Αγορα TV .Καλλιο πεντε και στο χερι ?

Μηνύματα
1.612
Reaction score
2.246
 


Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.063
Reaction score
18.644
65-70 ?
3.5 m περιπου αποσταση
Μείωσε κι εσύ λίγο την απόσταση βρε παιδί μου.
Όλο προβλήματα δημιουργείς.. :lolsign:
Γύρω στα 2 μέτρα.. (μείωση :biggrin:)
Με 1.50 με 2 μέτρα απόσταση θέασης παίρνεις μια 55άρα λουκούμι σε λέω.. :biggrin:
Με όλα τα κομφόρ. (πάρε π.χ. μια OLED 55'')
Και τα ηχεία που έχεις εκεί (εφόσον αρκούν για 3+ μέτρα) θα δίνουν πόνο όχι αστεία ε? :newrussian:
:neo:
Αλήθεια πέρα από πλάκα για τι budget μιλάμε πάνω κάτω?
Γιατί βλέπω πας για πολύ μεγάλα μεγέθη..
 
Last edited:

Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Στα 2 μ μενω ετσι οπως ειμαι! Ας βρω πρωτα για ποσες ιντσες παω . Δεν θελω να ανεβω πανω απο 2000 αλλα δεν θελω να χασω σε ποιοτητα . Καλυτερα να παω σε μικροτερο μεγεθος παλι.
Καλα αν πιασουμε και τη συζητηση με τα ηχεια ειναι πονεμενη ιστορια . Θα επερνα 100 ολεδ μετα χρηματα που εχω ξοδεψει ασκοπα .Πηρα μια ηχομπαρα μικρη και .......ακουστικα !,,, Ηρεμησε η καρδουλα μου .
 

Μηνύματα
285
Reaction score
110
Sony 65XH9505 ή Sony 75XH9096 θα επέλεγα. Η πρώτη λίγο καλύτερη εικόνα, φθηνότερη, καλύτερες γωνίες θέασης. Η δεύτερη μεγαλύτερη, ακριβότερη 300€, PS5 ready.
1399€ vs 1699€
 

Δημητρης 777

Spendorious
Μηνύματα
6.063
Reaction score
18.644
Πηρα μια ηχομπαρα μικρη και .......ακουστικα !,,, Ηρεμησε η καρδουλα μου .
Δεν σου κάνω πλάκα..
Πήρα ένα 4k HDR monitor καλούτσικο 27'' έβαλα και τα ηχειάκια τα 5ιντσα που έχω + sub και έχω να δω ταινία - ακούσω μουσική στο καθιστικό 3 περίπου μήνες ? :whistling:
Τώρα περιμένω να μου φέρουν και τα yamahάκια τα HS5 να απαλλαγώ και από τα ενισχυτικά.. :rolleyes:
Happy.. :)
Στο καθιστικό για να πετύχω ανάλογο αποτέλεσμα (δύσκολο) θέλω χιλιάρικα.
Στην απλότητα sometimes βρίσκεται το μυστικό.. ;)
(For personal use only of course..)
 

Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Sony 65XH9505 ή Sony 75XH9096 θα επέλεγα. Η πρώτη λίγο καλύτερη εικόνα, φθηνότερη, καλύτερες γωνίες θέασης. Η δεύτερη μεγαλύτερη, ακριβότερη 300€, PS5 ready.
1399€ vs 1699€
Οπου και αν κοιταξω στο web στις 82 minimum βγαινει !
 

Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα της samsung QE75Q60T. Στα 1200€ την βρισκω τωρα . Θα ειναι γενικης χρησης
και την παλια μου sansung ue55h6400 θα την παω στο αποκαλουμενο ´κοτετσί´ μου , το υπογειο οπου θα ειναι για ....αντρικη χρηση!
Αν υπαρχει καποια αλλη προταση 75 ιντσες ταβανι 1200€ ριχτε προτασεις . Προτιμω va panels!
 

Μηνύματα
3.066
Reaction score
8.808
Σκεφτομαι σοβαρα την αγορα της samsung QE75Q60T. Στα 1200€ την βρισκω τωρα . Θα ειναι γενικης χρησης
και την παλια μου sansung ue55h6400 θα την παω στο αποκαλουμενο ´κοτετσί´ μου , το υπογειο οπου θα ειναι για ....αντρικη χρηση!
Αν υπαρχει καποια αλλη προταση 75 ιντσες ταβανι 1200€ ριχτε προτασεις . Προτιμω va panels!
Σε αυτά τα λεφτά είναι η καλύτερη και η μόνη Qled χτύπατη να ησυχάσεις !!!
 

Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Πηρε το ματι μου το βαρος της στα 36 κιλα ενω η δικη μου , στις 55 ιντσες βεβαια στα 18 κιλα!! Μεγαλη διαφορα
 

Μηνύματα
3.066
Reaction score
8.808
Πηρε το ματι μου το βαρος της στα 36 κιλα ενω η δικη μου , στις 55 ιντσες βεβαια στα 18 κιλα!! Μεγαλη διαφορα
Τα βάρη των 75αρων κάπου εκεί κυμαίνονται 30 με 35 κιλά, γιατί το λες αυτό ?
 


Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
View attachment 192651


παρε μια τετοια να ξενοιασεις...

η καλυτερη αγορα που εχω κανει εδω και χρονια ...

πεφτουν σαγονια με την εικονα της ...
Καλοριζικη !!! Μου βαζεις φιτιλιες .
Η αποσταση ειναι μεγαλη και δεν εχω καταληξει ακομη σε ιντσες .
 



Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Λοιπον , με την σκεψη να μεταφερω την τηλεοραση μου στο υπογειο ωστε να φτιαχτει ενα home cinema αποφασισα να πεσω σε ιντσες και να ανεβω σε ποιοτητα .
Σε περιπτωση που θελω να ερθω πιο κοντα βρεθηκε λυση
Με ταβανι 1500 € αυτη τη στιγμη υπαρχουν οι

1) Samsung QE65Q80T
2) Sony KD-65XH9505

Κλινω προς την Sony λογω δοσεων , 5 εγγυησης με μικρο κοστος και αξιοπιστιας
Δεν βλεπω αλλες καλυτερες . Το θεμα ειναι να ειναι καλυτερη απο την υπαρχουσα

Δυστηχως λογω ανταγωνισμου επεσε αρκετα η ποιοτητα στη Samsung στα μεσαια μοντελα .

Αυριο θα περασω απο το αδελφο που εχει την 65 αρα την Sony να δω την αποσταση ωστε να σιγουρευτω .

Ειμαστε σε καλο δρομο ?
 

Μηνύματα
168
Reaction score
52
Εχω φτασει σε αδιεξοδο . Αυτο το παραμυθι με τις αναλυσεις των τηλεορασεων εγινε κουραστικο .
Αγορασα μια tv πριν μια πενταετια περιπου με τα χρηματα που διεθετα οσο μεγαλυτερη μπορουσα .
Τρια χρονια μετα οι αναλυσεις ανεβηκαν σε fullhd . Σκεφτομαι πρεπει να παρω μια μεγαλυτερη .
Απο 55 ¨ θα μπορουσα να παρω μια 65 ´´ .
Καταργουνται οι full hd παμε σε 4k
Ωραια , παμε σε τουλαχιστον 85 ¨´ αλλα η τιμες ειναι τσουχτερες, πρεπει να μαζευτουν καποια χρηματα ας περιμενουμε λιγο
Τι θα γινει τωρα το 2021?|Θα παμε σε 8k ? Θα χρειαστω 100 ιντσων tv !!
Θα καταγησουν τις 4κ ? Να παρω μια tv τωρα ωστε αυριο να μην την πληρωσω χρυσαφι?
Δεν ειναι μονο τα χρηματα βεβαια . Ειναι και τα μεγεθη της tv μεγαλωνουν τοσο και γινονται αποτρεπτικα στη τοποθετηση.
Να κανω την αγορα τωρα ποια η αποψη σας ?
Είχα το ίδιο δίλημμα. Είναι εξέλιξη. Αν θέλεις να την ακολουθήσεις πρέπει να πληρώνεις. Το καλό είναι ότι οι τιμές είναι πολύ ανταγωνιστικές. Εγώ πήρα μια 4κ samsung 75" 1500€ και μαζευα το σαγόνι μου όταν είδα το blade runner σε 4κ. Πριν από τέσσερα χρόνια 75" τηλεόραση για εμένα ήταν όνειρο θερινής νυκτός
 

Μηνύματα
1.698
Reaction score
973
Είχα το ίδιο δίλημμα. Είναι εξέλιξη. Αν θέλεις να την ακολουθήσεις πρέπει να πληρώνεις. Το καλό είναι ότι οι τιμές είναι πολύ ανταγωνιστικές. Εγώ πήρα μια 4κ samsung 75" 1500€ και μαζευα το σαγόνι μου όταν είδα το blade runner σε 4κ. Πριν από τέσσερα χρόνια 75" τηλεόραση για εμένα ήταν όνειρο θερινής νυκτός
Ποιο μοντελο ειναι ?
Εντυπωσιαστικες απο την μεγαλυτερη οθονη , την καλυτερη εικονα η απο την αναλυση ?
Να προτιμησω δηλαδη μεγαλυτερη οθονη με χαμηλοτερη ποιοτητα εικονας λογω του 4k?
 

Μηνύματα
168
Reaction score
52
Ποιο μοντελο ειναι ?
Εντυπωσιαστικες απο την μεγαλυτερη οθονη , την καλυτερη εικονα η απο την αναλυση ?
Να προτιμησω δηλαδη μεγαλυτερη οθονη με χαμηλοτερη ποιοτητα εικονας λογω του 4k?
Πήρα αυτή


Εντυπωσιάστηκα από την ανάλυση και το μέγεθος. Πριν είχα μια 47" 3d LG
 

Μηνύματα
360
Reaction score
554
Last edited:


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.190
Μηνύματα
2.855.551
Members
37.877
Νεότερο μέλος
grgstrts33
Top