Επιλογή ενισχυτή και ηχείων

Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Συνοψίζοντας:
Μην πάρεις ηχεία βάσεως ή βιβλιοθήκης
εάν δεν τα βάλεις περίπου στο ένα μέτρο
σε βάσεις ή σε βιβλιοθήκη .
Υπάρχει λόγος που λέγονται ετσι !
Πάρε δαπέδου εάν χωράνε . Δεν θα το μετανιώσεις.
Υπάρχουν και ενεργά δαπέδου.
Θα μπορείς να παίξεις το πικάπ απ' ευθείας πάνω τους. Όπως κ το cd σου, αρκεί να έχουν τις κατάλληλες εισόδους.
Εάν σε ενδιαφέρει το ραδιόφωνο
πάρε καλύτερα ένα streamer όπως το Yamaha wxad, θα έχεις και Bluetooth και πολλά ακόμα. Ψάξε λίγο στις αγγελίες και για το προαναφερθέν αλλά και για κάποια ενεργά κλιπς the sixes που είναι μια πάρα πολύ καλή και όμορφη λύση.
Κάνεις οκ πολύ εύκολα και γρήγορα την δουλειά σου με μια ηχομπαρα. Επίσης φαντάσου το σαν ενεργό ηχείο που Έχει πολλά πλεονεκτήματα αλλά θα χάσεις λίγο στην εικόνα stereo που απολαμβάνουμε την μουσική.. θα ήταν μια καλή λύση πάντως στην περίπτωση σου.

Βάλε μια φωτογραφία, θα βοηθήσει.

Σου έστειλα και στο discogs!
Όπως είπαμε για
Αγγελίες και ενεργά ηχεία μια πρόταση
(Δεν ξέρω αν θα παίξει όντως το πικάπ σου
σ αυτά, θα σου πουν άλλοι)
 
Last edited:

Μηνύματα
2.353
Reaction score
4.916
Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας στην επιλογή ενισχυτή και ηχείων.

Πρόσφατα απέκτησα το πικαπ Dual DT 250 USB. Μέχρι τώρα παρ όλο που έχω μερικές χιλιάδες βινύλια, δεν είχα πικαπ άρα δεν είχα και μεγάλη εμπειρία από μηχανήματα κλπ.

Τώρα λοιπόν πρέπει να πάρω ηχεία και ενισχυτή.

Αρχικά σκέφτηκα να πάρω αυτά τα ηχεία τα οποία είναι αυτοενισχυόμενα άρα δεν χρειάζομαι και ενισχυτή. Θέλω όμως να βάλω ενισχυτή για καλύτερη απόδοση, για ραδιόφωνο κλπ.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω να ταιριάζω ηχεία με ενισχυτή. (Χαζός)

Θα ήθελα ο ενισχυτής να είναι οικονομικός και να υποστηρίζει σύνδεση κινητού με bluetooth.

Τα ηχεία θα ήθελα να είναι επίσης οικονομικά, κατά προτίμηση σε λευκό χρώμα και να μπορούν να ακουμπήσουν στο δάπεδο. (όχι κολόνες)



Για παράδειγμα έχω δει:

Ενισχυτής:
YAMAHA R-S202D
Sony STR-DH 190

Εάν μπορώ να βρω πιο οικονομικούς δεν με χαλάει =)

Ηχεία: Τώρα για ηχεία, όπως σας είπα δεν ξέρω. Ιδανικά θα ήθελα σαν αυτά που αναφέρω πιο πάνω.

Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη εάν κούρασα.
Ενισχυτής: https://www.kosmasaudiovideo.gr/Hxos-HiFi-Dikanaloi-Enisxites-Integrated-Amplifiers-Dynavox-VT80
160 ευρώ
Ηχεία: https://www.avsite.gr/forum/threads/dali-oberon-1-Καινούρια.175867/
250 ευρώ...(μπορεί και λιγότερο)
 

Μηνύματα
518
Reaction score
460
χ2
Και
Yamaha AG03
Και για αρχή είσαι έτοιμος.
Οταν κάποια στιγμή έχεις χρήματα βάζεις και κανένα subwoofer να γουστάρεις
!με αυτά θα ακούσεις πολύ καλητερα από οτιδήποτε άλλο ακόμα και στα δίπλα λεφτά
 

Μηνύματα
98
Reaction score
77
https://www.skroutz.gr/s/9891512/Yamaha-R-N402D-Black.html#specs ή
με https://www.skroutz.gr/s/15806622/Q-Acoustics-Q3020i.html
ή και https://www.skroutz.gr/s/7836366/Yamaha-NX-N500.html με ένα mini jack to rca adaptor
με pads για ράφια . Τώρα αν δε θες να ξεφύγεις καθόλου τα Audioengine A2+ που προτάθηκαν είναι ΟΚ .
 

Μηνύματα
61
Reaction score
91
Σακη βαλε με στη δουλεια ,εκλεισα 2χρονια+ ανεργος και σου χαριζω ενα ROTEL RA-980BX λουλουδι.
Αμα ψαρευεις και spinning θα περασουμε ζαχαρη στο νησι.Γαμω τη κωλο Αθηνα,βαρεθηκα.
 

Μηνύματα
34
Reaction score
26
Σακη βαλε με στη δουλεια ,εκλεισα 2χρονια+ ανεργος και σου χαριζω ενα ROTEL RA-980BX λουλουδι.
Αμα ψαρευεις και spinning θα περασουμε ζαχαρη στο νησι.Γαμω τη κωλο Αθηνα,βαρεθηκα.
Σε ποια δουλειά να σε βάλω ? Εδώ πάντος καλοκαίρι δεν υπάρχει περίπτωση να μην βρεις δουλειά.
 



Μηνύματα
1.065
Reaction score
1.116
Εγώ του είπα να πάρει αυτά και να τελειώνει

 


Μηνύματα
304
Reaction score
433
Καλησπέρα φίλε SakisL.

Το έχεις πει αρκετές φορές οτι απλά θες να ακούς την μουσικούλα σου και θα συμφωνήσω. Είναι το πιο έντιμο.

Οταν ήμουν Γυμνάσιο και μέχρι και τα πρώτα έτη της σχολής μου, άκουγα από ενα philips 3σε1 που πωλούνταν σωρηδόν την δεκαετία του 90. Τα 2 μεγάλα ηχεία είχαν και από 1 δορυφόρο έκαστο!! Αυτά τα είχα τοποθετημένα δίπλα τελείως το ένα με το άλλο και τους δορυφόρους από πάνω τους και σε ύψος περί τα 2 μέτρα λίγο πιο κάτω απ το ταβάνι! Στο πάνω μέρος των ραφιών που είχα τα βιβλία μου.

Ποιό τρίγωνο, ποιά απόσταση από τοίχο, το στήσιμο ήταν αλλού γι αλλού.

Το πιστεύεις οτι με το χέρι στην καρδιά αναπολώ αυτά τα χρόνια; Πόσο "όμορφα" άκουγα...όλα ήταν σωστα στ αυτιά μου. Μετά έμπλεξα με nearfiled monitors που πάντα κάτι έλειπε και τα τελευταία χρόνια που μπήκα στον χωρό όλο κάτι φταίει επίσης.

ΛΟΙΠΟΝ, μη δώσεις τα λεφτά σε ξεχωριστά κομμάτια, πάρε ένα μινι hifi με σιντιέρα και τοποθέτησε τα ηχεία του όπου θέλει η καρδιά σου και άκου αβίαστα και μη σε νοιάζει τίποτα. Είσαι ευτυχισμένος.


Συνδέεις το πικάπ σου με το κλασικό rca μαύρο(άσπρο) κόκκινο, έχεις bluetooth, έχεις cd και θα χεις πολύ ικανοποιητικό ήχο από οποιαδήποτε ηχόμπαρα και πιστεψέ με το στήσιμο μπορεί να ναι αλλού αλλά δε θα σε νοιάξει.
 

Μηνύματα
1.265
Reaction score
2.212
Οταν ήμουν Γυμνάσιο και μέχρι και τα πρώτα έτη της σχολής μου, άκουγα από ενα philips 3σε1 που πωλούνταν σωρηδόν την δεκαετία του 90. Τα 2 μεγάλα ηχεία είχαν και από 1 δορυφόρο έκαστο!! Αυτά τα είχα τοποθετημένα δίπλα τελείως το ένα με το άλλο και τους δορυφόρους από πάνω τους και σε ύψος περί τα 2 μέτρα λίγο πιο κάτω απ το ταβάνι! Στο πάνω μέρος των ραφιών που είχα τα βιβλία μου.
Εγώ απο την άλλη έχω μετανοιώσει όσο δεν πάει που έχασα κάποια από τα εφηβικά και φοιτητικά μου χρόνια ακούγοντας με ένα aiwa 3 σε 1 και διάφορα boombox... αμαρτίες γονέων
 

Μηνύματα
304
Reaction score
433
Εγώ απο την άλλη έχω μετανοιώσει όσο δεν πάει που έχασα κάποια από τα εφηβικά και φοιτητικά μου χρόνια ακούγοντας με ένα aiwa 3 σε 1 και διάφορα boombox... αμαρτίες γονέων
χαχαχα δε θα διαφωνήσω, όπως το βλέπει κανείς. Πάντως εντάξει δε θα το χρεώσω στους γονείς που άκουγα όπως άκουγα, δεν είχαν την παραμικρή ιδέα από αυτά όπως και γω και αν μη τι άλλο αισθάνομαι και τυχερός που είχα αυτό γιατί άλλοι δεν είχαν τίποτα και τότε δεν άκουγες τόσο εύκολα μουσική όπως πλέον με όλες αυτές τις ευκολίες. Θεωρώ οτι το μηχάνημα αυτό ήταν overkill για τέτοιες ηλικίες.

Αλλά δε μπορώ παρά να αναρωτηθώ το γεγονός οτι άκουγα πολύ καλά και το κυριότερο δε με ένοιαζε ή ενοχλούσε τίποτα. Από συμμαθητές και γενικά από τον κοντινό μου κύκλο ΟΛΟΙ είχαν ένα τέτοιο, ΟΛΟΙ είχαν τα ηχεία σε ράφια κοντά σε ταβάνια, προφανώς γιατί εκεί οι μανάδες άφηναν να μπουν και φυσικά κανείς δε παραπονιότανε. Τον καλύτερο ήχο πάντως τον είχε ένας φίλος με technics το οποίο ήταν μίνιμαλ σε διαστάσεις αλλά είχε ξεχωριστές φέτες για cd,ράδιο, κασσέτα ενώ τα δικά μας ήταν όλα σε ένα.

Πάντως από κάτι παιδιά τώρα που ναι γυμνάσιο και ακούνε από κινητά ή bluetooτh αστεία ηχεία εμείς ακούγαμε high fidelity χαχαχχα!
 

costas EAR

Δόκτωρ ΔιαXύσιος
Editor
Μηνύματα
51.358
Reaction score
125.329
Αν τυχόν πάρεις ξεχωριστά ηχεία και όχι ηχομπαρα, σκέψου το ενδεχόμενο να τα τοποθετήσεις ψηλά, έως και κοντά στο ταβάνι, αλλά με σημαντική κλίση προς τα κάτω, ώστε να σε κοιτάει στα μούτρα το ηχείο όταν κάθεσαι.

Χαμηλά στο πάτωμα δε τοποθετούνται μικρά ηχεία. Δεν.

Να προτιμήσεις ηχομπαρα. Μαζί με την τηλεόραση, μια χαρά θα δείξει και μια χαρά θα παίζει.
 

det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
Καλησπέρα σας,

Προτίθεμαι να χτίσω ένα σύστημα το οποίο θα παίζει μόνο από τη παλιά μου συλλογή CD's (έχω μια συλλογή περίπου 1200 από όλα τα είδη μουσικής Τζαζ, Ελληνικά, Κλασσική και Ροκ τα περισσότερα είναι εξαιρετικές εγγραφές) και θέλω να αποφύγω CD Transport + DAC σαν συσκευές γιατί διαπίστωσα ότι είναι καλύτερα να κάνω streaming είτε από PC είτε μέσω Music Server.
Τα πρώτα χρήματα θα τα διαθέσω για ενισχυτή (προτιμώ integrated) όχι λάμπες και ηχεία.
Ο χώρος μου είναι γύρω στα 35 τ.μ
Το budget μου είναι abt 4000 (για ενισχυτή και ηχεία) και θα δώ τι θα κάνω αργότερα με streaming κλπ .
Ευπρόσδεκτη κάθε πρόταση (ακόμα και για μεταχειρισμένα μέχρι 3 ετών πίσω)
Ευχαριστώ πολύ!
 

Μηνύματα
166
Reaction score
61
ΓΙΑΤΙ έχεις πολλά βινύλια ? όχι γιατί πές μας δεν το καταλαβαίνω !!
Σε αυτό το χώρο οι πιθανότητες να σου απαντήσει κάποιος πάνω σε αυτό που θέλεις έιναι ελάχιστες. Ο βασικός λόγος είναι πως οι άνθρωπο που ασχολούνται χρόνια με το χόμπι του ήχου μπαίνουν σε ένα τεράστιο και πολυσκελές ταξίδι αναζήτησης του γκράαλ. Οι πιθανότητες εύρεσης του ακόμα και άν αυτό υπάρχει , είναι μηδαμινές. Το 99.9% έχει σταματήσει χρόνια τώρα να απολαμβάνει την μουσική όπως θα μπορούσε κάποιος ακόμα και μέσα απο ένα ραδιοφωνάκι , και ασχολούνται καθημερινά με πάθος για το πιο καλώδιο και πιο ηχο απορροφητικό πάνελ θα πρέπει να εγκαταστήσουν για εικοστή φορά έτσι ώστε να τους δώσει το κάτι παραπάνω. Ποιος ενισχυτής με πιο ηχείο θα "ματσάρει" καλύτερα και αν τα ηχεία δαπέδου θα πρέπει να έχουν spikes ή όχι. Αφού καούν αρκετά και χαλάσουν όλες τους τις οικονομίες για στήσιμο συστήματος (δεν το κατακρίνω είναι η αρρώστια του καθενός . Άλλοι αγοράζουν αυτοκίνητα άλλοι κάνουν ταξίδια , Άλλοι μπουζούκια ,άλλοι στήνουν hifi) καταλαβαίνουν πώς ο ήχος δεν είναι αυτός που αρχικά είχαν στο μυαλό τους και έτσι ξεκινάνε πάλι από την αρχή. Η ακρόαση μουσικής είναι πολλά παραπάνω από αυτό. (για μένα .. δεν ξέρω τι κάνει ο κάθε άνθρωπος..) μπορεί να σου δώσει απαράμιλλη χαρά και ικανοποίηση ακόμα και άν δέν έχεις τα κοχύλια της b&w να τα τρέχει ένας Mcindosh με nordost καλώδια των 15.000 ευρώ. Εγώ και τονίζω Εγώ αυτο που θα έκανα είναι να αγόραζα ένα απλό σέτ ηχεία και θα άκουγα μουσική . Αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα απλό σετάκι Edifier R1280T . Μπορείς να συνδέσεις επάνω ότι θές και να ακούσεις αξιοπρεπέστατα μουσική με πάρα πολύ χαμηλό κόστος. Όταν κερδίσεις με το καλό το joker ή σου αποφέρει τα αντίστοιχα η δουλειά σου και οι επενδύσεις σου πήγαινε για Magnepan με Mcindosh . Δέν σου αρέσουν ? τα βαρέθηκες ? τα πουλάς άυριο το πρωί και εύκολα. Είναι πάμφθηνα . Αυτή είναι μόνο η άποψή μου. Εγώ πραγματικά σας γράφω δέν ξαναρωτάω τίποτα εδω μέσα. Ξεκινήστε να με θάβετε όταν διαβάσετε τα αφοριστικά πράγματα που έγραψα...
 

Μηνύματα
7.257
Reaction score
11.799
ΓΙΑΤΙ έχεις πολλά βινύλια ? όχι γιατί πές μας δεν το καταλαβαίνω !!
Σε αυτό το χώρο οι πιθανότητες να σου απαντήσει κάποιος πάνω σε αυτό που θέλεις έιναι ελάχιστες. Ο βασικός λόγος είναι πως οι άνθρωπο που ασχολούνται χρόνια με το χόμπι του ήχου μπαίνουν σε ένα τεράστιο και πολυσκελές ταξίδι αναζήτησης του γκράαλ. Οι πιθανότητες εύρεσης του ακόμα και άν αυτό υπάρχει , είναι μηδαμινές. Το 99.9% έχει σταματήσει χρόνια τώρα να απολαμβάνει την μουσική όπως θα μπορούσε κάποιος ακόμα και μέσα απο ένα ραδιοφωνάκι , και ασχολούνται καθημερινά με πάθος για το πιο καλώδιο και πιο ηχο απορροφητικό πάνελ θα πρέπει να εγκαταστήσουν για εικοστή φορά έτσι ώστε να τους δώσει το κάτι παραπάνω. Ποιος ενισχυτής με πιο ηχείο θα "ματσάρει" καλύτερα και αν τα ηχεία δαπέδου θα πρέπει να έχουν spikes ή όχι. Αφού καούν αρκετά και χαλάσουν όλες τους τις οικονομίες για στήσιμο συστήματος (δεν το κατακρίνω είναι η αρρώστια του καθενός . Άλλοι αγοράζουν αυτοκίνητα άλλοι κάνουν ταξίδια , Άλλοι μπουζούκια ,άλλοι στήνουν hifi) καταλαβαίνουν πώς ο ήχος δεν είναι αυτός που αρχικά είχαν στο μυαλό τους και έτσι ξεκινάνε πάλι από την αρχή. Η ακρόαση μουσικής είναι πολλά παραπάνω από αυτό. (για μένα .. δεν ξέρω τι κάνει ο κάθε άνθρωπος..) μπορεί να σου δώσει απαράμιλλη χαρά και ικανοποίηση ακόμα και άν δέν έχεις τα κοχύλια της b&w να τα τρέχει ένας Mcindosh με nordost καλώδια των 15.000 ευρώ. Εγώ και τονίζω Εγώ αυτο που θα έκανα είναι να αγόραζα ένα απλό σέτ ηχεία και θα άκουγα μουσική . Αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα απλό σετάκι Edifier R1280T . Μπορείς να συνδέσεις επάνω ότι θές και να ακούσεις αξιοπρεπέστατα μουσική με πάρα πολύ χαμηλό κόστος. Όταν κερδίσεις με το καλό το joker ή σου αποφέρει τα αντίστοιχα η δουλειά σου και οι επενδύσεις σου πήγαινε για Magnepan με Mcindosh . Δέν σου αρέσουν ? τα βαρέθηκες ? τα πουλάς άυριο το πρωί και εύκολα. Είναι πάμφθηνα . Αυτή είναι μόνο η άποψή μου. Εγώ πραγματικά σας γράφω δέν ξαναρωτάω τίποτα εδω μέσα. Ξεκινήστε να με θάβετε όταν διαβάσετε τα αφοριστικά πράγματα που έγραψα...
Κουκουρούκου. Ακόμα μια αλεπού που δεν φτάνει τα κρεμαστάρια. Δεν είναι κακό. Ούτε εμείς μπορούμε να τα φτάσουμε. Αλλά δεν τα κάνουμε κρεμαστάρια.
 

gid

Μηνύματα
7.394
Reaction score
8.627
ΓΙΑΤΙ έχεις πολλά βινύλια ? όχι γιατί πές μας δεν το καταλαβαίνω !!
Σε αυτό το χώρο οι πιθανότητες να σου απαντήσει κάποιος πάνω σε αυτό που θέλεις έιναι ελάχιστες. Ο βασικός λόγος είναι πως οι άνθρωπο που ασχολούνται χρόνια με το χόμπι του ήχου μπαίνουν σε ένα τεράστιο και πολυσκελές ταξίδι αναζήτησης του γκράαλ. Οι πιθανότητες εύρεσης του ακόμα και άν αυτό υπάρχει , είναι μηδαμινές. Το 99.9% έχει σταματήσει χρόνια τώρα να απολαμβάνει την μουσική όπως θα μπορούσε κάποιος ακόμα και μέσα απο ένα ραδιοφωνάκι , και ασχολούνται καθημερινά με πάθος για το πιο καλώδιο και πιο ηχο απορροφητικό πάνελ θα πρέπει να εγκαταστήσουν για εικοστή φορά έτσι ώστε να τους δώσει το κάτι παραπάνω. Ποιος ενισχυτής με πιο ηχείο θα "ματσάρει" καλύτερα και αν τα ηχεία δαπέδου θα πρέπει να έχουν spikes ή όχι. Αφού καούν αρκετά και χαλάσουν όλες τους τις οικονομίες για στήσιμο συστήματος (δεν το κατακρίνω είναι η αρρώστια του καθενός . Άλλοι αγοράζουν αυτοκίνητα άλλοι κάνουν ταξίδια , Άλλοι μπουζούκια ,άλλοι στήνουν hifi) καταλαβαίνουν πώς ο ήχος δεν είναι αυτός που αρχικά είχαν στο μυαλό τους και έτσι ξεκινάνε πάλι από την αρχή. Η ακρόαση μουσικής είναι πολλά παραπάνω από αυτό. (για μένα .. δεν ξέρω τι κάνει ο κάθε άνθρωπος..) μπορεί να σου δώσει απαράμιλλη χαρά και ικανοποίηση ακόμα και άν δέν έχεις τα κοχύλια της b&w να τα τρέχει ένας Mcindosh με nordost καλώδια των 15.000 ευρώ. Εγώ και τονίζω Εγώ αυτο που θα έκανα είναι να αγόραζα ένα απλό σέτ ηχεία και θα άκουγα μουσική . Αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα απλό σετάκι Edifier R1280T . Μπορείς να συνδέσεις επάνω ότι θές και να ακούσεις αξιοπρεπέστατα μουσική με πάρα πολύ χαμηλό κόστος. Όταν κερδίσεις με το καλό το joker ή σου αποφέρει τα αντίστοιχα η δουλειά σου και οι επενδύσεις σου πήγαινε για Magnepan με Mcindosh . Δέν σου αρέσουν ? τα βαρέθηκες ? τα πουλάς άυριο το πρωί και εύκολα. Είναι πάμφθηνα . Αυτή είναι μόνο η άποψή μου. Εγώ πραγματικά σας γράφω δέν ξαναρωτάω τίποτα εδω μέσα. Ξεκινήστε να με θάβετε όταν διαβάσετε τα αφοριστικά πράγματα που έγραψα...
Τρικυμία εν κρανίω.... Και μάλιστα σοβαρή περίπτωση.
 

det

Μηνύματα
107
Reaction score
104
ΓΙΑΤΙ έχεις πολλά βινύλια ? όχι γιατί πές μας δεν το καταλαβαίνω !!
Σε αυτό το χώρο οι πιθανότητες να σου απαντήσει κάποιος πάνω σε αυτό που θέλεις έιναι ελάχιστες. Ο βασικός λόγος είναι πως οι άνθρωπο που ασχολούνται χρόνια με το χόμπι του ήχου μπαίνουν σε ένα τεράστιο και πολυσκελές ταξίδι αναζήτησης του γκράαλ. Οι πιθανότητες εύρεσης του ακόμα και άν αυτό υπάρχει , είναι μηδαμινές. Το 99.9% έχει σταματήσει χρόνια τώρα να απολαμβάνει την μουσική όπως θα μπορούσε κάποιος ακόμα και μέσα απο ένα ραδιοφωνάκι , και ασχολούνται καθημερινά με πάθος για το πιο καλώδιο και πιο ηχο απορροφητικό πάνελ θα πρέπει να εγκαταστήσουν για εικοστή φορά έτσι ώστε να τους δώσει το κάτι παραπάνω. Ποιος ενισχυτής με πιο ηχείο θα "ματσάρει" καλύτερα και αν τα ηχεία δαπέδου θα πρέπει να έχουν spikes ή όχι. Αφού καούν αρκετά και χαλάσουν όλες τους τις οικονομίες για στήσιμο συστήματος (δεν το κατακρίνω είναι η αρρώστια του καθενός . Άλλοι αγοράζουν αυτοκίνητα άλλοι κάνουν ταξίδια , Άλλοι μπουζούκια ,άλλοι στήνουν hifi) καταλαβαίνουν πώς ο ήχος δεν είναι αυτός που αρχικά είχαν στο μυαλό τους και έτσι ξεκινάνε πάλι από την αρχή. Η ακρόαση μουσικής είναι πολλά παραπάνω από αυτό. (για μένα .. δεν ξέρω τι κάνει ο κάθε άνθρωπος..) μπορεί να σου δώσει απαράμιλλη χαρά και ικανοποίηση ακόμα και άν δέν έχεις τα κοχύλια της b&w να τα τρέχει ένας Mcindosh με nordost καλώδια των 15.000 ευρώ. Εγώ και τονίζω Εγώ αυτο που θα έκανα είναι να αγόραζα ένα απλό σέτ ηχεία και θα άκουγα μουσική . Αυτό θα μπορούσε να γίνει και με ένα απλό σετάκι Edifier R1280T . Μπορείς να συνδέσεις επάνω ότι θές και να ακούσεις αξιοπρεπέστατα μουσική με πάρα πολύ χαμηλό κόστος. Όταν κερδίσεις με το καλό το joker ή σου αποφέρει τα αντίστοιχα η δουλειά σου και οι επενδύσεις σου πήγαινε για Magnepan με Mcindosh . Δέν σου αρέσουν ? τα βαρέθηκες ? τα πουλάς άυριο το πρωί και εύκολα. Είναι πάμφθηνα . Αυτή είναι μόνο η άποψή μου. Εγώ πραγματικά σας γράφω δέν ξαναρωτάω τίποτα εδω μέσα. Ξεκινήστε να με θάβετε όταν διαβάσετε τα αφοριστικά πράγματα που έγραψα...
Φίλε μου αγαπητέ αν θέλεις και επιθυμείς να απαντήσεις στο ερώτημα μου θα με βοηθούσες πολύ . Αν πάλι θέλεις να εκφράσεις τις δικές σου απόψεις για ένα τελείως διαφορετικό θέμα από αυτό που έθεσα κάνε το ποστ σου και θα πάρεις τις ανάλογες απαντήσεις.
 
  • Like
Reactions: PMC

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.100
Reaction score
20.576
Ο χώρος μου είναι γύρω στα 35 τ.μ
5 x 7 ?? Ο άξων ακρόασης θα είναι στη μικρή ή τη μεγάλη διάσταση; Δηλαδή, από πόσο μακριά θα ακούτε κάθε ηχείο (απόσταση ακρόασης); Ένα πρόχειρο σκαρίφημα της κάτοψης του δωματίου;
 


Μέλη online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.602
Μηνύματα
2.865.616
Members
37.933
Νεότερο μέλος
alkapsal
Top