Εδώ γελάμε


exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Μια φορά ένας χωρικός σηκώνεται πρωί πρωί να αρμέξει την αγελάδα του... Πάει στο στάβλο και τη βρίσκει νεκρή...Η στενοχώρια του ήταν μεγάλη...Την αγελάδα αυτή την είχε χρόνια και ήταν σαν παιδί του... Πάνω στην απελπισία του κρεμάστηκε...
Πάει η γυναίκα του στο στάβλο, βρίσκει την αγελάδα νεκρή και τον άνδρα της κρεμασμένο και πάνω στην απελπισία της κρεμάστηκε και αυτή...
Πάει ο γιος στο στάβλο, βλέπει το θέαμα και αποφασίζει να πάει να πέσει στον ποτάμι να πνιγεί... Λίγο πριν χάσει τις αισθήσεις του ένα χέρι τον βγάζει από το νερό... Ήταν μια γυναίκα πανέμορφη... Ποτέ του δεν είχε ξαναδεί τόσο ωραία γυναίκα!!!
-Είμαι η νεράιδα του ποταμού... Ξέρω τι σου συνέβη... Αν με ικανοποιήσεις 5 φορές θα αναστήσω τους γονείς σου και την αγελάδα...
Τη βάζει κάτω ο νεαρός… μια, δυο, τρεις, τέσσερις φορές αλλά στην 5η τα ‘φτυσε...
-Καταραμένε, άντε πνίξου, του λέει και τον πνίγει στο ποτάμι...
Πάει στο στάβλο και ο δεύτερος αδελφός, βλέπει κι αυτός το θέαμα και πάει να πέσει στο ποτάμι να πνιγεί όταν η νεράιδα τον σώζει και αυτόν:
-Είμαι η νεράιδα του ποταμού... Ξέρω τι σου συνέβη...Αν με ικανοποιήσεις 10 φορές θα αναστήσω τους γονείς σου, τον αδελφό σου και την αγελάδα...
Τη βάζει κι αυτός κάτω αλλά την 10η τα ‘φτυσε...
-Καταραμένε, άντε πνίξου κι εσύ, του λέει και τον πνίγει στο ποτάμι...
Πάει και ο τρίτος αδελφός, βλέπει τι συνέβη και πάει κι αυτός να πνιγεί... Πάλι η νεράιδα τον σώζει...
-Είμαι η νεράιδα του ποταμού... Ξέρω τι σου συνέβη... Αν με ικανοποιήσεις 20 φορές θα αναστήσω τους γονείς σου, τα αδέλφια σου και την αγελάδα...
-Μόνο 20 θες; Εγώ σε ικανοποιώ και 40, της λέει ο τρίτος αδερφός...
Αρχίζει, λοιπόν 1..2..5..20..25 και ξαφνικά σταματάει και της λέει:

-Δε φαντάζομαι μετά το τριακοστό να πεθάνεις κι εσύ όπως η αγελάδα…
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Στις τέσσερις τα ξημερώματα, ο σύζυγος σηκώνεται σιγά σιγά για να μην τον πάρει χαμπάρι η γυναίκα του... Φορτώνει στο αμάξι τα πράγματά του, τα μποτάκια του, την καραμπίνα και τον σκύλο του για να πάει να κυνηγήσει...
Με το που έφτασε στο δάσος άρχισε να βρέχει καταρρακτωδώς, οπότε ξαναμπήκε στο αμάξι κι έφυγε απογοητευμένος... Φτάνοντας στο σπίτι, έβγαλε τα βρεγμένα ρούχα του και ξάπλωσε προσεκτικά στο κρεβάτι. Πήρε μια τρυφερή αγκαλιά τη γυναίκα του από πίσω και της έδωσε ένα φιλί στο λαιμό ψιθυρίζοντάς της:
-Χαμός γίνεται έξω... Βρέχει ασταμάτητα...
Κι εκείνη του απάντησε μέσα στον ύπνο της:

-Άσε ρε μωρό μου, απορώ πως σηκώθηκε πάλι ο άλλος ο μ@λ@κ@ς με τέτοια βροχή να πάει για κυνήγι!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Μπαίνει ένας φαλακρός κύριος σε ένα κατάστημα καλλυντικών και ρωτάει μια πωλήτρια:
-Αυτή η λοσιόν που έχετε εδώ στο ράφι, βγάζει μαλλιά;;;
-Μα φυσικά κύριε, το γράφει πάνω! Είναι η καλύτερη λοσιόν που υπάρχει... Γρήγορη και αποτελεσματική!
-Ναι αλλά θα ήθελα να μου το αποδείξετε πριν την αγοράσω...
-Αυτό είναι εύκολο!!! Βλέπετε την κοπέλα στο ταμείο με το μουστάκι; ρωτάει η πωλήτρια.
-Ναι την βλέπω!
-Ε, αυτό το μουστάκι δημιουργήθηκε τη μέρα που η κοπέλα άνοιξε το καπάκι της λοσιόν για να την μυρίσει!!!


------------------------------------------------------------------------------------------


 









exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Είναι ένα αντρόγυνο στο σαλόνι του σπιτιού τους και συζητούν...
Λέει η σύζυγος στον άντρα της:
-Άντρα μου, η διπλανή μας αγόρασε έπιπλα, δεν αγοράζουμε και εμείς;;; Τα έχουμε 30 χρόνια τα έχω βαρεθεί!!!
Ο άντρας:
-Δεν έχουμε λεφτά, με το ζόρι τα βγάζουμε... Υπάρχει και η κρίσις...
Η σύζυγος:
-Καλά έχω ένα βιβλιάριο από τον πατέρα μου θα πάρω από εκεί...
Πηγαίνει και παίρνει τα έπιπλα...
Μετά από μια εβδομάδα του λέει:
-Άντρα μου, η διπλανή μας πήρε αυτοκίνητο... Το δικό μας τα έχει φάει τα ψωμιά του!
Ο άντρας:
-Δεν έχουμε λεφτά για πέταμα... Είναι και το Δ.Ν.Τ.
Η σύζυγος:
-Καλά θα πάρω από το βιβλιάριο του πατέρα μου...
Πηγαίνει και αγοράζει το αυτοκίνητο...
Μετά από ένα μήνα του λέει:
-Η διπλανή μας, φτιάχνει τζάκι...Θέλω κι εγώ!!!
Η ίδια απάντηση από το σύζυγο και η ίδια απάντηση από τη γυναίκα του:
-Θα πάρω από το βιβλίαριο του πατέρα μου...

Το φτιάχνει το τζάκι, το ανάβει κάθεται μπροστά με ανοικτά τα πόδια, δε ζεσταίνεται καλά και πάει πιο κοντά, πάλι δε ζεσταίνεται και πάει ακόμη πιο κοντά...
Και τότε της λέει ο άντρας της:

-Σιγά γυναίκα, έτσι που πας θα το κάψεις το βιβλιάριο του πατέρα σου!!!!
 

exile

Videocameras
Μηνύματα
6.051
Reaction score
4.340
Ο Γιάννος είναι ένας άβγαλτος, αγαθός, έμπορος επίπλων από την επαρχία και φτάνει στη Γαλλία για επαγγελματικό ταξίδι...
Εκεί στο ξενοδοχείο που διέμενε γνώρισε μια πολύ όμορφη Γαλλίδα...Όμως το πρόβλημα ήταν ότι αυτός μιλούσε μόνο αγγλικά και η άλλη μόνο γαλλικά, ετσι ήταν αδύνατο να συννενοηθούν με τα λόγια...
Έτσι αυτός έβγαλε ένα μπλοκάκι και ένα στυλό και ζωγράφισε ένα ταξί...
Αυτή του χαμογέλασε και πήραν ένα ταξί και πήγαν μια βόλτα σε ένα πάρκο...
Αργότερα ζωγράφισε ένα τραπέζι σε ένα εστιατόριο και ένα ερωτηματικό από δίπλα, αυτή συμφώνησε και έτσι πήγαν και για δείπνο...
Μετα το δείπνο, ζωγράφισε δυο χορευτές και αυτή ενθουσιάστηκε...
Όλο το βράδυ γυρνούσαν στα κλαμπ και όταν ξημερώματα πια γυρίσαν στο ξενοδοχείο, η Γαλλίδα του ζήτησε το μπλοκάκι...
Αυτός της το έδωσε και αυτη ζωγράφισε ένα μεγάλο κρεβάτι και ένα ερωτηματικό και του το έδειξε χαμογελώντας με νόημα…

Από τότε πέρασαν δυο μήνες...
...ο Γιάννος ακόμη αναρωτιέται πως έμαθε η Γαλλίδα ότι ήταν έμπορος επίπλων!!!

----------------------------------------------------------------------

 








ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.310
Μηνύματα
2.858.145
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top