Αγορά καινούριου home cinema


Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Με τον 2400 θα είμαι οκ χωρίς τελικό ή και πάλι δεν;
Τι έπρεπε να παρατηρήσω όταν άκουσα τα chario με τον 1400 για να καταλάβω πως δεν τα καταφέρνει;
 

Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Σε ικανοποίησε αυτό που άκουσες, στην ανώτατη ένταση που θα ακούς στο σπίτι σου; Αν ναι, και δεν πρόκειται να τρώγεσαι με το ζήτημα, πάρε τον 1400. ;)
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Ναι ήμουν ικανοποιημένος...Αυτό που με νοιάζει εμένα είναι μη τον κάψω...Γι αυτό σας ζαλίζω :) Για να είμαι ''οκ'' με τον ενισχυτή σε ποιο μοντέλο denon πρέπει να πάω;
 

Μηνύματα
64
Reaction score
36
Με περιορισμένο μπατζετ και μικρό χώρο θα έπαιρνα ένα έτοιμο σετ 5.1 όπως ELAC Debut System 5.1 ήPioneer SP-PK52FS Andrew Jones 5.1 με έναν ενισχυτή που θα μπορεί να τα υποστηρίξει.

Σαν φοιτητής είχα ένα 5.1 σετ της KODA με ένα 5.1 ενισχυτή της Sony αξίας συνόλου 750 ευρώ και είχα ευχαριστηθεί ταινίες με ένα όσο το πιο δυνατό ορθό στήσιμο σε δωμάτιο 30τμ.Οι εντάσεις ήταν υπεραρκετές τα εφε ψαρωτικά (σε σκηνές με βροχή έτρεχα έξω να μαζέψω την μπουγάδα) :)

Αν θες να στήσεις κάτι καλό τότε θα πρέπει να περιποιηθείς και τον χώρο διαφορετικά θα έχεις 5 καλά ηχεία τα οποία θα χάνονται σε ένα κακό χώρο.
 


Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Τέλεια είμαι καλυμμένος ;) Σε ποιο μοντέλο denon θα πήγαινες εσύ για να σε ικανοποιεί ο ήχος....; δε τρώγομαι πλέον απλά στη περίπτωση που το βρω μεταχειρισμένο (για να μην ανέβω στα χρήματα) μιας κι δεν καίγομαι από θέμα χρόνου...
 



Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.391
Reaction score
74.659
Τον πήγατε στο τριχίλιαρο πάλι τον άνθρωπο. :D
 


vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
για ταινιες μια χαρα τα 305, για μουσικη και μεγαλο χωρο να το ξαναδουμε
[DOUBLEPOST=1508406881][/DOUBLEPOST]575 ευρω 5Χjbl lsr305

τι αλλο θελουμε? ενισχυτη και sub? σε τι αποσταση θα καθεσαι δεν μας ειπες! η μας ειπες?

και επισης μενεις σε διαμερισμα? αντεχουν τα σοβατισματα και οι γειτονες? χαχα
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις :)
Με τα ηχεία πήρα τα chario 520.Τελείωσε αυτό :) Μένει να δώ λίγο το subwoofer που μάλλον το kubik θα πάρω λόγο απόδοσης στα χρήματά του όπως μου λένε και αν πετύχω καμία προσφορά σε μεταχειρισμένο μεγαλύτερο denon αλλιώς προχωράω στον 1400
 


Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Η απόσταση θα είναι περίπου 3 - 3.5 μέτρα. Από σοβάδες πιστεύω τα πάμε καλά :p Τώρα για τους γείτονες δεν ξέρω ακόμα :p
 



Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας!!! Περιμένω λίγο μέχρι την παρασκευή μπας και(αν και χλωμό) υπάρξει καμία καλή προσφορά σε ενισχυτή denon που θέλω και σε sub...Σε ευχαριστώ πολύ dgaroufis για τη πρόσκληση σου αλλά για svs δε φτάνουν τα money οπότε δε θέλω να σε ταλαιπωρώ άδικα...
 

Μηνύματα
1.378
Reaction score
1.150
Καλησπέρα σε όλους και πάλι.Όπως σας είχα πει είχα αγοράσει 2 chario syntar 520 και ένα chario piccolo center. Τώρα ψάχνω για subwoofer. Τι άλλο έχετε να μου προτείνετε πέρα από το
ADVANCE ACOUSTIC KUBIK Sub 200
που σας είχα πει με max 400 euro. Με ενδιαφέρει αγορά απο εξωτερικό ή μεταχειρισμένο
Έχω δει και αυτό
Klipsch R-112SW
Περιμένω απόψεις. Υπενθιμίζω ο χώρος μου είναι 50 τμ
 



Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.562
Μηνύματα
2.865.649
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top