Ήρθε η ώρα να φρεσκάρω τα παλιά...

Status
Not open for further replies.
Μηνύματα
2.381
Reaction score
0
Ας κατευνάσουν τα πνεύματα και ας γυρίσουμε στο θέμα μας...


Δε μου λέτε , με αστροφωτογράφιση ασχολείται κανείς ? Η D5000 βολεύει για το "sport" αυτό ? Δηλαδή θα μπορέσω στο μέλλον να την κουμπώσω σε τηλεσκόπιο πάνω ?
 

Μηνύματα
268
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ήρθε η ώρα να φρεσκάρω τα παλιά...

μεγάλα παιδία είμαστε αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς υπάρχουν και κάποιοι κανόνες και κάποια όρια.
δεν μπορεί να μπαίνει ο κάθε τυχάρπαστος εδώ μέσα και να κάνει ένα thread κουλουβάχατα...

ένα κουμπί "ignore" θα ήταν μια πολυ καλή επιλογή!!!
Καλη η ιδεα το "ignore" ετσι θα ειμουν ησηχος απο ατομα που δεν σχετιζονται με την φωτογραφια και ειναι ερεθιστικα προσβαλοντας μονο .:116:
Πολυ καλη ιδεα και εδω συμφωνο απολυτα μαζι σου .
 

Μηνύματα
268
Reaction score
0
Απάντηση: Re: Ήρθε η ώρα να φρεσκάρω τα παλιά...

Ας κατευνάσουν τα πνεύματα και ας γυρίσουμε στο θέμα μας...


Δε μου λέτε , με αστροφωτογράφιση ασχολείται κανείς ? Η D5000 βολεύει για το "sport" αυτό ? Δηλαδή θα μπορέσω στο μέλλον να την κουμπώσω σε τηλεσκόπιο πάνω ?
Ναι μια χαρα ειναι αλλα εξαρτατε τι θες να κανεις.
Διαβασε στο λινκ για περισσοτερα
http://www.astropix.com/HTML/I_ASTROP/TOC_AP.HTM
 

Μηνύματα
888
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Ήρθε η ώρα να φρεσκάρω τα παλιά...

Μα δεν ειναι ο πρωτος και ξερεις στο ελλαδισταν το πολυ το λεγε λεγε αρχιζουν ολοι να το πιστευουν και μολις σου κολησουν την ρετσινια τον ηπιες οπως λεμε και στο ελλαΝΤα :116:

Ειναι εξωφρενικο σου λεω .

αφού την Ελλάδα την απεχθάνεσαι τόσο όσο λες, γιατί αγόρι μου καλό μπαίνεις σε ένα Ελληνικό forum?? στο αγαπημένο σου αμέρικα δεν έχει τέτοια forums?? ή μήπως στην περίπτωση σου ταιριάζει το "πρώτος στο χωρίο, τελευταίος στην πόλη"?? :141::141:
 

Μηνύματα
467
Reaction score
1
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ήρθε η ώρα να φρεσκάρω τα παλιά...

ή μήπως στην περίπτωση σου ταιριάζει το "πρώτος στο χωρίο, τελευταίος στην πόλη"?? :141::141:
καπως ετσι ειναι.....αν εκανε το αστειο σε σοβαρα αμερικανικα φορουμ να πει αυτα που ειπε εδω θα τον ειχαν μπαναρει εξ αρχης και δια παντος...


εκει δεν σηκωνουν νταιλικια και κουραφεξαλα.......

και αν δεν του αρεσει το ελλαντα και το ελλαδισταν να παψει να δινει ο κυριος γκουρου τις συμβουλες του και μαλιστα δωρεαν σε σιτε απο το ελλαντα.......ας παει σε κανενα αμερικανικο να μαζεψει τις σφαλιαρες που του λειπουν......
 

Maria Pentagiotissa

Επίτιμο μέλος
Μηνύματα
15.781
Reaction score
341
Απάντηση: Ήρθε η ώρα να φρεσκάρω τα παλιά...

Ένας συνφορουμίτης μας άνοιξε το thread με ουσιαστικό αντικείμενο αυτό
Θα ήθελα εάν υπάρχει κάτοχος της παραπάνω μηχανής ή όποιος γνωρίζει να μου δώσει τις εντυπώσεις του ή την γνώμη του.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Μετά κόπων και βασάνων και αντεγκλήσεων, το topic θα έληγε εδώ
Θα ήθελα να σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Τελικά καταλήγω στην D5000 και φακό αυτόν που πρότεινε ο φίλος Κυριακόπουλος τον Tamron 17-50mm f/2.8.

Θα κάνω λίγη υπομονή μήπως και με τις χριστουγεννιάτικες προσφορές πετυχω καλύτερη τιμή. Με την πρώτη ορεινή εξόρμηση θα postαρω εντυπώσεις και δείγματα!
Δυστυχώς όμως αγνοήθηκε και συνεχίστηκε με τον χειρότερο δυνατό τρόπο, παρά τις παρεμβάσεις του συντονιστή Νίκου Αρβανιτάκη αλλά και του ίδιου του thread starter
Ας κατευνάσουν τα πνεύματα και ας γυρίσουμε στο θέμα μας...

Δε μου λέτε , με αστροφωτογράφιση ασχολείται κανείς ? Η D5000 βολεύει για το "sport" αυτό ? Δηλαδή θα μπορέσω στο μέλλον να την κουμπώσω σε τηλεσκόπιο πάνω ?
ο οποίος και πάλι αγνοήθηκε για να συνεχιστούν οι αντεγκλήσεις.

Ντροπή.
 

Status
Not open for further replies.

Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.620
Μηνύματα
2.868.288
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top