Αναβάθμιση σε νέα έκδοση



Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Μρε κοπέλια, μεγεια τη καινουργια προσοψη, πως απενεργοποιω τσι ειδοποιησεις ?
μου βγαινουνε κατι παραθυρακια κατω δεξια στην οθονη και μου κανουνε πινπον!
κ εγω καθομαι και γροικω ντο σεβαχ ντο θαλασινο και να σου ειδοποιηση ...
τη μια ο αυθιας ποτε εγορασε σαμπ
την αλλη ποτε ηφαε μπαμιες ο μπρετσος
τη παραλλη το καινουργιο ποιητικο πονημα ντου νταλιμπαν
πειτε πραμα ...
:drinks:
 

minas

Πισιά
Μηνύματα
3.907
Reaction score
3.700
Μρε κοπέλια, μεγεια τη καινουργια προσοψη, πως απενεργοποιω τσι ειδοποιησεις ?
μου βγαινουνε κατι παραθυρακια κατω δεξια στην οθονη και μου κανουνε πινπον!
κ εγω καθομαι και γροικω ντο σεβαχ ντο θαλασινο και να σου ειδοποιηση ...
τη μια ο αυθιας ποτε εγορασε σαμπ
την αλλη ποτε ηφαε μπαμιες ο μπρετσος
τη παραλλη το καινουργιο ποιητικο πονημα ντου νταλιμπαν
πειτε πραμα ...
:drinks:
Έχεις δύο επίπεδα ελέγχου:
Το πρώτο είναι ο browser (πχ chrome). Ανοίγεις Menu->Settings και γράφεις στο πεδίο της αναζήτησης Notifications. Από εκεί θα βρεις τις επιλογές για Site Settings -> Notifications. Μπορείς να βάλεις το AVSite στα Blocked, οπότε σταματούν οι ειδοποιήσεις. Αν χρησιμποιείς άλλο πρόγραμμα περιήγησης, έχει παρόμοιες ρυθμίσεις.

Το δεύτερο επίπεδο είναι τα Windows. Εάν έχεις πρόσφατη έκδοση των Windows, οι ειδοποιήσεις του browser εμφανίζονται και στο σύστημα. Μπορείς να κόψεις μόνο αυτή τη λειτουργία και να συνεχίσεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις μέσα στον browser.
Ανοίγεις τις ρυθμίσεις των Windows (Settings) και επιλέγεις System->Notifications and actions
Από εκεί μπορείς να κλείσεις όποιο πρόγραμμα δεν θέλεις να σου στέλνει ειδοποιήσεις (πχ τον chrome).
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Έχεις δύο επίπεδα ελέγχου:
Το πρώτο είναι ο browser (πχ chrome). Ανοίγεις Menu->Settings και γράφεις στο πεδίο της αναζήτησης Notifications. Από εκεί θα βρεις τις επιλογές για Site Settings -> Notifications. Μπορείς να βάλεις το AVSite στα Blocked, οπότε σταματούν οι ειδοποιήσεις. Αν χρησιμποιείς άλλο πρόγραμμα περιήγησης, έχει παρόμοιες ρυθμίσεις.

Το δεύτερο επίπεδο είναι τα Windows. Εάν έχεις πρόσφατη έκδοση των Windows, οι ειδοποιήσεις του browser εμφανίζονται και στο σύστημα. Μπορείς να κόψεις μόνο αυτή τη λειτουργία και να συνεχίσεις να λαμβάνεις ειδοποιήσεις μέσα στον browser.
Ανοίγεις τις ρυθμίσεις των Windows (Settings) και επιλέγεις System->Notifications and actions
Από εκεί μπορείς να κλείσεις όποιο πρόγραμμα δεν θέλεις να σου στέλνει ειδοποιήσεις (πχ τον chrome).
Ή μέσω του forum (δεν το δοκίμασα αλλά 99% δουλεύει), πας στον πίνακα ελέγχου σου -> ρυθμίσεις -> επεξεργασία επιλογών -> κάνεις disable τα push notifications
 

Μηνύματα
5.983
Reaction score
15.463
Ή μέσω του forum (δεν το δοκίμασα αλλά 99% δουλεύει), πας στον πίνακα ελέγχου σου -> ρυθμίσεις -> επεξεργασία επιλογών -> κάνεις disable τα push notifications
Ετονα ηκαμα σα πρωτη ενεργεια και φαινεται πως δουλευει.
minas θενκς ! για αλλες ενοχλητικες σελιδες πρεπει να ' ναι η λυση ... το πρωτο μου μπουκμαρκ μπαϊ δε γουεϊ - πολυ βολικο το μπουκμαρκ :thumbsup:
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.717
Reaction score
10.524
Νομίζω ότι δεν λειτουργεί πλέον η αυτόματη συγχωνεύσει μηνυμάτων αν ξαναποσταρεις στο 15'.
Κατά τα άλλα εξαιρετική δουλειά αν και προτιμώ την μαυρίλα
 

Μηνύματα
2.316
Reaction score
354
Υπάρχει τρόπος να γίνεται unfreeze η πάνω μπαρα;
Απλά στο κινητό ιδίως αν το γυρίσεις σε landscape, τρώει αρκετό χώρο.
Τα video πχ μπορούσες να τα δεις παλιά χωρίς να πατησεις full screen
 


Μηνύματα
64
Reaction score
46
Καλοεπισκέψιμο και από εμένα...την πρώτη φορα που μπήκα μετά την αναβάθμιση νόμιζα πως μπήκα σε λάθος φόρουμ!! :o

Ένα θεματάκι που ανακάλυψα είναι πως στα προσωπικά μηνύματα δεν εμφανίζεται η ώρα που έχουν παραληφθεί/σταλεί παρά μόνο η ημερομηνία... Στο προηγούμενο η ώρα υπήρχε.
 

rose.athens

Not in the mood Mod
Super Moderator
Μηνύματα
46.155
Reaction score
93.265
Ένα θεματάκι που ανακάλυψα είναι πως στα προσωπικά μηνύματα δεν εμφανίζεται η ώρα που έχουν παραληφθεί/σταλεί παρά μόνο η ημερομηνία... Στο προηγούμενο η ώρα υπήρχε.
Εγώ τα βλέπω κανονικά.
 

Μηνύματα
1.067
Reaction score
2.182
Σε γενικές γραμμές ωραία η αναβάθμιση, φαίνεται πιο μοντέρνο το site.
Παρατήρησα όμως ότι κάποιες φώτο δεν φαίνονται πλεόν. Πχ στην παρουσίαση του χώρου μου. Τι να φταίει;

1566293976761.png


Ανεβάστηκαν όλες με τον ίδιο τρόπο, κάποιες φαίνονται, κάποιες όχι
 
Last edited:


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Της μαμάκας του το κάγκελο, δε ξέρω τι είναι αυτό, καθήστε το ψάχνω. Βλέπετε να υπάρχει γενικό πρόβλημα ή έτυχε σε αυτό το θέμα μόνο;
 




Μηνύματα
64
Reaction score
46
Ισχύει, ούτε εμένα μου ανοίγει τις φωτογραφίες αν πατήσω επάνω....δεν το είχα προσέξει, όταν έφτιαξα το post (είχε γίνει λίγο πριν αλλάξει το site) δούλευαν κανονικά. Δεν το είχα ελέγξει στο καινούργιο.

Και σε μένα αρκετές φωτογραφίες μελών δεν τις ανοίγει, όπως εδώ πχ. πατώντας επάνω στην φωτογραφία, δεν ανοίγει...
Τεστ
 


Defkalion

Administrator
Μηνύματα
2.683
Reaction score
913
Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες εντοπίστηκε και λύθηκε κατά 99% :

Κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης ένα από τα add-ons που θεωρητικά υπήρχε διαθέσιμο και για τη νέα έκδοση του forum, δε λειτούργησε σωστά και "έφαγε" γύρω στις 17.000 φωτογραφίες από το φόρουμ, δηλαδή κάπου το 10% (έχουμε συνολικά σχεδόν 200.000).

Αφού κατάφερα να εντοπίσω ποια αρχεία λείπουν με ένα script, τα επανέφερα από ένα backup που είχαμε διαθέσιμο, οπότε λειτουργούν τώρα πάλι, πλην καμιάς τριανταριάς φωτογραφιών που ανέβηκαν μεταξύ 7-12 Αυγούστου που για κάποιο λόγο έχουν εξαφανιστεί συνολικά.

:)
 


Staff online

  • Zizik
    Chauncey Gardiner * tl;dr *
  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.317
Μηνύματα
2.858.346
Members
37.894
Νεότερο μέλος
tassos249
Top