Ενδιαφερεται καποιος για Qobuz-Spotify-Tidal family plan?

Μηνύματα
44
Reaction score
41
Καλησπερα στην παρεα

Καταφερα μετα απο μικρη προσπαθεια σημερα να φτιαξω λογαριασμο Qobuz. Λιγο μπελαλιδικο, αλλα τελικα ολα καλα...

Ενδιαφερομαι να φτιαξω family plan με αλλους συμφορουμιτες, ωστε να μοιραζεται το κοστος της συνδρομης (22.5 pounds= 26 ευρω/μηνα)

Εχω μονο μια απορια. Εχει τη δυνατοτητα να αναγνωρισει το Qobuz οτι δεν ειμαστε Family ( ισως μεσω ip; ) και να μη μας αφησει να κανουμε το πακετο αυτο; Συγκεκριμενα αναφερει "Family members in the same home can share up to 6 Qobuz accounts under 1 subscription. Try free for a month, then only £22.49/month."

 

symos

You're not worthy!
Μηνύματα
2.958
Reaction score
6.684
Ε, προφανώς αν όλα τα μέλη του account μπαίνουν συνεχώς από διαφορετική ΙΡ, είναι πασιφανές ότι δεν ανήκουν στο ίδιο σπίτι.

Τώρα αν το κάνουν enforce και πόσο αυστηρά δεν ξέρω (και το Netflix πχ δεν το έκανε για πολύ μεγάλο διάστημα), αλλά ότι μπορούν να το δουν, φυσικά και μπορούν.
 

Μηνύματα
44
Reaction score
41
Το θεμα ειναι τοτε αν σ αφηνουν να το κανεις και κανουν τα στραβα ματια ή οχι. Παντως αξιζει πολυ οικονομικα το family
 


n_olympios

Μαντιναδόρος!
Moderator
Μηνύματα
5.852
Reaction score
12.416
Ε, προφανώς αν όλα τα μέλη του account μπαίνουν συνεχώς από διαφορετική ΙΡ, είναι πασιφανές ότι δεν ανήκουν στο ίδιο σπίτι.
Δεν είναι ασυνήθιστο τα μέλη της οικογενείας να μη μένουν όλα στο ίδιο σπίτι. Ωστόσο, ειδικά για το Qobuz:

" The Qobuz family offers allow you to have a single subscription to which six individual accounts can be linked (1 holder account and 5 member accounts). The person who subscribes to a family membership is responsible for payment and can invite up to 5 other members, residing in the same household, to join their family. All family members have an individual and personal Qobuz account that they can use on their personal devices. "
 



wizzy

Music is our (Supernatural) friend!
Μηνύματα
13.874
Reaction score
20.364
Εμ, κανένα πρόβλημα, αρκεί η υπηρεσία να προσφέρεται στη χώρα διαμονής, σωστά;
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Επιβεβαιωμένο ότι λειτουργεί κανονικά το family πακέτο, το έχουμε εδώ και καμπόσο καιρό.

Απαξ και γίνει το family ή η συνδρομή γενικά, λειτουργεί ανεξαρτήτως εάν υπάρχει η υπηρεσία στη χώρα ή όχι
 

Μηνύματα
44
Reaction score
41
Εφόσον εχω κανει εγω λογαριασμο μπορω να κανω invite αλλους για να προστεθουν στο family. Δεν χρειάζεται κατι παραπανω
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Όπως το Ebay και το Amazon λένε στους πωλητές ότι απαγορεύουν κάποια πράγματα και όλοι τα κάνουν γιατί δεν υπάρχει έλεγχος, έτσι και στο Qobuz φαντάζομαι το ίδιο γίνεται.
Το κάνουν για να είναι νομικά καλυμμένοι μήπως γίνει κάτι, και όλα καλά πάνε πίσω από την πόρτα 🚪. 😉

Λέει τίποτα σαν υπηρεσία;
Σαν το Tidal είναι;
Βρίσκεις τίποτα ή μπα;
Στα 4€ το μήνα δεν κακό, 26€ δεν δίνω με τίποτα.

Πως στριμάρει από κινητό σε Android TV box πχ;
Το κάνει;
 

Sugah

Ζαχαρούλης
Μηνύματα
1.974
Reaction score
3.326
Το μονο που αντιμετωπίσαμε σαν δυσκολία είναι ότι δεν περνούσε το δικό μας PayPal, προφανώς λόγω χώρας, και χρειαστηκε να εμπλέξουμε αμερικανικό PayPal για να μπορέσει να γίνει η χρέωση και η συνδρομή.
 



alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Έχεις εμένα και τον Κώστα.
Αντε, άλλοι τρεις.
Μη με βάζετε μόνο να κάνω το διαχειριστικό.
Που να στείλω λεφτά θέλω μόνο.
 

Akis_G

Τηγανιτοειδές (κόντρα πλακέ) μπάσο!
Μηνύματα
2.301
Reaction score
7.776
Μεσα κι εγω.
26 το μηνα ειναι αν προπληρωσεις ολο το ετος.
28,8 αν θες ανα μηνα.
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.105
Reaction score
124.668
Που να στείλω λεφτά θέλω μόνο.
Και γω. Για έτος να εξοφλήσω εφάπαξ όσα μου αναλογούν, να τελειώνω.

Μόνο username & password θέλω, για να μπω. Τίποτε άλλο να μη χρειαστεί να κάνω.

Άνοιξε ένα λογαριασμό family, βάλε username password ότι θες, δες να δουλεύει, μπες 2 φορές να το τσεκαρεις, και στείλτα μου να δω ότι μπαίνει να κλείσει η ιστορία.

Θα'θελα τη συλλογή των πολυκαναλων που έχει, αυτό θέλω να ακούσω.
 
Last edited:


alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.399
Reaction score
27.689
Βασικό.
Cast κάνει σε boxάκι;
Για την ώρα έτσι θα παίζει, αν παίζει βέβαια.
Στο Play Store για Android Box δεν υπάρχει όπως βλέπω.
Εκτος και αν δεν μου το δίνει λόγο ip.

Για πείτε όσοι το έχετε.
Μη μου πείτε με ROON ε.
Δεν έχω και ούτε θα βάλω για την ώρα.
 
Last edited:

Gio

Μηνύματα
293
Reaction score
185
Αν υπάρχει χώρος θα ήθελα να υιοθετήσετε και μένα στην οικογένεια.
Θα προτιμούσα να πληρώσω μία και έξω για όλη την χρονιά, αλλά είμαι μέσα σε ότι αποφασίσετε.
 


Staff online

  • abcd
    Πρώην Διοικητής ο τροπαιοφόρος
  • spylab
    Shalom
  • xfader
    Segregation supporter

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.315
Μηνύματα
2.858.259
Members
37.893
Νεότερο μέλος
k.dimitriadis
Top