ebay.
Μακάρι να γίνει ένας διαδικτυακός πάροχος. Με μια σωστή τιμολόγηση, είναι απολύτως σίγουρο ότι οι χρήστες θα το εκτιμήσουν.

Συμπληρώνω, μια αρκετά καλή λύση είναι το Real Debrid του Kodi. Πολύ καλή ποιότητα, αλλά δε βρίσκεις όλες τις ταινίες..
 
Last edited by a moderator:

Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Για απλη προσβαση στις "κομμενες" ιστοσελιδες, υπαρχουν δωρεαν VPN για browsers (ενσωματωμενο στον Opera, μεσω extensions για Chrome και Firefox) που προς το παρον δουλευουν αψογα.

Απο εκει και περα ομως, μαλλον δεν μπορει να συνεχιστει η "βρωμοδουλεια" του κατεβασματος χωρις καποιο επι πληρωμη VPN να αναλαμβανει ολη τη διαδικτυακη κινηση του χρηστη.

Το σιγουρο ειναι οτι για τα τορενταδικα θα βγουν και proxies, τα Ελληνικα site υποτιτλων ομως μαλλον θα εξαφανιστουν γρηγορα αφου χαθηκε η ευκολη προσβαση.
 



Μηνύματα
1.895
Reaction score
786
Το κακο ειναι οτι η γενια μας εμαθε απο τα γεννοφασκια της οτι ολα ειναι τζαμπα και τα δινει χυμα το internet, οποτε θα ειναι δυσκολη η αναγκαστικη προσαρμογη μας στο νεο καθεστως. Ο τζαμπας πεθαινει, σταδιακα μερα με τη μερα εδω και καιρο.

Το σωστο βεβαιως ειναι να πληρωνουμε για μουσικη, ταινιες, παιχνιδια, ψηφιακα περιοδικα κοκ.
Υπαρχουν πλεον αρκετες νομιμες λυσεις για ολα, αλλες παραλογα ακριβες και αλλες λογικα τιμολογημενες.
Θα ξεβολευτουμε, αλλα δεν γινεται αλλιως.
 

Μηνύματα
2.804
Reaction score
423
Διάβασα το πρώτο ποστ για 3 ευρώ το άτομο για νετφλιξ και ξαχνομαι! Πώς το υπολογίζεις; Δλδ σε έναν πολύτεκνο με 4 παιδια του έρχεται 2 ευρώ ; Και αν έχεις και τον παππού πεφτει κι άλλο;!!! Μερικες λογικές τρομάζουν! Παιρνετε καποιοι λεφτά και από τον κουμπαρά των παιδιών;
Εντάξει όλοι πλεοπ έχουμε νετφλιξ είναι easy viewing το βάζεις και όλη την μέρα παίζει ....αλλά με την καμία δεν σε καλύπτει στα πάντα λείπουν άπειρα σήριαλ και ταινίες για να πεις ότι καλύπτεσαι....
 






Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
ενδιάμεσος DNS - vpn - vpn plugin σε κάποιο browser (halo vpn) και το ''πρόβλημα'' Πααααάει. χαχα
Για καν'το διφραγκα αυτο σε παρακαλω πολυ, γιατι το pirate bay μου ανοιγει πια μια φορα το μηνα και στανοχωριεμαι...
 

Μηνύματα
4.497
Reaction score
7.795
Για καν'το διφραγκα αυτο σε παρακαλω πολυ, γιατι το pirate bay μου ανοιγει πια μια φορα το μηνα και στανοχωριεμαι...
η πιο εύκολη λύση Γκουγκλαρε Hola vpn κ θα στο βγάλει κατευθείαν. Για την χώρα, θα σ βγάλει ένα εικονίδιο πάνω δεξιά στο cjrom μια φλόγα. Πάτα εκεί κ επέλεξε απλά την σημαία του Καναδά
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.297
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top