Featured Μπορούμε να απολαύσουμε τις μουσικές μας μόνο σε μεγάλες εντάσεις ? Really?





Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Κανεις δεν περιμενει στη γωνια για μηνες.
Βλεπει μια μικρη ομαδα πεντε-εξη σκληροπυρηνικων
ακολουθουμενη απο λιγους θαυμαστες,
κλεισμενη ερμητικα σε φιλοξενο echo chamber με το βιβλιο του Τουλ και papers παντα προχειρα,
μεθυσμενη απο τα likeς, που θα πει αποδοχη,
να εχει καταφερει να ενωσει επαγγελματιες, ερασιτεχνες και παλαιους συνοδοιπορους που κατα καιρους
τους επισημαινουν τις υπερβολες τους και το παραλογο της υποθεσης με οποιο τροπο μπορουν.
Ηρεμα τα καταγραφω...
Είμαι βέβαιος ότι κανένας δεν θα κακοπάθει. Business as usual για όλους.
Τα πρώτα, τα ξέρει κανένας;

Μετρήσεις υπάρχουν;

Ενδεδειγμένη απορία θα ήταν γιατί υπερηφανεύεται η κατασκευάστρια εταιρεία για την απουσία κυματοδηγών όπως και εισόδου για ψηφιακό σήμα... :sneaky:

... ναι, μαλλον (θα) ειναι μια μοναδικη εξαιρεση αυτη... 😇
Θα εννοείς μάλλον την παρουσία του Dimi σε γλέντια... :roflmao:
 


Μηνύματα
27.377
Reaction score
25.425
Ενδεδειγμένη απορία θα ήταν γιατί υπερηφανεύεται η κατασκευάστρια εταιρεία για την απουσία κυματοδηγών όπως και εισόδου για ψηφιακό σήμα... :sneaky:
Μα το tweeter φαίνεται ότι φέρει κυματοδηγό. Εστω και μειωμένου εύρους. Στο Mirra 14 λέω.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Μα το tweeter φαίνεται ότι φέρει κυματοδηγό. Εστω και μειωμένου εύρους. Στο Mirra 14 λέω.
Συμφωνούμε στην παρατήρηση...Οι απορίες εκφράζονται με βάση όσα αναφέρονται στην ιστοσελίδα της εταιρείας.
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.457
Reaction score
125.962
Νέο Σαμπ από την ATC θέλετε;

 


Μηνύματα
718
Reaction score
1.339
Δεν υπάρχει λέμε :roflmao:
Είδε φως και ο άλλος ο αντισυστημικός και μπήκε, να ανατρέψει την άρχουσα τάξη, στ άρματα στ άρματα εμπρός στον αγώνα

:lolsign:
Θα απαντήσω και ας είμαι ignore (ποιό το νόημα να σχολιάζεις κάποιον που τον έχεις βάλει σε λίστα "αγνόησης" θα το αφήσω στη διακριτική ευχέρεια του κοινού να το κρίνει):

χίλιες φορές αντισυστημικός αλλά συνεπής τέτοιος, παρά πρώην κνίτης νυν κομμουνιστοφάγος - τυχαίο δεν θα είναι που όλοι οι πρώην (γενικώς, πρώην κουμούνια, πρώην χαιντάδες, πρώην γαύροι και πάει λέγοντας) γίνονται οι πιο λυσσαλέοι εχθροί και διώκτες αυτού που ήταν κάποτε και οι ίδιοι)! ;)

Άρχουσα τάξη θα θέλατε πολύ να είστε, αλλά με παντόφλες και μπιεντάμπλεγιου (μάλλον από το black and white της σκέψης κάποιων προέρχεται η ονομασία της μάρκας) δεν βγαίνει το πράγμα μάνα μου, άστο!
 
Last edited:

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.932
Reaction score
54.808
Νέο Σαμπ από την ATC θέλετε;

"...
The new C4 Sub Mk 2 ($5,999) is a high output, low-distortion monster of a subwoofer that uses a combination of “exceptional transducer engineering and a marginally larger cabinet volume” to produce an extended low-frequency response instead of relying on electronic equalization — an approach said to ease speaker integration by reducing phase shift and group delay. The C4 has a specified low-frequency cutoff of 22 Hz and mates a proprietary 12-inch driver with a 300-watt Class AB amplifier in a sturdy enclosure 22 inches tall, 18 inches wide, and almost 20 inches deep.
..."
Οι τύποι πάνε να γδάρουν κόσμο βαθύτερα και από την KEF με τη REL ... Γενικώς αγγλικές εταιρείες με τρία γράμματα είναι να τις φοβάται το μάτι μας... :sneaky:
Θα απαντήσω και ας είμαι ignore (ποιό το νόημα να σχολιάζεις κάποιον που τον έχεις βάλει σε λίστα "αγνόησης" θα το αφήσω στη διακριτική ευχέρεια του κοινού να το κρίνει):

χίλιες φορές αντισυστημικός αλλά συνεπής τέτοιος, παρά πρώην κνίτης νυν κομμουνιστοφάγος - τυχαίο δεν θα είναι που όλοι οι πρώην (γενικώς, πρώην κουμούνια, πρώην χαιντάδες, πρώην γαύροι και πάει λέγοντας) γίνονται οι πιο λυσσαλέοι εχθροί και διώκτες αυτού που ήταν κάποτε και οι ίδιοι)! ;)

Άρχουσα τάξη θα θέλατε πολύ να είστε, αλλά με παντόφλες και μπιεντάμπλεγιου (μάλλον από το black and white της σκέψης κάποιων προέρχεται η ονομασία της μάρκας) δεν βγαίνει το πράγμα μάνα μου, άστο!
Θεωρώ σημαντικό στοιχείο συνέπειας προς μια αντισυστημική συμπεριφορά το να εναντιώνεται ο φορέας της προς οτιδήποτε θα καθιερωνόταν ως κομμάτι του συστήματος στο οποίο αντιστέκεται...

Εδώ λοιπόν έγκειται μια παραδοξότητα όπως την έχω τουλάχιστον ο ίδιος αντιληφθεί, αφού τα σύγχρονα πολιτικοκοινωνικά συστήματα έχουν συμπεριλάβει στη λειτουργία τους και όσα μέλη εκδηλώνουν αντισυστημικές διαθέσεις χρησιμοποιώντας αυτές τις τάσεις εμμέσως - άλλοτε ως παγιωμένο κανάλι ενσωμάτωσης αντιδραστικών χαρακτήρων και άλλοτε ως ΄΄φόβητρο΄΄ για τα υπόλοιπα μέλη - προς περαιτέρω εδραίωση της ισχύος τους.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.457
Reaction score
125.962
.."
Οι τύποι πάνε να γδάρουν κόσμο βαθύτερα και από την KEF με τη REL ... Γενικώς αγγλικές εταιρείες με τρία γράμματα είναι να τις φοβάται το μάτι μας.
Παλιά μου τέχνη κόσκινο.

Η Αγγλίδα, όπως και οι περισσότερες Αγγλίδες, είναι δεόντως υπερτιμημένες, καθώς πουλούν ιδιαιτέρως ακριβά το μπλε αίμα της αριστοκρατικής τους καταγωγής.

Δικαίως θα έλεγε κάποιος, διότι έχουν βασιλιά. 😁

Ακολουθούν οι Γάλλοι αριστοκράτες. 😂🤣

Γενικώς στο χόμπι, οι Γερμανοί πουλούν σε πιο λογική τιμή το αίμα τους.

Όχι σα τους Αμερικανούς βέβαια.
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.210
Reaction score
19.218
Aφού κρατιούνται εν ζωή μ' αυτή την τιμολόγηση πουλώντας υποθέτω πρωτίστως σε στούντιο και σε όποια άλλα ''κονέ'' έχουν ανά τον κόσμο.. :idk:
Για consumer χρήση φαντάζομαι δεν θα κάνει μεγάλο ντόρο - πωλήσεις με τον ανταγωνισμό που υπάρχει..
 


Μηνύματα
27.377
Reaction score
25.425
Απαράδεκτα ακριβοί. Και τώρα τελευταία έχουν ακριβύνει κιάλλο.
Αφού βρίσκουν κορόιδα ακόμα και σε στούντιο , καλά τους κάνουν.
Όχι σα τους Αμερικανούς βέβαια.
Γιατί οι αμερικάνοι φτηνοί είναι ? westlake , wilson , JBL EVEREST είναι φτηνά ? Μόνο η MAGNEPAN έχει λογικές τιμές.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.622
Reaction score
38.049
// .. αν τα πουλαγαν (που πουλανε) και χαλιενταδικου τυπου, σε χαλιενταδικου τυπου τιμες... //
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.210
Reaction score
19.218
Όσο αφορά εμένα με το μπάτζετ που θέτω ως όριο για τα του ήχου, τις χαμηλές απαιτήσεις μου σε εντάσεις δεν με απασχολούν προιόντα αυτής της κατηγορίας τιμής όσο vfm κι αν είναι.. ;)

Ρέυ, ήμουν σχεδόν εντός θεματικής? :party:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.457
Reaction score
125.962
Ρέυ, ήμουν σχεδόν εντός θεματικής?
Όχι, πάλι εκτός θέματος ήσουν.😂

Δεν μας ενδιαφέρει τι σε απασχολεί προσωπικά σε ποια κατηγορία τιμής και σε ποιες εντάσεις. 😜
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.667
Μηνύματα
2.871.424
Members
37.930
Νεότερο μέλος
axil
Top