Αλλαγή μνήμης και υποψία για δυσλειτουργία .


Μηνύματα
1.513
Reaction score
1.844
.
Επίσης πες στον τεχνικό της epsilon να βάλει όριο στον sql server 8gb για να έχεις τα υπόλοιπα 8 για άλλη χρήση. Αλλιώς θα φτάσει σε σημείο να στα τρώει όλα η sql και δεν θα ανοίγει ούτε excelοφυλλο..

Έγινε σήμερα η εγκατάσταση, ενημέρωσα και για όριο.

Προβληματίστηκα όμως μπας και μπήκα σε έξοδα άσκοπα, κατά την διαδικασία της εξαγωγής δεδομένων ο προγραμματιστής διαπίστωσε πως ήταν στημένο το Pylon σε Firebird και όχι σε sql server, εξηγώντας μου έξω έξω τις διαφορές διαπίστωσα πως δεν θα μάθω ποτέ πόσο πιο γρήγορα θα έτρεχε η εφαρμογή με sql στο παλιό pc. Ίσως και να μου έφθανε. Επίσης το στήσιμο που έκανε επέτρεψε μέσα από τον server την ρύθμιση αυτόματου backup σε καθορισμένη ώρα. Τα υπόλοιπα σημαντικά τα έχω Dropbox και Google Drive οπότε δεν υπάρχει και η έγνοια να το κάνω με τρίτη εφαρμογή.
 

Μηνύματα
521
Reaction score
1.152
Έγινε σήμερα η εγκατάσταση, ενημέρωσα και για όριο.

Προβληματίστηκα όμως μπας και μπήκα σε έξοδα άσκοπα, κατά την διαδικασία της εξαγωγής δεδομένων ο προγραμματιστής διαπίστωσε πως ήταν στημένο το Pylon σε Firebird και όχι σε sql server, εξηγώντας μου έξω έξω τις διαφορές διαπίστωσα πως δεν θα μάθω ποτέ πόσο πιο γρήγορα θα έτρεχε η εφαρμογή με sql στο παλιό pc. Ίσως και να μου έφθανε. Επίσης το στήσιμο που έκανε επέτρεψε μέσα από τον server την ρύθμιση αυτόματου backup σε καθορισμένη ώρα. Τα υπόλοιπα σημαντικά τα έχω Dropbox και Google Drive οπότε δεν υπάρχει και η έγνοια να το κάνω με τρίτη εφαρμογή.
Δεν θα σε έφτανε με sql το παλιό ούτε για ζητώ.
Πήρες ένα σύγχρονο αξιόλογο μηχάνημα, θα δεις διάφορες πολλές και στην εφαρμογή και στο multitasking.
Θα παίρνεις τα updates σου κανονικά κτλ κτλ.
Τα 250 που έδωσες θα στα κάνει απόσβεση πριν το πάρεις χαμπάρι
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.614
Μηνύματα
2.868.099
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top