Η αλεπού και ο ασβός και ο παπαγάλος και τα ελάφια και...




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Όχι βρε φιλόζωε, εννοείται. Εγώ το εννοούσα καλοπροαίρετα...

[SPOILER="δλδ"...για στήριγμα
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι του πε!!!:gotcha::gotcha::gotcha::gotcha::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
βάστα μητσομ!!:roflmao::roflmao:
 


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Στη σημερινή βόλτα ήρθε μόνο η Leeloo (οι άλλοι 2 ρεμαλόσκυλοι εμφανίστηκαν στα τελευταία 15 λεπτά), αλλά συναντήσαμε πολύ φιλικά σκυλάκια που μας ακολούθησαν. Δεν τα έβαλα στον κήπο ούτε τα τάισα, και τώρα έχω τύψεις. :( Προβλέπω στις επόμενες μέρες να βγαίνω βόλτα με 5...

IMG_20181207_160747.jpg


Μετά συναντήσαμε την εκκλησά της οσίας Ισοστάθμιας της Φλετσεμανσονίτισας, μεγάλη η χάρη της, και προσευχήθηκα να είναι πάντα σωστές οι καμπύλες του σπιτιού.

IMG_20181207_162021.jpg


Παρακάτω είναι το παρεκκλήσ' του Άγιου Περιπάτιου του Περιπατημένου, όπου πάλι γονάτισα και προσευχήθηκα να με βοηθήσει να καλύπτω καθημερινά 6 χιλιόμετρα σε λιγότερο απο ώρα, αντί των ταπεινών 45-50 λεπτών που κάνω μέχρι τώρα.
Τα σκυλάκια κάνουν τουλάχιστον τα τριπλά έτσι όπως πάνε σαν παρλιακά. :D


IMG_20181207_162406.jpg
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.983
Άγγελοι του κύριου Ιησού χριστού είναι τα σκυλάκια που τα έστειλε ο Κύριος για να σε φυλάνε. Τώρα όμως που δεν τα τάισες και δεν τα πότισες μπορεί να το πάρει αλλιώς ο Κύριος και να σου στείλει άλλα ζωάκια...το νου σου, προσευχή και μετάνοια.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Πήγα μόλις, έφυγαν. :cry: Φορούσαν κολάρα και ήταν πεντακάθαρα βέβαια. ;)
 


Abessalom

Βαρώνος
Μηνύματα
18.101
Reaction score
30.053
Μετά συναντήσαμε την εκκλησά της οσίας Ισοστάθμιας της Φλετσεμανσονίτισας, μεγάλη η χάρη της, και προσευχήθηκα να είναι πάντα σωστές οι καμπύλες του σπιτιού.

View attachment 112152

Εκει να στειλουμε τον ντιμιφουτ να του διαβασουν τα μετρητικα μηπως και ανανηψει!
 



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
τα χόρτα δεν τα είδες που θέλουν περιποίηση?:p:roflmao:
νομίζεις ότι με βόλτες και μετάνοιες θα εξασφαλίσεις θέση στη βασιλεία των ουρανών?:D
 

A

AKARL

Guest
Άναψε ένα κεράκι κι από μας τους βόρειους...
Οι πσυχές σας είναι καταδικαζμένες να καίγονται αιώνια στσι φλόγες τση κόλασης του ορθολογιζμού, δε σώζονται με τίποτα. :spiteful:

Πρέπει να το πληρώσεις αλλιώς δεν ''πιάνει''! 8-):D
Βρε και λαμπάδα στο μπόι του να κάμει τάμα στον Όσιο Σπαϋλάμπιο τον Εικονογράφο εν Σπηλαίω προκοπή και σωτηρία δεμπρόκειται να δει! :sneaky:
 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
τα χόρτα δεν τα είδες που θέλουν περιποίηση?:p:roflmao:
Κάθε μέρα όταν περνάω απο τις εκκλησίες σκέφτομαι "να πάρω αύριο μαζί μια σκούπα να καθαρίσω λίγο". Την επομένη το έχω φυσικά ξεχάσει... :oops:

Άλλο σοβαρότερο ζήτημα υφίσταται όπου έχει σειρές κυπαρισσιών, αμυγδαλιές ή βαλανιδιά στην άκρη του δρόμου, και τα φύλλα με τα σπόρια έχουν καταπατήσει τις άκρες αφήνοντας μόνο το πλάτος ενός οχήματος καθαρό.
Εκεί κάθε μέρα λέω "να πάρω το φτυάρι του χιονιού αύριο". :D Με ενοχλεί αφάνταστα όπως καταλαβαίνετε. :roflmao:


Πριν λίγα χρόνια είχα πάει και φτυάριζα χαλίκια που είχαν κατέβει απο νεροποντή εκεί που ήταν οι αγελάδες (1,5 χιλιόμετρο απ' το σπίτι), απ' όπου περνάω για το scenic route, και βλέπω γείτονα να πετάει φύλλα με τις σακούλες στο μεγάλο ρέμα της περιοχής. >:(>:( Έγινε πόλεμος.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Κάθε μέρα όταν περνάω απο τις εκκλησίες σκέφτομαι "να πάρω αύριο μαζί μια σκούπα να καθαρίσω λίγο". Την επομένη το έχω φυσικά ξεχάσει... :oops:

Άλλο σοβαρότερο ζήτημα υφίσταται όπου έχει σειρές κυπαρισσιών, αμυγδαλιές ή βαλανιδιά στην άκρη του δρόμου, και τα φύλλα με τα σπόρια έχουν καταπατήσει τις άκρες αφήνοντας μόνο το πλάτος ενός οχήματος καθαρό.
Εκεί κάθε μέρα λέω "να πάρω το φτυάρι του χιονιού αύριο". :D Με ενοχλεί αφάνταστα όπως καταλαβαίνετε. :roflmao:


Πριν λίγα χρόνια είχα πάει και φτυάριζα χαλίκια που είχαν κατέβει απο νεροποντή εκεί που ήταν οι αγελάδες (1,5 χιλιόμετρο απ' το σπίτι), απ' όπου περνάω για το scenic route, και βλέπω γείτονα να πετάει φύλλα με τις σακούλες στο μεγάλο ρέμα της περιοχής. >:(>:( Έγινε πόλεμος.
πραγματικά....τι χαρά να σε έχει κάποιος γείτονα...:p:roflmao::lol:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Μα δεν ντρέπονται; Μεσημέρι, καλοκαίρι να πετάς τα σκουπίδια σου 100 μέτρα απ' το σπίτι σου; >:(>:(>:(>:(>:(

Πήραμε μια μέρα με το Ντολμαδάκι το παλιό μου Honda HR-V*, και πήγαμε να καθάρισουμε όσο μπορούσαμε απο το ρέμα. Βγήκαν 8 μεγάλες σακούλες κήπου σκουπίδια απο 40-50 μέτρα μήκος. Γουρούνια. >:(>:(>:(>:(>:(





*πριν μας το αρπάξει το μ0υν1 που το έκανε καινούριο και δεν μπορούμε πιά να βάλουμε τίποτα μέσα, γιατί για να του το δώσω ένα χιλιάρικο είχαμε συμφωνία να το παίρνω όποτε θέλω για χαμαλίκια. Αλλά το έβαψε, του έβαλε alcantara καθίσματα, αμορτισέρ, silent blocks, φρένα και το λυπάμαι...
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.635
Reaction score
77.055
Μα δεν ντρέπονται; Μεσημέρι, καλοκαίρι να πετάς τα σκουπίδια σου 100 μέτρα απ' το σπίτι σου; >:(>:(>:(>:(>:(

Πήραμε μια μέρα με το Ντολμαδάκι το παλιό μου Honda HR-V*, και πήγαμε να καθάρισουμε όσο μπορούσαμε απο το ρέμα. Βγήκαν 8 μεγάλες σακούλες κήπου σκουπίδια απο 40-50 μέτρα μήκος. Γουρούνια. >:(>:(>:(>:(>:(





*πριν μας το αρπάξει το μ0υν1 που το έκανε καινούριο και δεν μπορούμε πιά να βάλουμε τίποτα μέσα, γιατί για να του το δώσω ένα χιλιάρικο είχαμε συμφωνία να το παίρνω όποτε θέλω για χαμαλίκια. Αλλά το έβαψε, του έβαλε alcantara καθίσματα, αμορτισέρ, silent blocks, φρένα και το λυπάμαι...

τους τραβάς ένα βίντεο (x2:tongue:) και καταγγελία στο δήμο...:thumbsup::party:
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.087
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top