Audyssey MultEQ-X

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
Για εμενα φταίει το λανσάρισμα το κάνανε πολύ θέμα και ουσιαστικά δε είναι σαν Dirac ας πουμε . Αν η τιμη του ήταν 50-100€ δε θα το κουβεντιάζαμε αρνητικά τόσο .το app που είχανε βγαλει με 20€ ..
ούτε ευρώ αξίζουν οι προσθήκες που έβαλαν για έναν και μόνο λόγο

ότι φίλτρο κ να εφαρμόσεις στο audyssey.....δεν σημαίνει ότι θα το δεις και στην πράξη...γιατί έχεις κόφτη το ίδιο το audyssey....τα λέμε χρόνια
δεν μπορείς να παίζεις με παραμετρικό eq και όποιον πάρει ο χάρος...το audyssey είναι ολοκληρωμένο πρόγραμμα ισοστάθμισης....με όρια επεξεργασίας
επομένως ότι πχ q και να βάλεις.....δεν σου εγγυάται κανένας ότι θα το ακούσεις.....άρα γιατί να σου χρεώνουν κάτι που οι ίδιοι ξέρουν ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην προσφέρει τίποτα ουσιώδες στο τελικό αποτέλεσμα λόγω του περιορισμού αυτού που έχει ενσωματωμένο το πρόγραμμα?
 
Last edited:

Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Από που αντλείς αυτά που γράφεις?
Εννοώ , που το ξέρεις ότι δεν θα ακούσεις ότι αλλάξεις ? το έχεις διασταυρώσει με umic - rew?
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
Από που αντλείς αυτά που γράφεις?
Εννοώ , που το ξέρεις ότι δεν θα ακούσεις ότι αλλάξεις ? το έχεις διασταυρώσει με umic - rew?
εννοείται..
χρόνια το λέμε
 



Μηνύματα
354
Reaction score
137
Θα χιονίσει μάλλον .
οτι ναναι ....
αυτό με το αν όντως τα φίλτρα που βάζεις από το eq app του κινητού και το ποσά db πρόσθ αφαιρείς είχε υποθει ότι δεν είναι σίγουρο ότι θα παίξουν στο audyssey γιατί υπάρχουν περιορισμοί μη με ρωτήσετε δε ξέρω τι , από αυτά που θυμάμαι από το φόρουμ και έχω διαβασει λέω … ίσως κάτι αντίστοιχο λέει ο συμπαθέστατος Daharis :)
Αμα βρω το ποστ θα το βάλω
Δε το κράζω αλλά ας δούμε πως θα πάει εκτός αυτού υπάρχει και demo μπορεί ο καθένας να το κατεβάσει να το δει
Απ ότι καταλαβαίνω όμως φτιάχνουμε καμπύλη στο pc φορτώνουμε καμπύλη μέσα στο avc και ο επεξεργαστής την διαβάζει … τόσο απλά

εμενα μου αρκεί να μπορώ να μετρήσω παραπάνω από 8 σημεία .. αν κατάλαβα καλά
Και να μετράω οποίο ηχείο θέλω Οποτε θέλω …
 
Last edited:

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Επίσης ενδιαφέρον

https://simplehomecinema.com/2021/12/16/multeq-x-features-and-thoughts/amp/

και πάλι δε κατάλαβα τι μικρόφωνο χρησιμοποιούμε … θα βγάλουν καινούριο στο μέλλον ;

επίσης ο ενισχυτής μου έκανε firmware update εχτές ..θα έχει να κάνει με το όλο θέμα ;
 
Last edited:

Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
@RockRelay
Καααποια στιγμή κααααποτε στο μέλλον θα βγει mic αλλο.

Κοινώς βγάλαμε κάτι καινουριο, το οποίο κάνει ότι ακριβώς έκανε και το παλιό αλλά με λίγα μυρωδικά extra, αλλά επειδή είναι "καινουριο" κάνει 2 κατόμπαλα.

Εάν έβαζαν υποστήριξη του umik, πίστεψε με, όσοι κράζουν/ουμε θα πανυγήριζαν/με με το innovation.

Πολύ πιθανό το update να έχει να κάνει με αυτό.
 


Μηνύματα
2.377
Reaction score
3.578
Έλα.. Μην αρχίσετε πάλι...

Είπαμε, για το κόστος των μηχανημάτων μια χαρά είναι το Audyssey.

Το θέμα εδώ είναι ότι τόσο καιρό διέκρινες υποσχέσεις στα λόγια τους που απ ότι φαίνεται θα μείνουν υποσχέσεις.

Δεν πιστεύω ότι δεν έχουν την τεχνογνωσία για το πολύ παραπάνω, αλλά δεν θα συμβαδίζει με το κόστος των μηχανημάτων και των αδειών που έχουν πουλήσει.
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Παντως για επεμβαση σε καθε ηχειο ξεχωριστα απ οτι καταλαβα θα ερθει με update αργοτερα η όπως είπε αστειευμενος file hackery
 


Μηνύματα
27.076
Reaction score
25.010
Ειλικρινά απορώ.
Το δικό μου μηχάνημα έχει κάθε κανάλι ξεχωριστά.
FL , FR, C, SRL,SRR,SBL,SBR,FGHTL,FHTR, τα ισοσταθμίζει ξεχωριστά και μπορείς να κάνεις ότι θες.
Είναι το πρώτο AUDYSSEY XT32 που βγήκε , τότε , το 2011 νομίζω .
 


Μηνύματα
1.373
Reaction score
2.751
Εγω δεν καταλαβα, κανεις ισοσταθμιση απ τον υπολογιστη; Το μικροφωνο που συνδεεται;
 


Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
Ειλικρινά απορώ.
Το δικό μου μηχάνημα έχει κάθε κανάλι ξεχωριστά.
FL , FR, C, SRL,SRR,SBL,SBR,FGHTL,FHTR, τα ισοσταθμίζει ξεχωριστά και μπορείς να κάνεις ότι θες.
Είναι το πρώτο AUDYSSEY XT32 που βγήκε , τότε , το 2011 νομίζω .
εσυ εκει, δεν αλλαζεις :biggrin:

το ιδιοι ισχυει και τωρα ρε Γιαννο, ανα ηχειο κανει διορθωσεις.......
......ο 666 θελει παιχνιδακια γιαυτο γραφει οτι γραφει...

ολα θα τα φτιαξουν παιδες, μην τραβατε ζορι.

παντως και ανα ηχειο να το φτιαξουν να πειραζεται δεν υπαρχει λογος να πειραξετε καποιο ηχειο μεμονομενα, το εχει φτιαξει το audyssey για εσας να μην ταλαιπωρειστε ;)
Εγω δεν καταλαβα, κανεις ισοσταθμιση απ τον υπολογιστη; Το μικροφωνο που συνδεεται;
εγω ακομα δεν εχω προλαβει να δω τιποτα.....
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
ολα θα τα φτιαξουν παιδες, μην τραβατε ζορι.
Κωστή....αν ήθελαν χρηματοδότηση για να εξελίξουν το audyssey ας έβγαζαν ένα κρυπτονόμισμα...και όχι να ζητούσαν 200άρα για κάτι ανούσιο

την άποψή μου την έχω εκφράσει άπειρες φορές....
το audyssey για μένα είναι ένα 60%+ του dirac..... και σε σχέση με την τιμή του είναι ότι καλύτερο υπάρχει στα λεφτά αυτά
αλλά χθες μετά από τόσα χρόνια στασιμότητας (με εξαίρεση το app) περίμενα το υπόλοιπο 40+ και σχέδια για το μέλλον....
και όχι φύκια και ΘΑ
 

Μηνύματα
22.267
Reaction score
15.542
εγω να σου πω την αληθεια μουστακια περιμενα να βαλουν και φωτακια πως παει ο ηχος...αισχος, δεν αγοραζουμε 😂

εγω παλι δεν θελω να ακουσω dirac :lolsign:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.637
Reaction score
77.057
εσύ για ένα πείσμα και μόνο χάνεις την αντικειμενικότητά σου....

το ότι πέφτει κράξιμο και από αλλού ( όχι μόνο εδώ) το προσπερνάς
 


ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.177
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top