Διόρθωση Ακουστικής Χώρων – DIY




Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
Yiannis_B, εχουμε κανα νεοτερο απ το μετωπο?

βρηκες χρονο ν ασχοληθεις?...με το REW παιζεις ή δοκιμασες και αλλα προγραμματα? (dirac κλπ)
συμπερασματα?...

τελικα, αξιζει κανεις να μπει στο κοπο/δωσει χρημα, για το ολο εγχειρημα ή τελικα 9 στις 10 φορες, χαλαμε παρα να φτιαχνουμε?
 


Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
:rolleyes:....πολύ βιαστικός είσαι μωρέ αδερφάκι μου. :roflmao:
:)

προσπαθω να με γλιτωσω απο "ελευθερη πτωση", χωρις αλεξιπτωτο:D
για να μη σκασω στο εδαφος και κανω μεγαλο :focus:
 

VLASSIS-S

Sιγμοειδής Νέμεσις
Μηνύματα
8.074
Reaction score
14.058
Yiannis_B, εχουμε κανα νεοτερο απ το μετωπο?

βρηκες χρονο ν ασχοληθεις?...με το REW παιζεις ή δοκιμασες και αλλα προγραμματα? (dirac κλπ)
συμπερασματα?...

τελικα, αξιζει κανεις να μπει στο κοπο/δωσει χρημα, για το ολο εγχειρημα ή τελικα 9 στις 10 φορες, χαλαμε παρα να φτιαχνουμε?

:lolsign:
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
εεε ναι...

μικροφωνα, προγραμματα, διαγραμματα....και τελικα καταληγουμε γ...ματα?:D:D

αλλο να κανουμε μια μετρηση...και αλλο να επεμβω
καθαρα και ξαστερα...αν δεν εισαι μηχανικος ηχου ή δε ξερω γω τι ειδικοτητα ειναι αυτη που ασχολειται με τετοια θεματα ακουστικης χωρου κλπ, μονο και μονο για την εμπειρια γινεται αυτος ο ντορος?...

μη με παραγηξησει ο Γιαννης...δε λεω οτι κακος το κανει...εχει ξεκαθαρισει οτι το κανει και για την εμπειρια...

απλα λεω οτι το αποτελεσμα να "φτιαξω τον ηχο στο δωματιο μου", απο καποιον σαν εμενα που δεν εχει ξανασχοληθει και ξεκιναει, τελικα, μηπως ειναι κατι τοσο "απιαστο" και περιπλοκο, που οσο διαβασμα και να ριξω, ειναι μεγαλος ο κινδυνος να τα κανω κουλουβαχατα...
 

Μηνύματα
1.985
Reaction score
766
εχω μπει και διαβαζω νηματα με ολες τις προσπαθειες των παιδιων...παντα, για το εδω φορουμ...

πολυ κουβεντα...αμφιλεγομενα τα αποτελεσματα
και αυτο δεν ειναι θετικο, στο να κανει καποιον με ελαχιστες γνωσεις, να ασχοληθει...

χειροτερο βεβαια, απ οτι διαβαζω, ειναι να μην ασχοληθει κανεις καθολου...
αλλα "πολυ η πληροφορια" και τα "δεδομενα" που πρεπει να λαβει κανεις υποψη, για να καταφερει να φτιαξει και οχι να χαλασει το αποτελεσμα...

στα πολυ θετικα βεβαια, η γνωση που αποκτας στη πορεια...
 






ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.606
Μηνύματα
2.867.586
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top