Δίσκοι βινυλίου εξωφρενικά ακριβοί

Reaction score
751
για βαλτε και κανα κριτηριο ....πχοιος ειναι μουσικοφιλος...πχοιος ειναι συλλεκτης...πχοιος ειναι ανωμαλος... 🐒
Ψυχεδέλεια δεν έχω πολλά, ίσως καμιά 50αριά και έχω να αγοράσω χρόνια, αυτό όμως μου άρεσε και το πήρα.

20200715_002251.jpg

Reaction score
407
Η συλλογή δίσκων, κάτ εμένα είναι μία από τις μεγαλύτερες και χειρότερες ψυχαναγκαστικές διαδικασίες , που φλερτάρει με τα όρια της ανωμαλίας.
Πολύ μα πάρα πολύ ..ιδεοληπτική κατάσταση...:tongue:
Φαντάσου το είδος του ψυχαναγκασμού και της εγωλαγνείας που απαιτείται για την αγορά πανάκριβων τενεκέδων, θαυματουργών ξυλομπάουλων και λοιπών ηχοδιαστημικών αηδιών με σκοπό την αναπαραγωγή πνευματικών δημιουργιών - επί των οποίων επιπρόσθετα καταθέτουμε αφειδώς και την περισπούδαστη άποψή μας - χωρίς να καταβάλουμε (ούτε καν να έχουμε τέτοια πρόθεση) στους δημιουργούς την παραμικρή, έστω συμβολική, αμοιβή για τον κόπο και το ταλέντο τους...
Και κάτι ακόμα... Για κάποιες ηχογραφήσεις των οποίων οι αρχικές ταινίες - μήτρες έχουν καταστραφεί, οι τιμές των αυθεντικών δίσκων που προέρχονται από αυτές είναι αυτονόητο ότι θα είναι υψηλές...

Last edited:

Reaction score
115
Γνωρίζει κάποιος για ποιο λόγο κάποιες εκδόσεις υποτιθέμενων σπάνιων δίσκων είναι μπλοκαρισμένες από το discogs το οποίο αναφέρει το εξής: This release has been blocked from sale in the marketplace. It is not permitted to sell this item on Discogs.
τα bootlegs μπλοκαρει το discogs, (bootleg ειναι παρανομη κυκλοφορια)
τα κανουν report και τα μπλοκαρει.

Decembered

Μαϊμού
Reaction score
11.187
Ψυχεδέλεια δεν έχω πολλά, ίσως καμιά 50αριά και έχω να αγοράσω χρόνια, αυτό όμως μου άρεσε και το πήρα.

View attachment 172897
πολλα μπραβο! Μεγάλη μπαντα / πσηφιακα τον εχω τον συγκεκριμενο δισκο (οπως και τους περισσοτερους).. long live David Thomas..

Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
155.334
Members
35.209
Νεότερο μέλος
giorgos mantz