Ποδήλατο


rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.151
Reaction score
93.263
Στην 1η θέση του κόσμου ο Κώστας Λιβανός



Στην 1η θέση της παγκόσμιας κατάταξης της διεθνούς ομοσπονδίας ποδηλασίας βρίσκεται ο Κώστας Λιβανός, ο οποίος μαζί με τους βαθμούς των συναθλητών του Βασίλη Μαυριγιαννάκη και Ηλία Πατεράκη πέτυχαν να φέρουν την Ελλάδα στην κορυφή.

Υπενθυμίζουμε ότι ο Κώστας Λιβανός κατέκτησε προσφάτως δύο χρυσά μετάλλια (1.000 μέτρα και 200 μέτρα) στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Πίστας Εφήβων - Νεανίδων που πραγματοποιήθηκε στην Γάνδη.

Η τριάδα του Τάλω ANEK LINES, Πατεράκης - Λιβανός - Μαυριγιαννάκης, αναχωρούν την προσεχή Κυριακή (11/8) για το παγκόσμιο πρωτάθλημα πίστας που θα διεξαχθεί στην Φρανκφούρτη της Γερμανίας.


https://www.athlitiko.gr/alla-sport...qNL4ZJwiJgfC2l-mzs66_Fiol1RI93bjqhbLM83udjzoY
 


Μηνύματα
3.300
Reaction score
1.935
Όποιος κάνει ποδήλατο στον ΒΟΑΚ είναι ή ήρωας ή τρελός.......
Αυτό έχω να πω μόνο ....το νου σας εσείς οι συντεκνοι που κάνετε τσάρκες επαέ....
 

bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Ξέρω έναν, Σωτήρη τον λένε... :lolsign:
Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα αυτό με τον Σωτήρη, αναγκαίο κακο είναι τελικά.
Όπως για εμάς εδώ στη Αθήνα που βγαίνουμε εθνική μέχρι Ελευσίνα, αναγκαίο κακό...
Εψές για 2 εκατοστά (ίσως λέω και πολυ) δεν μπήκα κάτω από το Κάρτερ ενός αυτοκινήτου, κάνουμε και εμείς με τα ποδήλατα κατι παραβάσεις.... αλλα ο τυπος πέρασε μαχαίρι ενα stop στη Αγία Βαρβάρα, τρόμαξα τόσο πολύ που γύρισα να του ζητήσω το λόγο, είπε ότι δεν με είδε...
Είναι πολύ επικίνδυνο το χόμπι-άθλημα αυτό Γιώργη σε κατοικημένες περιοχές και ειδικά σε μια πόλη σαν και τη Αθήνα.
 


Μηνύματα
18.921
Reaction score
13.302
Ξέρω έναν, Σωτήρη τον λένε... :lolsign:
Το είχαμε συζητήσει και παλιότερα αυτό με τον Σωτήρη, αναγκαίο κακο είναι τελικά.
Όπως για εμάς εδώ στη Αθήνα που βγαίνουμε εθνική μέχρι Ελευσίνα, αναγκαίο κακό...
Εψές για 2 εκατοστά (ίσως λέω και πολυ) δεν μπήκα κάτω από το Κάρτερ ενός αυτοκινήτου, κάνουμε και εμείς με τα ποδήλατα κατι παραβάσεις.... αλλα ο τυπος πέρασε μαχαίρι ενα stop στη Αγία Βαρβάρα, τρόμαξα τόσο πολύ που γύρισα να του ζητήσω το λόγο, είπε ότι δεν με είδε...
Είναι πολύ επικίνδυνο το χόμπι-άθλημα αυτό Γιώργη σε κατοικημένες περιοχές και ειδικά σε μια πόλη σαν και τη Αθήνα.
Έτσι ακριβώς Χρήστο! Εκτός και αν έχει κάποιος το κουράγιο να ανεβοκατεβαίνει τη Μαλάξα (πήγαινε και έλα από Νεροκούρου και Στύλο, με αποτέλεσμα χιλιόμετρα παραπάνω, και κυρίως μεγάλη καθυστέρηση - που για μεγάλες διαδρομές ανατολικά μπορεί να σε βγάλουν εκτός χρόνου και να τρέχεις το βράδυ στους δρόμους) αναγκαστικά θα χρησιμοποιήσει τον ΒΟΑΚ τουλάχιστον για κάποια χιλιόμετρα ξεκινώντας γύρω από τα Χανιά ή ανάποδα από Ρέθυμνο αν δεν θέλει να κάνει αρκετά παραπάνω χιλιόμετρα και υψομετρικά από τον παλιό δρόμο. Λίγα κομμάτια από αυτά έχουν και παράπλευρους, οπότε αναγκαστικά από ΒΟΑΚ.
 







bretsos

Μπάμιας
Μηνύματα
13.035
Reaction score
41.300
Κλασικά φρένα, διότι δεν ειμαι fan των δίσκων στο ποδήλατο.
Οι δίσκοι έχουν πολύ απαιτητική συντήρηση και βαριέμαι να ασχολούμαι και με αυτό...
Μεταξύ μας, μη το πείτε πάρα έξω, μόδα είναι στη κούρσα που θα τους περάσει, άσε που σε απόδοση τα rim brakes κερδίζουν κατά κράτος όχι όμως και σε αίσθηση.
Ας πούμε ότι προσωπικά θα τα χρειαζόμουν μόνο στη βροχή, όσο καλή σειρά και να φοράς από rim brakes στη βροχή είναι σχεδόν ανύπαρκτο το φρένο, όταν βρέχει όμως κάθομαι σπίτι και μια φορά που θα με πιάσει βροχή στο τόσο πάνω σε προπόνηση, χεστηκε η Φατμέ στο γνωστό τζαμί...
Τώρα άμα συνεχίσω να είμαι καλό παιδί στο μακρινό μέλλον είπε ο Νονός πως θα με φέρει και το Trek madone SLR9, Εεεε αυτό τον παρακάλεσα να είναι με δίσκους γιατί πως να το κάνουμε είναι μουν@ρ@ με τα δισκάκια:dance2:
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.864
Reaction score
20.350
Κλασικά φρένα, διότι δεν ειμαι fan των δίσκων στο ποδήλατο.
Ουφ! Ευτυχώς! Και νόμιζα ότι είχα μείνει μόνος μου στο γαλατικό χωριό των road bikers με rim brakes.:D
 







Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • rose.athens
    Not in the mood Mod

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.309
Μηνύματα
2.858.052
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top