Ενεργά Ηχεία

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Ξεκολλα με αυτες τις συχνοτητες-ξερεις οτι ρωτας μ@λακια!
το ξέρω...ο Λέανδρος όμως δεν ξέρει...γιατί αν ήξερε θα το κοβε με την μία...και δεν θα το γυρνούσε σε συνταγές
 




leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
άρα με αυτή τη λογική δεν πρέπει να ασχολούμαστε με καμία είδους καινοτομία σουπερκαρς γιατί δεν πρόκειται κανένας να το κυκλοφορήσει...


Υ.Γ. για τις συχνότητες του βάθους θα μου πεις?
Εξαρτάται.. από το ποσό είναι βρασμένα τα φασόλια!...
Αν αλλαξες το νερό απ'το πρώτο βράσιμο...
Όλα έχουν τη σημασία τους!!...
Αν είναι χοντροφλουδα ή λεπτοφλουδα τα φασόλια!!
Αν είναι φετινά ή περσινά..
...Εξαρτάται φυσικά κι απ' τη συνταγή!!
Εγώ βάζω και καρότα και σέλινο που δίνει μια ιδιαίτερη επιγευση..
Γούστα είναι αυτά!! :wink: :wink:
.... Μερικοί επίσης βάζουν και μια κόκκινη καουρικη πιπεριά!!
..το πιο βασικό πάντως είναι να χειλωσουν σωστά!!
.. τώρα κάποιοι ακολουθούν το Πετρετζίκη, κάποιοι την Αργυρώ Μπαρμπαρίγου...:idk::idk:
..συνοδεύεται δε εξαιρετικά με συνοδεία ρέγγας καπνιστής!!
όλα τα λεφτα!!
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
το ξέρω...ο Λέανδρος όμως δεν ξέρει...γιατί αν ήξερε θα το κοβε με την μία...και δεν θα το γυρνούσε σε συνταγές
Το ζητουμενο σε ενα φορουμ δεν ειναι να ψαρεψουμε ποιον ξερει και ποιον δεν ξερει με σκοπο να τον κοροιδεψουμε!

Το ιδανικο ειναι να απορροφαμε τις γνωσεις οσων ξερουν να βοηθουν σε συγκεκριμενα θεματα με την τεχνογνωσια ή και εμπειρια που διαθετουν!

Και εχουμε ολοι καταλαβει οτι κανεις δεν ξερει τα παντα-και αυτο αφορα και εμενα.

Με τις κλικες ομως που εχουν δημιουργηθει εδω μεσα,δυστυχως η κοροιδια ειναι αναποφευκτη,οσο καλη και αν ειναι η συμβουλη καποιων μελων και αυτο αφορα ως συνηθως εμενα...
 


leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
μη γελάς....για κλάμα είμαστε
συμφωνώ απόλυτα!! :thumbsup: :thumbsup:
απ το στόμα μου το πήρες!!:tongue::tongue:
Το ζητουμενο σε ενα φορουμ δεν ειναι να ψαρεψουμε ποιον ξερει και ποιον δεν ξερει με σκοπο να τον κοροιδεψουμε!

Το ιδανικο ειναι να απορροφαμε τις γνωσεις οσων ξερουν να βοηθουν σε συγκεκριμενα θεματα με την τεχνογνωσια ή και εμπειρια που διαθετουν!

Και εχουμε ολοι καταλαβει οτι κανεις δεν ξερει τα παντα-και αυτο αφορα και εμενα.

Με τις κλικες ομως που εχουν δημιουργηθει εδω μεσα,δυστυχως η κοροιδια ειναι αναποφευκτη,οσο καλη και αν ειναι η συμβουλη καποιων μελων και αυτο αφορα ως συνηθως εμενα...
το ξέρω...ο Λέανδρος όμως δεν ξέρει...γιατί αν ήξερε θα το κοβε με την μία...και δεν θα το γυρνούσε σε συνταγές
μ'αρέσει που όοολοι εδώ μέσα γνωρίζουν...τις γνώσεις των υπολοίπων!!!:thumbsup:
όλοι είναι Θεοί εδώ μέσα!!..ή έστω ημιθεοί!!:hi::hi:
καταπληκτικά πράματα!!
Ο Χάρης γνωρίζει.... τις γνώσεις μου!!..
εύγε φίλε!!:thumbsup::thumbsup:
 
Last edited:



Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.144
Reaction score
26.717
Το ζητουμενο σε ενα φορουμ δεν ειναι να ψαρεψουμε ποιον ξερει και ποιον δεν ξερει με σκοπο να τον κοροιδεψουμε!

Το ιδανικο ειναι να απορροφαμε τις γνωσεις οσων ξερουν να βοηθουν σε συγκεκριμενα θεματα με την τεχνογνωσια ή και εμπειρια που διαθετουν!

Και εχουμε ολοι καταλαβει οτι κανεις δεν ξερει τα παντα-και αυτο αφορα και εμενα.

Με τις κλικες ομως που εχουν δημιουργηθει εδω μεσα,δυστυχως η κοροιδια ειναι αναποφευκτη,οσο καλη και αν ειναι η συμβουλη καποιων μελων και αυτο αφορα ως συνηθως εμενα...
Άλλο αυτό και άλλο οι ισχυρισμοί που δεν έχουν επιστημονική βάση.
Όταν κάποιος ισχυρίζεται κάτι, πρέπει να είναι σε θέση και να το αποδείξει.
Αυτό δεν είναι έλεγχος των γνώσεών του.
Στοιχειώδες Γουότσον...
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Άλλο αυτό και άλλο οι ισχυρισμοί που δεν έχουν επιστημονική βάση.
Όταν κάποιος ισχυρίζεται κάτι, πρέπει να είναι σε θέση και να το αποδείξει.
Αυτό δεν είναι έλεγχος των γνώσεών του.
Στοιχειώδες Γουότσον...
Δηλαδη οταν αναφερω κατι,πρεπει να αναρτω και τη σχετικη βιβλιογραφια του ατομου ή του επιστημονα που βασιζομαι; :download:

Να μου λειπει.Αν δεν πιστευετε δε μπορω να σας βοηθησω αλλιως.Παρτε ενεργα και διαβαστε png και pdf.Α,παρτε και dac με NE5532.Μια χαρα θα παιξει!

Εξαιρειται ο Τουλ βεβαιως βεβαιως,ετσι;:lol:
 

Μηνύματα
7.238
Reaction score
11.776
Απο την άλλη βέβαια, για να μπορέσει κάποιος να απολαύσει το πολυπόθητο βάθος, πρέπει να έχει μεγάλο χώρο ( δηλαδή τα ηχεία πρέπει να βρίσκονται τουλάχιστον 1.5μ απο τον μπροστινό τοίχο, τουλάχιστον 1 μέτρο απο τους πλάγιους τοίχους, πρέπει να τηρείται και το ισόπλευρο τρίγωνο. Στη συνέχεια, αξίζει να ασχοληθούμε με το που οφείλεται αυτό το βάθος, όταν αυτή η πληροφορία δεν υπάρχει στην ηχογράφηση. Ευχάριστη μεν, πλασματική δε.
Για όλους τους υπόλοιπους, ισχύει ο κανόνας των συμβιβασμών. Θα απαρνηθούμε λίγο αέρα στη σκηνή και λίγο βάθος, θα κερδίσουμε κάπου αλλού. Προσωπικά και στον μικρό μου χώρο, προτιμώ τον τρόπο που παίζει το σύστημα χωρίς με μειωμένα τα σπυριά και τις κοιλιές στη μέτρηση ( που εκλαμβάνεται και σαν βελτιωμένη ακουστική εμπειρία ), παρά το βάθος της σκηνής ( που σαν πληροφορία υπάρχει και παρέχεται, απλά δεν έχω τόσο μεγάλη χωρική πληροφορία ).
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.120
Reaction score
124.702
Αρχεία m2ts είναι.
Όχι, όπως είδα δεν τράβηξαν το ATMOS.
DTS HD & Dolby TRUE HD έχει σε 7.1.
Αν και δε τρελαίνομαι με τη μουσική τους, θα ήθελα να ακούσω τι δουλειά έκαναν με το μαστερινγκ σε άτμος.

Κάποιες τετρακαναλες παλιές ηχογραφησεις, έχουν μεταφερθεί εξαιρετικά σε 5.1 και 7.1, αλλά δεν έχω ακούσει ακόμα κάποια παλιά σε ατμος μαστερινγκ. Περιμένω του Μάιλς Ντέιβις να κυκλοφορήσει, να το ακούσω με την ησυχία μου...
Απο την άλλη βέβαια, για να μπορέσει κάποιος να απολαύσει το πολυπόθητο βάθος, πρέπει να έχει μεγάλο χώρο
Ρε συ; Δεν ισχύουν αυτά...

Υπάρχουν ένα σωρό ηχογραφήσεις που έχουν πολύ μεγάλο αντιληπτό βάθος μουσικής σκηνής, όπου ακούς ήχους να έρχονται σαν από 20 μέτρα μακριά σου, κι ας είναι τα ηχεία κολλητά στον τοίχο και συ στο 1 μ. από τα ηχεία.

Αυτό έχει η ηχογράφηση, αυτό ακούς.

Σωστό ισόπλευρο τρίγωνο ακρόασης χρειάζεται, τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας.:tongue:

Τώρα αν "σου αρέσει" να είναι τα ηχεία στα 6μ. από σένα και στα 2μ. από τον πίσω τοίχο ώστε να ακούς ένα σκασμό αντανακλάσεις από το χώρο σου και όχι τα ηχεία και τις πληροφορίες χώρου της ηχογράφησης, μάλιστα τα ηχεία να κοιτάνε ευθεία μπροστά και όχι προς εσένα ώστε να έχουν κι άλλες πλαϊνές αντανακλάσεις, προφανώς δεν μιλάμε για υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής της ηχογράφησης, αλλά για σοβαρές αλλοιώσεις στο αντιληπτό περιεχόμενο της ηχογράφησης.

Η κάθε ηχογράφηση έχει τις δικές της πληροφορίας χώρου, άλλες λίγες κι άλλες πολλές τέτοιες πληροφορίες, άλλες καθόλου. Τι ακριβώς θες; Να κάνεις ριμαστερινγκ σε όλες τις ηχογραφήσεις για να έρθουν στα γούστα σου; Θες να προσθέτεις σε κάθε ηχογράφηση τον δικό σου χώρο; Ε, πάρε κι ένα λαμπατο να σου φτιάχνει τις "χροιές" τότε... :lol:
 
Last edited:

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Απο την άλλη βέβαια, για να μπορέσει κάποιος να απολαύσει το πολυπόθητο βάθος, πρέπει να έχει μεγάλο χώρο ( δηλαδή τα ηχεία πρέπει να βρίσκονται τουλάχιστον 1.5μ απο τον μπροστινό τοίχο, τουλάχιστον 1 μέτρο απο τους πλάγιους τοίχους, πρέπει να τηρείται και το ισόπλευρο τρίγωνο. Στη συνέχεια, αξίζει να ασχοληθούμε με το που οφείλεται αυτό το βάθος, όταν αυτή η πληροφορία δεν υπάρχει στην ηχογράφηση. Ευχάριστη μεν, πλασματική δε.
Για όλους τους υπόλοιπους, ισχύει ο κανόνας των συμβιβασμών. Θα απαρνηθούμε λίγο αέρα στη σκηνή και λίγο βάθος, θα κερδίσουμε κάπου αλλού. Προσωπικά και στον μικρό μου χώρο, προτιμώ τον τρόπο που παίζει το σύστημα χωρίς με μειωμένα τα σπυριά και τις κοιλιές στη μέτρηση ( που εκλαμβάνεται και σαν βελτιωμένη ακουστική εμπειρία ), παρά το βάθος της σκηνής ( που σαν πληροφορία υπάρχει και παρέχεται, απλά δεν έχω τόσο μεγάλη χωρική πληροφορία ).
Για το βαθος της εικονας δεν παιζει ρολο η αποσταση των ηχειων απο τους πισω τοιχους ουτε το ισοπλευρο τριγωνο.Το ποσο θα το ακουσεις σωστα εχει να κανει με την αποφυγη των πρωιμων ανακλασεων ωστε να ακους το σημα ακεραιο και λεπτομερες,οπως ακριβως γραφτηκε.

Δηλαδη,μπορεις να εχεις τα ηχεια σου κολλητα πισω αλλα να ειναι ο χωρος φροντισμενος ωστε οι ανακλασεις που ερχονται στο αυτι σου να ειναι τουλαχιστον 15db κατω,ωστε να μην αλλοιωνεται το αρχικο σημα!

Και προυποθεση βεβαια να υπαρχει στην ηχογραφηση...
 

Μηνύματα
3.764
Reaction score
6.732
Λέω ότι ακόμη και στην εποχή του 5.1 το να ψάχνεις 3D fake εικόνες με 2 ηχεία είναι κατηγορίας ψάχνω μπάσα στα καλώδια.
Με τη λογική αυτή ότι είναι fake όπως λες - χάνεις αισθήσεις και πας σε αποστειρωμένα αποτελέσματα.
Μπορώ να σου δώσω χιλιάδες παραδείγματα από την καθημερινότητα μας που ψάχνουμε "fake" αισθήσεις όπως πχ από ένα μεγάλο κρασί ή ένα καλομαγειρεμένο φαγητό αλλά σταματάω εδώ γιατί μου αρέσει πάρα πολύ αυτό που ορίζεις σαν fake. Ειδικά το βάθος:biggrin:
Όπως πολύ σωστά είπε και ο Κώστας πιο πάνω σε κάποιες παραγωγές είναι 20 μέτρα και βάλε...
Χαίρε βάθος αμέτρητο λοιπόν....:lolsign::lolsign:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.640
Reaction score
77.065
Το ζητουμενο σε ενα φορουμ δεν ειναι να ψαρεψουμε ποιον ξερει και ποιον δεν ξερει με σκοπο να τον κοροιδεψουμε!

Το ιδανικο ειναι να απορροφαμε τις γνωσεις οσων ξερουν να βοηθουν σε συγκεκριμενα θεματα με την τεχνογνωσια ή και εμπειρια που διαθετουν!

Και εχουμε ολοι καταλαβει οτι κανεις δεν ξερει τα παντα-και αυτο αφορα και εμενα.

Με τις κλικες ομως που εχουν δημιουργηθει εδω μεσα,δυστυχως η κοροιδια ειναι αναποφευκτη,οσο καλη και αν ειναι η συμβουλη καποιων μελων και αυτο αφορα ως συνηθως εμενα...
λάθος Γιάνννη
το ζητούμενο είναι όταν λέμε κάτι να λέμε και τον λόγο που το λέμε....σωστό ή λάθος δεν σημασία
δεν είναι θέμα πρεστίζ...και να πουλήσουμε μούρη το φόρουμ....αλλά να βγάλουμε μια άκρη

ο Λέανδρος εδώ και 2 σελίδες αποφεύγει συστηματικά να απαντήσει που στηρίζει την κατηγορηματική του άποψη...
και το έχει ξανακάνει σε αντίστοιχη κουβέντα με καλώδια ρεύματος....
και αν δεν έμπαινες στην κουβέντα...θα συνεχίζαμε μέχρι το βράδυ με λαδερά

κάποιοι δικαιολογημένα έχουν ύφος....γιατί έχουν κατανοήσει κάποια πράγματα και τους βγαίνει από τον πολύ ενθουσιασμό
και εγώ προχθές έβαλα 36 συνεχόμενα καλάθια στην μπασκέτα του ανιψιού από τα 2.5 μέτρα με 7 διαφορετικές μπάλες και σε διάμετρο και σε βάρος...
εκεί να δεις χουλιγκανισμούς....νόμιζα ότι κάτι έκανα
ε και?αφού τα βαλα ο φούστης! :party:

δεν είναι κακό αυτό...αν δεν γουστάρει κάποιος το ύφος...υπάρχει και κουμπάκι να ησυχάσει από την ανάγνωση τους μια και καλή

οι ''κλίκες'' που λες,...από τους γνωστούς :biggrin: που υπαινίσσεται.....
είναι αποτέλεσμα κοινών πηγών πληροφόρησης και υποταγής σε κάποια επιστημονικά δεδομένα...μην το βλέπεις οπαδικά...
το χόμπι αυτό καλώς ή κακώς στηρίζεται στις θετικές επιστήμες...δεν μπορούμε να απομακρυνόμαστε από αυτή την πραγματικότητα και να λέμε ότι μας κατέβει
η γνώμη μας πρέπει να συντονίζεται με την επιστήμη....και όχι να κατασκευάζει ''αλήθειες''
γιατί
τότε είναι απλά πασοκικό μασάλι καφενείου για το πόσο πολύ δούλεψαν στην ζωή τους και σήμερα η νεολαία είναι κακομαθημένη γιατί τα βρήκε όλα έτοιμα


προσωπικά δεν με ενοχλεί ο τρόπος που μιλά κάποιος...αλλά αυτά που λέει
δεν είμαι αρμόδιος να ζυγίσω χαρακτήρες....δεν γνωριζόμαστε προσωπικά σχεδόν με κανέναν...και γι αυτό έχω τεράστια ανοχή σε χαρακτηρισμούς....
το δήθεν δεν μπορώ

στην τελική πλην της παρέας...
να λύσω τις απορίες μου θέλω...χωρίς κόμπλεξ
και να μεταφέρω τις λύσεις στον χώρο μου...σε όποιο ποσοστό μπορώ
 

Μηνύματα
2.118
Reaction score
3.628
Λέω ότι ακόμη και στην εποχή του 5.1 το να ψάχνεις 3D fake εικόνες με 2 ηχεία
Καθολου fake δεν ειναι.

Θα το δεχτω αν πεις πως ΕΣΥ δεν εχεις ακουσει ακομα σωστα στημενο δικαναλο. 8-)

Fake ομως ειναι να ακους τα οργανα απο διαφορετικο σημειο απο οτι ηχογραφηθηκαν στη σκηνη-αυτο το φαινομενο ειναι πολυ της μοδας τωρα τελευταια απο οτι διαβαζω και δεν μου ακουγεται θετικο.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Βλέποντας το συγκεκριμένο βιντεάκι, απλά επαληθεύει κανείς το πόσα μαζεμένα σφάλματα μπορεί κάποιος να κάνει ξοδεύοντας κι ένα σκασμό λεφτά από πάνω!
1) σε πολυκάναλη διάταξη όλοι οι τοίχοι αλλά και τα εντοιχισμένα ηχεία είναι παράλληλα μεταξύ τους!!
2)το κεντρικο ηχείο αλλά και η καλωδίωση του, θα βγάζουν πολύ ζεστό ήχο όταν λειτουργεί το τζάκι!
3) τα L & R κοιτάνε στο γάμο του καραγκιόζη!
4)όλα αυτά τα έχει κάνει επαγγελματίας και είναι μάλιστα και τόσο περύφανος που το γύρισε και σε βιντεάκι!
κι επειδή εγώ..κατά το @daharis666 δε γνωρίζω πέραν των λαδερών,
να θυμηθούμε τι ανάρτησε ο ίδιος , αλλά κι ο @costas EAR νωρίτερα:
σύμφωνα με σχεδιάγραμμα εντοιχισμού της genelec όχι...
δίνει όμως βάση στις μη παράλληλες επιφάνειες του χώρου

View attachment 154063

και με την ευκαιρία...

2 θέματα που έχω απορία και δεν έχω καταλήξει...

1. είναι τα αποτελέσματα διάχυσης και rt60 σε ένα ταβάνι με σχήμα τρούλου..... με το αντίστοιχο επίπεδο ταβάνι και τα κλασικά υλικά διάχυσης
(με αντίστοιχα εντοιχισμένα ηχεία και τα δυο)

2. όπως και το κατά πόσο συνεισφέρει ένα πάτωμα να είναι υπερυψωμένο με σχάρα και από κάτω της να υπήρχε πέρα ως πέρα διάχυση όπως ένα αντίστοιχο ταβάνι
Τρούλος σε ταβάνι είναι πολύ κακη ιδέα.

Ανύψωση πατώματος και πλωτό δάπεδο, είναι πολύ καλή ιδέα.

Εφόσον θα κάνεις εντοιχισμό, προφανώς δε πρόκειται να αφήσεις κανένα τοίχο παράλληλο με κανένα άλλο.... είναι εξαιρετική βάση το σχέδιο της genelec που δείχνεις, για να κάνεις κάτι παρόμοιο στο χώρο σου. Ψάχνοντας θα βρεις πολλά παρόμοια τέτοια σχέδια. Το εμπρός μέρος, είναι σχεδόν όμοιο σε όλα τα σχέδια που υπάρχουν, είναι αυτό που περιέγραψα και γω.

Προφανώς εκεί που σε βολεύει κάνεις και μια εσοχή για τα μηχανήματα, και άλλη μια κάπου αλλού για τα μαλτ.
Αν και δε τρελαίνομαι με τη μουσική τους, θα ήθελα να ακούσω τι δουλειά έκαναν με το μαστερινγκ σε άτμος.

Κάποιες τετρακαναλες παλιές ηχογραφησεις, έχουν μεταφερθεί εξαιρετικά σε 5.1 και 7.1, αλλά δεν έχω ακούσει ακόμα κάποια παλιά σε ατμος μαστερινγκ. Περιμένω του Μάιλς Ντέιβις να κυκλοφορήσει, να το ακούσω με την ησυχία μου...

Ρε συ; Δεν ισχύουν αυτά...

Υπάρχουν ένα σωρό ηχογραφήσεις που έχουν πολύ μεγάλο αντιληπτό βάθος μουσικής σκηνής, όπου ακούς ήχους να έρχονται σαν από 20 μέτρα μακριά σου, κι ας είναι τα ηχεία κολλητά στον τοίχο και συ στο 1 μ. από τα ηχεία.

Αυτό έχει η ηχογράφηση, αυτό ακούς.

Σωστό ισόπλευρο τρίγωνο ακρόασης χρειάζεται, τα υπόλοιπα είναι θεωρίες συνωμοσίας.:tongue:

Τώρα αν "σου αρέσει" να είναι τα ηχεία στα 6μ. από σένα και στα 2μ. από τον πίσω τοίχο ώστε να ακούς ένα σκασμό αντανακλάσεις από το χώρο σου και όχι τα ηχεία και τις πληροφορίες χώρου της ηχογράφησης, μάλιστα τα ηχεία να κοιτάνε ευθεία μπροστά και όχι προς εσένα ώστε να έχουν κι άλλες πλαϊνές αντανακλάσεις, προφανώς δεν μιλάμε για υψηλή πιστότητα αναπαραγωγής της ηχογράφησης, αλλά για σοβαρές αλλοιώσεις στο αντιληπτό περιεχόμενο της ηχογράφησης.

Η κάθε ηχογράφηση έχει τις δικές της πληροφορίας χώρου, άλλες λίγες κι άλλες πολλές τέτοιες πληροφορίες, άλλες καθόλου. Τι ακριβώς θες; Να κάνεις ριμαστερινγκ σε όλες τις ηχογραφήσεις για να έρθουν στα γούστα σου; Θες να προσθέτεις σε κάθε ηχογράφηση τον δικό σου χώρο; Ε, πάρε κι ένα λαμπατο να σου φτιάχνει τις "χροιές" τότε... :lol:
ο Λέανδρος εδώ και 2 σελίδες αποφεύγει συστηματικά να απαντήσει που στηρίζει την κατηγορηματική του άποψη...
και το έχει ξανακάνει σε αντίστοιχη κουβέντα με καλώδια ρεύματος....
και αν δεν έμπαινες στην κουβέντα...θα συνεχίζαμε μέχρι το βράδυ με λαδερά
επίσης συνοδεύεται εξαίσια με λακέρδα για τους πιο μερακλήδες!:drinks:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.418
Reaction score
27.708
Βλέποντας το συγκεκριμένο βιντεάκι, απλά επαληθεύει κανείς το πόσα μαζεμένα σφάλματα μπορεί κάποιος να κάνει ξοδεύοντας κι ένα σκασμό λεφτά από πάνω!
1) σε πολυκάναλη διάταξη όλοι οι τοίχοι αλλά και τα εντοιχισμένα ηχεία είναι παράλληλα μεταξύ τους!!
2)το κεντρικο ηχείο αλλά και η καλωδίωση του, θα βγάζουν πολύ ζεστό ήχο όταν λειτουργεί το τζάκι!
3) τα L & R κοιτάνε στο γάμο του καραγκιόζη!
4)όλα αυτά τα έχει κάνει επαγγελματίας και είναι μάλιστα και τόσο περύφανος που το γύρισε και σε βιντεάκι!
κι επειδή εγώ..κατά το @daharis666 δε γνωρίζω πέραν των λαδερών,
να θυμηθούμε τι ανάρτησε ο ίδιος , αλλά κι ο @costas EAR νωρίτερα:




επίσης συνοδεύεται εξαίσια με λακέρδα για τους πιο μερακλήδες!:drinks:
Μα φυσικά Λέανδρε εσύ ξέρεις καλύτερα.
Screenshot_20200217_134846.jpg

Screenshot_20200217_134757.jpg


Άλλη μια
Screenshot_20200217_134916.jpg
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.325
Μηνύματα
2.858.589
Members
37.895
Νεότερο μέλος
Mark Zappa
Top