Γράψε ό,τι σκέφτεσαι αυτή τη στιγμή

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Γ@μωπόντικες. >:(>:(>:(



IMG_20181227_160705.jpg



IMG_20181227_155911.jpg



20181227_153547.jpg


20181227_161856.jpg





Ξαφνικά δε λειτουργεί το ένα πιτσιλιστήρι, ανοίγω το μοτόρι και ανακαλύπτω φαγωμένα λάστιχα, δεν υπάρχουν τα ανταλλακτικά και θα έρθουν σε 2-3 μήνες.
Τουλάχιστον λειτουργούν όλα και δεν είχαμε τίποτα σοβαρότερο.

Μέχρι να έρθουν, αλουμινοταινία! :D
 


Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.367
- τι ώρα ;
- τι ώρα τι κύριε ;

- εμ συγνώμη , λάθος

- ok εξάλλου η ώρα είναι πλέον κοινή
 




Nick Arvanitakis

Audio Pro
Administrator
Μηνύματα
46.964
Reaction score
23.739
Θα κάνω φόνο...
Όταν γύρισα στο σπίτι και επειδή το ΄χα κανονίσει, αποσύνδεσα τον μίκτη- ενισχυτή allen&heath DP 1000 για να τον πάω για service.
Tα βγάζω όλα τα καλώδια, βάζω νέα τερματικά προς τα ηχεία για να παίζω μέσω ενός τελικού harman/kardon HK 870 και συνειδητοποιώ πως δεν μπορώ να παίξω βινύλια γιατί δεν έχω volume control.Λέω , δεν πειράζει, θ ακούω μόνο μέσω λαπτοπ για λίγες μέρες.
ΚΟΛΟΚΥΘΙΑ, ο harman δεν παίζει, ενώ τον είχα δοκιμάσει πριν λίγες μέρες και ήταν ok.
Ξαφνικά βλέπω πως δεν έχω internet...
Κάνω reset κλπ τίποτα.
Καλώ forthnet και λένε μ@λακίες .
Στα 12 χρόνια της σύνδεσης , μου συνέβη το ίδιο άλλες 2 φορές τους τελευταίους 3 μήνες και επανήλθε μόνο του.
Τεσπά περιμένω τεχνικό.

Τώρα ακούω μουσική από ηχειάκι bluetooth.


IMG_20190109_193055.jpg
 







Μηνύματα
20.074
Reaction score
14.377

Όταν σε θέλει το φλουρί:

Αυτή τη χρόνια έκανα για πρώτη φορά αυτό που λένε „βασιλόπιτα „.Την πήγα δώρο σε συγγενικό μου σπίτι κι έκρυψα επι τόπου το „φλουρί „ από κάτω.Η συγγενής μου μου λέει πως αυτή θα την κόψει σε περίπτωση που θυμάμαι που έκρυψα το φλουρί και κόψω το κομμάτι για μένα.( Τι σκέψεις κάνουν μερικοί άνθρωποι....η τι φόβους έχουν ...) Βεβαίως και συμφώνησα να κόψει αυτή τα κομμάτια όπως κι έγινε.

Κόβει για απόντες,κόβει για παρόντες,δίνει δυο κομμάτια σε μερικούς _ δεν κατάλαβα το λόγο και δεν το σχολίασα _ και τελευταία δίνει και σ εμένα ένα κομμάτι.

Μαντέψατε που βρέθηκε το φλουρί? Στο δικό μου μερίδιο!

Της το έκανα δώρο φυσικά και της ευχήθηκα να της φέρει τύχη.:)
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.444
Σκέφτομαι να πάρω λίγα ζα γιατί μου άρεσε το σημερινό θέαμα έξω απ' την πόρτα.

Να τα βγάνω βόλτα το πρωί με τα σκλιά (ελπίζω να δέχονται σαν πρωί τις 12-1), να τα γυρνάω το απόγιομα αφού έχω φάει ελιές/ντομάτα κάτω απ' τις βαλανιδιές για μεσημεριανό, να τα κάνω αυτό που βγάν'νε γάλα απ' τα βζα. Ωραία δε θα είναι; :)



IMG_20190115_135818.jpg
 

Μηνύματα
5.607
Reaction score
3.420
Σκέφτομαι να πάρω λίγα ζα γιατί μου άρεσε το σημερινό θέαμα έξω απ' την πόρτα.

Να τα βγάνω βόλτα το πρωί με τα σκλιά (ελπίζω να δέχονται σαν πρωί τις 12-1), να τα γυρνάω το απόγιομα αφού έχω φάει ελιές/ντομάτα κάτω απ' τις βαλανιδιές για μεσημεριανό, να τα κάνω αυτό που βγάν'νε γάλα απ' τα βζα. Ωραία δε θα είναι; :)



View attachment 115675
Όσο ωραίο το φαντάζεσαι τόσο ταλαίπωρο είναι αγορίνα
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.135
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top