Ήρθε ο βασιλέας....

Μηνύματα
27.562
Reaction score
25.798
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Λυπάμαι ..... δεν γίνεσαι ούτε γραφικός ούτε κλαψιάρεις.Σιγουρα η ιστορία ενός χωρισμού είναι βάρβαρο πράγμα. ΛΥΠΑΜΑΙ.Ομως η μουσική είναι μουσική είναι πάθος είναι μεράκι, είτε το καταλαβαίνουν κάποιοι είτε οχι.Να πάρεις το πικαπ εκεί που θα πας και να ακούς την μουσική σου.Είναι σημαντικό αυτό.Για την δική σου προσωπική ηρεμία.
Ναι μπορεί να έχασες το έτερον ήμισυ αλλά μπορεί να κέρδισες κάτι άλλο, τον εαυτό σου.
Σκέψου το. Και πάλι λυπάμαι , είναι άσχημο το σκηνικό που αντιμετωπίζεις.
 

Μηνύματα
6.910
Reaction score
5.787
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Λυπάμαι ..... δεν γίνεσαι ούτε γραφικός ούτε κλαψιάρεις.Σιγουρα η ιστορία ενός χωρισμού είναι βάρβαρο πράγμα. ΛΥΠΑΜΑΙ.Ομως η μουσική είναι μουσική είναι πάθος είναι μεράκι, είτε το καταλαβαίνουν κάποιοι είτε οχι.Να πάρεις το πικαπ εκεί που θα πας και να ακούς την μουσική σου.Είναι σημαντικό αυτό.Για την δική σου προσωπική ηρεμία.
Ναι μπορεί να έχασες το έτερον ήμισυ αλλά μπορεί να κέρδισες κάτι άλλο, τον εαυτό σου.
Σκέψου το. Και πάλι λυπάμαι , είναι άσχημο το σκηνικό που αντιμετωπίζεις.
Συμφωνω απολυτα με τον φιλο Γιαννη!!
 



Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Αγαπητέ komhst τα είδα και εκεί αλλά τα μεταφορικά είναι 20ευρώ!!! Δε τίθεται θέμα διαθεσιμότητας αλλά θέμα τιμής. Προσωπικά το θεωρώ υπερβολικό για ενα κομματάκι λάστιχο να δώσω 50 ευρώ. Βέβαια και στο αυτοκίνητο που είχα κάψει τα πλαστικά καπάκια των τουιτερ...μη ρωτήσετε πως...έδωσα 30ευρώ για το ενα!!!!!!! Για ενα πλαστικο σαν λίγο μεγαλύτερο από καπάκι κοκα κολα!! Πιο πολλά τα μεταφορικά-αντιπροσωπίες-τηλέφωνα κλπ Εργάζομαι σε εταιρία που κάνει εμπόριο γνωρίζω κοστολόγια και πως "ανεβαίνουν" οι τιμές και σπάζομαι απίστευτα.
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα....το θέμα πλεον αγαπημένοι μου φίλοι είναι οτι το πικαπ βρίσκεται σε ξένο "γήπεδο"..ο παράγοντας waf νίκησε και εγώ πήρα πόδι από το σπίτι στην κυριολεξία. Το πολύ avsite και οχι μόνο..ξεχείλισε το ποτήρι. Μου κόπηκε η όρεξη για όλα.Τελοσπάντων γίνομαι μάλλον γραφικός και κλαψιάρης,αλλά όταν με το καλό μπορέσω να πάρω πίσω τα πράματα μου θα προσπαθήσω να ασχοληθώ. Ήδη περιμένω από εναν καλό μου φίλο να βοηθήσει να βρεθούν από την εγχώρια αγορά...αλλιώς σιγά 35ευρώ.Τόσα χάσαμε εκεί θα κολήσουμε...καληνύχτα σας.
ΥΓ Απο οτι κατάλαβα
Θεόδωρε!!!
μάλλον είσαι λάθος

Τράβα να ζητήσεις συγνώμην απο την κοπέλα
και ασε τις βλάκειες

Μην πάρουν τα μυαλά σου αέρα απο την κάθε παπά ρϊα
που γράφω εγώ
η waf καλά σου έκανε
ισως θα έπρεπε να είσαι πιό σοβαρός απέναντι της
 

Μηνύματα
1.644
Reaction score
140
Eισαι λάθος,υποσχέσου στο κορίτσι οτι δεν θα ξανακάνεις τέτοια τσαπατσουλιά και οτι άλλη φορά θα πάρεις μάζας.85Κιλά το πλατό τουλάχιστο.
Η την κάνεις ή δεν την κάνεις.
 


Μηνύματα
6.910
Reaction score
5.787
Απάντηση: Re: Ήρθε ο βασιλέας....

άντε και γιά χάρη σου
http://www.audiocubes2.com/category/Turntables.html
και έχει και τα πίσω ποδαράκια
και είναι και παρθένο
γύρω στα 600 ευρά

για να μην έχεις την εντύπωση οτι έκανες και την αγορά του αιώνα
Φιλε IRON αν ειχε ο Θοδωρης να δωσει 600 ευρα ηξερε απο που να το παρει πιστευω!
Και φυσικα δεν μπορεις να ξερεις ποσο το πηρε το πικαπ.
Μαλλον διακρινω μια ειρωνεια στο ποστ σου???
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Re: Ήρθε ο βασιλέας....

Φιλε IRON αν ειχε ο Θοδωρης να δωσει 600 ευρα ηξερε απο που να το παρει πιστευω!
Και φυσικα δεν μπορεις να ξερεις ποσο το πηρε το πικαπ.
Μαλλον διακρινω μια ειρωνεια στο ποστ σου???
Αν κρίνω οτι το πικάπ το αναβαθμισμένο σήμερα κοστίζει
οχι πάνω απο 600 ευρά
πιστεύω οτι
θα ηταν καλύτερα ο θεόδωρος να έκανε υπομονή και να ψάξει και να αγοράσει ενα καινούργιο...και οχι τον κουτσό grand father


Δεν είμαι σε θέση να ξέρω σε τι τιμή αγόρασε το πικάπ ο φίλος
150???200??300???1000?? ευρά??
Δεν με ενδιαφέρει η τιμή....
γιατί ποτέ δεν θα αγοραζα το πικάπ που σχολιάζουμαι

θεωρώ απάτη
το να πουλάει ο κάθε ένας την κουτσή σαβούρα που του έχει απομείνει στο πατάρι στο πρώτο ψάρι που θε πέσει στα δίχτυα
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Συμφωνώ με τον IRON με την λογική της εμπειρίας του..δεν έχει και άδικο, αλλά αν δεν πάθεις δε θα μάθεις! Είμαι και θα είμαι για καιρό ακόμα άπειρος εδω μέσα. Η τιμή ήταν ομολογουμένος αρκετά καλή,αλλά όντως δεν είχα ενημέρωση καμιά περί του κουτσού αλόγου. Να λέμε τα πράματα με το όνομα τους πάντα. Τόσα ακριβώς διέθετα και τόσο μου ήρθε. Δική μου τελική επιλογή και εν γνώση μου να περιμένω τυχόν κακοτοπιές ως μεταχειρισμένου προϊόντος. Ευχαριστώ και πάλι όλους και είμαι ορθάνοικτος και δεκτικός σε κάθε παρατήρηση , συμβουλή , χλευασμό , διόρθωση. Με κάνουν καλύτερο άνθρωπο και με προβληματίζουν.
 


Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Συμφωνώ με τον IRON με την λογική της εμπειρίας του..δεν έχει και άδικο, αλλά αν δεν πάθεις δε θα μάθεις! Είμαι και θα είμαι για καιρό ακόμα άπειρος εδω μέσα. Η τιμή ήταν ομολογουμένος αρκετά καλή,αλλά όντως δεν είχα ενημέρωση καμιά περί του κουτσού αλόγου. Να λέμε τα πράματα με το όνομα τους πάντα. Τόσα ακριβώς διέθετα και τόσο μου ήρθε. Δική μου τελική επιλογή και εν γνώση μου να περιμένω τυχόν κακοτοπιές ως μεταχειρισμένου προϊόντος. Ευχαριστώ και πάλι όλους και είμαι ορθάνοικτος και δεκτικός σε κάθε παρατήρηση , συμβουλή , χλευασμό , διόρθωση. Με κάνουν καλύτερο άνθρωπο και με προβληματίζουν.
Το να δικαιολογείς καταστάσεις δεν με ενδιαφέρει ..καλά κάνεις θα μάθεις εν καιρώ
ΑΛΛΑ εγώ προσωπικά το πικάπ που αγόρασες στην κατάσταση που το αγόρασες και στην τιμή που το αγόρασες αν είναι μεγαλύτερη απο 200 ευρά το ΠΟΛΥ --μάλλον σε πιάσαν κοροϊδο

Προσωπικά
δεν θα τολμούσα να πουλήσω κουτσό πικάπ 15 και βάλε χρόνων
με τελειωμένη την κεφαλή-βελόνα
ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ
θα το άφηνα απλά στα σκουπίδια


Το τόσα διέθετα και τόσα μου το πούλησε δεν μου λέει και κάτι

Θεωρώ ΑΝΗΘΙΚΟ το να σε πίάσω Κώτσο και να σου πουλήσω οτι σκουπίδι έχω στο πατάρι
απλά επειδή εγώ ξέρω περισσότερα και εσύ είσαι ανίδεος στον χώρο
 


Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Δυστυχώς ακόμα δε μπήκα στο σπίτι...όταν με το καλό μπω θα σου πω αμέσως. Και πάλι ευχαριστώ!! Ετοίμασε τη θράκα...
 

Μηνύματα
4.853
Reaction score
4
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Συμφωνώ με τον IRON με την λογική της εμπειρίας του..δεν έχει και άδικο, αλλά αν δεν πάθεις δε θα μάθεις! Είμαι και θα είμαι για καιρό ακόμα άπειρος εδω μέσα. Η τιμή ήταν ομολογουμένος αρκετά καλή,αλλά όντως δεν είχα ενημέρωση καμιά περί του κουτσού αλόγου. Να λέμε τα πράματα με το όνομα τους πάντα. Τόσα ακριβώς διέθετα και τόσο μου ήρθε. Δική μου τελική επιλογή και εν γνώση μου να περιμένω τυχόν κακοτοπιές ως μεταχειρισμένου προϊόντος. Ευχαριστώ και πάλι όλους και είμαι ορθάνοικτος και δεκτικός σε κάθε παρατήρηση , συμβουλή , χλευασμό , διόρθωση. Με κάνουν καλύτερο άνθρωπο και με προβληματίζουν.
Μου έκανα δώρο για τις γιορτές ένα ζευγάρι mk2 που τα είδα στο ebay και ήταν -άριστα- !!!
Είπα θα παίξω λίγο και μετά θα πουλήσω το 1 αφού η τιμή ήταν αρκετά καλή (θα το έδινα 250 ευρώ).
Ήρθε λοιπόν η κούτα και μέσα βρήκα κομμάτια....:111:....
Τι να σου πω....δεν περιγράφεται.....

Θέλω να κάνω ένα θέμα για συμβουλές αλλά ακόμα δεν έχω βρει το κουράγιο....:110:
Δεν στα λέω για να σε παρηγορήσω αλλά να ξέρεις υπάρχουν και χειρότερα....τουλάχιστον έτσι είπα στο εαυτό μου για να το ξεπεράσει.
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Παίδες εγώ μια χαρά το πήρα..δεν το μετάνιωσα ούτε τπτ..οκ με πείραξε λίγο με τα πόδια εκ των υστέρων αλλά μικρό το κακό.
 

Μηνύματα
503
Reaction score
2
Re: Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Μου έκανα δώρο για τις γιορτές ένα ζευγάρι mk2 που τα είδα στο ebay και ήταν -άριστα- !!!
Είπα θα παίξω λίγο και μετά θα πουλήσω το 1 αφού η τιμή ήταν αρκετά καλή (θα το έδινα 250 ευρώ).
Ήρθε λοιπόν η κούτα και μέσα βρήκα κομμάτια....:111:....
Τι να σου πω....δεν περιγράφεται.....

Θέλω να κάνω ένα θέμα για συμβουλές αλλά ακόμα δεν έχω βρει το κουράγιο....:110:
Δεν στα λέω για να σε παρηγορήσω αλλά να ξέρεις υπάρχουν και χειρότερα....τουλάχιστον έτσι είπα στο εαυτό μου για να το ξεπεράσει.
χειρότερο απο το δούλεμα που πρασπαθείς να περάσεις στον χώρο δεν υπάρχει...

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ.........

Εκανες δώρο 2 mk2 στον εαυτό σου?????

Με ποιά πρόθεση?????
Ηταν τα mk2 τα πικάπ των ονείρων σου? και σκέφθηκες μην χάσεις την ευκαιρεία???
ή τα βρήκες σκοτωμένα???
και σκέφθηκες οτι υπάρχουν καροϊδα...να τα πουλήσεις!!!!
και αφού γράφεις οτι το 1 θα το πουλούσες στα 250 ευρά μάλλον δεν τα αγόρασες περισσότερο απο 100 ευρά το κάθε ένα βάλε και ταχυδρομικά
50 ευρά κέρδος 200 ευρά

ΑΝΤΕ
και να μην είναι όπως τα γράφω και να έχεις εσύ δίκιο
σε όσα λές
που προσωπικά δεν το πιστέυω
Τα δικά σου λάθη
και επί λέξη
Δεν στα λέω για να σε παρηγορήσω αλλά να ξέρεις υπάρχουν και χειρότερα....
δικαιολογεί την στάση όποιου φίλου πούλησε το πικάπ στον θεόδωρο????

Σκοπός του Θεόδωρου είναι να μαθει απο εμάς
Σκοπός δικός σου είναι να πουλήσουμε στα κοροϊδα
Σκοπός δικός μου να σταματήσουν οι κάθε εξυπνοι γιά προσωπικό οφελος και μόνο να παραμυθιάζουν τον κάθε φίλο

ΥΓ
Κράτα μου ένα mk2 μπας και χάσω την ευκαιρεία
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Τα ποδαράκια δεν έκαναν και θα τα επιστρέχω στον φίλτατο Μιχάλη. Περιμένω ήδη τα νεα από το ebay. Επίσης πριν λίγες ώρες "κέρδισα" και μια Ortofon 2mm blue από κάποιον κύριο στην Κηφησιά επίσης από ebay...oνόματι Τάσος. Λέτε να είναι κανένας από εδώ;;

Όπως και να έχει...το στήνω σιγά σιγά και μαθαίνω όπως σωστά λέει ο κ.IRON από τα λάθη μου. Δεν χαίρομαι που παθαίνω και μαθαίνω, αλλά δεν τρελαίνομαι,δε στεναχωριέμαι του θανατά κλπ όπως έκανα παλιότερα. Καλό θα ήταν τέτοιες "εξυπνάδες" να μην γίνοντε εις βάρος κανενός...
 

Μηνύματα
4.853
Reaction score
4
Απάντηση: Re: Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

χειρότερο απο το δούλεμα που πρασπαθείς να περάσεις στον χώρο δεν υπάρχει...

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ.........

Εκανες δώρο 2 mk2 στον εαυτό σου?????

Με ποιά πρόθεση?????
Ηταν τα mk2 τα πικάπ των ονείρων σου? και σκέφθηκες μην χάσεις την ευκαιρεία???
ή τα βρήκες σκοτωμένα???
και σκέφθηκες οτι υπάρχουν καροϊδα...να τα πουλήσεις!!!!
και αφού γράφεις οτι το 1 θα το πουλούσες στα 250 ευρά μάλλον δεν τα αγόρασες περισσότερο απο 100 ευρά το κάθε ένα βάλε και ταχυδρομικά
50 ευρά κέρδος 200 ευρά

ΑΝΤΕ
και να μην είναι όπως τα γράφω και να έχεις εσύ δίκιο
σε όσα λές
που προσωπικά δεν το πιστέυω
Τα δικά σου λάθη
και επί λέξη
Δεν στα λέω για να σε παρηγορήσω αλλά να ξέρεις υπάρχουν και χειρότερα....
δικαιολογεί την στάση όποιου φίλου πούλησε το πικάπ στον θεόδωρο????

Σκοπός του Θεόδωρου είναι να μαθει απο εμάς
Σκοπός δικός σου είναι να πουλήσουμε στα κοροϊδα
Σκοπός δικός μου να σταματήσουν οι κάθε εξυπνοι γιά προσωπικό οφελος και μόνο να παραμυθιάζουν τον κάθε φίλο

ΥΓ
Κράτα μου ένα mk2 μπας και χάσω την ευκαιρεία
WoT ?? ....:108:
 


Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.837
Μηνύματα
2.877.952
Members
37.953
Νεότερο μέλος
simera2805
Top