Ακροαση συστηματων


Μηνύματα
522
Reaction score
1.159
Δε μου λές ? καλά όλα αυτά! Αν δεν τσιμπήσει ? τι κάνεις ?
ε μετά είναι εύκολο ρε.....Λος πούλος παραμάσχαλος.
Αλλά δεν παίζει το guide λέει ΓΚΑΡΑΝΤΙ results.
Εδώ έπεισα την κυρά Αγάθο να βγάλω τα ηχεία στο 1,40 από τον τοίχο, έβαλα 8 πάνελ στο σαλόνι και 2 sub....μόνο ημίγυμνη βραζιλιάνα λείπει να μου ανάβει τον τελικο και να μου φέρνει το κοντρόλι εμεινε.
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.127
άμα πάει στα 40... άσε τους μπαϊδεμπούκιδες να φωνάζουν :p μη δίνεις σημασία! :p :p
Για να ξέρουμε τι λέμε, θέλουμε sub που ξεκινάνε από τα εικοσάρια όχι μόνο για την ενέργεια της πρώτης οκτάβας αλλά κι επειδή αναμένεται να βγάζουν τη δεύτερη υπό μικρότερη καταπόνηση σε σύγκριση με όσα θα ξεκινούσαν από σαραντάρια... Αν δε εμπλέκονται και bass reflex ή παθητικοί ακτινοβολητές ,τότε θα θέλαμε να ξεκινά η ωφέλιμη απόκριση και κάτω από τα 20 Hz.
 


wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.450
Reaction score
15.182
Για να ξέρουμε τι λέμε, θέλουμε sub που ξεκινάνε από τα εικοσάρια όχι μόνο για την ενέργεια της πρώτης οκτάβας αλλά κι επειδή αναμένεται να βγάζουν τη δεύτερη με μικρότερη καταπόνηση σε σύγκριση με όσα θα ξεκινούσαν από σαραντάρια... Αν δε εμπλέκονται και bass reflex ή παθητικοί ακτινοβολητές ,τότε θα θέλαμε να ξεκινά η ωφέλιμη απόκριση και κάτω από τα 20 Hz.
η ενασχόληση με το audio, είναι η τέχνη του ...εφικτού (ή συμβιβασμού) :p
 

Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.127
η ενασχόληση με το audio, είναι η τέχνη του ...εφικτού (ή συμβιβασμού) :p
Τα tzero παραπέμπουν στα γνωστά αναψυκτικά που παρέχουν υποτίθεται στον καταναλωτή όλη τη γεύση χωρίς τις θερμίδες... Αυτό ακριβώς λείπει και στα tzero , η ενέργεια. Νομίζει ο κάτοχος ότι απέκτησε sub χωρίς ουσιαστικά να έχει... Δεν πρόκειται περί συμβιβασμού αλλά είναι παράδοση άνευ όρων.
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.737
Reaction score
38.259
... αρεοπλανακια απο γιαπαν με αυτοκτονικες τασεις, μου θυμιζει το ονομα :angel:
~εφαγα συνεχιστε~
 



Bhutia

Hidden Guru
Editor
Μηνύματα
16.959
Reaction score
55.127
View attachment 318224

Τι εννοει εδω? (απο τα specs του dynaudio 9s)
Ότι παρέχεται δυνατότητα για υψιπερατό κροσάρισμα των main - που πρέπει να είναι συνδεδεμένα σε αυτό δηλαδή το sub να παρεμβάλλεται στη διαδρομή του σήματος line από την έξοδο DAC/προ - με κεντρική συχνότητα 60 ή 80 Hz ή και καθόλου (flat). Η τελευταία περίπτωση σημαίνει πως τα main θα δέχονται σήμα full range.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.575
Reaction score
126.348

Μηνύματα
522
Reaction score
1.159

wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
14.033
Reaction score
20.583
ε μετά είναι εύκολο ρε.....Λος πούλος παραμάσχαλος.
Αλλά δεν παίζει το guide λέει ΓΚΑΡΑΝΤΙ results.
Εδώ έπεισα την κυρά Αγάθο να βγάλω τα ηχεία στο 1,40 από τον τοίχο, έβαλα 8 πάνελ στο σαλόνι και 2 sub....μόνο ημίγυμνη βραζιλιάνα λείπει να μου ανάβει τον τελικο και να μου φέρνει το κοντρόλι εμεινε.
Την έμαθες να ακούει και Gorgoroth;:biggrin:
 






Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Αυτά τα τζέρο πως τα λένε είναι πολύ μεγαλύτερα από τα Dynaudio 9s?
Οταν θα μεγαλωσουν θα γινουν τα γουσουφακια του 9s.
Για να τα συγκρινουμε με Dynaudio θα πρεπει να περιμενουμε να κυκλοφορησει το 6s...
 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.737
Reaction score
38.259
Ξαναπεφτεις σε κατάθλιψη γιατί παίζει σκατά
η καταθλιψη ειναι οποιος προλαβει στα ζευγη, να υποθεσω.
βεβαια θα πσοφισω και δε θα μαθω πως μπορει καποιος να ζει στο ιδιο σπιτι με θυληκχια.
και παει στο διαλο οτι πες οτι συμβιωνει με καποιο αγνωστο και μαγικο τροπο
-> ΤΙ ΣΤΟ ΔΙΑΤΑΝΟ (ας μου επιτραπει το caps) γιατι μπαινει τροχοπεδι προς το ηχοσυστημα ?! (...) γνωμη μου οτι σε αυτες τις διαπραγματευσεις καποιο θεμα παιζει και το αρσενικο (μη χε..) μερος της (σ)εξισωσης. 🙈
και γι αυτο εχω ανοιξει αυτη τη θεματαρα, αλλα εκτος απο ρομαντικους εχουμε και ντροπαλους (?!) :king: :angel: 🙈
 


Τελευταια Μηνυματα

Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.764
Μηνύματα
2.875.413
Members
37.949
Νεότερο μέλος
FotiosVie
Top