Αγορά αφυγραντήρα


Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Δες αυτόν οπωσδήποτε, είναι με ζεόλιθο σχεδόν αθόρυβος και απολυτά αξιόπιστος, έχω πλέον 12 τεμάχια που δραστηριοποιούνται σε νησί με τρελή υγρασία αλλά και στον χώρο δουλειάς μου που είναι εκ προοιμίου δεδομένη η υγρασία...
Στον συστήνω ανεπιφύλακτα!!!
Meaco Αφυγραντήρας 8lt με Ιονιστή DD8L Zambezi
Έχει λίγα λίτρα θα τον αδειάζεις πιο τακτικά..........
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Έχει λίγα λίτρα θα τον αδειάζεις πιο τακτικά..........
Επειδή σου δίνει την επιλογή της αποχέτευσης...
Δεν είναι απαραίτητο να ασχοληθείς ξανά, απλά βάλε την φαντασία σου να δουλέψει, γλάστρα, νεροχύτης, σιφώνι, μέχρι και ενυδρείο...
Πχ κοίτα τι έχω κάνει εγώ στο μαγαζί μου που έχω 8 πίνακες διανομής ρεύματος View attachment 186135
FBD85FED-59A4-42ED-8CAE-FCA7E24D17C7.jpeg
22A23DE4-727B-4437-8688-9AA8BF14E081.jpeg

446DFEAF-382C-4E1A-BE32-9660A845CF11.jpeg

Βαρέλι 200 κιλών και τα ξαναλέμε την άνοιξη...
 
Last edited:




Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Ο εσπρέσο είναι για τζούρα γρήγορος καφές, τον πίνεις και φύγεις !!!!!!!
Άρα είσαι μερακλής της τζούρας. ☕
 

Μηνύματα
1.375
Reaction score
4.149
Ο εσπρέσο είναι για τζούρα γρήγορος καφές, τον πίνεις και φύγεις !!!!!!!
Άρα είσαι μερακλής της τζούρας. ☕
Δεκτό ;)

*στην τελευταία φωτογραφία που σήκωσα βλέπω ένα μεγάλο σημάδι δίπλα από το βολτόμετρο, μου ανάψαν τα λαμπάκια, ποιος χτύπησε τον πίνακα⛔🔞🚭📵🚱🚳🚯💣🔫🔫⚰⚰⚰ήταν η σκιά του αφυγραντήρα:focus::focus::focus:
 

Μηνύματα
3.076
Reaction score
8.848
Πάντως σε σαλόνι είναι δύσκολο μια οποιαδήποτε κατασκευή αποχέτευσης, εκτός αν το έχεις ήδη μελετήσει και φτιάξει από πριν.
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Ευχαριστώ Νίκο. Θα τον έχω σε χώρο περίπου 80τμ, είναι οκ πιστεύεις;
Ξέχασα να σε ενημερώσω ότι αν αποφάσιζα εγώ να πάρω αφυγραντήρα και όχι η Γυναίκα μου θα έπαιρνα άλλον !!!!!!!
Ευχαριστώ Θανάση. Και εγώ (και) λόγω design τον σκέφτομαι. Ποιον θα έπαιρνες όμως;
 

Μηνύματα
9.771
Reaction score
1.823
Αγόρασα τον παρακάτω τελικά σε καλή τιμή θεωρώ, είχα δει πριν 1 μηνα περίπου η χαμηλότερη τιμή στο skroutz ήταν στα 300EUR.


Ελπίζω να μείνω ικανοποιημένος.
 



Μηνύματα
6.563
Reaction score
5.133
Οι λευκές συσκευές δεν φτάνει που είναι λευκές, κιτρινίζουν και τα πλαστικά τους στα 3 χρόνια και γίνονται έκτρωμα.
 


Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
έχω 2 αφυγραντήρες και πήρα και τρίτο (τον περιμένω να έρθει).
εδώ και καμιά 15ετία olimpia splendid secco pur s ο οποίος χάλασε μια φορά τον έφτιαξα και συνεχίζει να δουλεύει.
έναν meaco zambezi που δούλεψε για καμιά 3ετία αλλά τώρα βγάζει σφάλμα c2 και πρέπει να πάει αθήνα για σέρβις.
Περιμένω έναν inventor 30λιτρο με συμπιεστή να τον έχω μέχρι να στείλω τον ζαμβέζι για φτιάξιμο.
Ο ζαμβέζης εξαιρετικός, οργώνει κανονικά, ροπή σούπερ, κανένα πρόβλημα (εκτός από το πρόβλημα που έβγαλε δηλαδή).
Από προσωπική εμπειρία νομίζω ότι είναι καλύτερο να έχεις 2-3 μικρούς στα δύσκολα δωμάτια παρά έναν τουμπανιάρικο στο κέντρο του σπιτιού.
Βέβαια αμα έχεις 2-3 τουμπανοαφυγραντήρες στα δωμάτια ακόμα καλύτερα, το κάνεις άνετα ΣΑΧΑΡΑ και ας βρέχει έξω.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Αποφασισα την αμεση αγορα ενος juro-pro ruby 30lt ως vfm γιατη τομι κσι καταναλωση
Αν καποιος εχει ακουσει κατι στραβο ας μιλησει . Απο το σκρουτζ παντως δεν δισβασα κατι πολυ κακο.
 

Μηνύματα
1.702
Reaction score
982
Οκ Πηρα τον αφυγραντηρα . Μπορει καποιος να με βοηθησει ? Θελω να μετρησω το θορυβο με το umik-1 . Στο REW επιλεγω Α για την μετρηση ?
 

Μηνύματα
2.458
Reaction score
1.719
έχω 2 αφυγραντήρες και πήρα και τρίτο (τον περιμένω να έρθει).
εδώ και καμιά 15ετία olimpia splendid secco pur s ο οποίος χάλασε μια φορά τον έφτιαξα και συνεχίζει να δουλεύει.
έναν meaco zambezi που δούλεψε για καμιά 3ετία αλλά τώρα βγάζει σφάλμα c2 και πρέπει να πάει αθήνα για σέρβις.
Περιμένω έναν inventor 30λιτρο με συμπιεστή να τον έχω μέχρι να στείλω τον ζαμβέζι για φτιάξιμο.
Ο ζαμβέζης εξαιρετικός, οργώνει κανονικά, ροπή σούπερ, κανένα πρόβλημα (εκτός από το πρόβλημα που έβγαλε δηλαδή).
Από προσωπική εμπειρία νομίζω ότι είναι καλύτερο να έχεις 2-3 μικρούς στα δύσκολα δωμάτια παρά έναν τουμπανιάρικο στο κέντρο του σπιτιού.
Βέβαια αμα έχεις 2-3 τουμπανοαφυγραντήρες στα δωμάτια ακόμα καλύτερα, το κάνεις άνετα ΣΑΧΑΡΑ και ας βρέχει έξω.
τελικά κατέληξα με 3 λειτουργικούς αφυγραντήρες στο σπίτι, καθώς πριν στείλω τον ζαμβέζι για φτιάξιμο είπα να τον φυσήξω λίγο με πεπιεσμένο αέρα.
Να μη τα πολυλογώ, εδώ και μια βδομάδα δουλεύει και πάλι κανονικά....
Οπότε με 3 αφυγραντήρες στο σπίτι να δουλεύουν (130τετραγωνικά περίπου) πολύ γρήγορα τα επιθυμητά επίπεδα υγρασίας έρχονται στα...ίσα.
Αν τα αφήσω στο ΜΑΧ φτάνω και το 40% κάτι που δεν γινόταν ποτέ.
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.687
τελικά κατέληξα με 3 λειτουργικούς αφυγραντήρες στο σπίτι, καθώς πριν στείλω τον ζαμβέζι για φτιάξιμο είπα να τον φυσήξω λίγο με πεπιεσμένο αέρα.
Να μη τα πολυλογώ, εδώ και μια βδομάδα δουλεύει και πάλι κανονικά....
Οπότε με 3 αφυγραντήρες στο σπίτι να δουλεύουν (130τετραγωνικά περίπου) πολύ γρήγορα τα επιθυμητά επίπεδα υγρασίας έρχονται στα...ίσα.
Αν τα αφήσω στο ΜΑΧ φτάνω και το 40% κάτι που δεν γινόταν ποτέ.
Πολύ φασαρία ρε συ.
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.312
Μηνύματα
2.858.188
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top