Όταν είσαι μερακλής/μερακλού


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Το λεκανάκι γιατί το έχεις;
γιατί στάζει νερά
Κάτι έκανα στο δέσιμο και σταμάτησαν, αύριο φεύγει το λεκανέλι! 😍 😍


να μην μπορείς να αφήσεις έναν να κάνει μια δουλειά χωρίς να είσαι πάνω στο κεφάλι του
Ήμουν ΣΥΝΕΧΩΣ πάνω απ' το κεφάλι του και έλεγξα όλες τις βάσεις, με το δικό του όμως αλφάδι... Πού να το φανταστώ.
 





Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Πρώτα-πρώτα έλεγξα την αποχέτευση με ψεκαστήρι και έτρεχε άψογα δυστυχώς. Μακάρι να ήταν κάτι τόσο απλό.

Μάλλον ξεμπέρδεψα με το σφίξιμο πάντως, δεν έτρεξε καθόλου τόσες ώρες. Οι 2 βίδες που στηρίζουν το καπάκι χαμηλά πιέζουν και τη λεκάνη στη θέση της και μάλλον τις είχε αφήσει χαλαρές ο αρχ1δι@ τεχνικός.

Σήμερα μέσα στον καύσωνα τσίτωσα όλα τα A/Cs στους 18 και βγήκα να ελέγξω. Έτρεχαν ποτάμια, έβρασα, μπήκα μέσα, πάγωσα, τα έβαλα στους 27 και ξαναβγήκα να κουρέψω γκαζονάκι στους 37 μπας και συνέλθω. :roflmao:
Ματάβρασα, έκανα παγωμένο ντους με το λάστιχο, μου έγινε το π0υτσ1 πίτσκο, μπήκα μέσα, έκανα δροσερό ντουσάκι και τώρα ασχολούμαι με το αγαπημένο μου ξύσιμο @@. 😍

Έχει φτιάξει τζατζίκι με έξτρα σκόρδο το Ντολμαδάκι, είναι παγωμένο και θα το φάω όλο, θα πέσει η πίεση στο 8 και θα πέσω σε κώμα στον καναπέ. :party:
 


Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.012
Πωω ρε παιδάκι μου τόσα αιρκοντίσιονς , έχω τόσα χρόνια , εκτός από κανά δυό του carfur , που πήραν τον πούλο , να χτυπήσω ντουβάρι , δεν έχω θέμα με κανένα τόσα χρόνια.
Οτι λέει η μήτσι, από τους 3 κελσίου και κάτω δουλεύει φυσικό αέριο , αρχικά για να ζεστάνει και μετά επικουρικά.
Από -3 και κάτω , το φυσικό αέριο είναι απαραίτητο και όχι απλά επικουρικό.
Το καλοκαίρι , όπως χθες σήμερα κλπ , μιά χαρά το βγάζουν τα μηχανάκια μου και ούτε καν όλα αναμένα , τα 3 από τα 6 δουλεύουν και μου κάνουν το σπίτι σχεδόν ψυγείο .
Δεν θέλω , να έχω μέσα 16 , και ΄έξω να έχει 42 .
Μου αρκεί το μέσα 25 με 42 έξω. Είναι νορμάλ έως και πολύ δροσερό.
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Όταν είσαι μερακλής και λίγο αφηρημένος έχεις φαεινή ιδέα να βάλεις τα χρήματα στο port του sub για να έρθει να πληρωθεί η σπιτονοικοκυρά την επομένη και το βράδυ βλέπεις να πετάνε χαρτονομισματάκια. 🤑
Για μια στιγμή είπα "τι είναι αυτά, γέμιση"; :rolleyes:

Την επόμενη φορά, ραντεβού στην τράπεζα ή μεταφορά όπως πάντα... Ήθελε να με δει και να πιούμε καφέ.
 


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Φαντάζομαι στο port του svs γιατί το μονολιθιξ θα τα έτρωγε.:lolsign:
το μονολιθιξ ρε ταγάρ σου τα βγάζει κ σε κερματα αμα λαχει :lol:
 
Last edited:







Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.346
Reaction score
74.447
Έτοιμος να ξαπλάρω στον παγωμένο απο το έι-σι καναπέ χθες το απόγευμα, θυμάμαι οτι έχω αφήσει ανοιχτό το παράθυρο του μπάνιου του υπνοδωματίου και θα μπαίνει κόλαση.
Ανοίγω την πόρτα της σκάλας και μου έρχεται η μπόχα αμμωνίας, καμμένου καλωδίου! Κοιτάζω αριστερά, βγαίνουν καπνοί απο τον κύριο πίνακα του σπιτιού. :o

Με πιάνει πανικός, παίρνω την κολλητή μου το πουτ@νάκι να τσακιστεί να μου βρει ηλεκτρολόγο χωρίς όμως να κλείσω γενικό, μη βράσει και το σπίτι... :rolleyes: Αργεί αλλά το σηκώνει, χώνω γ@μωσταυρίδι που άργησε, καίγομαι βρες ελεκτρολόγο, μου δίνει 2 τηλέφωνα, με κλ@νουν αλύπητα κι οι δυό, την ξαναπαίρνω, μου δίνει τρίτο, ανοίγω παράθυρα γιατί βρωμοκοπάει, μπαίνει ο λίβας, την βρίζω χυδαία για τους ηλεκτρολόγους, παίρνω τον τρίτο, με κλ@νει κι αυτός...

Στέλνει μήνυμα για έναν που είχε έρθει μόλις μετακόμισα, τον παίρνω, θα έρθω αργότερα μου λέει! 😍
Περιμένω μα αργεί, βρωμάει αλύπητα, πάω στον πίνακα και ξεβιδώνω τα βιδέλια ξυπόλητος, βλέπω πώς είναι απο πίσω (για πρώτη φορά), πιάνω μία-μία τις ασφάλειες, μια βράζει και δεν ορθώνεται! Σε βρήκα! φωνάζω στο κενό γιατί το Ντολμαδάκι έφυγε να πάει με τις φίλες της και μ' άφησε να καώ μόνος... >:(

WhatsApp Image 2021-07-29 at 18.05.48.jpeg


Κλείνω για λίγο το ρελέ, ξεβιδώνω την κάτω βίδα, ξεβιδώνω την πάνω, ανοίγω ρελέ, παντού ρεύμα εκτός του ισογείου που μας καίει. Αρχίζει να ζεσταίνεται το σπίτι, εκνευρίζομαι και πιάνω με δύο μυτοτσίμπιδα τα καλώδια που έμειναν αγεφύρωτα, τα ψευτοστρίβω πάντα ξυπόλητος και ώωωωωπ, ακούω τον θείο ήχο των κομπρεσσέρ που ετοιμάζουν ψύξη! ❤❤❤

WhatsApp Image 2021-07-29 at 18.06.00.jpeg


Μια ώρα μετά ήρθε το αγόρι που με βρήκε να τουρτουρίζω, έβαλε νέα ασφάλεια για τα τρία χαζοφώτα (με 230-230μς) μιάς σκάλας του κήπου που δεν χρησιμοποιούνται σχεδόν ποτέ (όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν αυτόματα) και όλα καλά!
Η διάγνωση είναι πως χαλάρωσε απ' τα χρόνια η βίδα της ασφάλειας.
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.063
Έτοιμος να ξαπλάρω στον παγωμένο απο το έι-σι καναπέ χθες το απόγευμα, θυμάμαι οτι έχω αφήσει ανοιχτό το παράθυρο του μπάνιου του υπνοδωματίου και θα μπαίνει κόλαση.
Ανοίγω την πόρτα της σκάλας και μου έρχεται η μπόχα αμμωνίας, καμμένου καλωδίου! Κοιτάζω αριστερά, βγαίνουν καπνοί απο τον κύριο πίνακα του σπιτιού. :o

Με πιάνει πανικός, παίρνω την κολλητή μου το πουτ@νάκι να τσακιστεί να μου βρει ηλεκτρολόγο χωρίς όμως να κλείσω γενικό, μη βράσει και το σπίτι... :rolleyes: Αργεί αλλά το σηκώνει, χώνω γ@μωσταυρίδι που άργησε, καίγομαι βρες ελεκτρολόγο, μου δίνει 2 τηλέφωνα, με κλ@νουν αλύπητα κι οι δυό, την ξαναπαίρνω, μου δίνει τρίτο, ανοίγω παράθυρα γιατί βρωμοκοπάει, μπαίνει ο λίβας, την βρίζω χυδαία για τους ηλεκτρολόγους, παίρνω τον τρίτο, με κλ@νει κι αυτός...

Στέλνει μήνυμα για έναν που είχε έρθει μόλις μετακόμισα, τον παίρνω, θα έρθω αργότερα μου λέει! 😍
Περιμένω μα αργεί, βρωμάει αλύπητα, πάω στον πίνακα και ξεβιδώνω τα βιδέλια ξυπόλητος, βλέπω πώς είναι απο πίσω (για πρώτη φορά), πιάνω μία-μία τις ασφάλειες, μια βράζει και δεν ορθώνεται! Σε βρήκα! φωνάζω στο κενό γιατί το Ντολμαδάκι έφυγε να πάει με τις φίλες της και μ' άφησε να καώ μόνος... >:(

View attachment 219353

Κλείνω για λίγο το ρελέ, ξεβιδώνω την κάτω βίδα, ξεβιδώνω την πάνω, ανοίγω ρελέ, παντού ρεύμα εκτός του ισογείου που μας καίει. Αρχίζει να ζεσταίνεται το σπίτι, εκνευρίζομαι και πιάνω με δύο μυτοτσίμπιδα τα καλώδια που έμειναν αγεφύρωτα, τα ψευτοστρίβω πάντα ξυπόλητος και ώωωωωπ, ακούω τον θείο ήχο των κομπρεσσέρ που ετοιμάζουν ψύξη! ❤❤❤

View attachment 219354

Μια ώρα μετά ήρθε το αγόρι που με βρήκε να τουρτουρίζω, έβαλε νέα ασφάλεια για τα τρία χαζοφώτα (με 230-230μς) μιάς σκάλας του κήπου που δεν χρησιμοποιούνται σχεδόν ποτέ (όλα τα υπόλοιπα λειτουργούν αυτόματα) και όλα καλά!
Η διάγνωση είναι πως χαλάρωσε απ' τα χρόνια η βίδα της ασφάλειας.
να σημειώνεις αλφαβητικά τα τηλέφωνα των ηλεκτρολόγων που σου δίνει η κολλητή σε κάθε βλάβη....μην ενοχλείς τους ίδιους που δεν σε θένε κάθε φορά :roflmao:
 


Τελευταια Μηνυματα

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.302
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top