Αγοράζοντας ηχεία

Μηνύματα
14.213
Reaction score
1.842
Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγοράζοντας ηχεία

Ωχου τωραααα....
Ρε φιλε αυτο ειχε προχειρο, αυτο εβαλε ο ανθρωπος. Το ρευμα ουτως ή αλλως βρισκει τον δρομο του προς τα μεγαφωνα.

Αληθεια, την θωρακιση την γειωνει ??
Τώρα το 'πιασα. Είχε περ'σέψει η κουλούρα στο ράφι δηλαδής! :137:
 

Μηνύματα
10
Reaction score
0
Ήταν μια ωραία ανάλυση όλα αυτά.Και θέλω να προσθέσω (χωρίς καθόλου ειρωνεία) , ότι απογοητεύτηκα,διότι δεν μπορώ απλά,να προβώ σε μιά αγορά ηχείων που είχα προγραμματίσει.
Πώς να το κάνω άλλωστε,αφού δεν μπορώ να βρώ όλα αυτά τα στοιχεία στα "ειδικά" καταστήματα .
και τώρα Αριστοφανικά,σαν γνήσιος Έλλην :
Φίλε μου σε ευχαριστώ,με γλύτωσες από μερικά εκατοντάευρα,διότι μετά απ' όλα αυτά δεν θα αγοράσω πλέον ηχεία αλλά....ακουστικά !
:103:
 

Μηνύματα
12.828
Reaction score
10.048
+1 για τα ακουστικά, αλλά πρέπει να περάσεις το σήμα από DOLBY HEADPHONE. Αν για πηγή έχεις τον υπολογιστή, δοκίμασε το Power DVD me Dolby Headphone. Και δεν ενοχλείς και τους γύρω σου όταν ακούς δυνατά.
 

Μηνύματα
4.867
Reaction score
3.925
Απάντηση: Re: Αγοράζοντας ηχεία

και τώρα Αριστοφανικά,σαν γνήσιος Έλλην :
Φίλε μου σε ευχαριστώ,με γλύτωσες από μερικά εκατοντάευρα,διότι μετά απ' όλα αυτά δεν θα αγοράσω πλέον ηχεία αλλά....ακουστικά !
:103:
Προσεξε γιατι συντομα θα ερθει το αρθρο "αγοραζοντας ακουστικα", οποτε με την ιδια λογικη σε βλεπω να καταληγεις σε...ψειρες! :139:
 



platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.269
Reaction score
1.350
Εγω παντως, και αφου πω οτι φυσικα συμφωνω με τον Κογια, θα ηθελα ενα παραδειγμα.
Πειτε μου ομως ενα ηχειο, π.χ. με 10ιντσο γουφερ, κλειστο κουτι, κ.λ.π.
 


sk

Μηνύματα
530
Reaction score
474
Εγω παντως, και αφου πω οτι φυσικα συμφωνω με τον Κογια, θα ηθελα ενα παραδειγμα.
Πειτε μου ομως ενα ηχειο, π.χ. με 10ιντσο γουφερ, κλειστο κουτι, κ.λ.π.
Τα ‘χει φαει η μαρμάγκα (waf) :130:

Στο περίπου πάντως, γνωρίζω ένα : «Vandersteen model 2».

(Στο «περίπου» γιατί έχει 8άρι γούφερ, συνδυασμένο ομως στην ίδια καμπίνα με ενα 10άρι, σε ρόλο ενεργού ακτινοβολητή.)
 



Μηνύματα
10
Reaction score
0
Re: Απάντηση: Re: Αγοράζοντας ηχεία

Προσεξε γιατι συντομα θα ερθει το αρθρο "αγοραζοντας ακουστικα", οποτε με την ιδια λογικη σε βλεπω να καταληγεις σε...ψειρες! :139:
...τώρα με έστειλες !
:135:
 

Μηνύματα
53
Reaction score
2
Εγω παντως, και αφου πω οτι φυσικα συμφωνω με τον Κογια, θα ηθελα ενα παραδειγμα.
Πειτε μου ομως ενα ηχειο, π.χ. με 10ιντσο γουφερ, κλειστο κουτι, κ.λ.π.
infinity kappa 8 rs μόνο που φοράει 12΄΄
:135:
 


platon

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.269
Reaction score
1.350
Ta Vandersteen model 2, ειναι οντως με 8ιτσο και πασιβ ραντιετορ, και το infinity kappa 8 rs, ειναι πλεον vintage.

Αρα το ερωτημα παραμενει!
να εξαιρεσω εγω μια παλια αγαπη, το NOLA (πρωην Alon 5 ).
 







Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.093
Members
37.892
Νεότερο μέλος
Nardo
Top