Βοηθεια για αγορα ηχοσυστηματος


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
μιας και το θεματακι για την αγορα του συστηματος θα καθυστερήσει λιγουλακι ... (...αλλες υποχρεωσεις εχουν τωρα προτεραιότητα...) και για να μην ανοιγω νεο θεματακι : θα ηθελα να βρουμε 2 ηχειακια και να τα ταιριάξουμε σε αυτον τον ενισχυτη, περιπου στα 120-150 ευρω...
Technics SU-VZ220 ειναι απο το παιδικο μου συστημα... ειχα και τα ηχεια του αλλα καταστραφικαν και πεταχτηκαν πριν απο χρονια εκεινα ηταν 3 δρομων .... δεν εχουμε απαιτησεις μεγαλες απλα για μουσικουλα στο χωριο οταν παμε...για ενα δωματιο, δεν θελω ουτε να τον πεταξω, ουτε να τον εχω αποθηκευμενο.. εχω βρει κατι αλλα δεν ξερω αν κανουν...
https://www.skroutz.gr/s/401856/JBL-Control-One.html
για πειτε καμια ιδεα:)
Καλημερααα... το λοιπον μου εδωσαν να ζευγαρι ηχειακια απο ενα mini hifi σαν αυτο... mini-chane-hifi-philips-occasion-20151210172243.jpg να τα βαλω πανω στον ενισχυτη μπας και γλιτωσω το 150αρι;
[DOUBLEPOST=1517462645][/DOUBLEPOST]
Καλημερααα... το λοιπον μου εδωσαν να ζευγαρι ηχειακια απο ενα mini hifi σαν αυτο... mini-chane-hifi-philips-occasion-20151210172243.jpg να τα βαλω πανω στον ενισχυτη μπας και γλιτωσω το 150αρι;
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Καλημερα...!
Θελω μια βοηθεια και την γνωμη σας... αυριο μεθαυριο τελιωνει μια κατασκευή που φτιαχνω στο σαλονι απο γυψοσανιδα...αυτη.. IMG_20180210_121912.jpg
Δεξια αριστερα θα ειναι τα ηχεια... εχω περασει καναλια για τα καλωδια τους μεσα στην γυψοσανιδα γιανα μην φαίνονται και να βγουν εκει που θα τοποθετηθεί το καθε ενα... τελοσπαντων προσπαθω να προβλεψω απο τωρα για να ειναι τακτοποιημενα ...θελω εκει που θα βγαινει το καλωδιο και πανω στην γυψοσανιδα να τοποθετησω ενα τέτοιο RGT-3025.jpg και απο εκει να πηγαινει στο ηχειο με ενα αλλο μικρο καλωδιο... ειναι καλη ιδέα ή θα δημιουργει προβληματα;
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.333
Μια χαρά ιδέα είναι.
Βεβαίως, υπαρχουν και μπριζες τοίχου για ηχεια.
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
....και αφου η Σταυρούλα δεν άφησε αβουγουδου για αβουγουδου, και τα εκανε καναπέ και με άφησε στα κρυα του λουτρου..εμεινα απλα να διαβαζω το σαιτ..το θεμα ειναι ομως οτι αρχιζω να καλοβλέπω την περιπτωση των ενεργών (..πες πες ο costas EAR κοντευει να με πείσει.... ) αλλα ιντερνετικα τουλάχιστον βρίσκω μόνο 2-3
περιπτώσεις απο δαυτα... σε δαπέδου παντα...
βρισκω:

Dali https://www.skroutz.gr/s/7628677/Dali-ZENSOR-5AX.html
Acoustic Energy https://www.skroutz.gr/s/10504124/Acoustic-Energy-103.html
δεν υπαρχουν αλλα?
ή με τρωει ο κ@λος μου....
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Γιατι; κοιτα τι γραφει..
  • HI-FI quality audio without the hassle of bulky electronics
  • Classic DALI trademarks – Wood Fibre cones and large Soft Dome tweeter
  • 2 x 50 Watts fully digital amplifier
  • Bluetooth (Apt-X), Optical and Analogue inputs
  • Subwoofer output
 

Shepherd

Μόνιμος
Μηνύματα
4.719
Reaction score
10.529
Crossover με πυκνωτές πολυπροπυλενίου και πηνία αέρος
Το Dali και να είναι δεν αξίζει τον κόπο.
Θα άξιζε αν δεν είχες στέρεο σαν πρώτη αγορά ή μήπως είναι η πρώτη αγορά;

Εδιτ Ούτε τα Dali
The ZENSOR 5 AX is based on the technology of the ZENSOR 5. They share the same passive crossover, which is paramount for getting the characteristic ZENSOR sound quality. The build-in amplifier is integrated in the left speaker, while the right speaker is a passive ZENSOR 5 speake
 
Last edited:

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Η πρωτη "σοβαρη" ...να το πω ετσι.. αγορα ειναι και το ψαχνω λιγο ...εχω καταληξει σε καποιους ενισχυτες και ηχεια με την βοηθεια του σαιτ... απλα ηθελα να μαθω ποια ειναι τα ενεργα... ενεργα βασης βρίσκω ...δαπεδου δυσκολευομαι και δεν ξερω γιατι...
 


Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Dynaudio δες.
ουιιιιιιι...!!!!!:o θες να παθω εγκεφαλικο ή να με σκοτωσει η σταυρουλα στον υπνο μου...;.:whistling:
υπαρχει μαγαζι στη γειτονια μου που απο οτι ειδα τα φερνει ... μπορει να ειναι και γνωστο στο χωρο.... νομιζω οτι με το WAF που διαθετω, δεν περναω ουτε απ εξω...:(
 










Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.603
Μηνύματα
2.865.606
Members
37.934
Νεότερο μέλος
corfu11
Top