Τι είδαμε, τι θα δούμε





MaxHeadroom

Moderator
Moderator
Μηνύματα
7.642
Reaction score
9.202
Πολύ καλό και το S02! :thumbsup:


Τώρα είμαι σε μεγάλο δίλημμα, γράψατε κάποιοι ότι σας άρεσε πολύ το true detective S03.
Δεν έχω δει το S02 γιατί δεν μου άρεσε (τρελά) το S01. Να μπω στον κόπο να δω το 02 και μετά το 03 ή να μην μπω; Ιδού η απορία!
Να δεις το τρίτο και να μη δεις το δεύτερο.
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
7/10
Βλέπετε ευχάριστα με πολύ καλό ήχο
Καλύτερο από το πρώτο
Διαφωνώ. Το είδα στο σινεμά και χθες στο σπίτι, 7-/10 ενώ το προηγούμενο ήταν τουλάχιστον +1.

--------------------------------------------------------------

BlacKkKlansman, 8/10




---------------------------------------------------------

Mary Queen of Scots, 6-/10. Πολύ, μα πολύ κουραστική.





Όλα Atmos.
 

Sleep

Dr. Jekyll & Mr. Hyde
Μηνύματα
686
Reaction score
2.675
Δύση Ηλίου του Μαγυάρου Λάζλο Νέμες ο οποίος με το προ τετραετίας ντεμπούτο του Ο Γιος του Σαούλ τσίμπησε Χρυσό Φοίνικα και όσκαρ.

Η Ευρώπη βυθίζεται στις διαστροφές και τις συνωμοσίες, ο Α Παγκόσμιος Πόλεμος και η κατάρρευση των Αυτοκρατοριών έρχονται.

Η κάμερα κολλημένη στον ώμο της πρωταγωνίστριας.

Απαιτητική ταινία.

Η έκλειψη του Λόγου.

 

Μηνύματα
1.237
Reaction score
1.559
Διαφωνώ. Το είδα στο σινεμά και χθες στο σπίτι, 7-/10 ενώ το προηγούμενο ήταν τουλάχιστον +1.

Διαφωνείς η συμφωνείς εμένα μου άρεσε περισσότερο το δεύτερο:p:p:p:p
Άκου εκεί το πρώτο καλύτερο:):)
 

Mr Spock

demokratischer - sektor
Μηνύματα
18.410
Reaction score
50.370
Μετα απο πολλα χρονια ηθελα και ξαναειδα το 22 bullets 8.5/10 αξιζει να το ξαναδειτε
- ο Jean Reno εξανθρωπιζει τους εκάστοτε ρόλους που υποδύεται

- απλά αξιαγάπητος
 

melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Εκατσα να δω το 'The Favourite'.
Κάπου μετά τη μέση κοιμήθηκα.
Είναι και αυτό μια πρόοδος για ταινία του Λάνθιμου, στις άλλες που δοκίμασα πατούσα το stop στο 20λεπτο.
 


melina

Cargo 200
Μηνύματα
22.817
Reaction score
40.984
Εκατσα να δω το 'The Favourite'.
Κάπου μετά τη μέση κοιμήθηκα.
Είναι και αυτό μια πρόοδος για ταινία του Λάνθιμου, στις άλλες που δοκίμασα πατούσα το stop στο 20λεπτο.
Είδα και αυτά που έχασα, ήταν λιγότερα από οτι πίστευα.
Αδιάφορη ιστορία. Πολύ Καλές ερμηνείες.
Τα κόλπα του Λανθιμου με την κάμερα (υπερευρυγωνιος και fisheye φακός, πολύ γρήγορο panning) δεν μου αρέσουν. Καποια (λίγα) πλάνα μου αρέσουν πολύ, στα περισσότερα δεν μου αρέσει η γωνία που διαλέγει. Για μένα που δεν είμαι κριτικός κινηματογράφου και με ενδιαφέρει να δω μια ταινία για να την απολαύσω δεν τα έχω καταφέρει ακόμα με αυτόν τον σκηνοθέτη. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για την αξία του, την οποία αντικειμενικά δεν μπορώ να αξιολογήσω όσο ‘έμπειρος’ θεατής και αν ειμαι.


Creed II
Νταξ’ και creed III να βγει θα το δούμε αλλά θα με τρώει πάντα το ΓΙΑΤΙ τα βλέπουμε!
 

Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Εκατσα να δω το 'The Favourite'.
Κάπου μετά τη μέση κοιμήθηκα.
Είναι και αυτό μια πρόοδος για ταινία του Λάνθιμου, στις άλλες που δοκίμασα πατούσα το stop στο 20λεπτο.
Εγώ πάντως στον αστακό το σταμάτησα στο 10λεπτο :p
 

Μηνύματα
2.090
Reaction score
5.463
Fantastic beasts the crimes of grinderwald 5/10 δεν μου αρεσε αλλα το ειδα για να περασει η ωρα.

The boy who harnessed the wind 10/10 αυτη ειναι μια ταινια οποια σε βοηθαει να εκτιμησεις τα απλα της ζωης που τα θεωρεις αυτονοητα. Ενας φιλος μου πηγαινει στη Αφρικη εθελοντικα(με την action aid) και βοηθαει σε διαφορα εργα που γινονται εκει,και ετσι ξεκινησα να το δω.
 
Last edited by a moderator:

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Είδα και αυτά που έχασα, ήταν λιγότερα από οτι πίστευα.
Αδιάφορη ιστορία. Πολύ Καλές ερμηνείες.
Τα κόλπα του Λανθιμου με την κάμερα (υπερευρυγωνιος και fisheye φακός, πολύ γρήγορο panning) δεν μου αρέσουν. Καποια (λίγα) πλάνα μου αρέσουν πολύ, στα περισσότερα δεν μου αρέσει η γωνία που διαλέγει. Για μένα που δεν είμαι κριτικός κινηματογράφου και με ενδιαφέρει να δω μια ταινία για να την απολαύσω δεν τα έχω καταφέρει ακόμα με αυτόν τον σκηνοθέτη. Αυτό δεν σημαίνει κάτι για την αξία του, την οποία αντικειμενικά δεν μπορώ να αξιολογήσω όσο ‘έμπειρος’ θεατής και αν ειμαι.
Το είδα νωρίτερα.
The Favourite, 7/10 αν και δεν οδηγεί πουθενά. Τα πλάνα και η κινηματογράφηση μου άρεσαν. :p

--------------------------------------------------------



Russian Doll στο Netflix, 8/10 μέχρι τώρα
 

Μηνύματα
2.316
Reaction score
354
Μετά από 2 θεάσεις παλαιότερων ταινιών του Λάνθιμου, είχα πει τέλος, δεν είναι αυτός για μένα, χωρίζουν οι δρόμοι μας:p
Γνωστός, φαγώθηκε να δω "την ευνοούμενη", λέγοντας ότι είναι διαφορετική ταινία από τις προηγούμενες του.
Τι ήθελα και τον άκουσα...
Ναι μεν βλέπεται πιο ευχάριστα (δυνατή λέξη για ταινία του Λάνθιμου), αλλά και;
Ποιος ο λόγος να δεις μία τέτοια ταινία;
Βα-ρε-τή
Ο Λάνθιμος είναι κάτι σαν Λαρς φον Τρίερ για μένα, γι αυτό και οι βαθμολογίες παίζουν ή 1 ή 10.
Μεσαία νούμερα δεν υπάρχουν.
Εγώ θα δώσω ένα 4/10 για να μην ακουστώ κομπλεξικός Έλληνας που θέλω να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα κλπ κλπ :p:D

Ααα και τέλος ο Λάνθιμος για μένα, οριστικά.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top