Επιλογή phono stage

Μηνύματα
1.401
Reaction score
1.096
Επειδή είμαι σε αναζήτηση Phono, που βρισκει κανείς το Phono του Λαζάρου που λέτε?
Αν βρεις τον ίδιο τον ρωτάς αν το κατασκευάζει ακόμα. Σε αγγελία δεν το έχω δει ποτέ.
 







Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Πιθανόν όχι γιατί πήγα το δικό μου στον χώρο ακρόασης του φίλου tio4711 , του άρεσε όπως μου είπε αλλά θα άκουγε και κάποια άλλα phono stage μετά . Με δεδομένο ,καμμία άλλη μας επικοινωνία , μάλλον επέλεξε είτε να μείνει σε αυτό που είχε είτε επέλεξε κάτι άλλο.
 


Μηνύματα
235
Reaction score
403
Επιβεβαιώνω, ότι παρέμεινα με το Ear, αν και μου άρεσε ιδιαίτερα
Σκέφτομαι να το παραγγείλω και να ξεκινήσω το μοντάρισμα. Με την προυπόθεση βέβαια ότι μπορεί να γίνει μετατροπή και δεχθεί balanced είσοδο και έξοδο.
Θα περιμένω απάντηση και από την dact και θα δούμε.
 

Μηνύματα
39
Reaction score
22
Ένα Primare R15 ίσως;

Έχει δυνατότητα για ρύθμιση στα 400 και είναι και σχετικά «ταιριαστό» με τον ηχο του Hegel.
 

Μηνύματα
889
Reaction score
201
επειδη ειμαι και εγω στο ψαξιμο για phono stage (MM/MC) 1000-1500 ευρω απο ta reviews δυο ξεχωρισα το M2tech Nash και το Ifi Audio Micro iPhono 3 εχει κανεις εμπειρια με αυτα?
 

hawkwind78

"Επαγγελματίας"
Μηνύματα
2.978
Reaction score
2.914
επειδη ειμαι και εγω στο ψαξιμο για phono stage (MM/MC) 1000-1500 ευρω απο ta reviews δυο ξεχωρισα το M2tech Nash και το Ifi Audio Micro iPhono 3 εχει κανεις εμπειρια με αυτα?
Το Zen της ifi παίζει μοναδικά. Θεωρώ ότι και τα πιο ακριβά θα έχουν την ίδια απόδοση και ποιότητα.
 

Ultra Audio

Επαγγελματίας
Μηνύματα
3.811
Reaction score
2.227
Και τα 2 εξαιρετιικά , το iPhono-3 με τρομερή ησυχία, που δύσκολα θα βρεθει στην κατηγορία του.

Το NASH έχει δυναμικά και soundstage που συναντάς σε phono ανω των 6.000ε , δεν έχει ρίξει λεφτά σε διαφήμιση, αλλά σε απόδοση. Είναι άλλη κατηγορία.

επειδη ειμαι και εγω στο ψαξιμο για phono stage (MM/MC) 1000-1500 ευρω απο ta reviews δυο ξεχωρισα το M2tech Nash και το Ifi Audio Micro iPhono 3 εχει κανεις εμπειρια με αυτα?
 

Μηνύματα
952
Reaction score
1.129
Σκέφτομαι να το παραγγείλω και να ξεκινήσω το μοντάρισμα. Με την προυπόθεση βέβαια ότι μπορεί να γίνει μετατροπή και δεχθεί balanced είσοδο και έξοδο.
Θα περιμένω απάντηση και από την dact και θα δούμε.
Το ct 100 έχει balanced έξοδο .
 

Μηνύματα
3.768
Reaction score
6.740
επειδη ειμαι και εγω στο ψαξιμο για phono stage (MM/MC) 1000-1500 ευρω απο ta reviews δυο ξεχωρισα το M2tech Nash και το Ifi Audio Micro iPhono 3 εχει κανεις εμπειρια με αυτα?
dynavector p75 mk4 με γραμμικό τροφοδοτικό στο PE mode μόνο για mc είναι 5 φορές πάνω από τα λεφτά του. Σε όλες τις άλλες ρυθμίσεις είναι απλά οκ.
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
το phono του denon 4700h δεν μου αρκει μάλλον και απο δίσκο σε δίσκο για καποιο λόγο οι εντάσεις αλλάζουν πχ dire strait brother in arms και ενα δίσκο dio - holy diver ο ένας ειναι άψογος ζωντανος ο αλλος λες και θέλει περισοτερη ένταση. Έχω το project debut carbon με ortofon 2m Red σκέφτομαι να πάρω Phono μέχρι 300€ θα βρω κάτι που να χρησιμοποιώ ακόμα και αν αναβαθμίσω λίγο βελόνα η πικαπ?
Το ifi audio zen αξίζει? μήπως σε cambridge αudio? η σε project? επίσης και μεταχειρισμένο με ενδιαφέρει αν είναι να πάω στα 200-300€ μια βαθμίδα επάνω
 

Μηνύματα
3.090
Reaction score
8.866
Phono μέχρι 300€
Το ifi audio zen αξίζει?
Αν ρωτήσεις κάτοχους του συγκεκριμένου όλοι θα σου πουν ότι είναι best value of money και όχι μόνο.
Ακόμα το σκέφτεσαι !!!!
 

Μηνύματα
354
Reaction score
137
Αν ρωτήσεις κάτοχους του συγκεκριμένου όλοι θα σου πουν ότι είναι best value of money και όχι μόνο.
Ακόμα το σκέφτεσαι !!!!
ναι είδα και ανάλογα video στο youtube.
Είναι περίεργο που αναγκάζομαι να ανεβάσω τόσο πολύ την ένταση του ενισχυτη για να ακουστει, εντάξει home cinema ειναι αλλά και πάλι μου αρέσει ο ήχος που βγάζει, αλλά το phono τι το βάζουν ??.
 

Costas Coyias

Ημίθεος
Administrator
Μηνύματα
25.112
Reaction score
20.608
το phono του denon 4700h δεν μου αρκει μάλλον και απο δίσκο σε δίσκο για καποιο λόγο οι εντάσεις αλλάζουν πχ dire strait brother in arms και ενα δίσκο dio - holy diver ο ένας ειναι άψογος ζωντανος ο αλλος λες και θέλει περισοτερη ένταση.
Δηλαδή σόρρυ τώρα, υπονοείς ότι το phono σου μεροληπτεί κατά του Ρόνυ; Αυτό λες να φταίει;
 


Staff online

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Threads
171.612
Μηνύματα
2.867.973
Members
37.940
Νεότερο μέλος
geo kok
Top