Ενεργά Ηχεία


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Αν ήταν στο χέρι μου;
Εγώ θα τον παρακαλούσα και θα επέμενα μέχρι να το επιτύχω: θα έκανα τον ζαπαντη αντμινιστρέιτορ.
Άκουσα πως πωλείται το forum. Χτύπα το και βάλε όποιον θέλεις. :p
 



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Νομιζω πως ειναι γνωστο σε ολα τα μηκη και τα πλατη του φορουμ πως ειμαι με τσι πσηφιακους πιντιεφακηδες (χωρις φυσικα να ειμαι απεναντι σε αλλους).Ας καμω λοιπον το σχόλιο μου ...
Ειδάλλως, είναι μάλλον άκυρη η δηλωμένη γενική κατεύθυνση του εδώ φόρουμ, όπως και η ονοματολογία του, αν πρόκειται για απλό καφενέ, λογική όμως στα γενικά πλαίσια της οπισθοδρομικής και τριτοκοσμικής (σε σχέση με τις προηγμένες χώρες) ελληνικής κοινωνίας.
τα άσχετα ποστ θα διαγράφονται σε ντετε και θα φαν μπαν οι 9 στους 10 μόνιμοι θαμώνες που όμως είναι άσχετοι με το αντικείμενο.
Ολιγον ελιτιστικα μου φαινονται αυτα. Και ατοπα. Το φορουμ δινει στεγη σε ολους. Εσυ γνωριζεις πραγματα και μπορεις να εχτελεσεις μια αυτοτελη τροχια στον χωρο - εγω οχι , θα μπω , θα ρωτησω συμφωνα με το επιπεδο των γνωσεων μου. Δεν χρειαζεται εσυ να ξαναγυρισεις στη πρωτη δημοτικου ... συνεχισε τις οντως πολυ διαφωτιστικες συζητησεις σου με τα υπολοιπα (πολλα) μελη που κατεχουν το ιδιο με 'σε επιπεδο γνωσεων. Ετσι κι αλλιως θα 'χεις παρατηρησει και το "μασαζ" που γινεται στα νεα μελη απο τα πρωτακια του φορουμ ... οταν και αν εξελιχθει η οποια συζητηση μπορεις να παρεμβεις. Εαν θελεις.
Μην τα παιρνεις
που δεν εχω μαθει ακομα το νομο του ohm
που ειμαι ακομα δικαναλος - χωρις σαμπ
που δεν εχω λεφτα ν' αλλαξω το σεταπ μου
που πετω καμμια "εξυπναδα" να γελασωμε
μη θες να με πεταξεις οξω απο το φορουμ
... με στεναχωρεις ...

Υ.Γ.
σου στελνω πι εμ :gotcha:

Να 'σαι καλα Κωστα, χαλαρωσε ε ?
(ο αυτιας ειναι απο τα ελαχιστα ατομα τα οποια ειχα την χαρα να γνωρισω προσωπικα απο τα μελη μας)

υ.γ. 2
μιλωντας για μελη ...
ο νταλιμπαν εχει μια μικρη αδιαθεσια λεει
αλλα μολις του περασει λεει
θα ερθει να μας εκυβισει το χωρο (δικο μου) ...
:drinks:
 

Kotsidis John

Photography
Moderator
Μηνύματα
13.882
Reaction score
34.277
Παντως στη φωτογραφια, προσπαθω και μαλλον το καταφερνω, αν κ πολυ δυσκολα να μαι ηρεμος και να μη σχολιαζω, να διορθωνω, να αναλυω και να προσπαθω να δειξω το που κανουν οι υπολοιποι λαθη.
Κι αυτο διοτι δεν υπαρχει το επιπεδο στα περισσοτερα μελη.

Επιπεδο γνωσης να καταλαβουν πως τελικα δεν υπαρχει γνωση πραγματικη.

Υπαρχει ημιμαθεια, που ξερουμε ποσο χειροτερη ειναι απ την αμαθεια.

Και εγωισμος, πολυ εγωισμος.

Σε συνδυασμο Με τον βομβαρδισμο δηθεν πληροφοριας, που βλεπουμε εκατονταδες ερεθισματα συνεχως πλεον, μας κανει να νομιζουμε πως ξερουμε.

Αν ημουν αλλιως και ημουν ο εαυτος μου, ελαχιστοι θα εμεναν να γραφουν , οως λεει κι ο ΕΑΡ που τον σεβομαι και τον αγαπαω κι οτι λεει ειναι νομος κι ας ειναι σκληρος.

Αλλα ειναι αληθινος, ρεαλιστικος

Θελουμε ομως να μας χαιδευουν τ αυτια και να ναι ολα τελεια ομορφα κι ιδανικα.

Ε ας ειναι ετσι τοτε!
 

Μηνύματα
15.020
Reaction score
20.769
δεν ειναι απαραιτητο να εκτελει χρεη διαχειριστη καποιος που εχει "βαθια γνωση" αντικειμενου.
ο διαχειριστης θα μπορουσε να μην συμμετεχει καν, η δουλεια που εχει να κανει ειναι συντηρησει το επιπεδο συζητησης σε επιπεδο τετοιο ωστε να υπαρξει συνεχεια και να μην δημιουργουνται διαμαχες η προβληματα που θα αποτρεψουν σε γνωστες να συμμετεχουν.
τα "χρεη" της διαχειρισης ειναι συγκεκριμενα σε ενα φορουμ.
επιπλεον καποιες φορες αν ο διαχειριστης εχει πολυ εντονη παρουσια σε μια κατηγορια φτανει να θεωρειται κτημα του (ειτε απο τον ιδιο ειτε απο αλλους) και γενικα αυτο θελει πολυ λεπτους χειρισμους για να μην διωξει κοσμο και να μην γινει μπαχαλο.
 


Μηνύματα
4.462
Reaction score
7.734
Κάνα γκειθαιν μπορεί να πάρω, αυτό ναι, ενδιαφέρομαι. Κι όχι ένα, αλλά έντεκα. Ίδια. :)
Δεν βλέπω τον λόγο να πάρει κάποιος 11 ίδια από την στιγμή που διαφορα στούντιο παίρνουν πιστοποίηση ντολμπι με μόνο 3 ίδια μπροστά. Εκτός αν θέλουμε να αγγίξουμε την τελειότητα :biggrin:

Renowned msm studio group is the first Dolby Atmos Home certified studio in Europe.

As a result of a constantly growing interest in Dolby Atmos productions, Dolbys "Premier Studio Certification Program" guarantees reliable and highest quality.

msm studio group, known for decades for high quality media productions is proud of its Dolby Atmos studio. The studio exceeds the required specifications and is equipped with a 9.1.4 loudspeaker setup consisting of PMC IB2S (Left, Center, Right) and DB1S (Surround and Height), as well as three PMC SB100 subwoofers. Film is projected in HD.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Άκουσα πως πωλείται το forum. Χτύπα το και βάλε όποιον θέλεις. :p

Πάρα πολύ καλά τα λέει ο Έαρ και μερικοί άλλοι που μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού φίλτατε, πριν από μέρες σε ρώτησα σε pm αν γνωρίζεις κάποιο thread που να περιγράφει αναλυτικά το Audyssey και να είναι των τελευταίων χρόνων να μου έδινες ένα link και μου απάντησες ότι δεν έχεις σχέση με το Audyssey, δηλαδή αν δεν γνωρίζει ο φροντιστής ενός site ποιός γνωρίζει;;
Και γενικά κατάλαβα ότι μάλλον δυσανασχετείς με δυο τρεις ερωτήσεις που έκανα όμως στο forum δείχνεις να το διασκεδάζεις με ελαφρότητες και χαβαλέ, δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις αλλά με πείραξε αρκετά αυτή η στάση σου, θα μπορούσες να πεις "δεν γνωρίζω όμως μπορείς να ρωτήσεις τον τάδε που ξέρει".
 

Μηνύματα
4.544
Reaction score
3.085
Ζαπ αντμινιστρατορα με ταυτόχρονη επιστροφή σκαρλούμπακα.
Αυτό ναι, θέλω να το ζήσω... :roflmao:
Θανατερός συνδυασμός.
Με μάχες εκ του συστάδην.
Και με νικητή - πάντα - τον Αλέξη.
Που θα 'χει σύμμαχους από όλο το χαϊεντάδικο φάσμα του φόρουμ.
Και που μέσα σ' αυτούς θα είναι και ο υποφαινόμενος, βεβαίως-βεβαίως.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.395
Reaction score
125.555
Δεν βλέπω τον λόγο να πάρει κάποιος 11 ίδια από την στιγμή που διαφορα στούντιο παίρνουν πιστοποίηση ντολμπι με μόνο 3 ίδια μπροστά
Δεν είμαι στούντιο, ούτε κάνω ότι κάνω για να πάρω μια πιστοποίηση. ;)

Είμαι φανατικός οντιοφιλ, μου αρέσει ο καλός ήχος, καλώς ή κακώς βρίσκομαι σε επίπεδο "high end" από το '80, και όσο αντέχει η τσέπη μου και συνεχίζεται το ενδιαφέρον μου, θα ψωνίζω μηχανές για να κάνω το κέφι μου και το χόμπι μου, για τον καλύτερο δυνατό ήχο.

Τα στούντιο κάνουν τη δουλειά τους, και οι βασικές προϋποθέσεις για πιστοποίηση δίνουν τις ελάχιστες απαιτήσεις για να γίνεται η δουλειά.

Ποσώς με απασχολεί "να γίνεται η δουλειά", πόσο μάλλον οι "ελάχιστες απαιτήσεις"... Θέλω να γ@μει και να δέρνει. Αλύπητα. 8-)
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Άκουσα πως πωλείται το forum. Χτύπα το και βάλε όποιον θέλεις. :p
Δεν είμαι στούντιο, ούτε κάνω ότι κάνω για να πάρω μια πιστοποίηση. ;)

Είμαι φανατικός οντιοφιλ, μου αρέσει ο καλός ήχος, καλώς ή κακώς βρίσκομαι σε επίπεδο "high end" από το '80, και όσο αντέχει η τσέπη μου και συνεχίζεται το ενδιαφέρον μου, θα ψωνίζω μηχανές για να κάνω το κέφι μου και το χόμπι μου, για τον καλύτερο δυνατό ήχο.

Τα στούντιο κάνουν τη δουλειά τους, και οι βασικές προϋποθέσεις για πιστοποίηση δίνουν τις ελάχιστες απαιτήσεις για να γίνεται η δουλειά.

Ποσώς με απασχολεί "να γίνεται η δουλειά", πόσο μάλλον οι "ελάχιστες απαιτήσεις"... Θέλω να γ@μει και να δέρνει. Αλύπητα. 8-)
Προβλέπω από τώρα τη δουλειά ..Με Ear ή DF διαχειριστή,όποιο μέλος προσκόμιζε παραστατικό αγοράς για την Τρίτη - και μακρύτερη - έκδοση στο σύγγραμμα του Dr.Floyd Toole,θ'αποκτούσε δικαίωμα απεριόριστων...up στις αγγελίες. :sneaky:
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
Πάρα πολύ καλά τα λέει ο Έαρ και μερικοί άλλοι που μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού φίλτατε, πριν από μέρες σε ρώτησα σε pm αν γνωρίζεις κάποιο thread που να περιγράφει αναλυτικά το Audyssey και να είναι των τελευταίων χρόνων να μου έδινες ένα link και μου απάντησες ότι δεν έχεις σχέση με το Audyssey, δηλαδή αν δεν γνωρίζει ο φροντιστής ενός site ποιός γνωρίζει;;
Και γενικά κατάλαβα ότι μάλλον δυσανασχετείς με δυο τρεις ερωτήσεις που έκανα όμως στο forum δείχνεις να το διασκεδάζεις με ελαφρότητες και χαβαλέ, δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις αλλά με πείραξε αρκετά αυτή η στάση σου, θα μπορούσες να πεις "δεν γνωρίζω όμως μπορείς να ρωτήσεις τον τάδε που ξέρει".
Αν καθόμουν να απαντώ αναλυτικά σε κάθε διαδικαστικό πιέμ που μου έρχεται, δεν θα έκανα τίποτε άλλο όλη μέρα, πόσο μάλλον στις 2 σελίδες δικών σου ερωτήσεων επι παντός. Σε όλες απάντησα.
Δεν έχω σχέση με το Audyssey ούτε είχα ποτέ, τι να απαντήσω; Τα ίδια εργαλεία search έχουμε όλοι, αλλά έπρεπε να σου βρω εγώ όταν υπάρχουν νήματα στην πρώτη σελίδα... :rolleyes:

Είμαι εδώ εθελοντικά, για το κέφι μου, άφθονες ώρες κάθε μέρα.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Αν καθόμουν να απαντώ αναλυτικά σε κάθε διαδικαστικό πιέμ που μου έρχεται, δεν θα έκανα τίποτε άλλο όλη μέρα, πόσο μάλλον στις 2 σελίδες δικών σου ερωτήσεων επι παντός. Σε όλες απάντησα.
Δεν έχω σχέση με το Audyssey ούτε είχα ποτέ, τι να απαντήσω; Τα ίδια εργαλεία search έχουμε όλοι, αλλά έπρεπε να σου βρω εγώ όταν υπάρχουν νήματα στην πρώτη σελίδα... :rolleyes:

Είμαι εδώ εθελοντικά, για το κέφι μου, άφθονες ώρες κάθε μέρα.

Δεκτόν.
Αν και οι 2 σελίδες που αναφέρεις δεν αφορούν μόνο ερωτήσεις αλλά και "λειτουργικά" θέματα του site.;)
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Νομιζω πως ειναι γνωστο σε ολα τα μηκη και τα πλατη του φορουμ πως ειμαι με τσι πσηφιακους πιντιεφακηδες (χωρις φυσικα να ειμαι απεναντι σε αλλους).Ας καμω λοιπον το σχόλιο μου ...
μρε ολδυ με τσι ψηφιακούς-στο ψηφιακους ειναι ο μοναδικος τονος που εχω βαλει, μου ειπε η κορη μου πως μπαινουν οι τονοι αλλα ειμαι μικρονοος και δεν το καταλαβα- τη δουλεια εχουμε με τους σινεματζιδες, για ολα τα αλλα που εχεις γραψει συμφωνω τα μαλα πιες και καμια ρακι ,με τον φιλο μου τον νταλιμπαν η σειζη με η χωρις γιουσουφακι.
 

gid

Μηνύματα
7.411
Reaction score
8.652
Πάρα πολύ καλά τα λέει ο Έαρ και μερικοί άλλοι που μετριούνται στα δάχτυλα του ενός χεριού φίλτατε, πριν από μέρες σε ρώτησα σε pm αν γνωρίζεις κάποιο thread που να περιγράφει αναλυτικά το Audyssey και να είναι των τελευταίων χρόνων να μου έδινες ένα link και μου απάντησες ότι δεν έχεις σχέση με το Audyssey, δηλαδή αν δεν γνωρίζει ο φροντιστής ενός site ποιός γνωρίζει;;
Και γενικά κατάλαβα ότι μάλλον δυσανασχετείς με δυο τρεις ερωτήσεις που έκανα όμως στο forum δείχνεις να το διασκεδάζεις με ελαφρότητες και χαβαλέ, δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις αλλά με πείραξε αρκετά αυτή η στάση σου, θα μπορούσες να πεις "δεν γνωρίζω όμως μπορείς να ρωτήσεις τον τάδε που ξέρει".
Γιατί δε ρώτησες ανοικτά στο κατάλληλο χώρο για το audyssey? Γιατί τον αδμιν με ΠΜ; Ο αδμιν μεριμνά για την ομαλή λειτουργία του φόρουμ, δεν είναι υποχρεωμένος να γνωρίζει το αντικείμενο και μάλιστα με λεπτομέρειες. Αυτές συζητώνται ΜΕΣΑ στο φόρουμ. Πόσο μάλλον όταν ο αδμιν δεν προσπορίζεται κάτι για να προσφέρει έργο στο φόρουμ.

Ούτε είναι, παρεμπιπτόντως, υποχρεωμένος να υποστηρίζει το ego-tripping του κάθε παντογνώστη.........
 

Dimifoot

General Catsicofoot Patton
Editor
Μηνύματα
27.378
Reaction score
79.478
Και στη συγκεκριμένη περίπτωση του φίλου μας εδώ, ας μιλήσω για μένα, έχοντας βέβαια τις υποψίες και για τον ντιμιφουτ, προφανώς υπήρξε ανταλλαγή πι εμ. Προφανώς.
Αυτή τη φορά όχι.
Όλα τα άλλα που γράφεις φυσικά ισχύουν.
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Δεν έχεις άδικο, πιθανόν να περίμενα μια πιο άμεση απάντηση, εξάλλου υπέθεσα ότι ίσως γνώριζε ο Zizik αφού είναι πολλά χρόνια μέλος, θα μπορούσα βέβαια κι εγώ να το ψάξω και να μην τα θέλω όλα έτοιμα στο πιάτο. :prankster:

*Αναφέρομαι στο post #97
 



ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.702
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top