Ενεργά Ηχεία



daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
Δεν τα πλένω στην τουαλέτα. Στο γραφείο τα πλένω, διαβάζοντας.
τι κάνεις που?!:cry:
ρε συ Πετράν...και αν μπει κανένας γενικός τη στιγμή που κάνεις γαργάρα στο ξέπλυμα....
μπουκάρουν οι συνάδελφοι για CPR ?:lol::lol::lol:
 




daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
Έχεις δει την ώρα έτσι; Μέχρι πότε νομίζεις δουλεύει κανείς;
ξέρω γω...χθες έκανες παράπονα για την απεργία στο μετρό....μπορεί να ξέμεινες :roflmao:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
Λέανδρε, ο Toole σου είπε να κάνεις το σοβά Μυκονιάτικο στο σαλόνι ή ήταν η μεγάλη διαφωνία σας που είπες "ε ως εδώ άσχετε";
Εκεί έφυγες;

Δεν σε κράτησε πίσω;
Όταν σου μιλούσε και έφευγες, γύρισες κεφάλι;
Έλα πες, γύρισες;
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
Αυτό που κάθε λίγο και λιγάκι... κάτι σας βγαίνει απ΄την μύτη
έχει να κάνει με την ασθενική έμμεση ακτινοβολία ή με τις ακυρώσεις ?
θα περιμένεις απάντηση από τον Toolανδρο :lol:
 

Μηνύματα
318
Reaction score
354
Αυτό που κάθε λίγο και λιγάκι... κάτι σας βγαίνει απ΄την μύτη
έχει να κάνει με την ασθενική έμμεση ακτινοβολία ή με τις ακυρώσεις ?
 

Σταύρος Λαγκαδιανός

Το αγοράκι με τα σπίρτα
Μηνύματα
8.230
Reaction score
27.013
Και το γεγονός ότι ακολουθεί διαφορετικούς “δρόμους” σημαίνει ότι δεν αθροίζεται ?
Οι φονιάδες των (λαων) δικαναλων το ψάχνουν ακόμη. Δώσε λίγο χρόνο :D
Το αλγεβρικό άθροισμα δεν είναι πάντα το ίδιο με την πρόσθεση που μάθαμε στο Δημοτικό.
Να μιλήσουμε και για διανυσματικό?? ;) :cool:
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
Λέανδρε, ο Toole σου είπε να κάνεις το σοβά Μυκονιάτικο στο σαλόνι ή ήταν η μεγάλη διαφωνία σας που είπες "ε ως εδώ άσχετε";
Εκεί έφυγες;

Δεν σε κράτησε πίσω;
Όταν σου μιλούσε και έφευγες, γύρισες κεφάλι;
Έλα πες, γύρισες;
και από την τσατίλα δεν κοιτούσε και καρφώθηκε με το κεφάλι σε ένα M2....από τότε του μεινε το κουσούρι :lol: :lol:
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Λέανδρε, ο Toole σου είπε να κάνεις το σοβά Μυκονιάτικο? "
ναι ρε Αλέξη!!
έτσι ακριβώς έγινε!!
μου είπε επί λέξει:
κάντο έτσι...
γιατί..μετά από 5 χρόνια σπουδών στο πολυτεχνείο κατέληξα ότι μ'αυτό το τρόπο θα ελέγξεις τις έμμεσες ανακλάσεις και θα νικήσουν οι άμεσες!!
ολέ!! :smile: :smile:
Θα είναι σαν να έχεις πολυκάναλο με δύο μόνο ηχεία μου είπε!!
Θάνατος στις έμμεσες είπε!!
ούτε 1 db δε θα βγάζουν οι ρουφιάνες είπε!!
σε όλα μέσα έπεσε ο μπαγάσας!!
ευφυϊα τεράστια ο παππούς λέμε!!
και από την τσατίλα δεν κοιτούσε και καρφώθηκε με το κεφάλι σε ένα M2....από τότε του μεινε το κουσούρι :lol: :lol:
αυτό το απέκτησε νωρίτερα...διαβάζοντας για τις ακυρώσεις των έμμεσων σε ένα φόρουμ από Ελλάδα..
 
Last edited:

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
Κάνε ένα λογαριασμό στο ASR και κάνε μια κουβέντα μαζί του, έτσι για reconnection ένα πράμα.
Που ξέρεις, μπορεί να σου στείλει τσάμπα τζιμπιέλια με Synthesis SDP55.

Μπας και γλυτώσουμε δηλαδή όχι τίποτε άλλο.
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
Κάνε ένα λογαριασμό στο ASR και κάνε μια κουβέντα μαζί του, έτσι για reconnection ένα πράμα.
Που ξέρεις, μπορεί να σου στείλει τσάμπα τζιμπιέλια με Synthesis SDP55.

Μπας και γλυτώσουμε δηλαδή όχι τίποτε άλλο.
τι να τα κάνω ρε Αλέξη?
δε ταιριάζουν στο wc...
είναι λίγο μεγαλούτσικα γμτ..
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.861
Reaction score
77.458
αυτό το απέκτησε νωρίτερα...διαβάζοντας για τις ακυρώσεις των έμμεσων σε ένα φόρουμ από Ελλάδα..
ποιος απέκτησε τί καλέ μου Toolανδρε?
σε σένα πήγαινε :roflmao: :lol:
 

Μηνύματα
1.768
Reaction score
2.803
Θα προσπαθησω να βοηθησω τη συζητηση χωρις αριθμους που μπορει να μπερδεψουν παρα να βοηθησουν...
Το πολυκαναλο το λεει και η λεξη ειναι αθροισμα καναλιων στην προσπαθεια να μεταφερουν ακριβεστερα τις πληροφοριες ενος χωρου αλλα και οσο το δυνατον περισσοτερες εαν υπαρχουν....
Αυτο σημαινει οτι μια απλη προσθηκη ενος κεντρικου θα μας δωσει καλυτερο ειδωλο και απειρες θεσεις ακροασης λογω της φυσικης και οχι εικονικης θεσης λογω δικαναλου...
Τι σημαινει αυτο; εαν π.χ. εχουμε ασυμμετρες επιφανειας εκατερωθεν των ηχειων σε ενα δικαναλο συστημα τοτε οι αντανακλασεις και τα διαφορετικα γκειν ειναι λογικο οτι θα μπερδεψουν περισσοτερο την εικονα....
Η φυσικη θεση του κεντρικου ερχεται να δωσει λυση εδω οπως και οταν εμεις μετακινηθουμε σε διαφορετικες θεσεις ειναι λογικο να αλλοιωνεται η στερεοφωνικη εικονα λογω μη συμμετριας πλεον των αποστασεων...οποτε ακομη και σε συμμετρικα δωματια το οφελος ειναι προφανες...
Κατι αντιστοιχο συμβαινει οταν υπαρχει φυσικα πληροφορια στα υπολοιπα καναλια ...
Επισης τα οφελη προσθηκης σαμπ ειναι πολυ σημαντικα....ομως....τα πραματα δεν ειναι τοσο απλα...
Τις περισσοτερες των περιπτωσεων και να πω το ποιο συνηθες εαν ειναι να προσθεσεις καναλι που να χαλασει αλλα καλυτερα μην το κανεις η καντο με οποιους συμβιβασμους στο αποτελεσμα ή στο περιεχομενο....¨*
Ως καναλια σημαινει διαφορετικες η μερικως διαφορετικες πληροφοριες ανα δεδομενη στιγμη σαφως σε μεγαλυτερη σταθμη απο τις ανακλασεις τους οι οποιες εχουν ληφθει υποψη απο τον επεξεργαστη φυσικα....ναι μπορει καποιες απο αυτες λογω θεσεως ηχειου -οπισθιου τοιχου σε καποιες συχνοτητες απο αυτες να ενισχυθουν ,βεβαιοτατα, ναναι καλα ο επεξεργαστης....τα πολλαπλα σουιπ σε διαφορετικες θεσεις ειναι ακριβως γιαυτο το λογο να καταγραφει ακριβεστερα ο χωρος....
Αρα το περιβαλλον γινεται ποιο ελεγχομενο με την τοποθετηση πολλαπλων πηγων εκπομπης...
Αλλιως θα επρεπε σε δικαναλο να εχεις....
Πληρως ελεγχομενες πρωτες ανακλασεις,πληρως συμμετρικες,εξαιρετικο γουειβ γκαιντ και παλι....θα χρειαζοταν dsp.
*λαθος επιλογη κεντρικων, γενικοτερα λαθος επιλογη ηχειων,λαθος θεσεις-αποστασεις αυτων και το ποιο συνηθες λαθος ενσωματωση σαμπ που δυστυχως ειναι το συνηθες...ουκ ολιγοι παιζουν δικαναλο για μουσικη χωρις σαμπ και το(α) εχουν μονο για ταινιες...εγω παιζω δικαναλο με δυο σαμπ τεζα ,αλλα εκτος ολα ταλλα καναλια...και ξερω οτι δε θα καταφερω στο χωρο μου κατι καλυτερο ....αυτα αγαπη αδερφια...!! :)


Πόσο απλά και όμορφα αλλά συνάμα και εμπεριστατωμένα διατύπωσες την σκέψη σου φίλε SOCO, μπράβο!!
 

leandros

Πάρτε παθητικά!
Μηνύματα
3.195
Reaction score
6.100
ποιος απέκτησε τί καλέ μου Toolανδρε?
σε σένα πήγαινε :roflmao: :lol:
πρέπει να αρχίσεις ιδιαίτερα ταχύρρυθμα μαθήματα Ελληνικών τότε Χάρη μ..
το συντακτικό σου..τραβάει ακυρώσεις!! :tongue: :tongue:
...για βυθίσεις ντε..δε το κουβεντιάζουμε!!...
Τιτανικός σκέτος είσαι μάναμ!!:gotcha:
 

alexis

Reticular Activating System
Μηνύματα
14.665
Reaction score
28.004
τι να τα κάνω ρε Αλέξη?
δε ταιριάζουν στο wc...
είναι λίγο μεγαλούτσικα γμτ..
Αν είναι μικρό το WC και δε χωράς βάλε το πικάπ να σε γυρνά για ευκολία. Να κάνει και κάτι χρήσιμο εκεί μέσα.

Στο 33 ε, μη μου πέσεις.
 

Μηνύματα
15.012
Reaction score
20.746
λεανδραρα
στα πλαισια της αντιληπτικης σου ανεπαρκειας και εφοσον δεν μας κανεις τη χαρη να ασχοληθεις με τα καλωδια σου λιγο παραπανω, απεφυγε το δυνατον να παραφραζεις εν αγνοια σου τα γραπτα μου προς τερψην του φιλοθεαμονος κοινου που εχει ξεπατωσει 2 κιλα καλαμποκι σε ποπκορν διαβαζοντας τις ακαταλυπτες παπαριες που εξακολουθεις να γραφεις.
εχω περισσια υπομονης ειναι η αληθεια αλλα τεινεις να την εξαντλησεις ομολογω
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.598
Μηνύματα
2.867.336
Members
37.936
Νεότερο μέλος
albie
Top