Tidal




Μηνύματα
15.048
Reaction score
20.822
την άδεια να αγοράσει για iphone μετά με αγορασμένη την άδεια θα κατέβει η σωστή έκδοση στο shield

τελικά κάνει cast το tidal σε avpro ή όχι;
 

Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.293
τελικά κάνει cast το tidal σε avpro ή όχι;
Από το pc στο shield κάνει .
Αλλο δεν έχω δοκιμάσει.
Λοιπόν το δοκίμασα και παίζει άψογα. Σίγουρα για μένα είναι καλύτερο. Το έχω ήδη αγοράσει στο κινητό οπότε πρέπει πρώτα να το αγοράσεις στο κινητό από το google play. Μετά κατεβάζεις στο παρακάτω link το apk:

https://www.extreamsd.com/index.php/install-on-android-tv

Μόνο μείον δεν ξέρω πως να το φέρω στην επιφάνεια καθότι δεν είναι από επίσημη εγκατάσταση. Το τρέχω από τις εφαρμογές στις ρυθμίσεις. Επίσης θα χρειαστείς ένα file explorer να τρέξεις από usb stick το apk.

Φιλικά Κωνσταντίνος
Σε ios δεν υπάρχει .
Αρα τι κάνω? το αγοράζω από το google play για το shield και το περνάω εκεί?
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.980
Reaction score
2.921
την άδεια να αγοράσει για iphone μετά με αγορασμένη την άδεια θα κατέβει η σωστή έκδοση στο shield

τελικά κάνει cast το tidal σε avpro ή όχι;
Δεν νομίζω ότι παίζει license αγορασμένο σε ios συσκευή να παίζει σε android συσκευή το ίδιο.
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
τελικά κάνει cast το tidal σε avpro ή όχι;
Αν ο pro έχει Tidal Connect, τότε ναι. Εδώ θα βρεις τις συμβατές συσκευές.

Επίσης αν έχει Chromecast, πάλι ναι.

Αν δεν έχει τίποτα από τα δύο, χρειάζεσαι ένα streamer που να έχει κάτι από τα παραπάνω, ή ένα android box και να το συνδέσεις με οπτική (ή USB, αν το υποστηρίζει) με τον pro.

Γενικά εγώ δεν καταλαβαίνω το νόημα όλης της κουβέντας, εφόσον μπορείς να χειρίζεσαι το Tidal (και το Spotify, και το Apple Music και τα πάντα όλα) από το κινητό και να τα βάζεις να παίζουν στο box (με κόστος 50€). Κι αν δεν σου αρέσει το κινητό, πάρε ένα tablet που να το έχεις dedicated για αυτή τη δουλειά.

Το μόνο που δεν κάνει το Chromecast είναι το gapless (που λύνεται μέσω roon). Αν το είχε και αυτό, δεν θα είχε πια νόημα καμία απολύτως κουβέντα. Τώρα πόσο σημαντικό είναι αυτό για τον καθένα, δεν ξέρω.
 

Μηνύματα
27.275
Reaction score
25.293
Μάλιστα , πήρα το shield , έχω 27άρι μόνιτορ , για να το βλέπω από απόσταση , και θα χρησιμοποιώ το lenovo 10ιντσο να κάνω cast στο shield .
ΔΕΝ πάμε καλά μου φαίνεται.
 

Μηνύματα
15.048
Reaction score
20.822
Αν ο pro έχει Tidal Connect, τότε ναι. Εδώ θα βρεις τις συμβατές συσκευές.

Επίσης αν έχει Chromecast, πάλι ναι.

Αν δεν έχει τίποτα από τα δύο, χρειάζεσαι ένα streamer που να έχει κάτι από τα παραπάνω, ή ένα android box και να το συνδέσεις με οπτική (ή USB, αν το υποστηρίζει) με τον pro.

Γενικά εγώ δεν καταλαβαίνω το νόημα όλης της κουβέντας, εφόσον μπορείς να χειρίζεσαι το Tidal (και το Spotify, και το Apple Music και τα πάντα όλα) από το κινητό και να τα βάζεις να παίζουν στο box (με κόστος 50€). Κι αν δεν σου αρέσει το κινητό, πάρε ένα tablet που να το έχεις dedicated για αυτή τη δουλειά.

Το μόνο που δεν κάνει το Chromecast είναι το gapless (που λύνεται μέσω roon). Αν το είχε και αυτό, δεν θα είχε πια νόημα καμία απολύτως κουβέντα. Τώρα πόσο σημαντικό είναι αυτό για τον καθένα, δεν ξέρω.
το νόημα είναι να έχω τις λιγότερες δυνατές συσκευές γιατί βαρέθηκα τα πολλά πλιτσιμπλίκια
δηλαδή έχω το κινητό στο χέρι , ανοίγω το τιδαλ και τα σπρώχνω στον av και τέλος.
χωρίς να αγοράσω ΚΑΙ roon.

από την άλλη μπερδεύομαι διότι εδώ

λέει οτι παίζει σε NAD, και δεν λέει κουβέντα για jbl/arcam
εδώ από την άλλη το λέει ξεκάθαρα
1659096596208.png


η εδώ

1659096637321.png
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
από την άλλη μπερδεύομαι διότι εδώ
https://tidal.com/supported-devices?category=audio&filter=tidal-connect
λέει οτι παίζει σε NAD, και δεν λέει κουβέντα για jbl/arcam
εδώ από την άλλη το λέει ξεκάθαρα
Στο συγκεκριμένο θα εμπιστευόμουν περισσότερο τον κατασκευαστή. Για να το λέει, θα το έχει.
Από την άλλη η σελίδα του Tidal ποιός ξέρει πόσο συχνά και πόσο ενδελεχώς ενημερώνεται.
 

Μηνύματα
15.048
Reaction score
20.822
κατάλαβα θα το παίξω στα ζάρια...
(έχει κανείς sdp-55 ή AV40 και να το έχει δοκιμάσει; )
 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
3.021
Reaction score
6.814
κατάλαβα θα το παίξω στα ζάρια...
(έχει κανείς sdp-55 ή AV40 και να το έχει δοκιμάσει; )
Δουλεύει μωρέ, μην τρελαίνεσαι.

Να, ορίστε, το λένε οι αθρώποι:
 


Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
Για αυτούς που τα ξέρουν όλα και χλευάζουν πάντα μεταξύ σοβαρού και αστείου για να κρατάμε και την πισινή μας:gotcha: η πρώτη δοκιμή έγινε με αυτή την πανάκριβη συσκευή χάι εντ τα κάνω όλα και συμφέρω η οποία μου έφαγε 5 πολύτιμες ώρες της περιόδου και δεν δούλεψε ποτέ, ξέρετε εσείς , τα λεγόμενα killers!!:gotcha::gotcha:

Τώρα περιμένω αυτό, σοβαρή εταιρία και όχι 150 ευρω τα κάνω όλα θεωρώ πως θα έχουμε φοβερό αποτέλεσμα:):)
 


christos77

Master of Diffusion
Μηνύματα
6.288
Reaction score
13.195
Σε ios δεν υπάρχει .
Αρα τι κάνω? το αγοράζω από το google play για το shield και το περνάω εκεί?
ΟΧΙ να παρεις μιου μιου κινεζια που εχουμε εμεις σουπερ σπεσιαλ ανδροιτ ναι μου αρεσει πολυ :rofl:
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.980
Reaction score
2.921
Από το pc στο shield κάνει .
Αλλο δεν έχω δοκιμάσει.

Σε ios δεν υπάρχει .
Αρα τι κάνω? το αγοράζω από το google play για το shield και το περνάω εκεί?
Ακριβώς αρκεί το shield να είναι ρυθμισμένο με το profile Android που αγόρασε την εφαρμογή. Μετά κατεβάζεις από το link που σου παράθεση. Όχι άλλο γιατί μπορεί να έχει κανέναν ιό.
 


hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.980
Reaction score
2.921
Για κάντο λιανά αυτό.
Όταν σεταρες το sheild δεν το έφτιαξες με ένα gmail; Αυτο το gmail πρέπει να έχει αγοράσει την άδεια για να αναγνωρίσει το email για να ενεργοποιηθεί η εφαρμογή. Προφανώς χωρίς αυτό θα είναι σε trial mode.
 



Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.649
Μηνύματα
2.868.818
Members
37.941
Νεότερο μέλος
timurakhmetov
Top