Εκθεση Εικονα και Ηχος 2022






Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
Mη σου πω και...Bardot (Brigitte) που μας είχες ζαλίσει με την ηλικία σου... :lolsign:
Ε, δεν βοηθάνε και αυτές οι doom και ominous μουσικές που βάζεις εκεί στο ε-αλμπουμ μαζί με τον Δεκέμβριο και τα ακούω και με τα Dominus ηχεία μου. Στον τάφο πιο γρήγορα θα με στείλουν. Καλά όταν είναι συγχρόνως και αβάντ γκάρντ μου δίνετε και την χαριστική βουλή (που έλεγε και ο Torpedo). :D Βάλε και κανά χαρούμενο, όχι όλο κουλτουριάρικα.

 
Last edited:

Μηνύματα
2.340
Reaction score
4.902
Πάμε παλι στην έκθεση.
Αυτό το κοκκινούλι το ακούσατε;
View attachment 267707
Ε ναι, πήγαμε να ακούσουμε κανένα ATC να παίζει και αντί αυτού.... άσε μην εκφραστώ άσχημα!
Symphonic line der cd player,carry slp 98, Lindemann 950 ,kef xq1 όλες οι καλωδιώσεις tiglon η οικονομική σειρά και ρακ tiglon το οικονομικό!
Για μένα, από τους καλύτερους ήχους που άκουσα (για το μέγεθος των ηχείων και τον χώρο).... αυτά τα KEF είναι πολύ ωραία ηχειάκια!
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.806
Ε, δεν βοηθάνε και αυτές οι doom και ominous μουσικές που βάζεις εκεί στο ε-αλμπουμ μαζί με τον Δεκέμβριο και τα ακούω και με τα Dominus ηχεία μου. Στον τάφο πιο γρήγορα θα με στείλουν. Καλά όταν είναι συγχρόνως και αβάντ γκάρντ μου δίνετε και την χαριστική βουλή (που έλεγε και ο Torpedo). :D Βάλε και κανά χαρούμενο, όχι όλο κουλτουριάρικα.

Έχουν πιστοποίηση... Terminus. :biggrin:
(Aφιέρωσα όμως και τις ακουστικές διασκευές από τη Heather Nova)
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Πέρα από την πλάκα τώρα....σε δωμάτιο που όοοοολοι γουστάρατε ακούσα τον αντιπρόσωπο να λέει σε υποψήφιο αγοραστή...Ε δεν ειναι αυτό το ηχείο για να βάλεις Manowar.....γέλασα λίγο και έφυγα με ελαφρα.
Πέρα από την πλάκα, αυτά κάνετε και χαλάτε την πιάτσα.

Γιατί έφυγες με ελαφρά;

Εγώ θα καθόμουν και θα τον έβαζα στο μάτι.
Το μικρό, του καφέ.
Εκεί θα τον έψηνα μέχρι να γίνει κάρβουνο.

Μέχρι να σβήσει ο ήλιος θα με θυμόταν.

Που θα μου πει εμένα πως το ηχείο παίζει μόνο ότι μουσικές γουστάρει αυτός.
Θα τον επάρει και θα τον εσηκώσει ο χάρος ο ίδιος.
 


billpeppas

A/V "Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.451
Reaction score
5.550
Πέρα από την πλάκα, αυτά κάνετε και χαλάτε την πιάτσα.

Γιατί έφυγες με ελαφρά;

Εγώ θα καθόμουν και θα τον έβαζα στο μάτι.
Το μικρό, του καφέ.
Εκεί θα τον έψηνα μέχρι να γίνει κάρβουνο.

Μέχρι να σβήσει ο ήλιος θα με θυμόταν.

Που θα μου πει εμένα πως το ηχείο παίζει μόνο ότι μουσικές γουστάρει αυτός.
Θα τον επάρει και θα τον εσηκώσει ο χάρος ο ίδιος.
Rotten Christ σε 128kbps MP3 από Napster θα του ζήταγα να βάλει σε ref. level :D
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Rotten Christ σε 128kbps MP3 από Napster θα του ζήταγα να βάλει σε ref. level :D
Ότι επιθυμείς να ακούσεις πρέπει να γίνει σεβαστό, είσαι επίδοξος αγοραστής, και γενικά ότι σου αρέσει στη μουσική, είναι δικό σου θέμα, δεν ζητάς άδεια από κανέναν για να το ακούς.

Η δουλειά των κ@λομηχανηματων είναι να παίζουν όλες τις μουσικές, όχι να επιλέγουν τι θα παίξουν και τι όχι.

Άϊ σιχτιρ δηλαδή.
 


Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Επειδή κάνει 699 ευρώ και εγώ έχω μαζέψει μόνο 400, λέω σε πρώτη φάση να πάρω με αυτά μόνο τη δερμάτινη θήκη και το λουρί του.
 

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.365
Rotten Christ
ROTTING Christ, βλάσφημε! (Oh, the irony...!) Ούτε ένα όνομα ελληνικού συγκροτήματος δεν ξέρεις να γράψεις σωστά!

Και για να μην λέτε ότι δεν βοηθάω τη συζήτηση, ορίστε, θα προτείνω και τραγούδια, δύο, μάλιστα, δύο, τα εξής;
1) Feast of the grand whore
2) The forest of N'Gai
Bonus: The Nereid of Esgalduin

Στην επόμενη έκθεση που θα στηθεί πολυκάναλλο ηχοσύστημα είτε με εικόνα είτε χωρίς, θα φέρω το γνωστό και μη εξαιρετέο Blu Ray/DVD που ακραστήκαμε στη Θεσσαλονίκη, το καλοκαίρι που μας πέρασε. Θα "κλάψουν" αυτάκια... :biggrin:
 

Μηνύματα
51
Reaction score
10
Ε ναι, πήγαμε να ακούσουμε κανένα ATC να παίζει και αντί αυτού.... άσε μην εκφραστώ άσχημα!

Για μένα, από τους καλύτερους ήχους που άκουσα (για το μέγεθος των ηχείων και τον χώρο).... αυτά τα KEF είναι πολύ ωραία ηχειάκια!
Ένα ηχείο μιας τόσο ιστορικής εταιρείας έστω και σχετικά παλιό και μικρού μεγέθους οφείλει να παίξει καλά να σημειωθεί εδώ ότι τα συνοδα όπως και το ηχείο ήταν προσωπικά μηχανήματα των εκθετών όμως το αποτέλεσμα ήταν απόρροια των καλωδίων σύνδεσης της στήριξης που προέρχονταν από την οικονομική σειρά της TIGLON και του στησίματος που έγινε πολύ προσεκτικά (όσο μας επέτρεψε η κούραση ο χρόνος και ο χώρος) από τον συνεργάτη της εταιρείας ΧΑΡΗ ΤΣΑΚΙΡΗ
 


Μηνύματα
12.213
Reaction score
14.513
και οι λαμπες εχουν πιστοποιηση paramorfoticus :biggrin:
Πάρε εσυ καμια λάμπα εκεί να δεις πώς θα ενδιαφερθεί η Γερμανίδα και άσε τα σχόλια. :D

Δεν παραμορφώνουν οι λάμπες βρε αυτά είναι παραμύθια που διακινεί ο @Bhutia, :Dόπως και ότι δεν λέει ότι έχουν το καλύτερο resolution. Αυτουνού πρέπει να τα του τα μεγαλώσει και να του τα μεταφέρει όλα μπροστά το dsp μπας και ακούσει λίγο ανάλυση. :D Το λέει ιμέρσιβ αυτό χα χα
 

Μηνύματα
1.712
Reaction score
2.440
Γίνε πιο συγκεκριμένος ως προς εταιρείες, μοντέλα ενισχυτών και συνδεδεμένα ηχεία.
Β
Full Greek
PORFYRA AUDIO - GEOMETRIC HARMONY SPEAKERS
1666719680968.png

Στα υπέρ η ανάλυση. Από τα λίγα που εβγαλαν εικόνα παρόλο το μέγεθος και τα προβλήματα του χώρου.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.274
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top