Τα Δυο ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΑ...(HARBETH 40.1)


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
Εάν το setup δεν σε πείθει έξω από το δωμάτιο,τότε η ευχαρίστηση σε κάποια θέση εντός αυτού θα προέκυπτε μονάχα από τυχαία συσσώρευση σφαλμάτων στα μέρη που αποτελούν την ενιαία οντότητα.Και δεν αναμένεται οι συμβατικές μέθοδοι να διόρθωναν με μαγικόν τρόπο την κατάσταση.

Εάν πάλι πείθει έξω από το δωμάτιο αλλά δεν φέρνει ανάλογη ευχαρίστηση εντός αυτού,τότε θα ήταν προτεραιότητα το ψάξιμο υπό διαφορετικές διαρρυθμίσεις,ακουστική φροντίδα κι ενεργή ισοστάθμιση αντί βεβιασμένης αντικατάστασης συσκευών και παρελκομένων.
Αν δε πείθει πουθενά είναι του Λάκη.

:lolsign::lolsign::lolsign:


Εδώ που τα λέμε, χωρίς σαμπ, αντε να σε πείσει σε σόλο φλογέρα. :lol:
 

Μηνύματα
16.478
Reaction score
30.451
Αν ομως προσδοκώ στο να επωφεληθώ των επιτευγμάτων τους και να τα επαναλάβω / αναπροσαρμόσω στα δικά μου δεδομένα, συγχωρείστε με αλλά θα προτιμήσω τις απόψεις εκείνες που και επεξηγούνται και έχουν επαναληψημότητα.


Θα προτιμήσω δηλαδή να ακολουθήσω αυτό που πέτυχε και όχι αυτό που έτυχε – απλά πράγματα …
Lock!
 

D

Deleted member 38719

Guest
Είναι φανερό το ύφος της πλάκας, ok!

Είμαι βέβαιος ότι απαντούν και...σοβαρότερα (προβλήματα).
Ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω.... αν θέλεις, ή δεν χρειάζεται!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Είναι φανερό το ύφος της πλάκας, ok!



Ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω.... αν θέλεις, ή δεν χρειάζεται!
Και θέλω και...δεν χρειάζεται.;)
Αν δε πείθει πουθενά είναι του Λάκη.

:lolsign::lolsign::lolsign:


Εδώ που τα λέμε, χωρίς σαμπ, αντε να σε πείσει σε σόλο φλογέρα. :lol:
Αφέθηκε συνειδητά άθικτον το ζήτημα με τις πρώτες οκτάβες,καθότι η (αν)ισορροπία πάνω σε αυτές χτίζει ή γκρεμίζει από μόνη της συστήματα,είτε μέσα είτε έξω από το δωμάτιον.;)
 
Last edited:


C

chrispo

Guest
...πάντως για να λέμε και καμιά αλήθεια, η τιμολογιακή πολιτική του αντιπροσώπου των Harbeth είναι μακράν η καλύτερη στην Ευρώπη, αλλά και παγκοσμίως δε νομίζω να βρείς καλύτερες τιμές.( και με σεβαστή διαφορά)
:thumbsup:..
Μακάρι να ακολουθούσαν και άλλοι, εδώ πέρα, αυτή την πολιτική.:thumbsdown:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
το ζήτημα με τις πρώτες οκτάβες,καθότι η (αν)ισορροπία πάνω σε αυτές χτίζει ή γκρεμίζει από μόνη της συστήματα,είτε μέσα είτε έξω από το δωμάτιον.;)
Είτε στο παραδίπλα φόρουμ. :D

Άμα δεν έχει την ενέργεια εκεί κάτω, με τα δυναμικά που προβλέπεται, δε πείθει πως πρόκειται για ζωντανό μουσικό όργανο ούτε μεθυσμένο. :p
[DOUBLEPOST=1558526858][/DOUBLEPOST]
...πάντως για να λέμε και καμιά αλήθεια, η τιμολογιακή πολιτική του αντιπροσώπου των Harbeth είναι μακράν η καλύτερη στην Ευρώπη, αλλά και παγκοσμίως δε νομίζω να βρείς καλύτερες τιμές.( και με σεβαστή διαφορά)
:thumbsup:..
Μακάρι να ακολουθούσαν και άλλοι, εδώ πέρα, αυτή την πολιτική.:thumbsdown:
Μήπως μπορεί να φέρει τίποτα γκειθαιν;
 

lakiss51

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
11.830
Reaction score
2.427
Αν δε πείθει πουθενά είναι του Λάκη.

:lolsign::lolsign::lolsign:


Εδώ που τα λέμε, χωρίς σαμπ, αντε να σε πείσει σε σόλο φλογέρα. :lol:
Χαζαμαρες λες μα ΟΚ,ειναι παγκοινως γνωστο αυτο;)
 



costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.687
Χαζαμαρες λες μα ΟΚ,ειναι παγκοινως γνωστο αυτο;)
:lolsign::lolsign::lolsign:

Μπάσο να κουνιούνται τα πνευμόνια σου και στάθμες έχεις βρε;
Τιδεγκαταλαβαινεις;
:rofl:
 

Rosinante

Dark Nιάου
Μηνύματα
1.506
Reaction score
5.606
:lolsign::lolsign::lolsign:

Μπάσο να κουνιούνται τα πνευμόνια σου και στάθμες έχεις βρε;
Τιδεγκαταλαβαινεις;
:rofl:
Γιατί φιλε μου τα λες αυτα, ξερεις καλυτερα απ τον Σο και τη Χαρμπεθ;:D

Λοιπον, εγω μπορω να βαλω μεχρι και 5000 ευρω στοιχημα οτι ο Πητερμενης μπορει να φτιαξει ηχειο 10 φορες καλυτερο απ' το κασονι(μετρημενο φυσικα, οχι με τ' αυτι), να το παει στον κοκκινοτριχη για να μαθει επιτελους πως φτιαχνονται τα σοβαρα ηχεια και 3 φορες φθηνοτερα απ' τις κασονες του. Ο ''Αγγλος ασθενης'' του χαι φαι παρακαλειται να πεθανει επιτελους. Οσο φευγουμε απ' την περιβοητη ''αγγλικη σχολή'' τοσο πλησιαζουμε την ποιοτητα...:angel:
 


Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.246
Reaction score
78.934
Γιατί φιλε μου τα λες αυτα, ξερεις καλυτερα απ τον Σο και τη Χαρμπεθ;:D

Λοιπον, εγω μπορω να βαλω μεχρι και 5000 ευρω στοιχημα οτι ο Πητερμενης μπορει να φτιαξει ηχειο 10 φορες καλυτερο απ' το κασονι(μετρημενο φυσικα, οχι με τ' αυτι), να το παει στον κοκκινοτριχη για να μαθει επιτελους πως φτιαχνονται τα σοβαρα ηχεια και 3 φορες φθηνοτερα απ' τις κασονες του. Ο ''Αγγλος ασθενης'' του χαι φαι παρακαλειται να πεθανει επιτελους. Οσο φευγουμε απ' την περιβοητη ''αγγλικη σχολή'' τοσο πλησιαζουμε την ποιοτητα...:angel:
Την Αγγλία να την αφήσετε ήσυχη.
Παρεξηγήθηκα πάλι.
Που θα μου πεις εμένα.
 


vet

Audio, Δημοσιογράφος
Μηνύματα
8.231
Reaction score
8.114
Και μια παρατήρηση σχετική με την αιχμή για τις συχνές αλλαγές στο setup του vet...Απ'όσο έχω παρακολουθήσει,ναι μεν είχε προβεί σε αρκετές - για τις οποίες είχε φάει σχετικό κράξιμο από τον υποφαινόμενο χωρίς να παρεξηγείται μαζί του - αλλά εδώ και χρόνια έχει σταθεροποιηθεί με την εισαγωγή του ολοκληρωμένου ηχειακού συστήματος Beolab 5.
 





Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top