Ενεργά ηχεία για home cinema

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.359
Τον πρόλαβα τον Κομφούκιο...
Γιαυτό έβαλα τη φάτσα.... 😊😉
Θα ήθελα όμως να μάθω στη δική μου περίπτωση αν αξίζει τον κόπο λοιπόν για αυτούς τους πόντους..
Επίσης ας επανέλθουμε σοβαροί.. 😉
Έχω βάλει το ράφι στις διαστάσεις του in8...
Να βολευτεί σωστά κ ο δικαναλος ενισχυτής...
Ναι ξάπλωσε προς το παρόν το lp6...
το βλέπεις πως είναι ξαπλωμένο με το γουειβγκάιντ στο έτσι?
ε γι αυτό θέλεις ομοαξονικό
για να μπορείς να το ξαπλώσεις χωρίς φόβο κ πάθος ;)
 

Ndis

Titika
Μηνύματα
1.865
Reaction score
4.639
Αν κόλλησει την πολυθρόνα κάθετα στον δεξι τοίχο και κάνει λίγο τον spiderman δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα.

Λίγη UHU θέλει, και μια τοξική αράχνη να τον τσιμπήσει.

Γϊνονται αυτά, δεν είναι τίποτα!
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Αν κόλλησει την πολυθρόνα κάθετα στον δεξι τοίχο και κάνει λίγο τον spiderman δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα.

Λίγη UHU θέλει, και μια τοξική αράχνη να τον τσιμπήσει.

Γϊνονται αυτά, δεν είναι τίποτα!
[/QUOTEδεν κατάλαβα τι εννοείς
 

Μηνύματα
1.335
Reaction score
661
Εχω τα kali in-8 σε 9.4.4 και θα τα αλλάξω όταν θα μπορώ να πληρώσω neuman 310 ή genelec 8361, πιο φθηνά δεν υπάρχει νόημα. Επίσης και το sub KALI ws-12 είναι πάρα πολύ καλό, ενσωματώνεται άριστα και χωρίς να ματώσεις μπορείς να βάλεις και 4άδα!!!!!!!! Όλα αυτά βέβαια με dirac και ρύθμιση από τον Μανώλη
 

daharis666

Επαγγελματίας Crystalator Μονολιθίξ
Moderator
Μηνύματα
37.812
Reaction score
77.359
Εχω τα kali in-8 σε 9.4.4 και θα τα αλλάξω όταν θα μπορώ να πληρώσω neuman 310 ή genelec 8361, πιο φθηνά δεν υπάρχει νόημα. Επίσης και το sub KALI ws-12 είναι πάρα πολύ καλό, ενσωματώνεται άριστα και χωρίς να ματώσεις μπορείς να βάλεις και 4άδα!!!!!!!! Όλα αυτά βέβαια με dirac και ρύθμιση από τον Μανώλη
αααααα....πουλάκι μου....εσύ είσαι ο Λαρισαίος με τα Κάλι? :p :biggrin:
 



Μηνύματα
1.335
Reaction score
661
Σαφώς ο καθένας που ενδιαφέρεται είναι καλοδεχούμενος να ρθει και να απολαύσουμε παρέα. Και για να σας ερεθίσω ακόμη περισσότερο, ειδικά για τους κλασσικούς, η berliner Philharmoniker σε dolby atmos πλέον είναι σε άλλα επίπεδα ευχαρίστησης!!!
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Εχω τα kali in-8 σε 9.4.4 και θα τα αλλάξω όταν θα μπορώ να πληρώσω neuman 310 ή genelec 8361, πιο φθηνά δεν υπάρχει νόημα. Επίσης και το sub KALI ws-12 είναι πάρα πολύ καλό, ενσωματώνεται άριστα και χωρίς να ματώσεις μπορείς να βάλεις και 4άδα!!!!!!!! Όλα αυτά βέβαια με dirac και ρύθμιση από τον Μανώλη
Μακάρι να υπήρχε ο χώρος...
Να είσαι πάντα καλά να τα απολαμβάνεις
 





Μηνύματα
1.606
Reaction score
1.923
Επίσης και το sub KALI ws-12 είναι πάρα πολύ καλό, ενσωματώνεται άριστα και χωρίς να ματώσεις μπορείς να βάλεις και 4άδα!!!!!!!!
Mηπως μπορεις να μας ενημερωσεις ποσο χαμηλα κατεβαινει το WS12? (F10, F6 & F3 μεσα στο δωματιο) Δεν εχω βρει καποιο review με μετρησεις.
Update...
Βγαλε το ηχειο πιο εξω να μην υπαρχει σκαλοπατι απο το επιπλο (και φυσικα βαλε και ηχοαποροφητικο στα κενα να μην κουδουνιζει το ηχειο εκει μεσα)
 



vasilisnt

Golden Boy!
Μηνύματα
2.105
Reaction score
2.740
Σαφώς ο καθένας που ενδιαφέρεται είναι καλοδεχούμενος να ρθει και να απολαύσουμε παρέα. Και για να σας ερεθίσω ακόμη περισσότερο, ειδικά για τους κλασσικούς, η berliner Philharmoniker σε dolby atmos πλέον είναι σε άλλα επίπεδα ευχαρίστησης!!!
καμια φωτογραφια θα δουμε κυριε να παρουμε ματι και εμεις γιατι εχουμε φαγουρα για αγορες? χριστουγεννα πλησιαζουν....
 

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
μπούκωσε και το ράφι που έχεις το κεντρικό με σκληρό ηχοαπορροφητικό
Έχει γίνει και αυτό!
Mηπως μπορεις να μας ενημερωσεις ποσο χαμηλα κατεβαινει το WS12? (F10, F6 & F3 μεσα στο δωματιο) Δεν εχω βρει καποιο review με μετρησεις.

Βγαλε το ηχειο πιο εξω να μην υπαρχει σκαλοπατι απο το επιπλο (και φυσικα βαλε και ηχοαποροφητικο στα κενα να μην κουδουνιζει το ηχειο εκει μεσα)
Έχει γίνει και αυτό!
Το έκαψε στο τζάκι.
Αυτό δεν έχει γίνει!...
Πολύ ωραία.
Το πικάπ που είναι; δεν το βλέπω. 🤔
Ποιο από όλα?! 🙂
V2 πολλα μπραβο.
Ευχαριστώ!
Το κεντρικό πατάει σε ραφι το οποίο "έρχεται" λίγο εμπρός για την ακρόαση ταινίας οπότε δεν υπάρχει "σκαλοπατι"..
Η απόσταση του από θέση κέντρο καναπέ είναι στα 2.10..
Των lp6 που πήραν προσωρινά (?) θέση left right είναι στα 2.30...
Υγ... Το πικάπ είναι αριστερά στο ρακ...
Δεν πάει στο τζάκι... (διότι δεν έχω τζάκι)
😁😁😜
...
 

Attachments

Last edited:

Μηνύματα
2.748
Reaction score
1.380
Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Θα ήθελα να αλλάξω θέση στα επάνω εμπρός ατμος.. Διαβάζω διάφορα σε συζητήσεις αλλά και στις φυλλάδες της dolby.. Ο καθένας τα δικά του.
Οπότε...
Τα δύο εμπρός ηχεία ιδανικά τι απόσταση έχουν από τα κάτω σε οριζόντιο επίπεδο?
Διαβάζω Χ 2-3 φορές πανω από τα κάτω..
Τα κάτω είναι στους 90 πόντους και θεωρώ καλά το 2.40μ. σε αυτό που έχω στο νου μου να κάνω.
Το άνοιγμα πόσο πρέπει να είναι? Ακριβώς πάνω από τα L R ή λίγο ποιο ανοιχτά? Και πόσο? Κοιτούν τη μεσαία θέση καναπέ, ή ευθεία εμπρός τους?

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας
 



Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.578
Μηνύματα
2.864.817
Members
37.931
Νεότερο μέλος
kowalski
Top