Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Λοιπόν λόγω της γνώσης μου για το συγκεκριμένο θέμα θα ήθελα να σας
ενημερώσω και φυσικά να μπορέσετε να πείτε και την άποψη σας για τις υπηρεσίες των εταιριών διανομής στην Ελλάδα και κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι από αυτές και τι θα ζητούσατε περισσότερο .Το θέμα μπορεί παλαιοτέρα να σας είχε απασχολήσει ξανά.
Οι δραστηριότητες μερικών εξ αυτών υπόκεινται και σε δεοντολογία …
Αυτό όμως είναι κάτι το οποίο θα κρίνετε εσείς με αυτά που θα σας παραθέσω παρακάτω
Θα σας αναφέρω λοιπόν τις εταιρίες διανομής που δραστηριοποιούνται αυτή την στιγμή στη χώρα μας κατά σειρά χρονολογίας ίδρυσης τους.

1) Audio Visual
2) Odeon
3) Spentzos
4) New star
5) Art free
6) Hollywood
7) Maiandros
8) Sony
9) Six sales
10) Cine art

Πρέπει να κάνουμε κάποιες διευκρινίσεις βεβαίως και να σας πω ότι υπάρχουν και άλλες εταιρίες διανομής όπως η Village η rosébunt η Αμα Φιλμς η UIP κτλ που όμως δεν «φτάνουν» έως την κυκλοφορία σε dvd καθώς έχουν αναθέσει αυτό τον τομέα στις εταιρίες με τις οποίες συνεργάζονται.
Επίσης πολλές εταιρίες που δραστηριοποιούταν παλαιότερα και έχουν κλείσει είναι η Videosonic, η Private, η Silver Media. Η προοπτική και αυτή κατά κάποιο τρόπο έχει κλείσει αφού έχει εξαγοραστεί από την Audio Visual.

Η Audio visual ανήκει στον ίδιο όμιλο που ανήκουν και τα Ster cinemas, το Star channel, οι αττικές εκδόσεις και πολλά ακόμη….
Η Village είναι Αυστραλιανών συμφερόντων με τους δικούς της κινηματογράφους ωστόσο τη διανομή στο dvd την έχει αναλάβει για αυτούς η Audio visual. Μπορείτε να καταλάβετε πολλά από αυτό υποθέτω.
Η Odeon δραστηριοποιείται μόνη της ωστόσο έχει και αυτή δικούς της κινηματογράφους

Η Spentzos, η Hollywood και η Audio visual έχουν τον ίδιο αντιπρόσωπο στη βόρεια Ελλάδα….. τα συμπεράσματα δικά σας
Η Six sales και η Cine art ανήκουν σε πασίγνωστες αλυσίδες video club ,που δεν θα ήθελα να αναφέρω και βεβαίως εδώ μπαίνει και το ζήτημα της δεοντολογίας που ανέφερα παραπάνω. Επίσης τα συμπεράσματα δικά σας…

Κάποιες κυκλοφορούν τρεις φορές το μήνα ταινίες κάποιες μια φορά και κάποιες περίπου ανά εξάμηνο(New star,Art Free)
H Μaiandros, κυκλοφορεί μια φορά το μήνα τρεις ταινίες και είναι οι λιγότερες από όλες τις άλλες. Επίσης τα συμπεράσματα δικά σας

Αυτή είναι η δομή της διανομής στη χώρα μας Όπως βλέπετε μπορείτε να κάνετε τους συσχετισμούς σας και να καταλάβετε γιατί υπάρχει αυτή την στιγμή έλλειψη σε πολλά προϊόντα όπως ταινίες που δεν έχουν κυκλοφορήσει ποτέ , η κατάσταση με την Bluray τεχνολογία κτλ Είναι θα έλεγα μια αφετηρία και μια γνώση που θα έπρεπε να έχετε για να προβληματιστείτε και να αλλάξετε ίσως κάποιοι φιλοσοφία για το θέμα αυτό

Ωστόσο για να είμαστε ακριβοδίκαιοι όλες οι εταιρίες και η καθεμία ξεχωριστά ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ να είναι ανταγωνιστική να καλύπτει τις περισσότερες ανάγκες των πελατών της αλλά πάντα υπάρχει από πάνω η Δαμόκλειος Σπάθη της εμπορικότητας και του κέρδους.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Tο ζουμι ποιο ειναι ?
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Η σκεψη σου
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Η σκεψη σου

Εκατσα και σκεφτηκα.Και εξακολουθω να μην καταλαβαινω ποια ειναι η λαθος πιθανοτατα φιλοσοφια που εχω εγω (σαν καταναλωτης υποθετω ) και ποια θα επρεπε να ειναι αυτη που πρεπει να υιοθετησω..

Λιγη βοηθεια ?
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Ούτε εγώ κατάλαβα το ζουμί του thread.

Αυτό που με ενδιαφέρει και θέλω να το επισημανω είναι η εικόνα που βλέπω στα video clubs και τα καταστήματα πώλησης bluray.

Η οποία έχει ως εξής:

Τα videoclubs έχουν το πολύ 20-30 (και πολλά λέω) bluray.
Τα καταστήματα πώλησης έχουν καμία 100ή τίτλους τους οποίους κυριολεκτικά υπερχρεώνουν.

Σίγουρα πάντως θα ήθελα να συγχαρώ όλες αυτές τις εταιρίες για δυο λόγους:

1.Βοήθησαν τον Έλληνα που αγαπάει την υψηλή ποιότητα εικόνας να μάθει άγνωστες λέξεις όπως torrents,usenet,giganews,newzbin,rapidshare κτλ

2.Μας βοήθησαν να μάθουμε άπταιστα αγγλικά.
 

Μηνύματα
10.383
Reaction score
6
Καλά λοιπόν, το ζουμί του νήματος είναι να μην βάζει μόνο ο καταναλωτής ένα χεράκι, να βάζουν και οι εταιρίες.

Και που βρήκατε 20-30 Blu-Ray δισκάκια; Σε μεγάλα και κεντρικά videoclub ίσως γιατί εγώ βρίσκω τα ίδια 4-5. Ε λέω να μη με φάει και ο ποδαρόδρομος για να νοικιάσω μια ταινία...

Και βάζουμε το χεράκι λοιπόν και αγοράζουμε το player, την τηλεόραση και όλα τα υπόλοιπα για να απολαύσουμε τα καλά της νέας τεχνολογίας.

Πόσες φορές; 5; Άντε να τις ξαναδούμε μια φορά ακόμα. 10; Μετά;

Εγώ βλέπω πρόσω ολοταχώς για εφημερίδες το μέσο, αν συνεχίσει έτσι η κατάσταση.
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Και που βρήκατε 20-30 Blu-Ray δισκάκια; Σε μεγάλα και κεντρικά videoclub ίσως γιατί εγώ βρίσκω τα ίδια 4-5.
Σε αυτό έχεις δίκιο και λάθος μου που ανέφερα τέτοιο υπερβολικό αριθμό.Έχω να πάω και καιρό βλέπεις στο video club και ήλπιζα ότι εκτός από τα 5 είχαν φέρει και άλλα.Κριμα ειλικρινά.


Και βάζουμε το χεράκι λοιπόν και αγοράζουμε το player, την τηλεόραση και όλα τα υπόλοιπα για να απολαύσουμε τα καλά της νέας τεχνολογίας.
Φίλε Pleo νομίζεις είναι τυχαίο το ότι τα προιόντα που έχουν πλέον απίστευτες πωλήσεις και σχετίζονται με την υψηλή ποιότητας εικόνα δεν είναι τα bluray players?Αυτά που πουλάνε πλέον είναι τα nmt και τα htpc's.
 

Μηνύματα
15.834
Reaction score
1.213
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Ολο απαιτησεις εισαστε....:142:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Η σκεψη σου

Μία σκέψη που κάνω είναι η εξής (και ελπίζω όχι παρεξηγήσιμη :126:):
Θα προτιμούσα να βάλεις στην υπογραφή σου την εταιρία διανομής στην οποία εργάζεσαι για να ξέρουμε όλοι πόσο αντικειμενικά μπορούμε να διαβάζουμε ανάμεσα στις γραμμές του παραπάνω κειμένου!

Δεν είναι υποχρεωτικό.
Είναι πρόταση και βεβαίως συζητήσιμη!! :107:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Η Ελένη μας δήλωσε από την αρχή, προς τιμή της, πού δουλεύει.
Τώρα, αν θα το βάλει ή όχι στην υπογραφή, είναι άλλο θέμα.

Για τις εταιρίες διανομής θα απαντήσω από προσωπική πείρα.
Είναι δικό τους, καθαρά φταίξιμο, που έπαψα να πηγαίνω σε video club ή να αγοράζω ταινίες (έχω αγοράσει πολύ λίγες, και αυτές μόνο αν είναι σε προσφορά 5-6-7€).

Έχω αγοράσει ένα σωρό συσκευές υψηλής τιμής για να απολαμβάνω HD. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω τα μηχανήματα κλειστά και να περιμένω εάν και πότε θα φέρουν BR με Ελληνικούς υπότιτλους τα video club ή πότε θα πάψουν να πωλούνται τα δισκάκια 2 και 3 φορές επάνω απ' όσο μου κοστίζουν για να έρθουν από την Αγγλία, στο σπίτι μου. Το τραίνο το έχασαν μόνες τους οι εταιρίες διανομής, και πήραν και στον λαιμό τους τα video club (που και αυτά έχουν τις δικές τους αμαρτίες που πληρώνουν).

Τα υπερ-κέρδη είναι θεμιτό να τα ψάχνουν. Αν τα βρουν, να μου πουν...
Όταν κάτι υπάρχει σε ανώτερη ποιότητα, δωρεάν στο Internet, είναι αστείο να ψάχνεις υπερ-κέρδη και να χρεώνεις χαβιάρι τα δισκάκια, και μάλιστα μαύρο.
Όταν οποιοσδήποτε με βασικές γνώσεις μπορεί σε 2 ώρες κα αποκτήσει όποια ταινία θέλει, μαζί με τους υπότιτλους, είναι αστείο να πάει στο video club για να δει μήπως οι 10 ταινίες (συνήθως μάπα) που έχει δει από 2 φορές, έγιναν 11. Και αν δεν δει, να βολευτεί με ένα από DVD, που μπορεί να είναι και DD 2.0 ή 4:3...
Είμαι κατά της πειρατείας, αλλά είμαι και κατά της κοροϊδίας. Φέρτε ταινίες στην ώρα τους σε HD και μετά το συζητάμε...
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Η Ελένη μας δήλωσε από την αρχή, προς τιμή της, πού δουλεύει.
Τώρα, αν θα το βάλει ή όχι στην υπογραφή, είναι άλλο θέμα.
Βασίλη, ο Γιάννης νομίζω ότι έθεσε το θέμα από άποψη δεοντολογίας, και δεν προσάπτει στη HelenMel ότι αποκρύπτει την επαγγελματική της ιδιότητα.

Απλώς επειδή μεταξύ των αναγνωστών υπάρχουν και οι μη τακτικοί, οι επαγγελματίες κάποιου χώρου για τον οποίο συζητούνται διάφορα θέματα σωστό είναι να διευκρινίζουν μόνιμα (και το βολικότερο είναι μέσω της υπογραφής) το είδος της εμπλοκής τους με αυτόν, ώστε για τα γραφόμενά τους που αφορούν τον κλάδο τους, το συμπέρασμα να μπορεί να εξαχθεί από τον καθένα, και όχι μόνο από όσους γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις.
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

+1 Μαρία! :107:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Η Ελένη μας δήλωσε από την αρχή, προς τιμή της, πού δουλεύει.
Τώρα, αν θα το βάλει ή όχι στην υπογραφή, είναι άλλο θέμα.
Το ξέρω Βασίλη!
Και βεβαίως δεν απαίτησα να το δηλώσει στην υπογραφή της η Ελένη. Απλά θεωρώ πιο δίκαιο για τους αναγνώστες/ μέλη που δεν ξέρουν την συγκεκριμένη λεπτομέρεια, να είναι ενήμεροι! :126:
Και προφανές άλλωστε, πως η σκέψη μου έχει περισσότερο συμβουλευτικό χαρακτήρα παρά επικριτικό!





Για τις εταιρίες διανομής θα απαντήσω από προσωπική πείρα.
Είναι δικό τους, καθαρά φταίξιμο, που έπαψα να πηγαίνω σε video club ή να αγοράζω ταινίες (έχω αγοράσει πολύ λίγες, και αυτές μόνο αν είναι σε προσφορά 5-6-7€).

Έχω αγοράσει ένα σωρό συσκευές υψηλής τιμής για να απολαμβάνω HD. Δεν υπάρχει περίπτωση να έχω τα μηχανήματα κλειστά και να περιμένω εάν και πότε θα φέρουν BR με Ελληνικούς υπότιτλους τα video club ή πότε θα πάψουν να πωλούνται τα δισκάκια 2 και 3 φορές επάνω απ' όσο μου κοστίζουν για να έρθουν από την Αγγλία, στο σπίτι μου. Το τραίνο το έχασαν μόνες τους οι εταιρίες διανομής, και πήραν και στον λαιμό τους τα video club (που και αυτά έχουν τις δικές τους αμαρτίες που πληρώνουν).

Τα υπερ-κέρδη είναι θεμιτό να τα ψάχνουν. Αν τα βρουν, να μου πουν...
Όταν κάτι υπάρχει σε ανώτερη ποιότητα, δωρεάν στο Internet, είναι αστείο να ψάχνεις υπερ-κέρδη και να χρεώνεις χαβιάρι τα δισκάκια, και μάλιστα μαύρο.
Όταν οποιοσδήποτε με βασικές γνώσεις μπορεί σε 2 ώρες κα αποκτήσει όποια ταινία θέλει, μαζί με τους υπότιτλους, είναι αστείο να πάει στο video club για να δει μήπως οι 10 ταινίες (συνήθως μάπα) που έχει δει από 2 φορές, έγιναν 11. Και αν δεν δει, να βολευτεί με ένα από DVD, που μπορεί να είναι και DD 2.0 ή 4:3...
Είμαι κατά της πειρατείας, αλλά είμαι και κατά της κοροϊδίας. Φέρτε ταινίες στην ώρα τους σε HD και μετά το συζητάμε...

Συμφωνώ σε όλα αλλά θέλω επίσης να προσθέσω πως οι εταιρίες διανομής έχουν ακόμα την τύχη να αντιμετωπίζουν ένα μεγάλο μέρος «πελατών» που δεν έχουν τις γνώσεις και τον χρόνο να ψαχτούν στο downloading. Έχουν σίγουρα μειωθεί αρκετά τα έσοδά τους. Αλλά ο μέσος θεατής θεωρεί πολύ απλούστερο ακόμα το να δώσει 2-2.5€ για μια ενοικίαση σε δισκάκι, να ανοίξει το dvdp και απλά να πατήσει play (σε σχέση με το: αναζήτησε την ταινία, βρες υπότιτλους, κατέβασε, έλεγξε αν οι υπότιτλοι είναι συγχρονισμένοι, αγόρασε κατάλληλο dvdp που διαβάζει τα srt ή χρησιμοποίησε το κατάλληλο πρόγραμμα για επικόλληση των υπότιτλων κλπ).
Αλλά πόσο καιρό ακόμα θα ισχύει αυτό?

Δες αντίστοιχα και τις πωλήσεις σε CD audio....
Που εξακολουθούν να ζητούν 15 και 20€ για albums που τους στοιχίζουν ελάχιστα (ιδιαίτερα αν μιλάμε για παλιές συλλογές)

Βάζουν τα χεράκια τους και βγάζουν τα ματάκια τους
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Συμφωνώ σε όλα αλλά θέλω επίσης να προσθέσω πως οι εταιρίες διανομής έχουν ακόμα την τύχη να αντιμετωπίζουν ένα μεγάλο μέρος «πελατών» που δεν έχουν τις γνώσεις και τον χρόνο να ψαχτούν στο downloading.
Δεν θα διαφωνήσω... Αλλά το ποσοστό των ανίδεων μικραίνει μέρα με τη μέρα. Προσωπικά, ξέρω πολλούς που τώρα ξεκίνησαν τον "τυφλοσούρτη" του download...
Για να μην θυμηθώ την εξυπνάδα των εταιριών διανομής να τα βάλουν με όσες ομάδες έκαναν ερασιτεχνικό υποτιτλισμό. Μα είναι δυνατόν να είναι τόσο υπερόπτες και άσχετοι; Μουσικοί κολοσσοί δεν κατάφεραν να σταματήσουν τη διάδοση των MP3 και αυτοί νόμιζαν ότι θα σταματούσαν τους υπότιτλους! :142:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Re: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Βασίλη, ο Γιάννης νομίζω ότι έθεσε το θέμα από άποψη δεοντολογίας, και δεν προσάπτει στη HelenMel ότι αποκρύπτει την επαγγελματική της ιδιότητα.

Απλώς επειδή μεταξύ των αναγνωστών υπάρχουν και οι μη τακτικοί, οι επαγγελματίες κάποιου χώρου για τον οποίο συζητούνται διάφορα θέματα σωστό είναι να διευκρινίζουν μόνιμα (και το βολικότερο είναι μέσω της υπογραφής) το είδος της εμπλοκής τους με αυτόν, ώστε για τα γραφόμενά τους που αφορούν τον κλάδο τους, το συμπέρασμα να μπορεί να εξαχθεί από τον καθένα, και όχι μόνο από όσους γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις.

Σαν την ταινία «Στο μυαλό του John Malkovich» :138:
Ακριβέστατη «μετάφραση» των λεγόμενών μου!
Ευχαριστώ Μαρία! :107:
 

Μηνύματα
13.106
Reaction score
164
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Εγώ προσωπικά είμαι υπέρμαχος της άποψης της Μαρίας. Αλλά ας μην ξεφεύγουμε άλλο... :121:
 

Μηνύματα
30.533
Reaction score
40
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Δεν θα διαφωνήσω... Αλλά το ποσοστό των ανίδεων μικραίνει μέρα με τη μέρα. Προσωπικά, ξέρω πολλούς που τώρα ξεκίνησαν τον "τυφλοσούρτη" του download...
Για να μην θυμηθώ την εξυπνάδα των εταιριών διανομής να τα βάλουν με όσες ομάδες έκαναν ερασιτεχνικό υποτιτλισμό. Μα είναι δυνατόν να είναι τόσο υπερόπτες και άσχετοι; Μουσικοί κολοσσοί δεν κατάφεραν να σταματήσουν τη διάδοση των MP3 και αυτοί νόμιζαν ότι θα σταματούσαν τους υπότιτλους! :142:

Λες να κάνουν μήνυαη και στο play.com για....διαφυγόντα κέρδη??
:142: :137: :136:
 

Μηνύματα
116
Reaction score
0
Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Καλησπέρα


Πιστεύω ότι κάνοντας κάποιους συσχετισμούς από αυτά που σας ανέφερα θα καταλαβαίνατε πολλά πράγματα.
Αντίθετα αναλώνεστε με την δεοντολογία στο αν έπρεπε να φαίνετε η υπογραφή μου η όχι αλλά και πόσοι blu-ray τίτλοι έχουν κυκλοφορήσει.
Είναι 2 ξεχωριστά θέματα που μάλλον πρέπει να αναρτηθούν άλλα νήματα για να αναπτύξουμε εκεί τις απόψεις μας. Για το πόσο δηλαδή είναι ευπρόσδεκτη σε ένα Forum μια υπάλληλος (έστω και συνεργάτης) μίας εταιρίας διανομής αλλά και πόσοι τίτλοι dvd bluray έχουν κυκλοφορήσει και γιατί δεν έρχονται περισσότεροι .
Είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε αυτά ενώ το θέμα μας σηκώνει πολύ συζήτηση.
Πιστεύω ότι όποιος γνωρίζει την δομή της διανομής στη χώρα μας θα καταλάβει πολλά πράγματα.
Και για να σας δώσω μια αρχή θα σας θέσω ένα απλό ερώτημα.
Πιστεύετε ότι τα Ster Cinemas είναι ανταγωνιστές με τα Village Cinemas?
Ένα ερώτημα στο οποίο μπορεί σαν καταναλωτές να μη σας ενδιαφέρει άμεσα πιστέψτε με όμως στο τέλος εσείς την «πληρώνετε»…
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Καλησπέρα HelenMel.

Σε καμία περίπτωση δεν θα θέλαμε (νομίζω ότι ομιλώ εκ μέρους όλων) να θεωρηθεί ότι δεν υπάρχει καλή διάθεση προς ένα νέο μέλος, που εξάλλου είναι πολύ πιθανόν να έχει να προσφέρει πάρα πολλά στο φόρουμ μας. Και ασφαλώς μια συνεργάτιδα εταιρείας διανομής είναι ευπρόσδεκτη, και πολύ ευπρόσδεκτη μάλιστα μια και μπορεί να απαντήσει σε θέματα που απασχολούν τα μέλη, τα οποία σίγουρα θα ενδιαφέρονται να τα θέσουν και να έχουν μια "εκ των έσω" άποψη, και δεν μπορώ να φανταστώ γιατί θα μπορούσε να μην είναι επιθυμητή η παρουσία της. Επομένως είναι σίγουρο ότι δεν χρειάζεται ξεχωριστό νήμα για να συζητηθεί κάτι τέτοιο...

Ωστόσο, η αναφορά στη δεοντολογία σε σχέση με την υπογραφή έχει να κάνει με όλα τα θέματα συζήτησης, την παρουσίασή τους, την ανάπτυξή τους και το διάλογο (δηλαδή και με αυτό το συγκεκριμένο νήμα), και οπωσδήποτε δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ως κάτι στο οποίο "αναλωνόμαστε" ως συντονιστές. Στους κανόνες λειτουργίας του avsite αναφέρεται ρητά ότι:
"Οι σχετικοί με τον χώρο του AV επαγγελματίες οφείλουν να δηλώνουν την ιδιότητά τους στην υπογραφή τους ή στο προφίλ τους."
Η παραπομπή στους κανόνες δεν γίνεται για λόγους τυπολατρίας ή ακαμψίας, αλλά γιατί η συγκεκριμένη φράση έχει κάποιο ουσιαστικό νόημα, κατανοητό πιστεύω από όλους, και πολύ περισσότερο από ένα μέλος που έχει την ιδιότητα του επαγγελματία σε ένα κλάδο και ενδεχομένως και αυτήν του χομπίστα σε έναν άλλο. Σε έναν κλάδο με τον οποίο δεν ασχολείσαι επαγγελματικά, δεν θα ήθελες να γνωρίζεις με ποιον συνομιλείς και τι σχέση έχει με το χώρο αυτός που θέτει θέματα και απαντάει στα τυχόν ερωτήματά σου; Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι ο επαγγελματίας διακρίνεται de facto από έλλειψη αντικειμενικότητας. Αλίμονο. Υπάρχουν κι εδώ μεταξύ μας εκπρόσωποι διαφόρων κλάδων που κινούνται με εξαιρετικά μεγάλη διακριτικότητα και πνεύμα βοήθειας. Ούτε κανείς προσάπτει σε σένα κάτι τέτοιο. Ωστόσο, το θέμα της αντικειμενικότητας του καθενός μας στον κύριο τομέα ενασχόλησής του καλό είναι να αφεθεί στον αναγνώστη να το κρίνει έχοντας μπροστά του όλες τις πληροφορίες...
 

Μηνύματα
1.557
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Εταιρίες διανομής Κινηματογράφου και dvd στην Ελλάδα

Και για να σας δώσω μια αρχή θα σας θέσω ένα απλό ερώτημα.
Πιστεύετε ότι τα Ster Cinemas είναι ανταγωνιστές με τα Village Cinemas?Ένα ερώτημα στο οποίο μπορεί σαν καταναλωτές να μη σας ενδιαφέρει άμεσα πιστέψτε με όμως στο τέλος εσείς την «πληρώνετε»…
Ελένη συγγνώμη αλλά συνεχίζω να μην καταλαβαίνω που θέλεις να καταλήξεις!Βοήθησε μας λίγο!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.631
Μηνύματα
2.868.531
Members
37.942
Νεότερο μέλος
mdim051
Top