Αρωμα hi-end απο Θεσσαλονικη.


Μηνύματα
4.343
Reaction score
1.765
Ρε φιλε ακου εδω και διαβασε καλυτερα αυτα που γραφεις.

Κανενας δε με στριξωσε-για ολες τις γνωσεις μου απαντω επιστημονικα και αν κανω λαθος το παραδεχομαι.

Ο κωστας μου προτεινε να διαβασω εμπεδησεις και μιγαδικες και του θυμησα το επιπεδο γνωσεων μου.Εισαι οκ με αυτην την απαντηση;

Οι υποτροφιες ηταν προσωπικη απαντηση σε εσενα,που με προσβαλες χωρις λογο.Οκ;


Ασχολουμαστε με χαζα τοση ωρα!Κατι μου λεει τοι το πατε για 200 σελιδες!!
δειξε μου μια φορα ένα ποστ σου που παραδέχτηκες ότι έκανες λάθος.

επίσης δεν κατάλαβα ότι εγώ σε πρόσβαλα αντίθετα νόμιζα ότι εσύ με πρόσβαλες.
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
δειξε μου μια φορα ένα ποστ σου που παραδέχτηκες ότι έκανες λάθος.

επίσης δεν κατάλαβα ότι εγώ σε πρόσβαλα αντίθετα νόμιζα ότι εσύ με πρόσβαλες.
Καλα αστο...

Ρε παιδια ο Λεανδρος και ο Ακρλ που εξαφανιστηκαν;
Ναι αν δείς στον πίνακα αναφέρει αγωγούς ζεύγη , 1-2, 1-3. Γιατί?
Η αποσταση 1-2 ειναι μεγαλυτερη απο την 1-3.Το πιασες;

Απλο αλλα δε μας ηρθε στο μυαλο.
Το ειπαν και τα παιδια πιο πριν.
 

Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Επί της ουσίας. Είναι απαραίτητα όλα αυτά τα καλούδια του καλωδίου ή τα συμμαζεύουμε με ισοστάθμιση;
 

Μηνύματα
4.461
Reaction score
7.732
τι λέ ρε παιδιά?
βγήκε καμιά άκρη.... ή να πάω στην κατηγορία brexit για μεσημέρι? :laugh: :roflmao:
Ψόφια πράματα σήμερα..... Όσο δεν μας δείχνει ο Γιάνννης την καμπύλη του, δεν θα βγει άκρη. :biggrin:

Έχει τζερτζελε εκεί στο μπρεξιτ αδερφέ να κάνουμε καμία μπούκα? :roflmao:
 


costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Επί της ουσίας. Είναι απαραίτητα όλα αυτά τα καλούδια του καλωδίου ή τα συμμαζεύουμε με ισοστάθμιση;
Είναι λάθος η ερώτηση.

Θα συμμαζευτεί όσο γίνεται η απόκριση του σεταπ - χώρου με ισοστάθμιση με σοβαρό dsp και μετρήσεις.

Τα καλώδια δεν εμπλέκονται στη διαδικασία.

Αυτά ισχύουν στην πραγματικότητα.


Τώρα, πάμε στη μυθοπλασία του Χάι Εντ, όπου η προσπάθεια τρόπον τινά "ισοστάθμισης" του ακούσματος γίνεται με "δοκιμές" τυχαίων καβλωδίων και λοιπές μεταξωτές κορδέλες πασπαλισμενες με χροιές και Πρατ, κόκκο και μεταξένια πρίμα.

Εδώ τελειώνει η μυθοπλασία του Χάι Εντ.

Πραγματικότητα και μυθοπλασία, δεν έχουν κοινά σημεία τομής.

Δεν μπορεί να υπάρξει μια λογική πρόταση που να εμπεριέχει στοιχεία και από τα δύο, λόγου χάριν δε μπορείς να πεις: "θα μαζέψω λεφτά δουλεύοντας για να πάρω πολυκάναλο σεταπ εφόσον ο Ήφαιστος με βοηθήσει με τη φωτιά του να ζεσταθεί η ψυχή μου και το υπόγειο του γείτονα που του χρωστάω πετρέλαιο γιατί τον έκλεψα πέρσι".

Ή κάνεις μια μυθοπλασία με τον Ήφαιστο, ή ασχολείσαι με την πραγματικότητα, το κόστος του πετρελαίου, τη δουλειά σου και τα ενεργά οικονομικά ηχεία για να στήσεις πολυκάναλο στις δυνατότητες που έχεις.
 
Last edited:


daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.639
Reaction score
77.059
Ψόφια πράματα σήμερα..... Όσο δεν μας δείχνει ο Γιάνννης την καμπύλη του, δεν θα βγει άκρη. :biggrin:

Έχει τζερτζελε εκεί στο μπρεξιτ αδερφέ να κάνουμε καμία μπούκα? :roflmao:
κάτσε να ξεσπάσει ο dimi και μετά.....μπήκε gavlomένος να φάει κόσμο :lol:
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Επί της ουσίας. Είναι απαραίτητα όλα αυτά τα καλούδια του καλωδίου ή τα συμμαζεύουμε με ισοστάθμιση;
Ξεκολλα ρε συ με τα καλωδια επιτελους.Ειναι σπανιες οι φορες που πρεπει να τα σταξεις για να καταλαβεις διαφορα και εσυ δεν εχεις τετοιο θεμα απο οτι ξερω.








Κωστα;;Καλες ειναι;;Να βαλω;
 

Attachments


Μηνύματα
7.234
Reaction score
11.774
Είναι λάθος η ερώτηση.

Θα συμμαζευτεί όσο γίνεται η απόκριση του σεταπ - χώρου με ισοστάθμιση με σοβαρό dsp και μετρήσεις.

Τα καλώδια δεν εμπλέκονται στη διαδικασία.

Αυτά ισχύουν στην πραγματικότητα.


Τώρα, πάμε στη μυθοπλασία του Χάι Εντ, όπου η προσπάθεια τρόπον τινά "ισοστάθμισης" του ακούσματος γίνεται με "δοκιμές" τυχαίων καβλωδίων και λοιπές μεταξωτές κορδέλες πασπαλισμενες με χροιές και Πρατ, κόκκο και μεταξένια πρίμα.
Άρα, όπου κι αν επιδρούν τα χαρακτηριστικά των παραπάνω καλωδίων, στα @@ μας.

Ξεκολλα ρε συ με τα καλωδια επιτελους.Ειναι σπανιες οι φορες που πρεπει να τα σταξεις για να καταλαβεις διαφορα και εσυ δεν εχεις τετοιο θεμα απο οτι ξερω.
Που είδες να ασχολούμαι με το κατά πόσο πρέπει να τα σκάσει κάποιος;
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Καλά ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Δεν μου κάνει τελικά το 3104 , γιατί από την μεριά του ηχείου είναι οκ, αλλά από τις μεριές των ενισχυτών . δεν κάνει , γιατί απέχουν κανά μέτρο και , μεταξύ τους. Οπότε θα πρέπει να το σκίσω το καλώδιο και να το κάνω δυο μέρη . ΔΎΟ μέρη , δεν συμφέρει , να πάρω star quad , να είναι μονοκόματο πίσω από το ηχείο και στην μεριά των ενισχυτών να γίνεται μπάχαλο. Εκτός και αν τους βάλω τον έναν επάνω στον άλλο , που δεν μου αρέσει η ιδέα κυρίως για λόγους ψύξης , ιδίως το καλοκαίρι , που ζεσταίνονται αρκετά.
Με βλέπω να πηγαίνω στο απλό των 2 αγωγών 3103 , επί 3 για κάθε ηχέιο.
 

wnet

Nearfieldένιος
Μηνύματα
4.433
Reaction score
15.081
Η αποσταση 1-2 ειναι μεγαλυτερη απο την 1-3.Το πιασες;
Πουθενά δε βλέπω ποιο είναι το 1, 2, 3...
Το η απόσταση 1-2 είναι μεγαλύτερη ήταν αυθαίρετο...
Εγώ λέω το ανάποδο... πως η απόσταση 1-2 είναι μικρότερη γιαυτό και έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Όταν πλησιάζεις τα φύλλα του πυκνωτή μεγαλώνει η χωρητικότητα...
Οπότε το 1 είναι όποιο θες και στη συνέχεια το 2 το διπλανό του και το 3 το απέναντι του..... Το 4 που μένει είναι σαν το 2...
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Πουθενά δε βλέπω ποιο είναι το 1, 2, 3...
Το η απόσταση 1-2 είναι μεγαλύτερη ήταν αυθαίρετο...
Εγώ λέω το ανάποδο... πως η απόσταση 1-2 είναι μικρότερη γιαυτό και έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Όταν πλησιάζεις τα φύλλα του πυκνωτή μεγαλώνει η χωρητικότητα...
Οπότε το 1 είναι όποιο θες και στη συνέχεια το 2 το διπλανό του και το 3 το απέναντι του..... Το 4 που μένει είναι σαν το 2...
Ετσι.Αναποδα εγραψα.Εισαι σωστος.
 

Μηνύματα
27.077
Reaction score
25.011
Πουθενά δε βλέπω ποιο είναι το 1, 2, 3...
Το η απόσταση 1-2 είναι μεγαλύτερη ήταν αυθαίρετο...
Εγώ λέω το ανάποδο... πως η απόσταση 1-2 είναι μικρότερη γιαυτό και έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Όταν πλησιάζεις τα φύλλα του πυκνωτή μεγαλώνει η χωρητικότητα...
Οπότε το 1 είναι όποιο θες και στη συνέχεια το 2 το διπλανό του και το 3 το απέναντι του..... Το 4 που μένει είναι σαν το 2...
Στο ζεύγος 1-3 έχει την πιο μικρή χωρητικότητα και την πιο μεγάλη απόσταση , όπως σωστά τα λες.
Απλά ήθελα να ξεφύγω λίγο από το μπάχαλο των πολλών καλωδίων , και να είναι κάπως πιο συμαζεμένα.
Θα ντύσω με κάλτσες , ή μάλλον θα τα περάσω όλα μέσα σε μία κάλτσα , πλαστική , και τέλος το έργο.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Όσον αφορά τα συμπεράσματα ακρόασης και την αξία τους, αν και το έγραψα αλλού, ωστόσο ισχύει γενικώς χωρίς να αλλάξω τίποτα.

 

Decembered

Μαϊμού
Μηνύματα
16.493
Reaction score
37.569
... και δεοντολογικα αν μπορεσει να το δει καποιος το θεμα ρεβματοκαλωδιωσης αν εδινα ενα 4ψηφιο ποσο για συσκευη θα ντρεπομουν να σκεφτω οτι ενα μετρο κοτετσοσυρμα καλωδιο κανει διαφορά.
 

Μηνύματα
12.830
Reaction score
10.048
Πουθενά δε βλέπω ποιο είναι το 1, 2, 3...
Το η απόσταση 1-2 είναι μεγαλύτερη ήταν αυθαίρετο...
Εγώ λέω το ανάποδο... πως η απόσταση 1-2 είναι μικρότερη γιαυτό και έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα. Όταν πλησιάζεις τα φύλλα του πυκνωτή μεγαλώνει η χωρητικότητα...
Οπότε το 1 είναι όποιο θες και στη συνέχεια το 2 το διπλανό του και το 3 το απέναντι του..... Το 4 που μένει είναι σαν το 2...
Λάθος τα είπα πριν, μου ξέφυγε. Δίκιο έχεις
 


Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Όσον αφορά τα συμπεράσματα ακρόασης και την αξία τους, αν και το έγραψα αλλού, ωστόσο ισχύει γενικώς χωρίς να αλλάξω τίποτα.

Κωστα,ωραια τα εγραψες.

Αν ομως εισαι ετοιμος να αλλαζεις συσκευη με εναν επιλογεα και ακους 1 λεπτο συγκεκριμενου κομματιου καθε φορα-παραμενοντας στην ιδια ακριβως θεση και η διαφορα στις 2 συσκευες ειναι μεγαλη,τοτε το συμπερασμα σου ειναι αξιοπιστο.

Ετσι κατα τη γνωμη μου και μονο ετσι πρεπει να δοκιμαζεις συσκευες ακουστικα!

Εννοειται,νεβαια,οτι προτιμουνται οι μετρησεις των μηχανηματων!
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.316
Μηνύματα
2.858.268
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top