Βοηθεια για αγορα ηχοσυστηματος


Zizik

Chauncey Gardiner * tl;dr *
Super Moderator
Μηνύματα
42.407
Reaction score
74.713
40 σχεδόν χρόνια τα πέταγα όλα όπως να 'ναι και ποτέ δεν υπήρξε θέμα, κορόιδευα μάλιστα τους προσεκτικούς. :) Και να που την έπαθα φέτος με interconnects υψηλών τεχνικών προδιαγραφών.
 

Μηνύματα
778
Reaction score
375
+1 και από εμένα για ενισχυτή με WiFi. Έχω τον r-n402d και οι λειτουργίες του μου έχουν λύσει τα χέρια. Δεν θα τον άλλαζα ούτε για τον καλύτερο και ακριβότερο μη WiFi ενισχυτή.

-1 για την κρυσταλιέρα. Πρέπει να αγοράσεις μια (είναι must για κάθε αξιοπρεπές σαλόνι) αλλά αν δε σου περισσεύουν χρήματα, μπορώ να σου χαρίσω εγω τη δίκη μου.
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
+1 και από εμένα για ενισχυτή με WiFi. Έχω τον r-n402d και οι λειτουργίες του μου έχουν λύσει τα χέρια. Δεν θα τον άλλαζα ούτε για τον καλύτερο και ακριβότερο μη WiFi ενισχυτή.

-1 για την κρυσταλιέρα. Πρέπει να αγοράσεις μια (είναι must για κάθε αξιοπρεπές σαλόνι) αλλά αν δε σου περισσεύουν χρήματα, μπορώ να σου χαρίσω εγω τη δίκη μου.
Μμμ... ειμαι σε ενα δηλιμα... ο nad ειναι καλος πραγματι... και ψαρωτικος και σαν εμφανιση και σαν φιρμα....πολυ φοβαμε οτι ο yamaha με τα καλουδια του παιρνει κεφαλι... σαν τα καθρεφτακια στον ιθαγενη ενα πραγμα... :redface:
Οσο για την κρυσταλλιερα ασε μωρε να μην σου τη στερισω.... τι να πω... ασε θα δω τι θα κανω...:D
Αν θες να την χαρισεις φτιαξε ενα νημα στις Μ.Α... σιγουρα θα γινει χαμος ποιος θα την πρωτοπαρει....:p:Dχαχααααα
 





Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Το χάλασες τώρ
Γιατι ... ομορφος ειναι.. αν μας απασχολει και η εμφάνιση, που μας απασχολει νομιζω... ειναι μινιμαλ... το τηλεκοντρολ βεβαια καλύτερα να μην ειχε καθολου...μια παλια σομπα που ειχα , ειχε καλυτερο...:tongue: στο μεταξύ.. τις ρυθμησεις στον ηχο τις κανεις απο το τηλεκοντρολ;
 



Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
μιας και το θεματακι για την αγορα του συστηματος θα καθυστερήσει λιγουλακι ... (...αλλες υποχρεωσεις εχουν τωρα προτεραιότητα...) και για να μην ανοιγω νεο θεματακι : θα ηθελα να βρουμε 2 ηχειακια και να τα ταιριάξουμε σε αυτον τον ενισχυτη, περιπου στα 120-150 ευρω...
Technics SU-VZ220 190972095_1.jpg ειναι απο το παιδικο μου συστημα... ειχα και τα ηχεια του αλλα καταστραφικαν και πεταχτηκαν πριν απο χρονια εκεινα ηταν 3 δρομων .... δεν εχουμε απαιτησεις μεγαλες απλα για μουσικουλα στο χωριο οταν παμε...για ενα δωματιο, δεν θελω ουτε να τον πεταξω, ουτε να τον εχω αποθηκευμενο.. εχω βρει κατι αλλα δεν ξερω αν κανουν...
https://www.skroutz.gr/s/401856/JBL-Control-One.html
για πειτε καμια ιδεα:)
 

Μηνύματα
1.732
Reaction score
1.007
μιας και το θεματακι για την αγορα του συστηματος θα καθυστερήσει λιγουλακι ... (...αλλες υποχρεωσεις εχουν τωρα προτεραιότητα...) και για να μην ανοιγω νεο θεματακι : θα ηθελα να βρουμε 2 ηχειακια και να τα ταιριάξουμε σε αυτον τον ενισχυτη, περιπου στα 120-150 ευρω...
Technics SU-VZ220 View attachment 88717 ειναι απο το παιδικο μου συστημα... ειχα και τα ηχεια του αλλα καταστραφικαν και πεταχτηκαν πριν απο χρονια εκεινα ηταν 3 δρομων .... δεν εχουμε απαιτησεις μεγαλες απλα για μουσικουλα στο χωριο οταν παμε...για ενα δωματιο, δεν θελω ουτε να τον πεταξω, ουτε να τον εχω αποθηκευμενο.. εχω βρει κατι αλλα δεν ξερω αν κανουν...
https://www.skroutz.gr/s/401856/JBL-Control-One.html
για πειτε καμια ιδεα:)
Ποσο χαμηλο θελεις? Ποσο μπασο? :Αυτα τα εχω , ειναι 4 αρακι δεν πανε πολυ κατω.
Εχεις χωρο τοποθετησης για μεγαλυτερο ? Ποσο?Μπασο?
 
Last edited:



Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
Ποσο χαμηλο θελεις? Ποσο μπασο? :Αυτα τα εχω , ειναι 4 αρακι δεν πανε πολυ κατω.
Εχεις χωρο τοποθετησης για μεγαλυτερο ? Ποσο?Μπασο?
... εχω χωρο μωρε δεν ειναι προβλημα απλα ελεγα για κατι πιο μικρο... και τα Pioneer CS-3070 που προτεινει ο φιλος Timaras πιο πανω μου κανουν αν ειχα και καμια αλλη επιλογη να δω δεν θα ηταν ασχημα... τωρα για το μπασο... εεε να βγαζει και λιγα μπασακια λιγα... ουτε στο χωριο εχω κρυσταλιερα....;)
 

A

AKARL

Guest
αν ειχα και καμια αλλη επιλογη να δω δεν θα ηταν ασχημα
IMHO η μόνη διαθέσιμη επιλογή έως 0,27 αβουγουδού, στον γερο-Σκρούτζ, που (φαίνεται να) είναι συμβατή με τον ενισχυτή σου είναι ένα ζεύγος Magnat Monitor Supreme 202... Με κάθε επιφύλαξη βεβαίως.

ουτε στο χωριο εχω κρυσταλιερα....
Να πάρεις!
 

Μηνύματα
2.303
Reaction score
5.359
0,27 αβουγουδου = 145 ευρω
1.00 αβουγουδου = χ ;
ο χ ισουτε κτλ κτλ αφου δεν μου λετε τι ειναι το αβουγουδου θα το βρω μονος μου:D
μαλιστα ενδιαφερον ηχειακι και μικρο.... θα το τσεκαρω και αυτο...
η κρυσταλιερα ειναι ορος για την παραμονη στο φορουν?
 




Staff online

Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.607
Μηνύματα
2.867.714
Members
37.937
Νεότερο μέλος
Hdch
Top