Ένα απόγευμα στου Κώστα Ear

A

AKARL

Guest
pssss τι μου θυμησες
Mε πρόλαβες. Με το που είδα six feet under ετοιμαζόμουνα να το ποστάρω..... View attachment 109557
Μρε κουζουλοκόπελα εγώ είχα κατά νου κάτι πχιό ατμοσφαιρικό για το σαλόνι του γιατρού. Κάτι τέτχοιο ας πούμε :angel: :)












Αλλά αφού επιμένετε.... :whistling: :sneaky: :devilish:

 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μρε κουζουλοκόπελα εγώ είχα κατά νου κάτι πχιό ατμοσφαιρικό για το σαλόνι του γιατρού. Κάτι τέτχοιο ας πούμε :angel: :)












Αλλά αφού επιμένετε.... :whistling: :sneaky: :devilish:

θα 'χε πλακα να 'βαζε ενα κουμπακι -no like- ο αρμοδιος ...
κι εγροικουμαι τη στρατα τσι ζωης ... απο τσοι παλιοκατασταση - ξερετε 'δα ...
 






A

AKARL

Guest
Η τουμπανιαζμένη βερζιόν του χόουμ σίνεμα του Αφτχιά με βαρβάτο κεντρικό που αγόρασε με τα λ7 που πήρε για το νταϋναούντιο που ήζμπρωκσε και, φυσικά, αρρέϊ από σαμπγούφαζ γύρω απ΄την οθόνη για καρδγιαγγειακό λοβό αχτινοβολίας κι έτςςςςς.... :hi:


EAR HC.jpg
 
Last edited by a moderator:

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
:lolsign: ΔΩΣΕ ... ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ... ΣΤΟ ΛΑ-Ο :lolsign:
Πλησιάζει η ώρα...8-)

Πρώτα τόνους μετρήσεων θα παίξουν, μετά μουσική... ;)

Μετρήσεις και μπούρδες... :rolleyes: Τι λέει το σηκωμαροτριχόμετρο;
Αφτό βάρεσε κόκκινα όταν τα άκουσα πακέτο με το σαμπ. Γειάνσανςςςς...:o

:drinks:
 

sterkon

Τελεοράσεις!
Μηνύματα
982
Reaction score
1.616
Κύριε, κύριε αφτά ισχύουν και για τα καλά ηχεία, τα οποία κοστίζνε ένα σκαζμό λ7 (δηλ. πάρα πολλά αβουγουδού), και είναι τα καλυτερότερα όλων, και παίζνε καλύτερα απ΄ όλα τ΄ άλλα και έχνε και αgληθοφαgνή ήχο; Πες μου σε παρακαλώωωωωωωω!?!?!?!?!?! :slow:
Ολα παιδί μου Τοτέ!
Όσο καλυτερότερα, τόσο αgληθοφαgνέστερο το τελικόν αποτέλεσμα!
Μόνο μην κζεχνάς να τα κολλάς στον τοίχο!
Η να τα χτίζεις! :beach:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
Γουατδαφακ
Και γω αυτό είπα.
Το μόνο σαμπ που δεν υπάρχει, δεν ακούγεται σα ξεχωριστό ηχείο, δεν έχω ξαναζήσει τέτοιο πράγμα..
Το άλλο, νταξ, απλά παίζει την ηχογράφηση, αλλά το σαμπ; Αδιανόητο..
Γουατδαφακ δις.
 



P

PMC

Guest
Το live-dead στο τελευταίο δεν κατάλαβα τι εννοεί?

Μιλώντας για μικρούς χώρους ακρόασης, κυρίως για οικιακά δωμάτια (και όχι για μεγάλες αί-θουσες), η πλέον αποτελεσματική προσέγγιση είναι το δωμάτιο “le-de”, live end – dead end, όπου ο τοίχος πίσω από τα ηχεία είναι ανακλαστικός, ενώ αυτός πίσω από τον ακροατή είναι αρκετά έως πολύ απορροφητικός. Ένας ανακλαστικός τοίχος πίσω από τα ηχεία δίνει την αίσθηση της «ανοιχτοσύνης» και του «βάθους», προκαλεί την εντύπωση μιας «μεγάλης» και «βαθειάς» στεροφωνικής εικόνας, τόσο σε αμιγώς ηχητικές, όσο και σε εγκαταστάσεις οικιακού κινηματογράφου. Αν και αυτή η προσέγγιση μπορεί να φαίνεται εκ πρώτης όψεως εσφαλμένη, είναι ικανή να δώσει μιαν ελκυστική και συναφή ηχητική εικόνα, ένα αρκετά ομοιογενές και ακριβές ηχητικό αποτέλεσμα. Αν το δωμάτιό σας προορίζεται απλώς για να ακούτε μουσική, η προσέγγιση le-de είναι ο καλύτερος τρόπος.

Ρίξτε μια μάτια ....
https://www.athensproaudio.gr/el/room-taming.html
 

Μηνύματα
1.842
Reaction score
3.438
Το τρίτο, όχι το μακρύτερο, αλλά το κεντρικό, είναι καθ' οδόν.

Το 310 ντε.

Μένουν 2 ακόμα, για αρχή.

Κι έχει ο Θεός. Ο θεός; Έστω.., ο Νάκας. :D
Ο Νάκας έχει καλύτερες τιμές από έξω ή οπουδήποτε αλλού???
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
Μιλώντας για μικρούς χώρους ακρόασης, κυρίως για οικιακά δωμάτια (και όχι για μεγάλες αί-θουσες), η πλέον αποτελεσματική προσέγγιση είναι το δωμάτιο “le-de”, live end – dead end, όπου ο τοίχος πίσω από τα ηχεία είναι ανακλαστικός, ενώ αυτός πίσω από τον ακροατή είναι αρκετά έως πολύ απορροφητικός. Ένας ανακλαστικός τοίχος πίσω από τα ηχεία δίνει την αίσθηση της «ανοιχτοσύνης» και του «βάθους», προκαλεί την εντύπωση μιας «μεγάλης» και «βαθειάς» στεροφωνικής εικόνας, τόσο σε αμιγώς ηχητικές, όσο και σε εγκαταστάσεις οικιακού κινηματογράφου. Αν και αυτή η προσέγγιση μπορεί να φαίνεται εκ πρώτης όψεως εσφαλμένη, είναι ικανή να δώσει μιαν ελκυστική και συναφή ηχητική εικόνα, ένα αρκετά ομοιογενές και ακριβές ηχητικό αποτέλεσμα. Αν το δωμάτιό σας προορίζεται απλώς για να ακούτε μουσική, η προσέγγιση le-de είναι ο καλύτερος τρόπος.

Ρίξτε μια μάτια ....
https://www.athensproaudio.gr/el/room-taming.html
ευχαριστώ φίλε jiovani...αλλά για τα διακοπτάκια ρώτησα...:p:lolsign:
[DOUBLEPOST=1541870855][/DOUBLEPOST]
Το τρίτο, όχι το μακρύτερο, αλλά το κεντρικό, είναι καθ' οδόν.

Το 310 ντε.

Μένουν 2 ακόμα, για αρχή.

Κι έχει ο Θεός. Ο θεός; Έστω.., ο Νάκας. :D
γιατί d?
και τα άλλα d είναι?:o:party:
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.404
Reaction score
125.584
γιατί d?
Όχι ντε σκέτο, λέ-ντε λέ-μεεεε.

Αλλά που, τζάμπα τα λεφτά που δίνεις, μόνο το κλας ντε σου'μεινε..

Ζήτα πίσω τα λεφτά σου από τον Ζιζίκο. Δεν αποδίδει το φόρουμ τα αναμενόμενα..:p
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.869
Reaction score
77.467
Όχι ντε σκέτο, λέ-ντε λέ-μεεεε.

Αλλά που, τζάμπα τα λεφτά που δίνεις, μόνο το κλας ντε σου'μεινε..

Ζήτα πίσω τα λεφτά σου από τον Ζιζίκο. Δεν αποδίδει το φόρουμ τα αναμενόμενα..:p
:roflmao: πήρα μια τρομαρα:p:roflmao:

μη μου το θυμιζεις ....κάνει την παλαβή...σε μπιτκοιν τον πλερωσα...σε μπλουτακ θέλει να μου κάνει refund:roflmao:
 



Staff online

  • n_olympios
    Μαντιναδόρος!
  • spylab
    Shalom
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.868.023
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top