Ymz3606 2ch system

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Υμζ3606 μρε ετσι το εγραψα αυτο να πειραξω το μεγαλο αυτι αλλα δεν τσιμπησε ειναι μεγαλο μουτρο, τωρα στο θεμα
μη αγορασεις πικ απ, εμεις οι χαμενοι το αγορασαμε οταν δεν υπηρχε αλλη πηγη της προκοπης.
για αξιοπρεπες πικ απ, βραχιονα, κεφαλη, πρεπει να εκταμιευσης 3000 ευρα για ποιο λογο;
απ οτι ειδα μια χαρα ενισχυτες εχεις τα βιτους πεζνε υπεροχα τα ηχεια δεν τα εχω ακουση δεν εκφερω γνωμη
τα βιτους με τα φοκαλ τα ακουσα προσφατα στην εκθεση απο τα καλυτερα ΄΄σεταπια΄΄ της εκθεσης
οι δισκοι βινυλιου που βγαινουν εδω και 20 χρονια ειναι του ποπου, ψηφιακη επεξεργασια γαρ
της προκοπης ειναι με αναλογικα μικροφωνα, αναλογικες κονσολες,
μαγνητοφωνα ανοιχτης ταινιας, αν εχουμε και λαμπιτσες στα μικροφωνα ακομα καλυτερος ηχος.
μονο η δεκαετια του 60 μεχρι 75 εχουμε τετοια βινυλια
ενα καλο λαπιτοπι και ενα καλο ψηφιοαναλογικο μετατροπεα θελεις τιπτα αλλο
για το σαλονι που εχεις το σεταπιον μια χαρα ειναι, δεν περνουν θεραπεια στον ηχο τα σαλονια μη παιδευεσαι αδικα
μεγιστη προσοχη στους πολυκαναλους με μαλλια η χωρις μαλλια ειναι ακρως επικινδυνα ατομα :drinks: :wink::roflmao::party:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Ο Γιος μου ακουγωντας τα βινυλια του πατερα εγω ειμαι αυτος,του αρεσαν οι δισκοι των πινκ φλοιδ :biggrin: ελα ομως που ο πατερας ερωτευμενο παιδι τοτε -δε λεω ποτε-τους εχει ξεσκισει τους δισκους
και κανουν κρατσα κρουτσα ο Γιος:biggrin: πηγε στο παμπλικ και πηρε τους ιδιους δισκους δεν εχουν καμια σχεση με του τοτε ερωτευμενου πατερα:o παντος Υμζ, ο αριστος των αριστων ηχος ειναι απο τα μαγνητοφωνα ανοιχτης ταινιας ,καμμια σχεση, με οποια πηγη θελεις ,δεν ξερω βεβαιως βεβαιως την αποψη των ιμερσιβιδον δι πι ε σον κλπ κλπ:):gamer:
 

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Υμζ3606 μρε ετσι το εγραψα αυτο να πειραξω το μεγαλο αυτι αλλα δεν τσιμπησε ειναι μεγαλο μουτρο, τωρα στο θεμα
μη αγορασεις πικ απ, εμεις οι χαμενοι το αγορασαμε οταν δεν υπηρχε αλλη πηγη της προκοπης.
για αξιοπρεπες πικ απ, βραχιονα, κεφαλη, πρεπει να εκταμιευσης 3000 ευρα για ποιο λογο;
απ οτι ειδα μια χαρα ενισχυτες εχεις τα βιτους πεζνε υπεροχα τα ηχεια δεν τα εχω ακουση δεν εκφερω γνωμη
τα βιτους με τα φοκαλ τα ακουσα προσφατα στην εκθεση απο τα καλυτερα ΄΄σεταπια΄΄ της εκθεσης
οι δισκοι βινυλιου που βγαινουν εδω και 20 χρονια ειναι του ποπου, ψηφιακη επεξεργασια γαρ
της προκοπης ειναι με αναλογικα μικροφωνα, αναλογικες κονσολες,
μαγνητοφωνα ανοιχτης ταινιας, αν εχουμε και λαμπιτσες στα μικροφωνα ακομα καλυτερος ηχος.
μονο η δεκαετια του 60 μεχρι 75 εχουμε τετοια βινυλια
ενα καλο λαπιτοπι και ενα καλο ψηφιοαναλογικο μετατροπεα θελεις τιπτα αλλο
για το σαλονι που εχεις το σεταπιον μια χαρα ειναι, δεν περνουν θεραπεια στον ηχο τα σαλονια μη παιδευεσαι αδικα
μεγιστη προσοχη στους πολυκαναλους με μαλλια η χωρις μαλλια ειναι ακρως επικινδυνα ατομα :drinks: :wink::roflmao::party:
Αγαπητέ, ευχάριστω για την comprehensive reply.
Κοίτα δεν έχω την φοβερή εμπειρία ακροάσεων. Το Σίντι πλειερ που έχω τώρα έχει το δικό του ωραίο ήχο. Δεν είναι ίσως για όλους, αλλά φέρνει κάπως σε ένα ακριβουτσικο (καλό) πικάπ. Καλώδια δεν έχω για όλα τα μηχανήματα, αλλά οκ θα ζήσουμε κι έτσι. Είχα κάνει μια σύγκριση του Σίντι μου σε σύστημα με ακριβό dac με ηχεία atc, και εκεί ναι είπα ότι αξίζει να πάρω λάπτοπ Ντακ, αλλά πρέπει να εκταμίευσ αρκετά. Οπότε δεν...
Μια ερώτηση πλιζ. Είστε γιατροί του ΕΣΥ;
 


Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Και φυσικά έχεις ανοικτή πρόσκληση όταν κατέβεις Αθήνα, να έρθεις να τα ακούσεις. Όταν τα είχα σε άλλο σπίτι που οι διαστάσεις έπεφταν καρφί μέσα στο διάγραμμα (Μπονέλο?) Τα εχωνα στα 95 dp σε ισοπλευρο 2μετρα και ήταν απολαυστικά.....
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.688
, ο αριστος των αριστων ηχος ειναι απο τα μαγνητοφωνα ανοιχτης ταινιας ,
Κούνια που σε κούναγε, όταν ήσουνα μικρός ντε, λίγο μετά που λολός παπάς σε βάφτισε, εκείνος ο μούσχιας ντε, ξέρεις τώρα, με την πρηζμένη μύτη, που τα πίνει καλέ, δικόζ'μας άνθρωπος... :lol:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Ωραια φορτο το technics 1500u και ερχομαι σαλονικα και λεω απο τωρα το προγραμμα θα ακουσουμε τη φανταστικη του μπερλιοζ και το κονσερτο για βιολι του μπετοβεν να ρ θη και η ιντελιγκενσια του ηχου τζονης, δημητρης, μομπυ δεν εχω:p
θα φερω και ΑΑΑ τσιπουρο θκομ τι αλλο θες μεγιστο αυτι; αν και εσυ πινεις εξευγενισμενα ποτα εχω και κρασι θκομ.
;):hi::wink::smile:
 

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Ο Γιος μου ακουγωντας τα βινυλια του πατερα εγω ειμαι αυτος,του αρεσαν οι δισκοι των πινκ φλοιδ :biggrin: ελα ομως που ο πατερας ερωτευμενο παιδι τοτε -δε λεω ποτε-τους εχει ξεσκισει τους δισκους
και κανουν κρατσα κρουτσα ο Γιος:biggrin: πηγε στο παμπλικ και πηρε τους ιδιους δισκους δεν εχουν καμια σχεση με του τοτε ερωτευμενου πατερα:o παντος Υμζ, ο αριστος των αριστων ηχος ειναι απο τα μαγνητοφωνα ανοιχτης ταινιας ,καμμια σχεση, με οποια πηγη θελεις ,δεν ξερω βεβαιως βεβαιως την αποψη των ιμερσιβιδον δι πι ε σον κλπ κλπ:):gamer:
Βρε ήσουν ερωτευμένος τότε!!! Και τώρα είσαι αστέρι. Γουι Λαβ χρηστο77 (ώπα αν γεννήθηκες το 77, ποτέ ρωτευτηκες, ποτέ γεννήσες;;; Χαχα. Ψάχνω sacd Πινκ, waters, pink martini, υπάρχει τιποταις;
Ωραια φορτο το technics 1500u και ερχομαι σαλονικα και λεω απο τωρα το προγραμμα θα ακουσουμε τη φανταστικη του μπερλιοζ και το κονσερτο για βιολι του μπετοβεν να ρ θη και η ιντελιγκενσια του ηχου τζονης, δημητρης, μομπυ δεν εχω:p
θα φερω και ΑΑΑ τσιπουρο θκομ τι αλλο θες μεγιστο αυτι; αν και εσυ πινεις εξευγενισμενα ποτα εχω και κρασι θκομ.
;):hi::wink::smile:
Ζηλεύουμε εμείς οι πρωτευσιανοι
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Το 77 αγορασα το πρωτο σεταπιον,αφου πρωτα αγορασα το φλαουτο και το κλαρινο
πικ απ tehnics sl-23
ενισχυτης sansui 4900
ηχεια bose 301, πλην ηχειων, τα αλλα τα εχω ακομα αψογα ΄΄διατηρητεα΄΄
ερχομαι συχνα στην αθηνα η κορη μου εργαζεται στο κλεινον αστυ, το 1977 ημουν 21 μαιων :smile: :wink::drinks:
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
καλε κοριτσια για πεστε που θα βρη ο ανθρωπος sacd εμεις οι επαρχειωτες τη να πουμε στα γιαννενα δεν, ενα μαγαζι υπαρχει και εχει ΄΄μουσικη΄΄ για τον αλφι24 βεβαιως το sacd αγνωστο πραμμα
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ψάχνω sacd Πινκ, waters, ..., υπάρχει τιποταις;
σσσ σιγα ... δα σ' ακουσει ο νταλιμπαν και δα σου κενωθει ...
καλε κοριτσια για πεστε που θα βρη ο ανθρωπος sacd εμεις οι επαρχειωτες τη να πουμε στα γιαννενα δεν, ενα μαγαζι υπαρχει και εχει ΄΄μουσικη΄΄ για τον αλφι24 βεβαιως το sacd αγνωστο πραμμα
μρε χρηστο, ετονα το κουτι απου γραφεις ειναι γιοματο μαγαζα ... ακομη στα γιαννενα πσαχνεις ?
θα ακουσουμε τη φανταστικη του μπερλιοζ και το κονσερτο για βιολι του μπετοβεν
σε ετονε δεν απαντω ... :biggrin:
 


Μηνύματα
1.217
Reaction score
1.750

Μηνύματα
690
Reaction score
1.100
Χρήστο από γιαννενα είσαι;Πως μου κολλήσε οτι είσαι κερκυραιος, χαχαχα.

Σου παραθέτω τις επόμενες συναυλίες της κρατικής που έχω κλείσει

Κρατική Ορχήστρα Αθηνών: Ανατροπές και Πρωτοπόροι ΙΙΙ
ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΙΘΟΥΣΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
Παρασκευή, 21 Φεβρουαρίου 2020

Κρατική Ορχήστρα Αθηνών - Μπετόβεν: 250 χρόνια
ΜΕΓΑΡΟ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΙΘΟΥΣΑ ΧΡΗΣΤΟΣ ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ
Παρασκευή, 28 Φεβρουαρίου 2020


Μετά τιμής
Τη φανταστική την είχαν παιξει πέρσι. ......
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.142
Reaction score
26.706
μεγιστη προσοχη στους πολυκαναλους με μαλλια η χωρις μαλλια ειναι ακρως επικινδυνα ατομα
Φοβού τους πολυκάναλους και τρίχες φέροντας.
 

christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.253
Reaction score
13.132
Ντροπη σου να παιζεις με τον πονο μου :smile: :drinks: ο φιλο σου στην κρατικη παιζει;
Φοβού τους πολυκάναλους και τρίχες φέροντας.
κλαιω δια δευτεραν φορα να σε καλα σταυρο:drinks::hi:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.114
Reaction score
124.688
ερχομαι σαλονικα και λεω απο τωρα το προγραμμα θα ακουσουμε τη φανταστικη του μπερλιοζ και το κονσερτο για βιολι του μπετοβεν να ρ θη και η ιντελιγκενσια του ηχου τζονης, δημητρης, μομπυ δεν εχω:p
θα φερω και ΑΑΑ τσιπουρο θκομ τι αλλο θες μεγιστο αυτι; αν και εσυ πινεις εξευγενισμενα ποτα εχω και κρασι θκομ.
Και γίνανε αυτοί τούρνα κι εμείς τουρνότερα, όλε!
:party: :party: :party:
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.320
Μηνύματα
2.858.463
Members
37.894
Νεότερο μέλος
Nika
Top