Αγορα TV .Καλλιο πεντε και στο χερι ?

Reaction score
0
Ναι αυτό θέλω να πω, πρέπει να είσαι καρφωμένος στο κέντρο.....Πήρα μια 70άρα Philips και ευτυχώς την επέστρεψα( va panel) πήρα την 65 XH9505, για πλάκα πήγα γύρω στις 75-80 μοίρες και έβλεπα κανονικά (χρώματα-μαύρο) χωρίς αισθητή διαφορά στο μάτι και δόξα το Θεό βλέπω πάρα πολύ καλά.
Καταλήγοντας, καλύτερη lcd overall η Sony XH9505, πάρα πολύ καλή επιλογή (ειδικά στις 75 ίντσες) η XH90
Εγώ διαφωνώ, έχω την ίδια και σε μοίρες περίπου 45 βλέπω διαφορά στην ίδια την οθόνη (λόγω μεγέθους) από το μέρος που είναι κοντά σε εμένα σε σχέση με αυτό που έχει μεγαλύτερες μοίρες γωνίας. Όχι ότι είναι τόσο πρόβλημα, αλλά είναι εμφανέστατη η διαφορά στην φωτεινότητα.
Και πάλι δεν θα την άλλαζα, ούτως η άλλως ο προορισμός της είναι για να είσαι μπροστά της. Ας έχει και την ειδική επίστρωση. (δε ξέρω πως δείχνει η 90 σειρά χωρίς επίστρωση)

Reaction score
268
Και στη σειρά 90 όπως έγραψα πέφτει η φωτεινότητα και το κοντράστ, δηλ. η συνολική ποιότητα της εικόνας. Φαίνεται και στο βίντεο παρουσίασης που πρότεινα. Αλλά και πάλι η τηλεόραση για LCD-LED πάντα είναι άριστη. Μόνο η παλιά μου 60άρα plasma LG από όσο πλάγια και να τη δεις παραμένει ίδια.

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
160.084
Members
36.068
Νεότερο μέλος
jimsak