Ήρθε ο βασιλέας....

Μηνύματα
49
Reaction score
0
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

συγγνώμη που ποστάρω λινκ απο ανταγωνιστική σελίδα
αλλά το συγκεκριμένο άρθρο είναι πολύ καλή λύση για
να αποφεύγουμε λάθη στις αγορές του συγκεκριμένου πικ απ
http://www.hiphop.gr/page/817
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Αν και αργά πλέον...άριστο άρθρο και με έκανε να κοιτάξω και εγω κάποια σημεία που δεν ήξερα. Πριν καμιά ώρα φόρεσα πάνω την ortofon blue που ήρθε σε ενα κουτάκι με τα όλα της σαν καινούρια. Πρέπει να το ρυθμίσει γενικότερα κάποιος γνώστης. Πάντως και έτσι που το σουλούπωσα μάρεσε πάρααα πολύ!! Γεμάτος ήχος παντού.Δε ξέρω να τα λέω όπως εσείς με βάθος-μήκος soundstage και ιστορίες. Σε σχέση με goldring,stanton,ortofon dj και midnight μου ακούστηκε πολύ καλύτερη. Δε τονίζει όπως οι djεικες τις μεσαίες να τσιρίζει και μου έκανε εντύπωση οτι στο 40 του ήχου δίνει ένταση που πρίν τον πήγαινα τον onkyo στο 55-60.
 

Μηνύματα
2.769
Reaction score
1.191
Καλοφόρετη η κεφαλή ! !


Για δείτε μια φρέσκια απο το δικό μου ....
Παίζει Eric Serra - Atlantis

 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

να εισαι καλά...ωωωω εσύ με bronze παίζεις - respect!!! Eίμαστε και συνομήλικοι ρε! Λές να κάνουμε κανά club mk2 hellas;; xoxoxxooxxexx
 

Μηνύματα
12.864
Reaction score
10.078
Θύμησέ με να σου φέρω κανένα Direct Cut να ακούσουμε...Να συζητήσουμε και με τα παιδιά εδώ εκέινο το φαινόμενο που μου έλεγες σήμερα, DIMPAS.
 


Μηνύματα
2.769
Reaction score
1.191
Θύμησέ με να σου φέρω κανένα Direct Cut να ακούσουμε...Να συζητήσουμε και με τα παιδιά εδώ εκέινο το φαινόμενο που μου έλεγες σήμερα, DIMPAS.
Το φαινόμενο αυτό που σου έλεγα ΔΕΝ ΞΕΡΩ πώς να το ψάξω στο google ! ! !

Απλά το παρατηρώ σε όλους σχεδόν τους δίσκους μου...


Φέρε τον Direct cut να δούμε αν θα το κάνει !

Α και χρειάζομαι το Phono stage που λέγαμε !

Του ONKYO έιναι ΑΘΛΙΟ ! ! !
 

Μηνύματα
1.877
Reaction score
10
FISHERMANDSL, τελικά το WAF επανήλθε?? Εννοώ, τα ξαναβρήκατε?? Αυτό έχει σημασία, και όχι τα MKII κτλ... Γιατί αν δεν έχεις συναισθηματική πληρότητα, μουσική ΔΕΝ μπορείς να απολαύσεις! Μπορείς να ακούς μεν, και δη (ή δει??? κάποιος που να ξέρει??) ψυχοβγαλτικά τραγούδια, αλλά ΔΕΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙΣ! Κάτι ξέρω και γω...

Dimpas, φωτιές που μου άναψες με το Atlantis...!!!
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Πάντως ο τίτλος του νήματος ταιριάζει ΑΠΟΛΥΤΑ.
Τα χρόνια το επιβεβαίωσαν: Αυτός είναι όντως ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ των πικάπ όσο κι αν το σνόμπαραν κάποιοι κάποτε (κι εγώ ανάμεσά τους)
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Είμαι "μέσα" με αναστολή...τώρα όσο αφορά τον βασιλιά,μάλλον έπρεπε να γράψω ο βασιλιάς των φτωχών.Όταν βλέπω να πουλάνε πικαπ όσο κάνει το αυτοκινήτο μου εε τι να πωωω..
 

Μηνύματα
5.776
Reaction score
1.187
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

τώρα όσο αφορά τον βασιλιά,μάλλον έπρεπε να γράψω ο βασιλιάς των φτωχών.Όταν βλέπω να πουλάνε πικαπ όσο κάνει το αυτοκινήτο μου εε τι να πωωω..
Ναι αλλά όταν το SL1200 παίζει καλύτερα από πικάπ που κάνουν όσο το αυτοκίνητό σου να πεις... Αντε γεια! :142:
 


Μηνύματα
2.769
Reaction score
1.191
Re: Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Είμαι "μέσα" με αναστολή...τώρα όσο αφορά τον βασιλιά,μάλλον έπρεπε να γράψω ο βασιλιάς των φτωχών.Όταν βλέπω να πουλάνε πικαπ όσο κάνει το αυτοκινήτο μου εε τι να πωωω..
Το δικό μου Setup έχει όσο 2 δικά μου αυτοκίνητα ! ! ! ! !
 



Μηνύματα
6.905
Reaction score
5.786
Απάντηση: Re: Ήρθε ο βασιλέας....

Το φαινόμενο αυτό που σου έλεγα ΔΕΝ ΞΕΡΩ πώς να το ψάξω στο google ! ! !

Απλά το παρατηρώ σε όλους σχεδόν τους δίσκους μου...


Φέρε τον Direct cut να δούμε αν θα το κάνει !

Α και χρειάζομαι το Phono stage που λέγαμε !

Του ONKYO έιναι ΑΘΛΙΟ ! ! !
Musical fidelity v-lps phono stages!
 

Μηνύματα
3.861
Reaction score
632
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

http://pict.com/album/41310/e799f9ecc5 για να πάρετε μια ιδέα από το χάλι του...δεύτερη σελίδα κυρίως..νικόλαααααααααααα πρέπει να μου το καλιμπράρειςςςςςς
μπορεί να γίνει με τον επτάλογο του ημίθεου http://www.avsite.gr/vb/showpost.php?p=865688&postcount=6
αυτό το οριζοντίωσης του βραχίονα είναι το ιδιαίτερο, αλλιώς γνώριζα την διαδικασία.
 

Μηνύματα
27.335
Reaction score
25.365
Απάντηση: Re: Ήρθε ο βασιλέας....

Καλοφόρετη η κεφαλή ! !


Για δείτε μια φρέσκια απο το δικό μου ....
Παίζει Eric Serra - Atlantis

ΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣ 1200 με καπάκι , δε λέει. Οταν παίζεις να το βγάζεις......... το καπάκι.
 

Μηνύματα
670
Reaction score
2
Απάντηση: Ήρθε ο βασιλέας....

Ήρθαν και τα ποδαράκια ανυπομονώ να πάω σπίτι να του τα φορέσω..
 

Μηνύματα
2.769
Reaction score
1.191
Re: Απάντηση: Re: Ήρθε ο βασιλέας....

ΤΣΤΣΤΣΤΣΤΣ 1200 με καπάκι , δε λέει. Οταν παίζεις να το βγάζεις......... το καπάκι.
Το καπάκι είναι αναγκάιο κακό καθώς η σκόνη ( Αν και μένω στο ρετιρέ ) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ! ! !

Ψάχνω να βρώ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ σε λογική τιμή καθώς αυτό εχει τις γρατσουνιές του ! ! !
 


Staff online

  • loggeo
    Projectors
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.652
Μηνύματα
2.870.358
Members
37.933
Νεότερο μέλος
daemon76
Top